Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość smerfaskr
Cześć Młodamama:) Serce, że boli to normalne bo pompuje więcej krwi. Tak gdzieś wyczytałam. Mnie na przykład cos w środku boli jak oddycham czasem, czasem serce ale jakos sie nie stresuje:) Miłego dnia Dziewuszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu zapamiętam, dziękuję :D Też bym pojechała do Zakopca ale po pierwsze za daleko (do Krakowa jakoś dotrwam) a po drugie pewnie wszystkie pokoje zajęte. Tak jestem z kieleciego. Tak myślę nad wypadem na weekend na początku czerwca nad morze powdychać trochę jodu ale to jest straaasznie daleko i nie wiem czy dotrawałabym, poza tym co myślicie o takim weekendowym poopalaniu się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super sie czuje w porównaniu z poprzednia ciąza..... Mysle pracowac jeszcze a do kiedy to nie wiem... pewno tez tak do czerwca:) Mnie serce nie boli ale czasem zakłuje tak bardzo w brzuszku i nie wiem czy to dobrze czy zle... Moja mała tez kopie i ma ustalone pory hehe jutro wizyta wiec sie upewnimy czy to córcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serce mnie pobolewa czasami jak leżę na lewym boku, czasami też czuję takie szybkie migotanie. Nie wiem jak wy ale ja spać na lewym boku nie mogę i koniec, strasznie się męczę, wszystko mnie boli :( Najlepiej mi na plecach ale wiadomo, że im większy brzuszek tym niebezpieczniej dla dzidzi w takiej pozycji. Ma któraś z Was tą poduszkę rogala? daje ona coś, lepiej się śpi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny:) U mnie dzisiaj pada, w sumie już w nocy zaczęło a ja pranie na balkonie zostawiłam :( Też bym chętnie gdzieś pojechała na długi weekend ale w poniedziałek mam Gin i sprawdzenie, czy mojej córeczce nic między nogami jednak nie wyrosło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane :) U mnie szaro buro i deszczowo. Dziś 3 podejście do włosów i pokorny powrót do ciemnych ;) W sobotę dwa wesela, więc musza być akceptowalne :D Młodamamapyta witaj ponownie :) Mnie też serce pobolewa, pobolewało przed ciążą, więc ja do tego jestem przyzwyczajona. U mnie prawdopodobnie spowodowane jest to skrzywieniem kręgosłupa w okolicy piersiowej, bo już wszystkie badania miałam robione i generalnie jest ok. Teraz faktycznie nasze serce pompuje więcej krwi i boleści też są możliwe. Ja np. poczułam, że żołądek mi się podniósł wyżej i troszkę inaczej mi się oddycha, nie koniecznie lepiej, no ale maluszek musi mieć miejsce;) Co do ruchów to Madleenn cieszę się, ze wreszcie je poczułaś. U mnie ostatnimi czasy są tak sporadyczne, że różne myśli przychodzą do głowy. Dziś rano położyłam sobie rękę na brzuchu i tylko raz coś puknęło, tak że poczułam na dłoni. Potem już kompletnie nic. Buuuu. Szkoda, że tak krótko. Mam nadzieję, że w środku wszystko w porządku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86.............25......... 22 tc........4kg.........01.09.....SYNEK Ajponka...............27.........22 tc............?.... ......02.09......córka kama111111.........29..........22 tc........6 kg.. ....... 02.09.....synek (Manuel) Polcia91..............20..........20 tc........4 kg...........08.09.....??? giga 83...............28.......... 21tc.........4kg...........09 .09.....córka smerfaskr............26..........21 tc.........-6kg.........12 .09.....córka? Madleenn.............26..........20 tc.........4 kg..........14.09......??? Netka0902...........29..........20 tc.........1,2kg........14.09......??? Obzartuszek.........27..........20 tc........(-3kg).......15.09......??? Wrzesniowa lalaa...20..........17 tc.........4kg..........18.09......??? Olczak................25..........19 tc.........3 kg......... 20.09......??? handzia26............26..........18 tc.........4 kg.........25.09......??? 