Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Ale u mnie burza :-) i Pada deszcz, fajowo :-) Witaj Izka :-) Napisz coś o sobie :-) ile masz lat, skąd jesteś i co tam w tobie siedzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
Jak znam życie to na pewno coś mi nie wyjdzie z tą tabelką, więc jakby któraś mogła to za mnie zrobić byłoby superowo. Mam 32 lata (stara już jestem jak patrzę na wiek większości dziewczyn), jestem z Wielkopolski, 6 lat temu (dokładnie będzie 18 września) urodziłam synka, teraz lekarz za każdym razem mówi że będzie dziewczynka, ale nie ma się co do końca nastawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
Jak czytam niektóre Wasze wypowiedzi to dosłownie jakbyście o mnie mówiły tzn. puchnięcie nóg, drętwienie rąk, bezsenność w nocy i wędrówki do wc. W pierwszej ciąży nie miałam żadnych dolegliwości a teraz mam prawie wszystkie możliwe. Ale cóż wszystko trzeba przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka przetrzymamy wszystko :-) juz nam nie dużo zostało :-) jaka stara? Hehe kobieto :-) ja i robwalka jesteśmy jeszcze starsze i dajemy radę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
Niby niedługo, ale aż tyle. Mam nadzieję,że urodzę przed terminem , bo syna przenosiłam i nie wspominam tego za ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie tez nareszcie sie ochlodzilo. W sumie niezaleznie od pogody mam takie uderzenia goraca i zaczynam sie pocic - to chyba sprawka hormonow. Megisu78 - fajnie, ze juz masz za soba prasowanie. Jeszcze tylko torba i jestes gotowa :) Niedawno pisalas, ze byc moze zdecydujesz sie na porod sn? Podjelas juz decyzje? izka50mm - witaj! :) Fajnie, ze sie wreszcie odezwalas. Piszesz, ze przenosilas syna. Mialas wywolywany porod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka no chyba podjęłam decyzje :-) aż boje sie o tym mówić :-) jak nic sie nie bedzie działo bede rodzic sn ale ze znieczuleniem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
Pojechałam do szpitala bo byłam umówiona z położną, zadzwoniła że mam przyjeżdżać bo jest fajna pani doktor na dyżurze i może dzisiaj urodzimy, no nic tylko spakowałam męża, kanapki i w drogę. Tam mi przebiła pęcherz i wstrzykiwała co chwile oksytocynę, a ja ani skurczy ani nic, na ktg nie było w ogóle słychać tętna dziecka i zaraz mnie wzięli na stół. Okazało się że mały był od głowy po stópki cały owinięty pępowiną, podali mu tlen i na szczęście było ok. al najgorsze jest to że ja nic nie zauważyłam żeby było coś nie tak, ruchy mi się wydawały prawidłowe. Gdyby położna nie zadzwoniła to pewnie jeszcze tydzień bym tak chodziła bo dopiero wtedy byłam umówiona na wizytę. I teraz obawiam się tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu, gratuluję wytrwania w prasowaniu, ja własnie się zanosze, ale na samą myśl robi mi się słabo... Dziś taki dzień, że drzemka obowiązkowa, a teraz jest idaelna pora na prasowanko. Zrobię to tak jak Ty i Ajponka - na siedząco, może nie będzie tak źle. Dziś 3 partie rzeczy dzieciecych i jedna nasza i jutro to samo. Obym dała rade... Izka 50mm, witaj u nas :) Przestraszyłaś mnie tą pępowiną u małego... Co robić, żeby tego uniknać ? Napisałas, że jesteś z wlkp, ja , Megan i Robwalka też :D A przybliżysz nam skąd jesteś mniej więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha , właśnie dziewczyny , mam do was dośc istotne pytanie. Jesteśmy w podobnym wieku ciążowym. Co ile macie wizyty u ginekologa?Co 2 tyg. czy co miesiąc ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
