Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

No własnie ciekawe co z Polcia.... Halo Polcia odezwi sie!!!!!!!!!!!!!!!! Ja tez nie wierze w inne metody a dopoki nie bedziemy w SWOIM domu to nie zamierzam miec drugiego dziecka, nie w takich warunkach.... Mała mi zasneła wiec ja sie ubiore i pojade na cmentarz i na chwile do domu, a tatus zostanie z córą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! Megisu - ja uzywam butelek z tomme tippe, smoczka z avent bo z tomme tippe nie wiem dlaczego nie chcial wogole cyckac... z reszta smoczek to on wogole trzy razy pociagnie i wypluwa wiec nie ma wiekszego znaczenia z jakiej firmy jest bo nie przepada za taka metoda uspokajania... zazdroszcze udanego sexu bo ja na swoj pierwszy raz musze czekac az do swiat, i to bedzie na pewno z gumka bo na tabletki sie nie zdecyduje... bardzo tyje na tabletkach a to jest ostatnia rzecz jaka chce.... pomimo ze robilam badania hormonalne i do wynikow byly dostosowane tabletki :/ tez mam problem z mlekiem modyfikowanym... moj maluszek je przez caly dzien mleko z piersi ale na sniadanie i na kolacje dostaje flache i wtedy zaczyna sie cyrk... polowe wypluwa... nie wiem czy to dlatego ze mu nie smakuje czy dlatego ze leci ze smoczka... Krystianek tez ciagnie za uszko... podobno to normalne... dzieci odkrywaja swoje cialo:) i tez coraz czesciej zaczyna sie usmiechac jak do niego mowie:) na cmentarz tez sie z nim nie wybieram... za duzo ludzi i wogole ten smrod ze zniczy... sloneczko wychodzi wiec moze wybierzemy sie na spacer... co do lezaczkow bujaczkow to polecam ten co mam na zdjeciu z fp. ma regulacje wysokosci i zaczyna sie od lezacego a dochodzi sie do siedzacego:) rosnie z dzieckiem:) moj maluszek tez jak na razie wytrzymuje w nim tylko 10-15 minut ale dobre i to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem chora! :( boli mnie potwornie gardło :( i w ogóle źle się czuje, nie wiem jak sprawdzić czy maly jest zdrowy bo gorączki nie ma, płacze często ale wiem, ze go brzuszek cały czas boli i ma kolki non stop :( Od poprzedniego czawartku mój W jest chory a od przedwczoraj zaczął brac antybiotyki.. :(( masakra boje sie o maluszka :(. Ponadto mały ma straszne problemy ze snem, to znaczy ma wieczorami kolki ale np na kolanach mi przysypia tak głeboko, ale gdy go odkładam do łóżeczka albo na kanape to się budzi, w wózku przysypia bo go rozkładamy wieczorem i po 5 minut sie budzi, od 2 dni biore małego do lóżka i dopiero w łóżku się nie budzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane :) Dziś lodownia na dworze, dlatego też cmentarz pewnie odpuscimy i pójdziemy tam jak się troszkę ociepli. Megi, cieszę się , że z Olimpką wszystko ok :) Również gratuluję Ci pierwszego razu,, ja coś się ociagam, bo u nas jeszcze nic, ale myślę, że na weekend coś pomyślimy :D Z zabezpieczeniem nie wiem jak będzie, bo m nie lubi gumek, chyba będzie musiał sie przemóc ;) U nas nocka pięknie przespana z jedną pobudką na am am i dalej lulu ;) Dziś jedziemy w gości i ciekawe jak mała będzie sie tym razem zachowywać, czy tak jak ostatnio nie będzie umiała zasnąć w obcym miejscu, czy trzeba bedzie ją nosić i niuniać przez cały czas... Wkładkę do fotelika mam i póki jest jeszcze taka malutka nie będę jej zdejmować. Tak jak pisze Olczak, zwracam tez uwaglę na głowkę i widzę, że jej nie lata. Byłam u lekarza wczoraj z tymi krostkami małej i stwierdziła, że tego typu krostki są zupełnie normalne i nie jest to ani skaza białkowa ani szczególne uczulenie, raczej delikatny trądzik niemowlęcy. Mam stosować krem oilatum, zobaczymy co będzie. Zmiany skórne tego typu podobno mogą pojawić się do 3 m-ca życia, wiec uspokoilam się, ale nadal gdy patrzę na nie to mi się to nie podoba, bo w sumie dostała je ni z gruchy ni z pietruchy. Ech.. no zobaczymy jak się będzie zachowywała skóra po kremiku. Zmykam na wczesny obiad do teściów. Przyjemnego popołudnia wam życzę :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytujaca...
