Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość smerfaskr
olczak no poród hardcor! mała sliczniutka. netka mąż jak zobaczył twoją mała to zapytał mnie czemu naszej karolinie usta wymalowałam:) ale Twoja malizna ma ładne usteczka takie czerowniutkie:) handzia- nie chcieli cie pewnie dodatkowo stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! Handzia - moj synek tez byl owiniety wokol tlowia pepowina... i tez sie dowiedzialam o tym calkiem przypadkiem tzn jak lekarz przyszedl mnie zszyc to slyszalam jak polozna do niego mowila... i jeszcze moj maluszek urodzil sie z wyciagnieta raczka nad glowka... na szczescie nic sie z ta raczka nie stalo. gdyby nie ta rozmowa to bylabym do dzisiaj nieswiadoma tego co zaszlo. przez ta raczke popekalam w srodku i mam troche szwow zalozonych, ktore do dzisiaj sie rozpuszczaja a juz prawie trzy tygodnie minely od porodu.w trakcie ciazy ogladalam taki film pt. "biala masajka" i tam jedna z masajek urodzila dziecko z raczka nad glowka... oczywiscie dziecko nie przezylo i wtedy sobie pomyslalam zeby mnie cos takiego nie spotkalo... bo ta kobieta cierpiala okropnie... nikt jej nie chcial pomoc bo jak widzieli cala sytuacje to stwierdzili ze jest opetana... ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babec zki :) Wybrazcie sobie , ze wczoraj dostalam okres , i to dosyc obfity :( Ciekawe czy teraz bede dostawac regularnie czy to tylko taki jednorazowy przypadek. Myslalam, ze przynajmniej z rok bede miec spokoju po porodzie a tu du.pa :( No i caly czas karmie piersia tymbardziewj to dla mnie dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą wagą to jednak normalne, zrobiłam już wywiad i dziecko może nawet przybrac 2 kg więc kamień z serca :) teraz dzieciaczki tak mogą przybierac, imbędą starszetym będą mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :-) Faktycznie zamęt z tymi szczepionkaki... Sama nie wiem co robić... Czy te skojarzenie czy te refundowane przez NFZ. Dziewczyny a co to iście jak dzidzius nie może zrobić kupki? Moja Olimpka nie robiła dzisiaj cały dzień, cały dzień ryczy strasznie :-( dałam jej kropelki troszkę herbatki koperkowej i nic do tej pory :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernikowka11
Olczak czytalam twoj wpis i plakalam wszystko sie dobrze skonczylo a ty masz malego szkraba juz przy sobie pozdrawiam wrzsniowki.. ja jestem dwa dni po terminie i tez jyz sie nie moge doczekac na mojego malucha ..! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak slodka ta Twoja mala z ta opaseczka :) Ajaponka piekne zdecia chyba profesjonalna sesyjke miala mala modeleczka ??:D super pamiatka:) Megisu biedna Olimpka:( jak nie problemy z kolkami maja nasze dzieciaczki to z kupkami:( ja mam w druga strone bo moj ma caly czas luzne kupki przez to kazda pieluszka zabrudzona. polozna mi mowila ze na zrobienie kupki podwac zwykla przegotowana wode podobno dziala...zakazala wkladac termometr do pupki to stara metoda tyle co moge poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na problemy z kupką polecam przegotowaną wodę (musi byc ciepła ok. 37 st). Moja już drugi dzień płacze a le po przegotowanej wodzie jest spokój na cały dzień. Nie wiem dlaczego nie może zrobic bo kupki ma luźne wiec niby jest oki a i tak ma z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie kupek to ja z innej strony. dziewczyny po naturalnych porodach... jak sobie poradzilyście z tą sprawą? bo ja jakos mam straszne obawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak ja jestem po cesarce wiec moje zdanie mniej ważne ale napisze :-) jak miałam iść zrobić pierwszą pu to aż drżałam bo nawet przy siku miałam obsesje i wydawało mi sie ze wszystko mi wyleci stamtąd. Jakoś poszło tam nie bolało, ale samo siadanie na kibelku było bolesne nie móiąc o wstawaniu...teraz juz jest lepiej ale jeszcze brzuch pobolewa. DO KOBITEK KTÓRE URODZIŁY JAKO PIERWSZE jak długo krwawiłyście? ak długi jest tn proces? ja jutro mam 2 tygodnie i dalej zywa krew, co prawda juz nie duzo ale jednak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak polecam czopki glicerynowe super sprawa slizgiem pojdzie i bez bolu mi pomogly bo tez mialam obawy:p Megi ja dzis jestem 6 tygodni po i dopiero skonczylo mi sie plamienie ale nie wiem jak przy cesarce czy to ma jakas roznice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mulfon83
