Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

heej hej:) olczak- nie unikam własciwie niczego. staram sie nie jesc zbyt duzo czekolady bo boje sie zeby mała zaparć nie dostała, ale też ją jem. nie jem czipsów nie pije coli (chociaz czasem jakas szklaneczka małą sie zdarzy) nie jem fast foodów. a tak to jem wszystko, czy czosnek czy pikantne wszystko normalnie jem, a mała pije mleko i smakuje jej ibrzuszek jej nie boli wiec wszystko git!:) raz sobie zapomniałam i kalafiora zjadłam a wiedziałam ze niby wzdymajacy ale nic jej nie było tylko bąki puszczała co chwile, ale nie płakała nie prężyła sie. A jeśli chodzi o ilość pokarmu to piłam na początku herbetke z herbapolu na laktacje, i piłam ja po prosu zamiast zwykłej herbaty bo ona mi strasznie smakowała. wiec tak ze 3 dziennie piłam, ale musiałam przestac bo miałam od niej taki nawał pokarmu ze myslałam ze mi cyce eksplodują. a tak to nie wiem czy to ma znaczenie dla laktacji ale ja pije bardzo duzo mleka i to tłustego bo 3.2%. strasznie mi smakuje i mam chyba nałóg mleczny bo tak karton dziennie wpada :D -------------------------Megisu:) jakos sobie radze w szkole. nie powiem troche ciezko jest, bo strasznie tesknie za malutką jak jej nie widze przez cały dzień przyjade do domu na noc i znowu jej cały dzien nie widze az mi sie płakac chce. a jak w ciagu tygodnia chce sie pouczyc to malutka ze mną siedzi przy laptopie lezy mi na brzuchu i sobie cos tam guga az usnie. tak ją tego nauczyłam ze ze mną sie uczy ze teraz jak mam jakis dzien ze sobei robie wolne to i tak musze ją na moim brzuchu kłasc bo ona tak lubi spać ;p--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------handzia ja uzywam pieluszek dada i moim zdaniem są najlepsze!!! na poczatku kupowałam huggisy, potem pampersy i z ciekawosci kupiłam dady. i tak: tamte poprzednie mi zawsze przesikała a dad nie przesikuje, nie wiem od czego to zalezy, w dodatku papmersy i huggisy są takie "sztuczne" a dady są takie jak zwykłą bawełniana podpaska, bez tej siateczki szybko chłonnej dlatego wydaje mi zie ze tymbardziej one nie odparzaja ale nie wiem na 100% bo marta nigdy odparzen nie miała.---------------------------------------------------------------------------------------------------aLExia a co tam w sprawie domku ktory mieliscie wykonczyc? ruszyły już jakies prace?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie :) Juz wczoraj z rana po tym myśleniu całym tak się nakręciłam, że jak teściowa weszła zmachana i powiedziała, że biegła żeby zdążyć na autobus, powiedziałam jej, że nie musi tak wcześnie przychodzić i tak długo siedzieć, że ja nie pamietam kiedy rozmawiałam ze swoją przyjaciółką i że dostałam za to od niej opierdziel (co jest prawdą.... ) bo nie mam kiedy z nia na spokojnie porozmawiać, a głupio mi pani powiedzieć, że chciałam sobie z kimś pogadać na spokojnie.....powiedziała "dobra iza, nie ma sprawy... jak cos to mow mi wszystko bez problemu/...." no i pojechałam na zakupy wracam z zakupów a ta dziecko na rękach (jestem zwolennikiem jednak nie noszenia dziecka bez potrzeby jak nie płacze...... ) no wieć pytam "po co ??" " a bo się prężyła" więc mówię "no ale nie płacze, a pręzy się bo może chce w spokoju zrobić w pieluchę albo sobie poprykac po prostu, prosiłam panią juz tyle razy żeby pani jej bez potrzeby nie brała na ręce bo pani sobie pójdzie do domu, a nam zostaje problem, bo łukasz już się mnie czepia, że muszę ją brać ciągle na ręce, bo się dopomina... (jest to prawdą/ a że się nakręciłam i stwierdziłam, że jak mowic to wszystko wic ciagnelam dalej// .... sam apani mówiła, że nienawidziła pani jak łukasz był mały i ktos do pani przychodził to go nosił, a teraz robi pani identycznie..... nie podoba mi sie to bardzo" na co ona ,ze mnie przeprasza, że sie "poprawi" (no jak dziecko w szkole podstawowoej:/) wiec mowie ze nie chodzi o to zeby pani mnie przeoraszala tylko zeby pani troche pomyslala... no i za chwile znowu akcja z wtykaniem smoczka jak zuza wypluwa, wiec jej powiedzialam że znowu robi