Hej podczytuje Wasz topik i mam pytanie do Megisu Bylas u neurologa i szczesliwie wszystko z małą jest ok. Możesz mi napisać co Cię niepokoiło u niej. Bo chyba Twoja mała miała tak jak moja, czyli: - jak spała to wyginała się do tyłu - moja mała ma dopiero 8 tygodni a już od 2 trzyma sztywno główkę jak ją noszę do odbicia, czy to normalne? - często macha rączkami, że nawet się nimi bije po twarzy. Mogę Ci doradzić z mego doświadczenia jedną rzecz: moja mała jak nie może zasnąć i ciągle macha tymi rączkami i się boje po twarzy, jest niespokojna, to ja po prostu delikatnie unieruchamiam jej ręce. Chwilę się pozłości, a za chwilę uspokaja i zasypia. Kupiłam jej taki śpiworek co ma takie specjalne zaczepki, zeby unieruchomić rączki. Można też to zrobić za pomocą kocyka. To nazywa się swaddle. Poszukaj na youtube - how to swaddle your baby. Czy może mi jeszcze któraś napisać jak wyleczyć malucha z kaszlu i katarku. Pozdrawiam wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
podczytujaca takim maluchom to raczej nie powinno się dawać lekow.Na katar ponoc pomaga masc majerankowa....i spacery,ponieważ to obkurcza naczynia krwionośne. Dziewczyny po cesarskim cięciu jak wyglądają Wasze brzuchy?Może stosujecie pas poporodowy?Ciekawa jestem czy to coś daje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczytująca niepokoiło mnie to ze mała bedac w rożku u mnie na rękach prężyła się jak się złościła lezac odginała głowę do tyłu ale to już przeszło :-) no i te dziwne nerwowe ruchy. Czasami jak leży na pleckach tak sie wygina w jedenbok ale ponoć to jej zostało jeszcze z czasów jak była wbrzuszku i tyle. Dzięki za info popatrze na you tube. ....................................................................................................................................... MAMA28 ja jestem po cc i niestety mój brzuch jest okropny flak taka falbana. Próbowałam nosic pas ale mnie wkurza, bo albo wylewa mi się góra albo dołem skóra. Nosze takie wysokie majtki sciągające na razie , pewnie to nic nie da ale czuje się bardziej komfortowo. Przede wszystkim musze schudnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Megi nic mu nie było zero gorączki itd może troszkę więcej spał..Ale na wszelki wpadek kupiłam paracetamol w czopkach dla maluchów. mój brzuch po CC jest wielki i choć odchudzałam się kopenhadzką i schudłam 4kg to brzuch został. zaczełam cwiczyc ale zle sie to skonczyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12341234 itd :-) znam dietę kopenhaską sama sie kiedys nią odchudzałam ale coś mało schudłas, moze cos oszukiwałąs???? :-) ja schudłam 8 kg kiedys tam czemu sie zle skonczyło? powiem ci ze ja bym się jeszcze nie odwazyła na żadne cwiczenia bo brzuch mnie jeszcze boli i ciągla czuje takie ciągniecie i kucie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do podczytującej :) moja mała w ubiegły piątek skończyła miesiąc, a jak miała 2 tygodnie to już sztywno trzymała główkę, gdy się ją nosiło lub kładło na brzuszku. Oczywiście w takich sytuacjach zawsze należy asekurować, bo wiadomo, że dziecko nie ma jeszcze tyle siły by utrzymać ją dłużej, ale w przypadku mojej Zosi lekarka powiedziała, że to oznaka siły, że dziecko jest silne tudzież zdrowe. Dziś jak biorę małą na ręce to podtrzymuje jej z tyłu główkę, ale ona sama z siebie i tak trzyma ją sztywno i z zaciekawieniem rozgląda się po pokoju ;) I tak kilka razy potrzyma i się zmęczy. Dziś chyba było niskie ciśnienie, bo przespała niemal cały dzień z kilkoma przerwami na jedzenie. Oby tylko w nocy jej sie nie poprzestawiało... Zmykam do łózka. Dobrej nocki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam My po nie przespanym dniu i nocy:( nie wiem co mojeje małej jest, zn chyba sie domyslam, boli ja brzuszek nie moze robic purków, juz próbowalismy wszytskiego herbatki, kropelki i nic nie