Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Megisu mój też pije jak mu się chce, a ma ponad 2 tygodnie poza tym na butelce tak nie powinno być. Potem nadrabia pije np. 90. Niech Olimpka wypije tyle na ile ma ochotę może później dopomni się o więcej albo cześciej będzie się budziła do jedzenia. A co dajesz jej do picia? Jak "opłucze" sobie żołądek to też powinno być inaczej. W ogóle dziewczyny czy wasze dzieciaczki piją herbatkę koperkowa? Ja mojemu raz dałam to potem mi płakał po niej, a jak daje glukozy to jest ok. Megi krzywdy jej nie zrobiłaś nie panikuj od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam zamiar dawac herbatakę koperkową w zasadzie dałam jej tylko raz bo nie wiem kiedy sie za nią wszczelić. W sumie jesteśmy w domu dopiero 3 dzień. A pupke co przewjanie smarujecie jakąś mascią przeciw odpoarzeniom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Megisu78 ja też sie boję kąpieli,czyszczenia noska itd....Myślę,że najtrudniejszy jest ten pierwszy raz,a potem już z górki :) Smarujemy Kalinie pupkę maścią Alantan Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uroczyście ogłaszam że po wczorajszym masażu szyjki mam skurcze! I to regularne! Trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tylko ma chwile megisu
Jeśli karmisz butelką poczekaj aż malutka naprawde zgłodnieje. zależy też jakie mleczko jej podajesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak to super :-) dzisiaj juz na pewno zostaniesz mamusia :-) .....Ja tylko ma chwile megisu....daje jej mleko nan pro bo jak na razie odzuciła hipp i bebiko, po nich były fontanny wymiocin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagna18OL
Olczak- no to WRESZCZIE zobaczysz swoją Małą- powodzenia!!!!!!!!! Jesteś dla mnie wzorem cierpliwości!! Ja załapałam doła psychicznego- ale przez własną głupotę- bo tak się nastawiłam, że urodzę przed terminem, że mam problem doczekać się choćby magicznej daty 30.09. kiedy to jest mój ostatni oficjalny termin- a jak wiadomo od niego jeszcze można sobie poczekać.... Jutro czyli właśnie 30.09. prawdopodobnie podjadę na ktg i moja położna ma mnie zbadać.. więc może ma swoje sposoby, żeby pomóc- no np lekko wymasuje to co trzeba- ale nie będę o to jakoś szczególnie prosić- może jednak natura zadziała. Pewnie za parę m-cy nie będzie to miało ŻADNEGO znaczenia czy urodziłyśmy 2 tyg w tą czy w tą- ale tak to jest jak się jest NIECIERPLIWYM!!! Pozdrawiam Was mamusie- niech się Maleństwa zdrowo chowają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szybko jak po ogien :D OLCZAK ---> trzymamy kciuki z dzieciną moją za Was :) Smerfka, dziekuje za krople, doszly wczoraj :) za malo ci pieniedzy przelałam kobieto!!! I juz awantura z łóżeczka .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
witajcie, ja jestem zalamana , bo okazało się, że mała nie ma jak na razie kolki ale tak sobie płacze. Boli ja odparzenie a poza tym szantażuje nas, żeby ja brac na ręce. Dziś trzyamałam ją pół godziny aż sie uspkoi i dopiero ja wzięłam i spokój jak ręką odjął. Dalej budzi sie od 4 rano co godzinę.Masakra. łołoło- fajnie, że doszło, mam nadzieję, że pomogą. Z kasą wszystko gra. :) megisu- ja czyszczę nosek wodą morska w sprayu i potem wyciągam katerek aspiratorem. robie to rano i wieczorem. Na oczy kupiłam sól fizjologiczna i od wczoraj widze poprawę ale mała nie lubi przcierania oczu. Na odparzenia -dzięki za rady , połozna kazała mi kupić linomag ( i coś zrobiło sie mnijesze przez noc) oraz filet ale jeszcze nie smarowałam. Ale i tak odstawiałam chusteczki nawilzone i kąpie w krochmalu. Do oilatum wróce później ajk bedzie starsza. olczak- 3mam kciuki!!!! brak ciązy - gratuluję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi_91