Megiusu78 - ja jak wyszłam ze szpitala to moja malutka też całe dwa dni nie robiła kupek, jak położna przyszła włożyła jej kawałek czopka glicerynowego do pupci (malutki kawałeczek na opuszku palca) i potem się unormowalo - musisz uważać co jesz jeśli karmisz piersią; jeśli pijesz za dużo herbatki koperkowej to kupki mogą się zatrzymać (to samo jeśli podajesz dziecku) - jeśli chodzi o te czopki to można stosować doraźnie ale nie za często a ja mam pytanie z innej beczki - moja malutka ma już 5 tygodni, i caly czas usypia przy piersi - powiedzcie mi dziewczyny co robić - oduczać czy nie i co w tej sytuacji z odbijaniem - jak uśnie to brać do pionu do odbijania czy nie? próbowałam brać do odbijania ale się rozbudza i karmienie zaczyna się od nowa, zresztą ona caly czas by jadła - nie żałuję jej - niech je i rośnie ale czasem nawet jej się ulewa a ona chce jeść dalej a ja boję się od niej odejść żeby się co nie stalo, zresztą rzadko kiedy mogę od niej odejść bo nawet jeśli uśnie a poczuje tylko że mnie nie ma obok to moment się rozbudza, nic nie mogę przy niej zrobić. Jak u was wygląda sprawa z odbijaniem i ulewaniem? U mnie jest tak że czasem nakarmię, biorę do pionu przytulam nie odbija ale usypia, jak próbuję położyć to się dziwnie pręży czasem się budzi czasem nie ale wydaje dziwne odgłosy - normalnie oszaleć można z niepokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mulfon83
a tak w ogóle to wybaczcie bo jestem nowa i nawet się nie przywitałam (ale mam chwilunię i szukałam właśnie jakiegoś aktualnego forum) - więc witajcie serdecznie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno - jak to u was jest w ciągu dnia - moja córcia non stop chcialaby być na rękach - troche to moja wina bo jak tylko zaczynała marudzić to zawsze ją na ręce brałam od samego początku lub przystawiałam do piersi - teraz jest tak że nie poleży sama 15 minut bo jej się nudzi i chce na ręce albo cyca cyckać a ja nie mam kiedy koło siebie zrobić albo cokolwiek zrobić - zamęczę was tymi pytaniami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane :-) Alexia urodziła wczoraj siłami natury o godz 18:25. Kamilka ma 3600 i 58 cm długości było ciężko ale dała radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak jeszcze raz gratuluję i cieszę się, że wszystko ok, ja jestem już po terminie i jak do niedz. nic nie ruszy to zgłaszam się do szpitala..Pozdrawiam Październikówka- jestem 4 dni po terminie, miałam nadzieję,na wrzesień- no ale cóż.. Tak więc trzymajmy się ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
alexia super:) megisu ja krwawienie miałam 4 tyg. potem 2 dni przerwy i okres. takze dosc szybko, przy czym po tyg miałam plamienie. na brak kupki przegotowana woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia kochana serdeczne gratulacje!! witamy Kamilka!:D Megi po herbatce tez ma sie odbic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia GRATULACJE!!!!!!!!! Spora córcia :) Była u mnie dziś położna i powiedziała ze mała ładnie przybrała i 1 kg to wcale nie za dużo, jest tak że jak się urodzą mniejsze dzieci to więcej przybierają po porodzie bo nadganiają wagę. Poza tym jeśli chodzi o odbijanie to mówiła że jak jej się nie chce odbic to dlatego że nie nałykala się powietrza i nie ma czym beknąc. a jak ulewa to taka jej natura :) Witam nową mamusię :) Moja Weronisia też zasypia przy cycu i ostatnio często się budzi,od wczoraj jej nie dyrdam do snu tylko kładę na łóżku i głaszcze po