to samo, jak dziecko wypluwa i nie placze to po co jej wtykac ten smok na sile ?????? i sytuacja ktora miala miejsce, że w jeden wieczor zuzie trzeba było co kilka chiwl chodzic wieczorem i smoka wtykac bo zasypiala wypluwała i sie budzila bez smoka i płacz, i to wlasnie od tego wtykania, o czym już jej mowilam kilka razy!!!! na co ona ze juz nie bedzie..." może zareagowałam ostro ale może w koncu zrozumie, sama powiedziala zeby mowic jak cos .... więc powiedzialam mniej wiecej wszystko co mi lezy na watrobie.....jeszcze o tych rekach po wyjsciu z toalety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Smerfaks ja tez mam krwawienie 3 tydzien przy tabletkach, masakra. pisałam o tym mojemu lekarzowi i on mi dzisiaj odpisał ze przy 1 opakowaniu może tak być nawet do końca opakowania. Ja uzywam haggisów ale dostałam od kogoś wielka paczkę Dady i uwazam ze niczym sie nie różnią- po prostu nie po drodze mi do Biedronki nigdy. Pytanie do mam karmiacych butlą. Ile wasze dzieci jedzą średnio na dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pieluch ja uzywam pampersy jakies 3 tyg temu wskoczyłyśmy w rozmiar 2 i zużywam średnio 10 dziennie Dade kupiłam w rozmiarze 1 ale jakoś srednio mi pasowała huggies masakra jak dla mnie :/ moze jeszcze sprobuję tych dad większych, bo jednak cenowo wypadaja najlepiej na tle innych/... handzia ja nie dostalam okresu, bo mi ginekolog od razu kazał łykac tabsy.... ale powiedzial e przy karmieniu okres powinien pojawic się po 8-9 miesiącach.... chociaz wiadomo, każdy jest przypadkiem na tyle indywidualnym, że może być różnie.... Alexia :D ty butlą na noc a ja butla w dzień :D Zuza w nocy chce pierś a w dzień butle, cycka sporadycznie chwyci ;)................................................................................................................................trzymam kciuki, żeby teściowie twoi w końcu nabrali rozumu trochę do głowy..... zycze ci tego z całego serca ramysia ja zazdroszczę diety, ja się na początku słuchałam tak rad położnej że nie jadłam prawie nic, a teraz boję się cokolwiek wprowadzić :/ i nie jem prawie nic :( masakra; "gupol" był ze mnie... stara a głupia, jak bozie kocham :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie zaraz bedzie tesciowka, bo zadzwonilam ze jak ma ochote to moze kolo 12 wpasc, i bedzie :) skocze na zakupy jakies dziś kumulacja 50baniek dziewczyny w totku!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki nawet nie mam kiedy do was napisać na spokojnie... ciągle coś, jak jest chwila wolnego to dopadam sie do pracy i tego co jeszcze jest do zrobienia. Zosia bardzo absorbująca, nie poleży spokojnie w łóżeczku nawet 10 min. więc jak się obudzi to na rączki. Ło ło ło, gratuluje odwagi, że przeciwstawiłaś się teściowej, przeczytałam posta tego z wczesniej i powiem Ci, że chyba bym je**ła gdybym miała takiego nachalnego gościa codziennie - masakra jakaś!!! Z tym noszeniem to faktycznie pilnuj, bo jak się Twoja mała nauczy tak jak nasza Zosia to będziesz mieć przechlapane :D.................................................................................................Alexia - Tobie biedulko współczuje teściów, nie wiem nawet co powiedzieć,aby było Ci raźniej, ale gdybym ja usłyszała takie głupie riposty na temat swojego dziecka i to takiej bolesnej to podejrzewam, że z miejsca wyprowadziłabym się do swoich rodziców. A na odchodne jeszcze by ode mnie usłyszeli ! Jak sie od nich wyprowadzisz to powinnaś powiedzieć im co o nich myślisz, bez zahamowań tak jak oni potrafią powiedzieć Tobie.......................................................................................................................... My dziś mieliśmy pierwsze badanie bioderek i wszystko jest ok. Za tydzień pierwsze szczepienie i aż sie boje na samą myśl, bo słyszałam, że dziecko może gorączkować , może boleć je rączka itp. Chyba wezmę skojarzoną, żeby oszczędzić bólu małej. Do tego nie wiem na co dodatkowo mogę zaszczepić, muszę na spokojnie