Hej kochane :) Nie czytalam co pisalyscie ale chcialam oznajmic że mamy juz naszego synka :) Olaf urodzil ze 25.09 o 19:40 przez cc Ma 51 cm i wazył jak sie urodzil 2950 :) moja cudowna kruszynka:) Wszystko jest na niego za duze i to smiesznie wyglada :) Chociaz porod przebiegal blyskawicznie i prawie stracilam maluszka to jak sie urodzil dostal 10 pkt wiec ma wielka chec zycia :) Jest cudowny od wczoraj jestesmy w domu i dal juz swojemu tacie troszke popalic w nocy :P I oczywiscie gratuluje tez innym nowym mamom!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello dzisiaj zauważyłam lekkie odpażenia :-( posmarowałam sudocremem nie wiem czy nie przywaliłąm zbytnio z grubej rury... jak myslicie? moze zacząć od czegosć przeciwko odparzeniom a nie od razu sudocre. W jak robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w sobotnie poludnie! Megi ja uzywan spreyu sterimar baby to woda morska na patyczku zwilzam i do noska jak ma baboka z brzegu a tak to wstrzykuje do noska ale zeby byl w pozycji pionowej to sobie wtedy psika i gruszka wyciagam. ale zastanawiam sie nad aspirarorem bo ta gruszka srednio ciagnie. Olczak kochana cudownie ze sie ruszylo!! powodzenia!! czekamy na wiesci:D Agi gratulacje kolejna mamuska do dolnej tabelki:) nasz maly wczoraj dostal atak kolki biedny krzyczal w niebo glosy prezyl sie byl caly czerwony i spocony dalam mu kropelek sab simplex i po 15min jak reka odial usnal i spal .5,5 godz. smerfa wspolczuje tych odparzen na pewno ja bardzo bola :( my uzywamy sudokremu i jak narazie nie ma osdparzen, Polcia ja swojemu dopiero dalam koperkowa po 1 miesiacu ale nie podaje codziennie. glukozy w ogole nie daje. jest tylko na cycusiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megi ja od poczatku smaruje sudokremem co kazde przewiniecie i nie ma odparzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Megan podaję, tylko witaminę D bo na butelce nie trzeba tej drugiej takie mam zalecenie od pediatry. Dzisiaj ten sudocrem zastosowałam zobaczymy co bedzie. Pupke ma ładną jak na razie tylko w zgięciach nóżek przy pipulce takie dziwne, jakby jej skóra pękła i lekko czewone. To chyba te odpazenia. MEGAN a w czym kąpisz czym smarujesz po kąpieli? OCZYWISCIE TO PYTANIE DO WSZYSTKICH MAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi ja kapie w oilatum soft a smaruje oliwka bambino:) my wlasnie po spacerku i wlasnie sie karmimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja też kąpię małą w oilatum soft ale i tak schodzi jej skóra, wcaoraj posmarowałam oliwką z bambino i dostała uczulenia, jakiej Wy używacie oliwki bądź kremu???? Mam w domu jeszcze krem z nivea intensywnie nawilżający, spróbuje dziś tym posmarowac choc boję się że dostanie gorszego uczulenia. Myślałam żeby kupic z oilatum krem ale jest dopiero od 1 miesiąca. Co do bólu brzuszka to ja piłam z hippa herbatkę natal, jest niby na laktację ale są w niej koperek i inne zioła i Isi przeszło wszystko, robi już normalnie kupkę. Jest też z hippa hergbatka koperkowa dla dzieci od 1 tygodnia życia ale jeszcze jej nie dawałam bo po tamtaj co piłam przeszło. Skąd wy wiecie kiedy ma przyjsc do was położna środowiskowa??? bo ja nie mam pojęcia, czy trzeba zgłosic małą w przychodni czy co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A witaminki daję póki co tylko D bo K jest od 2 tygodnia więc zacznę dawac jedną kapsułkę D+K od poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handziu musisz zglosic w przychodni zeby przyszla polozna mojzmiana srodowiska jestemu tez skora schodzila ale to jsr norane bo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Megan,dzwoniłam do koleżanki,która jako jedyna jeszcze pamięta jak to jest w tych naszych stronach i okazuje się że szpitalw którym rodziłam przesyła papiery do przychodni więc już nie musze zgłaszac a jedynie dopytac w którym tyg mamy zgłosic się na szczepieniebo to moze byc w każdym ośrodku inaczej,w niektórych w 6 a w innych w 7 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
