Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Jestem jestem i witam wszystkie mamusie :D Nie miałam kiedy do Was skrobnąć a tu tyle się nazbierało do czytania! :) Byłam wczoraj na badaniu, lekarz mierzył serduszko, kość udową, główkę, sprawdzał zastawki w serduszku-wszystko dobrze się rozwija, łożysko się chyba podniosło bo nic nie mówił już o nim. Myślałam, .że dowiem się jaka płeć ale moje dziecię tak się złożyło że miało główkę na nóżkach, rączki na główce i lekarz nie mógł zobaczyć co ma między nóżkami, a nie chciało się obrócić. Dopiero w samochodzie zaczęło się kręcić... Następna wizyta pod koniec maja. Ja ruchy czuję już codziennie jako smyranie albo delikatne puknięcia, ostatnio nawet zauważyliśmy z mężem jak mi się skóra podnosi jak dzidzia się kręciła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
policia - łatwo powiedziec:-) ciężej zrobić z tym jedzonkiem :-) staram się jak mogę witaj handzia :-) miło cie widzieć :-) cieszę się bardzo że dzidzi rośnie jak nalezy, jesteśmy podobnie w ciąży ja mam w sobote połówkowe ciekawe czy mój szkrabek pokaze co ma między nóżkami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
handzia już myslałam, że znikłaś. Super, że z Dzidzia jest w porządku a płeć - w maju bedzie bardziej wiarygodna:) Co do podjadania- napady mam popołudniu lub po duzym wysiłku i wtedy jem ile widzę. Ale kupiłam chrupki- jak z nudów podjadam czy w nocy to chrupki. Mam cały zapas owoców- kiwi, banany, pomarańcze, grejfruty, jabłka. Jak się nie moge pohamowac to żuję gume i nie jem ale ssam cukierki- landrynki albo zapijam wodą mineralna. Czasem i tak się zdarzy, że zjem całą czekoladę czy paczke ciastek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za to muszę zjeść codziennie coś słodkiego ale w małych ilościach, jeśli przesadzę to później to odchorować mdłościami :( Ale jem dużo owoców, szczególnie banany, jabłka, muszę mieć też coś innego do zagrychy, np. wafle ryżowe czy jogurt. No i znowu 1 kg do przodu, brzuszek rośnie z dnia na dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany patrze teraz na swoją prawą kostkę u nogi i jej wogóle nie widać, spuchnięta jak nie wiem co :-( to chyba od tego ciąglego siedzenia. Słyszałam u kremach dla kobiet w ciąży własnie na takie problemy, poszukam na allegro. Chyba Mustela ma coś takiego. wy też tak macie czy ja mam kolejne nieszczęście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja specjalnie ograniczam sól żeby nie spuchnąć choć raczej mi się to nie zdarza. A badałaś ostatnio mocz? Nie ma tam białka czasami? Lepiej sobie zbadaj, jak nie ma to po prostu kup sobie maść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę Was uczulić na opuchliznę w ciąży, tzn pod koniec to ponoć normalne ale trzeba badać mocz regularnie. moja koleżanka zaczęła puchnąć w 20 którymś tygodniu i lekarz zbagatelizował, powiedział że to normalne bo było wtedy dość ciepło a jak się okazało to było zatrucie ciążowe, które tak właśnie się objawia. Dlatego należy badać mocz, jeśli jest obecne białko biegiem do lekarza. Ona nie zdołała już uratować swojego synka bo było za późno, dlatego dziewczyny badania i jeszcze raz badania!!!! Oczywiście nie chcę nikogo straszyć a jedynie poinformować o takiej ewentualności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio nie robiłam ale w sumie co mi zależy zrobić żaden problem, chyba faktycznie skocze jutro do ambulatorium i to zrobie. dzięki handzia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do jedzenia, to ja jadam trzy posiłki główne czyli sniadanie, obiad i kolacja, a między obiadek i kolacją jakies jabuszko czy jogurt, nie mam szczególnie jakiegoś wzmożonego apetytu, ale zapewne później się to zmieni :) Handzia cieszę się, że u Ciebie i maluszka wszystko wporządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się lekarz od jaiegoś już czasu zawsze pyta czy zaczynają mi puchnąć nogi, na szczęście nic takiego nie zauwazyłam, a badanie moczu będę robić na poczatku maja, tuż przed wizytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze pytanie czy Wasi lekarze robili Wam już posiew bakteriologiczny i ile u Was kosztuje? Bo mi robił i płacę za to 50 zł, potem jeszcze około 34 tygodnia znowu. Ponoć nie wszędzie robią te badania a są bardzo ważne bo wykrywają np paciorkowce, którymi dzieci się zarażają podczas porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też nie miałam takiego badania , nawet nie słyszałam ale warto wiedzieć że sie powinno miec :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie i każdą z osobna!dzień rozpoczął się dla mnie fantastycznie,po bólu nogi lewej w nocy,po 8 rano zostałam obudzona 3 krotnym telefonem że szkoły,że moja córka źle się poczuła i muszę odebrać ją ze szkoły,więc szybko się ubrałam,wyszłam z psem i pojechałam po nią.Była blada,ale wydawało mi się że choruje na chorobę zwaną matematyka albo historia,bo wczoraj uczyła się do testu i nie bardzo jej szło.Szkołę mamy trochę daleko więc dużo