1alexia2..............23..........17 tc.........3kg..... .....25.09.....córka? Betismile.............24..........19tc..........3kg...... ....25.09......??? MEGISU78............34..........18 tc .........5 kg.........26.09... Robwalka............36...........18tc..........??........ ....27.09......synuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia, ja też nie umiem spać na lewym boku. Najlepiej mi na prawym albo na wznak. Dziś jak spałam na lewym to dostałam takich boleści nogi od kręgosłupa przez pośladek w dół, że pozycje trzeba było zmieniać natychmiast. Poduszkę rogala rozważam, ale póki co za malutki jeszcze brzuszek i tak mi nie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie uspokoilyscie. A ja bym pojechala do Jeleniej gory, do mojej babci :) Tam to jest dopiero pieknie...te gory ehh...a tu gdzie mieszkam, same pola;/ Podroz by trwala 16h bo to prawie 900km. Boje sie tak daleko jechac ;/ Co na obiad dzis robicie? Moze cos od was odgapie bo ja pomyslu nie mam ;p Zaraz mykam ogladac "wichrowe wzgorza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze nie mam dużego ale jak czytałam to pomaga właśnie przy takich jak moich boleściach bo podkłada się do za plecy i między nogi. Ale czytałam tylko na allegro opisy i nie wiem na ile jest to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka napewno wszystko jest wporzadku:):):) jak ja nie czułam nic dwa dni to odrazu dzwoniłam do gin bo panikowałam a on powiedział ze jeszcze nie codziennie bedzie sie czuło ruchy bo jeszcze ma na tyle miejsca ze sie swobodnie obraca takze nie ma co panikowac tylko byc dobrej mysli:):) teraz juz nic złego Nas nie moze spotkac:) handzia wizyte mam o 18.30 takze dopiero jutro wieczorem dam znac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie serducho nie boli :-) ale rwa kulszowa jest okropna :-( czasami paru kroków nie mogę zrobić :-( no i te moje spuchnięte kostki :-( pogoda u mnie pięna słoneczna , zero deszczu :-) a maluszka czuję coraz bardziej, stuknie puknie, wierci się :-) fane uczucie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast nie moge spac na prawym boku cos mnie usciska, na lewym cała noc przesypiam przytulajac sie do m hehe wiem ze powinno to wygladac inaczej ale jakos tak wychodzi:):):):) a o tej poduszce nie słyszałam narazie mi nie potrzebna, a na plecach mozna spac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie też nie mam pomysłu na obiad. Nie wyjęłam mięsa a jestem w pracy do 17 także nie wiem co ugotuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba netka złą tabelkę skopiowała :) na obiad wczorajsza ogórkowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im większy brzuszek tym bardziej powinno się spać na lewym boku, najgorzej jest na plecach bo uciska się chyba żyłę główną która doprowadza tlen do dziecka. Mogłam coś pokręcić ale w zaawansowanej ciąży nie powinno się spać ani na wznak ani na prawym boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"W końcowym etapie ciąży śpij na boku Zwłaszcza na lewym. Możesz oczywiście też na prawym, ale spanie na lewym jest zdrowsze i dla Ciebie, i dla dziecka, bo wtedy łatwiej krąży krew, a co za tym idzie do łożyska dociera więcej substancji odżywczych. Łatwiej także pracować nerkom, które usuwają produkty przemiany materii oraz nadmiar płynów. To z kolei zmniejsza obrzęki stóp i dłoni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kochana, skopiowałam z poprzedniej strony pierwszą która mi się nasunęła. Przepraszam, nie zauważyłam, że tam jest jeszcze druga ;) Zaraz skopiuje tamta. Megisu, jak tak Ci puchną kostki to powinnaś robić sobie chłodne prysznice i często leżeć z nogami uniesionymi wyżej niż brzuch. Pij także dużo wody. Musisz zacząć o siebie dbać i więcej wypoczywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86.............25......... 22 tc........4kg.........01.09.....SYNEK Ajponka...............27.........22 tc............?.... ......02.09......córka kama111111.........29..........22 tc........6 kg.. ....... 