Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość smerfaskr
hej byłysmy dziś do szczepienia- mała je bardzo dzielnie zniosła, bo tylko zakwiliła po wszytskim. Smaruje jej kłucia altacetem, zeby nie puchły. Wazy już 4 kg i urosła o 3 cm:) ogólnie lekarz stwierdził, że dziecko zachowuje sie jak 3 miesięczne, bo przesuwa sie po przewijaku z wysoko podniesioną głowką, zaczyna łapać zabawki i sprawnośc ruchowa ma lepiej rozwinieta niz dzieci w jej wieku. olczak- moja waga wróciła zaraz po porodzie do tej sprzed ciązy a teraz jestem jeszcze 2 kg mniej niz przed ciążą. robwalka nie wiem czy pisałam ale fajnie, że sie znowu pokazałaś. jestem w szoku, bo znajomy powiedział, ze zapąlcil księdzu 300 zl za chrzest a kościelny zażyczył sobie 100 zł a chrzest byl nie na mszy tylko sam sakrament w sobote , który trwał 15 minut. Szok, bo ja tak nie zarabiam za 15 minut "pracy".... Właśnie się dowiedziałam, że córka sasiadki, która mieszka za granica i urodziała 2 miesiące temu dziewczynke będzie ją chowac, bo zmarła przez smierć łóżeczkową. To straszne, dziewczyny pilnujcie maluszków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfaskr to straszne co napisałas.. Ja mam fobie na tym punkcie, co mała śpi to co chwilę sprawdzam czy oddycha.. Ładnie się Twoje dziecię rozwija :) mi właśnie położna wczoraj mówiła by kłaść Dagmare na brzuszku. Męczy się biedna ale trochę gimnastyki dobrze jej zrobi :) a co do wagi to zazdroszczę mi zostało do zrzucenia 5 kilo jeszcze i póki co mieszcze się tylko w jedna parę spodni swoich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Robwalka a moj synek też piszczy jak śpi, zastanawiam się czy to nie jeste efekt że traci oddech.. wiesz coś o tym? Megisu mój maluch też nie chce spać, generalnie większość dnia sobie leży i nie śpi, w nocy czasami też ma takie fazy i nie śpi. Ach jak pomyślę, że zbliża się pora gdzie ja chce pójsć spać to łapie mnie lęk że zaraz będe musiała wstać przewinąć małego, nakarmić, a jak znów zacznie sikać w trakcie to i jego przebrać i przewijak. Olczak ja zrzuciłam z porodem 7 kg a teraz jeszcze 3. Dziś w nocy bardzo się wystraszyliśmy, wstałam żeby małego przebrac i nakarmić, po karmieniu małemu się odbiło więc położyłam go do łóżeczka na boczku i poszłam spać, po 15 minut, usłyszałam jak się maly dławi i nagle przeraźliwy krzyk, z łóżka wyskoczyłam w sekunde i patrze a mały zalany pokarmem i w buzi jeszcze ma gęstą ślinkę, mało myśląc wziełam go na kolana główkąi brzuszkiem w dół i oklepywałam plecy, tak jak mi to polożna mówiła w przypadku zadławień, popłakałam się, mały też bardzo to przeżył, ale uspokoił się jak zaczął mój W go nosić pionowo. To było straszne, połozyliśmy go spać do siebie i cały czas go monitorowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Dagmara przez wydaje różne dziwne dźwięki. Przy zasypianiu np tak choćby miała czkawkę ale tylko raz czknie za to bardzo głośno. Podczas snu chrumka jak świnka, nie mówiąc już o tym że czasem krzyczy tak choćby chciała płakać ale pewnie jej się coś śni. Także zaskakuje mnie, nie wspominając już o minkach które robi przez sen.. Mogę tak leżeć cały czas na nią patrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej a rozróżniacie już płacz swojego dziecka- że jeden jest z głody, drugi ze złości itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki!ok.północy znowu kolka-ja już nie wyrabiam!co do rozróżniania płaczu ja już rozpoznaję kiedy mały się nudzi w łóżeczku,kiedy jest głodny,kiedy nie może zasnąć no i kiedy kolka!pytanie do dziewczyn które karmią mlekiem modyfikowanym-jakie podajecie?i czy robicie na zwykłej wodzie czy nie gazowanej?my robimy na wodzie Żywiec Zdrój!biorę się za porządki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katy_11111111111111111