czasu mi zeszło,ale jesteśmy już w domu i bierzemy się za ogarnięcie bałaganu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to o to chodzi z tym paciorkowcem, u mojej kol. nie zrobił jej gin tego posiewu i zaraziła synka paciorkowcem-miał zapalenie płuc zaraz po porodzie ale mówiła że mogło się gorzej to skończyć. ale ten posiew jest też na inne bakterie nie tylko na paciorkowca. Pobiera się wymaz taki jak na cytologię. Poczytajcie na necie o tym, warto zrobić to badanie, mój gin sam mi powiedział, że trzeba zrobić. Jeśli coś byłoby nie tak to można leczyć przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A poza tym dostałam tabl jakieś ziołowe na tą moją infekcję układu moczowego i mam już brać witaminy Prenatal complex-tak mi nakazał lekarz, ale co drugi dzień bo mówił,że dzieci za duże rosną na sztucznych wit.??? Może i tak więc się stosuje :) A Wy jakie witaminki łykacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia, na początku gratuluję, że z maleństwem wszystko w porządku:) Jeżeli chodzi o badania paciorkowca, to ja również bede to miała zalecone, ale to badanie powinno się zrobić między 33 a 37 tyg. ciąży, wiec jeszcze trochę przed nami. Ja dostałam kartkę od swojego gin. z wykazem badań i podziałem na tygodnie i widzę, że to badanie będzie zalecane, ale dopiero później. Nie wiem czy jest sens, aby wykonywać je wcześniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
za 2 tygodnie mam wizytę to pogadam z lekarzem o tym posiewie. Miałam jechać po sadzonki ale takie paskudne chmurzyska przyszły, ze sobie rozradziłam. Nie pozstaje mi nic innego jak wziąc się ze reszte szaf.Ale kusi mnie jechac do miasta i cos sobie kupić- to chyba nałóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia u mojej kolezanki wykryto tego paciorkowca leczyla się i pozniej maiłą jakoś badania kontrolne zrobić i nie zrobiła, faktycznie dzidzuś po porodzie był strasznie chory, nie wiem dokłądnie co mu było ale było bardzo żle , przeszedł dwie transfuzje krwi :-( czytałam własnie troszkę teraz o tym i doczytałam ze to badanie dopiero około 37 tygodnia jest zalecane. co do witamin biorę tak jak ty co drugi dzień prenatal complex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Netka w tabletkach. A posiew miałam teraz i jeszcze raz po 30 tygodniu dla pewności, w ogóle mój lekarz jest baaaardzo dokładny i robi każde badanie, które może zagrozić dziecku. A teraz zrobił chyba po to żeby wcześniej leczyć, bo nie każda z nas wytrzymuje do 33 tygodnia. Odpukać, każdej z nas życzę zdrowo donoszonej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i niektóre bakterie prowadzą do wczesniejszego porodu więc myślę, że to badanie powinno być wcześniej wykonane bo w 37tygodniu to już jest ciąża donoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie nie chcę się mądrzyć tylko teraz o tym myślę i piszę o tych moich rozmyślaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznam szczerze, że pierwszy raz takie coś słyszę, że po tzw. sztucznych witaminach dzieci rodzą się duże... Brzmi to nieco przerażająco, hehe. Ja swojego femibionu i tak nie biorę regularnie, wezmę 2 dni pod rząd, potem zapomnę i dwa dni przerwa, potem znowu wezmę i tak w kratkę. Więc chyba wezme się na sposób i będę go brała raz na jakiś czas. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja mam cale opakowanie witamin Centrum Materna DHA, ktore kupila mi tesciowa na poczatku ciazy. Gdzies tam kiedys wyczytalam, ze lepiej nie brac sztucznych witamin i nie bralam, ale chyba zaczne, bo widze, ze wy tez lykacie. Mysle, ze napewno nie zaszkodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie mówił żebym zaczęła brać bo mam troszkę za niską hemoglobinę i hematokryt. Ale jak jest wszystko oki to chyba nie ma powodu żeby brać. Zresztą niech każda robi tak jak uważa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Ajponka sama się teraz zastanawiam czy to jest takie dobre... Kiedyś nie było takich witamin dla kobiet w ciąży i dzieci rodziły się zdrowe. Teraz firmy prześcigają się jedna przez drugą,a myślę że ginekolodzy je zalecają bo nie rzadko miewają z tego tytułu profity. Moja koleżanka nie brała witamin żadnych, bo powiedziała lekarzowi, ze źle się po nich czuje i głowa ją boli, więc powiedział, że ma nie brać, to tylko witaminy, ale żeby nie zapominała o jedzeniu owoców i warzyw. Mały urodził się zdrowy jak rybka i dostał 10 pkt. więc najwazniejsze, żebyśmy dbały o siebie podczas ciąży i pamiętały o zdrowych przekaskach. Jesteśmy też o tyle w dobrej sytuacji, że zbliża się lato, będzie mnóstwo świeżych owoców i warzyw i na pewno dużo zdrowiej siłą rzeczy bedziemy jeść, więc na bierząco będziemy dziecku dostarczać najświeższe witaminki. Jeszcze tylko dodam, że ja gdy np. zapomne wziac tabletki z witaminami, to o dziwo lepiej się czuję niz po jej zazyciu. Nie mam kluchy w gardle, nie odbija mi się tak często i nie czuje sporadycznych bólow głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×