handzia26 powinni Ci powiedzieć w szpitalu,żebyś zgłosiła dzieciaczka do przychodni i zadzwoni do Ciebie położna,żeby się umówić na wizytę patronażową. Przynajmniej tak jest u nas.My już mamy tę wizytę za sobą :) Co mnie zaciekawiło to to, że powiedziała, żeby nie używać oliwki, a ciekłą parafinę, żeby natuścić skórę Malca, a ja się naczytałam różnych opinii na temat parafiny...Co Wy o tym sądzicie?A może używacie parafiny? My kąpiemy Małą w Oilatum Baby. Co do mleka to było ok po Nan Pro, a od 2 dni przestało być ok i zaczęła mieć problem ze zrobieniem kupki :( Ponoć to mleko ma za dużo żelaza.... Dziś kupiliśmy Bebiko, ale jakoś narazie nie chce go pić. Może polecicie jakieś mleczko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kąpie w emolium emulsja do kapieli i na razie nie smarowałam niczym bo niby pisze na tym ze nie trzeba ale już widze ze trzeba bo malutkiej skóra się łuszczy :-( na brzuszku i stopach, wiec bede próbowała co przypasi. Mam olejek z ziajki pierwsza próba. co dziennie kąpiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u Olczaka jeszcze nic, pisała mi ze skurcze coraz mocniejsze ale tych własciwych brak. Spaceruje po schodach jak do jutra nic to kroplówka.OLCZAK ZYCZYMY POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
olczak POWODZENIA!!!! My kąpiemy co drugi dzień. Narazie to sam stres ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na poczatku tez byl wrzask :( Ale cos pomoglo :) Mianowicie jaak jest w wodzie , to ja ja myje a M ja polewa woda. Wtedy jest jej cieplutko i i od tej pory bardzo lubi kapiele. A po wszystkim szybko do recznika i opatulac :) Co do natyluszczania, to nam polozna na szkole rodzenia mowila, zeby oliwka smarowac tylko jak jest skora sucha bardzo . I nie smarowac po kapieli tylko z 2h przed zeby ja pozniej zmyc bo zatyka pory a to nie jest dobre. Moze stad wlasnie to uczulenie ??? Chyba cos jeszcze mialam napisac ale nie pamietam co... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha... znajoma co pracuje na noworodkach powiedziala mi zeby caly czas nie uzywac sudocremu , bo jak bedzie mial pomoc to nie pomoze. Wiec teraz w dzien uzywam alantan plus a na noc sudocrem. N arazie u nas wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 a w te dni co nie kapiecie to oliwkujesz lub nawilzasz skórę maluszka? Czy tylko po kąpieli? Ja zdecydowałam ze dzisiaj nie kapie jestem sama bez męża dam dobie spokój. Umyje buzke i oczka ciepła woda. Ale najbardziej stresuje mnie czyszczenie noska nie wiem jak go robić :-( :-( i jak często masakra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja na chwilke
Megisu zakup sobie fride do noska i sol fizjologiczna w takich jakby ampułkach wkraplaj 2 krople do każdej dziurki i wciąga same wyjdą :) a co do wymiocin na początku dzieciątko bedzie czasami ulewać czasem haftem bo brzuszek nie jest przysztosowany do takiego jedzonka cierpliwość . Bebiko jak sie podaje trzeba przepajać herbatką z kopru lub ( saszetki plantex-polecam) bo bebiko może powodować zatwardzenia, bebilon jest słodki ale moich koleżanek dzieciaczki wymiotowały po nim dosłownie wymiotowały, nan to najgorsze mleko , jak już wybieraj między bebiko, bebilon, gerber . a co na odparzenia pisałam wcześniej spróbujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja na chwilke
A na schodzącą skórke najlepsze są kremiki intensywnie nawilżające np. Ten niebieski niveababy , lub mleczko z jonshona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×