główce i ,śpiewam-metoda małych kroczków, dążę do tego żeby sama zasypiała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski :) z gory przepraszam ze mnie tak dlugo nie bylo i nie nadrobie tego co napisalyscie ale przy dwojce nie daje rady na czeste wizyty na kafe. Jak tylko maly usypia to ja ide szybko zajac sie soba i mieszkaniem. Zawsze jest cos do zrobienia, tymabrdziej przy dwojce. Ogolnie sie ograniam ale nie wiem jak to bedzie jak M wyjedzie. Teraz poki jest to mam spokoj z zakupami czy załatwianiem spraw urzedowych, poźniej bede musiala sobie jakos poradzic :) Moj synek wazy juz 4,5 kg, dokuczają mu kolki ale podajemy sab simplexi pomaga. Karmie go piersią ale czasami wycisnie ze mnie wszystko i dostanie butle. Na noc tez jest butla, żebysmy sie wysypiali :) Ze mnie tez jeszcze leci troche, wczoraj np nic a dzisiaj ogromne skrzepy. Na szczescie nie bylam nacinana i nie pękłam wiec przebiega w miare znosnie. pozdrawiam wszystkie mamuski. nie zapominajcie i mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 2008-20012 nie zapomnimy! milo ze wpadlas choc na chwilke ciesze sie ze u Ciebie wszystko dobrze szkrab ladnie przybiera!:) wielki uklon ze ogarniasz wszystko przy dwojce dzieci bo ja przy jednym kiepsko ogarnaim:p naprawde podziwiac:) trzymaj sie kochana pozdrawiamy rowniez!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki, ja powoli zaczynam sie przygotowywac do szkoły bo w weekend zaczynam i mam troche stresa po przerwie:) Któras z was pisała ze dzidziuś ie moze zrobić kupki. moja marta tez od dwoch dni nie mogła zrobić i tak sie prezyła robiła sie czerwona jak burak płakała krzyczała i zastanawialam sie co mam z nią zrobic a zadne herbatki nie pomogły. i wiem, ze nie wolno niby, bo tak połozne mowią itp. ale stwierdziłąm, że nic sie jej od tego termometru nie stanie no bo co sie moze stać od gładkiej okrągłej końcówki? i posmarowałam koncówke termometru linomagiem, włożyłam jej do pupki dosłownie pół cm i kupa wyszła po sekundzie. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramysia ale że tak zapytam wprost, jaką miała takupka konsystencję? Bo mojej jest luźna i nie wiem czemu maz nią problem,położna też nie wiedziała co powiedziec, kazała poic przegotowaną wodą albo kupic czopki jako ostatecznosc. W mojej diecie nie ma nic co by mogło powodowac zaparcia. Dziś już jest lepiej ale w nocy nie było nawet 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia- kupka była luźna...tez nie wiem czemu z nią był problem. ktoras z was pytała jak długo sie krwawi. ja jestem po cc trzeci tydzien i nadal plamie. mało juz ale ciagle jednak. olczak- gratulacje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;-) Moja niunia śpi więc pisze Dziś mija tydzień od porodu Mała jest grzeczna,taki obżartuszek z niej Musi opróżnic 2 cyce to wtedy jest najedzona Nie lubi kapieli,i robi psikusy bo zawsze jak ja przebiore to za chwilę słychać dużą kupę:-D Ja rodziłam sn i już prawie nie krwawie wogóle Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi_91
Ten brak kupki moze tez byc od tego ze sie zapowietrzy przy jedzeniu. Moj Olafek tez raz tak mial na szczescie pomogla pieluszka ciepla na brzuszek i podkurczanie nóżek :) w tej pozycji z nim spałam :P ja jestem 9 dni po cc i juz ledwo ledwo plamie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi_91
I moj synek chyba nie lubi jak jem:P tym bardziej jak mamy obiad bo akurat się budzi i od porodu ani razu ciepłego nie zjadłam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki :-) ale jestem zmeczona :-( szkoda gadac dzisiaj był pierwszy spacerek :-) co prawda nie długi bo 25 min ale "cały swiat" widział moja niunke MEGAN dziekuje ci za dobre słowo choc uwazam ze na tym zdjeciu bardzo widac moje zmeczenie a co za tym idzie zmeczona twarz, jakies takie spuchniete oczy, sama sobie srednio sie podobam na tym zdjeciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×