02.09.....synek (Manuel) Polcia91..............20..........20 tc........4 kg...........08.09.....??? giga 83...............28.......... 21tc.........4kg...........09 .09.....córka smerfaskr............26..........21 tc.........-6kg.........12 .09.....córka? Madleenn.............26.........20 tc.........4 kg..........14.09......??? Netka0902...........29..........19 tc.........1,2kg........14.09......??? Obzartuszek.........27..........20 tc........(-3kg)......15.09......??? Wrzesniowa lalaa...20..........17 tc.........4kg..........18.09......??? Olczak................25..........19 tc.........3 kg......... 20.09......??? handzia26............26..........18 tc.........4 kg.........25.09......??? 1alexia2..............23..........17tc..........3kg..... .....25.09.....córka? Betismile.............24..........19tc..........3kg...... ....25.09......??? MEGISU78............34..........18 tc .........5 kg.........26.09... Robwalka............36...........18tc..........??........ ....27.09......synuś mlodamamapyta.....21..........18tc.........3kg........... 27.09.....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'Śpiąc na brzuchu możemy przygnieść dziecko i w końcowej fazie jest ono nie wygodne. Najlepiej wybrać pozycję na boku, wskazany jest lewy bok, ponieważ on nie obciąża serca. Pozycja na prawym boku przyczynia się do ucisku żyły głównej dolnej. To powoduje pozostanie krwi w dolnej części ciała, niewielka jej ilość przedostaje się do mózgu i macicy. Może dojść do omdlenia i niedotlenienia płodu. Podobnie jest ze spaniem na plecach, w pierwszej fazie ciąży można być spokojną. Jednak po 20 tygodniu należy z tej pozycji zrezygnować, ponieważ macica uciska klatkę piersiową, kręgosłup, jelita oraz żyłę główną. Ta pozycja może być przyczyną problemów z układem trawiennym, niskim ciśnieniem krwi oraz bólu pleców. Wiele pań podkłada pod kolana poduszkę, co daje większa wygodę. Podczas spania na lewym boku ułatwia pracę nerek, przyspiesza prawidłową przemianę materii. Ta pozycja umożliwia również zminimalizowanie uczucie ciężaru nóg czy skurcze łydek. Mimo tego, że czasami trudno zrezygnować z pewnych przyzwyczajeń i ciężko przestawić się na nowe jednak warto podjąć tą próbę. Często nie zdajemy sobie sprawy jak takie na pierwszy rzut oka nie ważne sprawy wpływają na zdrowie dziecka i nasze. Na czas 9 miesięcy lepiej dostosować się do zaleceń."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
im dłużej mysle o wyprawce tym więcej sobie wyszukuje problemow:( i tak : zastanawiam się gdzie lub w czym trzymać będę dziecko skoro łóżeczko będę mieć w sypialni u góry na dole mam kuchnię i salon i na dole się życie toczy. Myślę nad kupieniem łóżeczka turystycznego ale z drugiej strony chce żeby dziecku spało tylko w swoim łóżeczku, żeby kiedys nie bylo problemów:/ Poza tym wózek....niby chce kupic gondolę ze spacerówką ale raz, że nie za bardzo mam tu gdzie jeździc wózkiem to jeszcze spacerówka w takim wielofunkcyjnym wolno się rozkłada niz takie kupowane osobno podręczne ... ehhh. ale dylematy mam nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA tez sie zastanawiam nad wyprawka i to normalne ze sie nie mozna zdecydowac a na dół faktycznie pasowało by Wam takie łózeczko turystyczne skoro duzo czasu tam spedzacie ja akurat nie mam z tym problemu...a chciała bym miec;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr jeśli chodzi o spacerówk to zależy od firmy, np moja kol ma grandera czy jakos tak, zapłaciła za całość czyli 3w1 1400 zł i jest bardzo zadowolona, wózek wygodny, łatwo się składa. A co do łóżeczka to może po prostu zamiast tuystycznego kup sobie elektroniczną nianię. Wybierz taką z dużym zasięgiem. Można nawet wyjść na dwór podczas gdy dzidzia smacznie śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie znikam bo kierownik wrócił.... trzymajcie sie dziewczyny:************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×