poczytać..............................................................................................................Jeśli chodzi o pieluszki to u nas póki co pampersy, aktualnie jesteśmy na rozmiarze 2, ale w jedynki też Zosia jeszcze wchodziła bez problemu, ale one się nam skonczyły,a w prezencie dostalismy 3 wielkie opakowania 2-jek i postanowiłam sprawdzić. Tak już zostanie. Póki co jestem na pampresach firmy pampers, ale miałam jedno opakowanie jedynek z dady i mi z kolei nie do końca podeszły. Zosia miała mocno odciśnięte nóżki i wchłanianie siusiów nie do końca mi się podobało. Pieluszka dada wydała mi sie gorzej chłonna niż pieluszka pampers, więc zużyłam jedno opakowanie i pozostaje póki co przy pampersie. Odparzeń ani uczuleń nie było jednak żadnych, wiec gdybym finansowo miała wybierać to pewnie przeszłabym na dadę ................................................................................................. W nocy mała ładnie mi przesypia, w dzień jest różnie, ale to wszystko zależy od różnych czynników. Bywam zmeczona, ale wynika to z tego, że ciagle brak mi czasu na takie pierdoły jak prasowanie, pranie, sprzątanie. Wszysko trzeba na szybko i pobieżnie, a ja lubie dokładnie. Zmykam, bo właśnie księżniczka sie budzi. Jak sie ogarnę z zobowiazaniami to będe częsciej zaglądać. Miłego dnia kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
dzięki za info o tym okresie...... to jest jakaś maskara bo to juz 4 rodzaj tabletek jaki mam i pierwszy raz taka sytuacja.......za niedługo to mój m będzie z uschniętym kikutem chodził:) ................................................................................................moja teściowa też jest zwolennikiem noszenia na rękach , bo ona swoje dzieci na rękach nosiła. Tylko, że my z m chcemy, żeby sie sama soba umiała zając i bierzemy na ręce jak płacze a nie cały czas ( jeszcze zalezy dlaczego płacze czy nie ze złości, że chce na ręce ) i jak grochem o ścianę. A m mówił, ze sama przecież aż tak im czasu ne poświecała jak małej. Z jedenj strony fajnie, bo sie cieszą ale z drugiej wkurza mnie kiedy ja cś mówię a ktoś to ignoruje....ehhh..... dady cenowo są ok ! chyba 29 zł za opakowanie. jak to jest, że jedne dzieci śpią cała noc od urodzenia a inne za nic w świecie....ehhhh... maskara. od lutego wracam do szkoły a od października chce zrobic mgr przed imieniem i tez trzeba małą jakos " zaprojektować"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
netka------- wrzuciałma na nk tę fotkę , którą chciałam obroić:) to jak kiedys znajdziesz czas:)---------------------------------------------------------------------pytanie do kogoś kto zna się na kompach- co mam wgrać , żeby zgrywać zdjęcia na płytke dvd? - mam masę zdjęć na kompie i trochę mi miejsce zabierają i nie wiem co z nimi teraz zrobić.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..........brak ciązy moj maluch wypija 120 ml co 3 godz ale do tej pory byl na piersi i butli, teraz juz przewaga butli. .........obżartuszku ja tez mam malo pokarmu, moj obrocil dwie piersi i jeszcze butle. taz\kze sama nie jestes. ja w tej ciazy tez chcialam tylko piers ale niestety sie nie udalo. .......ło ło ło wspolczuje tesciowej ale uwazam że im dosadniej tym lepiej. To w koncu wasze dziecko. a moja córcia przyniosla jelitowke z przedszkola i zeszly tydz siedzialam u mamy bo i mnie dopadlo. na szczescie synka ominęlo. w niedziele teraz mamy chrzciny wiec latam i załatwiam ostatnie sprawy. trzymajcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfa pipko rosochata miałaś mi napisać na nk na priv co dokładniej chciałabyś abym Ci z tym zdjeciem zrobiła :D a tu cisza na oceanie :D czekam na info... Fotkę w oryginalnym rozmiarze poprosze na maila ( podam Ci go na nk ) i jak się obrobie z weselami to pobawię się i Twoją foteczką i tymi, które kiedyś przesłała mi Megi (pamiętam o Tobie kochana) :D................................................................................................................................................Jeśli chodzi o program