witajcie mamusie jestem również wrześniową mamusią, widzę,że większość ma ten sam problem co ja. Karmię moją małą piersią, na żądanie , nie wiem czy się nie najada, ale potrafi całymi dniami nie spać tylko szuka cyca, dziś nie śpi od godziny 6 ja nie mam już siły, chciałam wyjść na spacer ale tylko do wózka i był płacz, więc musiałam się wrócić, czy macie jakieś sposoby?pokarm mam, bo ściągam laktatorem, czy powinnam dokarmiać, Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja również karmie piersią z tym że Dagmara potrafi spędzić przy cycku nawet i 1.5 godziny za to potem śpi po 3 godziny w nocy dłużej. To jest urok karmienia piersią że nie wiadomo ile tak naprawdę dziecko zjada. Moja Myszka coraz częściej i dłużej w ciągu dnia nie śpi tylko czuwa, bo przecież wiadomo że dzieci nie będą ciągle jadły i spały. Z wiekiem okres czuwania będzie się wydłużał. Nie wiem co Ci doradzić w kwestii dokarmiania.. A jak z waga? Przybiera dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katy_11111111111111111
jeszcze nie byliśmy na ważeniu maluszek ma 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katy ja też karmie piersią i mój maluszek tez cale dnie nie spi. lipa bo wczoraj nakarmilam go i pojechalismy do ikei a tu maly sie przebudzil i godny szuka piersi.. bieglismy do domu :P nie mam pojecia co w takiej sytuacji zrobić, trzeba dawac na zadanie i już nie ma wyjscia. ja tez mam odciagniety pokarm ale nawet jak moj 100ml zjadl to i tak po 1,5 godz sie obudzil i szukal dalej jedzonka. ja jeszcze nie odróżniam płaczu, wiem, że jak płacze to albo pielucha pełna albo głodny, no a jak czuwa i sobie patrzy to tyle wiem ze sobie jęczy bo mu sie nudzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały po godzinie się przebudził,wypił pół butelki mleka-marudził okropnie-lulałam.tuliłam,nosiłam na rękach-zasnął,15 min i znowu nie śpi!nic nie jadłam,wstawiłam sobie frytki do piekarnika i przez to spaliły mi się na czarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBWALKA ja daje mleko nań pro ha ale mam zamiar za niedługo zmienić na nań pro bo niby To pro ha podaje sie tylko trzy tygodnie no i jest drogie to drugie tańsze. Ja przerobilam juz mleka hipp bebiko i bebilon i była lipa, nan sie przyjęło ......................................................................... Teraz wróciliśmy ze spacerku :-) musiałam biegiem lecieć do domu bo mała zrobiła kupę i tak sie darla ze masakra :-) Pozdrowienia od Alexi :-) dalej nie ma kompa niestety :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy wyciąganie kozki? Ja mam gruszke taka malutka ale tak jakoś ciulkowo wyciąga czasami muszę kilka razy bo słabo ciągnie, chyba ze ja to złe robię :-( a wy jak to robicie? Wychodzi wam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały od szpitala jest na NAN PRO ale pediatra przepisała Bebilon Pepti-na początku nie ma rezultatu-dzisiaj znowu wróciłam do Bebilonu zobaczymy tym razem!co do wyciągania z noska to ja używam patyczka-delikatnie wyciągam z noska-nie ma krzyku Kacperka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja siedzę już przeszło dwie i pół godziny z Dagmara przy cycku.. Niby ciągnie, za chwilę przysnie, a potem nerwowo szuka i tak w koło. Jestem głodna, zmęczona i śpiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu ja wyciągam ale aspiratorem, gruszka jest do bani bo mozna podrażnic śluzówkę. Polecam z nose fridy czy jakos tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak mi położna kazała brać mała tak jak do odbicia za każdym razem co przyśnie przy cycu Taka rozbudzona ssie później U mnie działa ten sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki!dzisiejsza noc w miarę spokojna-krótkotrwała kolka ale znacznie później niż zwykle,mały zasnął po 2 i ładnie spał do rana,a my?jak zwykle nie wyspani!mam nadzieję,że Kacper zaczął tolerować to mleko Bebilon Pepti!dzisiaj dzwonię do przychodni po następne 2 puszki tego mleka!dziewczyny jak wygląda u was sprawa ze szczepieniami?na co szczepicie?które szczepionki polecacie?i jaki jest ich koszt?Jak Angelika była niemowlakiem nie było takich cyrków ze szczepieniami,wszystkie były dostępne,za darmo w przychodni-tylko Hib kupowaliśmy w aptece(skojarzona,potrójna),a teraz to co mówiła do nas pediatra na ten temat to jakaś czarna magia,a koszty?szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy. Dzisiejsza noc była pokazem umiejętności terrorystycznych naszej córki :). Dagmara zasnela