pomaga, nawet smak do jedzenia straciła. Budzi sie z takim krzykiem a potem sie prezy... Megi czy myslisz ze wizyta u neurologa by była wskazana czy juz na siłe szukam choroby.... Pomozcie kochane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia mam przed sobą gazetę z sierpnia dla mam i jest reklama czegoś co nazywa się windi - niefarmakologiczne rozwiązanie przynoszące natychmiastową ulgę napiętemu brzuszkowi. Jest to rektalny kateter dla niemowląt, stymuluje mięśnie odbytu prowadząc do ich naturalnego rozluźnienia i uwolnienia gazów z jelit. Nie stosowałam nie znam się ale rzuciła mi się w oczy reklama może to wam pomoże? Jest też str www.windi.pl. A ja z takim pytaniem może głupim ale mam taki problem. Czy jest możliwe żeby moja Dagmara miała uczulenie na czapkę? Po powrocie do domu ze spaceru gdy zdejmuje jej czapkę to ma wysypkę na czole. I nie wiem czemu z czapki? Dodam tylko że czapka jest delikatna z przyjemnego welurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie laseczki :-) OLCZAK a moze proszek? a moze poprostu czapeczka bardzo przylega do główki i jak sie rusza to ją obciera lub skład materiału nie do końca bawełna i cos ją uczula.... ............................................................................................................................................. ALEXIA cała moja rodzina tez mi powiedziała ze przesadzam z Olimpią i po co do neurologa jak nic jej nie jest,ja jestem panikarz i wole sprawdzić wiec uwazam ze jezeli masz jakiekolwiek wątpliwości to idz, przynajmniej będziesz spokojna :-) ale to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak moze tak byc moja siostrzenica miała tak, główka jest bardzo wrazliwa i moze ja gryz... dziekuje zaraz przeczytam o tym:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć;-) U mnie noc w miarę ok,mała śpi od 7 ze mną w łóżku bo dałam jej cyca na leżąco i zasneła Alexia Olczak ma rację,kup w aptece ten katater Windi Ja też go mam ale jeszcze nie używałam Olczak to założ inna czapkę i zobacz czy też będzie mieć albo może przepłucz tą obecną? Może dostał się tam kurz albo coś albo pralka źle wypłukała A nie ma w środku żadnych metek albo czegoś co ja obciera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyprałam czapkę i zobaczymy. Dziś i póki co przez kilka najbliższych dni będę jej zakładać inna. Mam nadzieję że pomoże. +++++++++++++++ALEXIA a co było w dzień dobry tvn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Było o tym kiedy mozna stuku puku po porodzie i ze bardzo czesto kobiety sie blokuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Moja mała maruda usnęła i za niebawem wybiorę się na spacerek, co by się dotlenić ;) Dziś wielki dzień, bo po raz pierwszy uśmiechnęła się do mnie świadomie !!! Wcześniej to tak przez sen lub sama do siebie ;) Cudowne i wspaniałe uczucie :) Olczak ja jak byłam skonsultować krostki Zosi to lekarka kazała zrezygnować z wełnianych czapeczek przynajmniej na razie i powiem Ci, że ta wysypka zaczeła jej blednąć. Co prawda minełty od wizyty tylko 2 dni, ale w tym czasie niunia nosiła bawełnianą czapeczkę i kroski z okolic główki i tam gdzie wiązania zdecydowanie się pomniejszyły. Nie wiem czy to to było przyczyną, ale być może w jakimś stopniu tak. U Ciebie może być podobnie. Zrób eksperyment. Alexia ja jeż jestem zdania, że jeśli coś Cię niepokoi to trzeba iść to skonsultować. I nie ma w tym przesady,w końcu chodzi o Twoj największy skarb :) A teraz mam do was wszystkich pytanie: Czy jak wasze pociechy nie śpią to np. umią zająć się same sobą np. w łóżeczku itp. czy musicie stale przy nich być lub nosić i nic nie mozecie wtedy zrobić? Ja z moją Zośką niestety tak mam, że jak się obudzi to już wszystko inne musi poczekać, bo jak ją odkładam to od razu stęka i płacze :/ Jak jest u was? Może macie jakieś magiczne sposoby czym zająć