Ja teraz chodzę do innego lekarza i już mu nakreśliłam całą tą sytuację, termin wizyty mam na 23 sierpnia i powiedział że może wcześniej zrobimy cesarkę żebym się tak nie denerwowała, bo na pewno mam już traumę. Co prawda traumy nie mam, ale jak będzie można zrobić to wcześniej to się będę cieszyć bo boję się strasznie porodu sn. Ja do Poznania mam 80km , mieszkam niedaleko Gostynia - jeśli komuś to coś mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to owiniecie pepowina nie zdarza sie chyba tak czesto. Poza tym to, ze raz sie tak stalo nie znaczy, ze przy kolejnej ciazy bedzie podobnie. Nie dajmy sie stresowi dziewczyny :) Megisu78 - super, ze sie zdecydowalas na porod sn. Ja tez sie zastanawiam nad znieczuleniem. Poprosze o nie dopiero wtedy kiedy uznam, ze wiecej nie dam rady. Musze tylko wypelnic i podpisac dokumenty, ktore nie bardzo rozumiem. Troche mnie przeraza lista ewentualnych powiklan przy zzo, ale chyba rzadko sie zdarzaja. Netka - takie male ciuszki bez problemu da sie prasowac na siedzaco :) Nie ma co sie przemeczac, trzeba sobie ulatwiac zycie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
Masz rację Ajponka, ale jak ktoś już to raz przechodził to nie jest tak łatwo o tym nie myśleć, chociaż staram się jak mogę, wmawiam sobie każdego dnia że musi być dobrze i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka ja bylam ostatnio 23 lipca a na kolejna wizyte kazal mi przyjsc w polowie sierpnia - czyli 3 tyodnie pozniej. Z tym, ze moj gin troche zbyt luzno do wszystkiego podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bo właśnie wiem, że od któregoś tyg. jakoś pod koneic ciązy powinno się chodzić co 2 tyg. No i sama już nie wiem, czy to norma czy tylko w szczególnych przypadkach... Gostyń wiem gdzie jest, ale nigdy nie byłam, nie daleko pewnie koło Śremu jakoś? Ja do Poznania mam 70 km, mieszkam w Słupcy, nie daleko Wrześni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
No to ty troszkę z drugiej strony mieszkasz, wiem gdzie jest Września. A ja do Śremu mam może 30 -40 km, nie wiem dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, nie wiem Ajponka ;) Być może :D Ja nie kojarzę, żebym się o Wrześni uczyła, ale może przegapiłam lekcje :D Września w Wlkp. jest tylko jedna, więc to pewnie ta. Ja mieszkam 20 km od niej,w małym miasteczku Słupca, ale pochodzę 50 km od niej, a dokładniej z Konina, czyli jeszcze bardziej w strone centrum PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka50mm Witaj :) ja wiem kiedy jest dziecko pępowiną owinięte, wtedy gdy mama w ciąży nosi wisiorek na szyi !!! :P Tak mi wiedźmy mówiły w sklepie hehe... no Ja w TO NIE WIERZE :) więc się nie martwcie, sądzę, że nie da się tego uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobie jutro zdjęcie to przesle, ale wyglądam jak totalna gówniara, mam taki wygląd na 16 lat :P jak bym sobie grzywke zrobiła to bym wyglądała na 13 :P NAprawdę... nastolatka w ciąży teraz jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to koniec juz :-) !!!!!! wyprasowane i torba spakowana, okazało sie ze muszę dokupić koszulę i klapki poniewaz nogi mi urosły o rozmiar i wszerz i wzdłuż. Zastanawiam sie czy brac biustonosz do karmienia....wy bierzecie? a pieluchy tetrowe? wziełąm jeszcze smoczek jakby co, kurcze ale mam zamęt dzisiaj w głowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
Ja biorę i biustonosz i pieluchy tetrowe - te ostatnie przydają się przy karmieniu, jak dziecku się odbije i uleje to są jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
Chociaż nie jest powiedziane, że każde dziecko będzie ulewało. Ale 2 szt pieluszek dużo miejsca nie zajmą a mogą być niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja początkowo chodziłam co 3 tygodnie, teraz już drugą wizytę mam za miesiąc (25.06, 23,07 i 22.08) i wtedy będzie 36 tydzień i z tego co mówiły panie w rejestracji od następnej wizyty już co 2 tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz mam wizytę co 3 tyg tzn ide 8 sierpnia i myśle ze następne bedą co dwa teraz. Jak sobie pomyśle o tej kasie za wizyty to aż mnie szlag trafia. Spicie juz kobietki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
Ja idę się położyć bo nogę lewą mam jak banię i na dodatek boli, chociaż nic takiego nie robiłam i upału wielkiego też u nas dzisiaj nie było. Tak już chyba mam bo nawet po nocy mi nie schodzi całkiem. Nie wspominając już o rękach, mam tak nabrzmiałe , że czuję się jakbym miała olbrzyma dłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
Dobrej nocy życzę wszystkim i jak najmniej wizyt w wc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×