coś po 24 obudziła się przed 3 jadła 15 minut i spala, obudziła się o 4 i znowu jadła całe 10 minut i tak co godzinę by do 6 kiedy wkońcu zasnela na całe dwie godziny. Teraz ja karmie i je normalnie.. Mąż stwierdził że czuje się jak po całonocnej imprezie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :-) piękna pogoda to pewnie spacerują :-) my własnie wrociłyśmy, jak zwyke biegiem...bo moja niunia chce jesc mało ale co godznę :-)oszaleć można. W domu mam taki bałagan ze szok nie mam nawet kiedy posprzątac bo małą całymi dniami sie drze.....a mojego meza ciagle nie ma bo w pracy. ...........................................................................................................................................ROBWALKA kiedy ty masz czas na sprzatanie jak nie ma twojego R? jeszcze córka i pies oszaleć można. A jak sobie radzisz ze sierscią psią? ja już nie nadazam z odlenianiem rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
megisu ja też nie nadązam, ze sprzątaniem, mała praktycznie stale na rękach bo ryczy, mam tyle czasu co spi w dzień czyli od 3-6 godzin...a jedzenia jak nie podam na już to wrzask...nie nadązam zasem z myciem butelek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam zorganizowany czas,nawet mam czas siedzieć w internecie!już mam wstawiony obiadek(zupka kalafiorowa)w sklepie byłam,ale dzisiaj R jest w domu!pisałam wam,że Kacper jest grzeczniutki,gdyby nie te kolki to by w ogóle nie płakał zresztą później dacie radę ze wszystkim(uczyłam się tego przy pierwszym dziecku)a teraz mam 5 osobową rodzinę(nas 4+pies)i wszystko można!jak jestem sama też daję radę bo muszę,w końcu w domu mam jeszcze jedno dziecko,choć już prawie nastolatka,ale czasem gorzej niż z małym!od przedwczoraj ma złamany palec przy lewej ręce(palec w szynie,a ręka zawieszona na szyi)przewróciła się jak wracała ze szkoły-no i muszę jej pomagać z ubieraniem się,z lekcjami,praktycznie ze wszystkim bo co można zrobić jedną ręką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny;-) U nas wszstko Ok Mała grzeczna,teraz śpi już ponad 3godz i czekam aż się obudzi bo nie byłyśmy jeszcze dziś na spacerku Pozdrawiam was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wróciłysmy ze spaceru a wcześniej były nas odwiedzić moje koleżanki :) a później mają nas odwiedzić dziadkowie, więc dzień wypełniony po brzegi :). Co do ogarnięcia mieszkania to ja przy Małej nauczyłam się robić to w ekspresowym tempie.. Naczynia nie umyte? Kurz na meblach? Podłoga brudna? Trudno wkońcu wykonuje ciężka pracę. Jestem mama! I dobro mojego dziecko jest ważniejsze niż posprzątane mieszkanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakoś sprzatam co drugi dzień jak mała spi, tylko czasem odbywa się to kosztem mojego śniadania :( ale nauczyłam się organizacji, czasem jednak nie daję rady bo Weronika się obudzi muszę pędem wyjmowac cyca,potem odbijanie i znów karmienie bo nauczyła się zasypiac przy cycu... Byłyśmy dziś w przychodni na oględzinach i okazało się że Isia waży 3550g a nie 4 kg jak myślałam-mam zepsutą wagę ;) poza tym żółtaczka ładnie schodzi,zostało tylko na oczkach, dostałam też kropelki na ropiejące oczko mojej księzniczki bo przemywanie solą fiz.i rumiankiem niewiele daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! dziewczyny wiem o czym piszecie bo ja mam dokladnie tak samo. Krystian tez ostatnio albo budzi sie co godzine w nocy na jedzenie albo wogole nie spi... dzisiaj np nie spal od godziny 3 do 9. o 9 usnal i musialam go wybudzic o 11 bo mielismy wizyte u lekarza. ja ledwo wstalam a w nocy myslalam ze juz nie dam rady... oczy sie same zamykaly a trzeba bylo zajac sie maluszkiem...do tego sie wczoraj przeziebilam. boli mnie gardlo i mam katar... boje sie ze zaraze maluszka... ale lekarka jak jej o tym powiedzialam to stwierdzila ze i tak mam karmic piersia. musze dwa razy dziennie dokarmic butelka bo niestety za malo przybral na wadze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie czy wasze dzieci po jedzeniu również mają w buzi resztki mleka? Co robić z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×