tak malutkie dziecko, żeby nie chciało być stale na rączkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Netka, Dagmara jak sie obudzi i jest najedzona i przewinieta to odkładam ją do kołyski puszczam pozytywkę z karuzelą powieszoną nad kołyską i mam gdzies z 10-15 minut :) wtedy lezy spokojnie i ogląda i słucha. po tym czasie slychać juz nawolywania, że jej się nudzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak na szybko. Ja nie wkładam dziecka w żadne bujaczki bo boję się o kręgosłup, jeśli macie przystosowane dlatakich maluszków to spoko. Do fotelika pod tą wkładkę dla niemowlaków włożyłam jaśka tak że Weronisia leży, pasy normalnie się zapinają więc nie jest chyba źle. Moja Isia różnie zasypia, czasami ją położę w łóżeczku i sama zasypia, czasami marudzi i ją bujam na rękach, rzadko noszę. Jesteśmy już po szczepionce (na nfz i rotawirusy)-mała bardzo płakała,później wieczorem też biedna się upłakała ale na szczęście nie gorączkowała. za tydzień na bioderka. Dobra kończę bo już się budzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia i Netka mam te kropelki sab simplex, Alexia Tobie napisałam pod zdjęciem to mi odpisz co i jak a Netka jak ty chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............13...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper.................8............2 240..............3 600 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Madleenn........Krystian...............6..........3 550................???... ramysia91.......Marta..................6............3 300...............5 300 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................5............3 630 ......... ..4 300 Betismile.........Dominik................5........3 920................5000 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............4............3 950.............4 550 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................???.. Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................5.............2 950.................4100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............13...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper.................8............2 240..............3 600 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Madleenn........Krystian...............6..........3 550................???... ramysia91.......Marta..................6............3 300...............5 300 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................6............3 630 ......... ..???? Betismile.........Dominik................5........3 920................5000 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............4............3 950.............4 550 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................???.. Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................5.............2 950.................4100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, napisz mi na priv, jaka cena jest tych kropelek i ile ich jest w ml, dobrze ? A ja nadal nie wiem ile waży moja mała. Ostatnio w przychodni zapomniałam zważyć ;/ Co za skleroza ze mnie !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ,czy wasze dzieciatka urodzone w okolicy 7 wrzesnia odwzajemniaja juz usmiech za kazdym razem ?? bo moje dziecko bardzo rzadko i to do tego musze sie kika minut naprodukowac zeby sie usmiechnal zreszta sama nie wiem ,czy tl usmiech odwzajemniajacy ,czy taki spontaniczny bez znaczenia ze ja sie usmiecham ..hmmm kontakt wzrokowy lapie ,ale to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
olczak Twoja Mała chyba się szybko rozwija,bo moja Niunia jeszcze się chyba nie śmieje świadomie.Już kilka razy miałam wrażenie,a potem nic,więc pewnie jeszcze nie zaczęła,a jak Olimpka Megisu78?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×