do nagrywania płyt to polecam ImgBurn. Łatwy w obsłudze :) Lub stary poczciwy Nero. A jak nie znasz sie zbytnio na kompach i instalacjach programu to proponuję dużo szybszy sposób, mianowicie kup sobie pendrive 16 gb lub więcej i tam wszystko wrzucaj. Dzięki temu gdziekolwiek będziesz miała dostęp do kompa to przez usb wszędzie go podłączysz i będziesz mogła pokazać zdjecia komuś, a nie tachać je na płytach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁO ŁO ŁO co do kropek to tak: po skończonej "mysli" robisz spacje półtora strony Kropek i enter i zaczynasz nową myśl :-) ........................................................................................................................................... Jesteśmy po szczepieniu...myslałam ze jak wziełam skojarzoną to bedzie jedno ukucie a były dwa czyli jedna skojarzona plus na żółtaczke chyba przypominająca. Było niezle ale mój mąż trzymał małą, płakała malutko, nawet siostry w przchodni powiedziały ze zyczą sobie samych takich odważnych maluchów ;-) 19 grudnia kolejne szczepienie i juz tylko jedna szczepionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama2008-2012 może na gruźlice... nie wiem bo ja uciekłam i płakałam w kącie w przychodni a w uszach miałam palce zeby nie słyszeć...pozniej pielegniarki pytały czy nie mdleje :-D mój mąż to załatwiał .................................................................................................................................................... SMERFA niezły tekst pod zdjęciem :-D :-D :-D ................................................................................................................................................... Nie wiem czy ja dobrze zauważyłam, dołączyła do nas Kama na nk :-) ..................................................................................................................................................... NETKA kobietko żyjesz???? miło cie czytac :-) juz sie martwiłam o ciebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp w sprawie pieluch,chyba kupię dadę i sama się przekonam. Od dziś już nie powinnam byc handzia 26 tylko 27. Później zajrzę bo mała już płacze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Szybciutko przeczytałam co napisałyście od mojego ostatniego postu, wcześniejszych chyba nie nadrobie :/ Oko zatrzymało mi się na wpisie Megisu o boboticu ja podaje małemu raz dziennie bo ma małe wzdęcia i jemu pomaga, miał większe też dostawał i jestem z tych kropelek zadowolona :) Olczak tak jak pisałam nie miałam neta a poza tym problemy. Mąż jutro jedzie na drugą chemię... Alexia kochana tu musi Twój mąż zadziałać. Pewnie jesteś wykończona nerwowo. A jak się czujecie? Wszystkie po kontroli? Ja się wybrałam dopiero wczoraj i nie wszystko jest do końca ok i mam nie nosić nic cięzkiego z Olciem włacznie. Buźki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Handzia Wszystkiego Najlepszego Ło ło gratulacje za odwage rozmowy z teściową............................................................................................................................. Alexia ty to masz mocne nerwy.Ja to bym tak tej teścciowej wygarnęła że zapomnialaby jak sie nazywa.................................................................................................... Betismile jak u ciebie z tą mascią na rozstępy??? Działa????.............................................................................................................................. Jedziemy w piątek na urlop do Polski i mam MEGA stresa:-( Tyle godzin,ciekawe jak mała to zniesie..jeszcze w tym cholernym foteliku...buuuuuuu,kto to wymyślił 17.11 robimy chrzciny....................................................................................................................... Ramysia fajnie masz z tym brakiem diety Ja tez wszystko jadlam,ale jak mala dostala tej wysypki to odstawilam wiekszosc rzeczy i teraz jem ciagle to samo włączając cos nowego co jakis czas bo nie wiem czy to wysypka czy trądzik czy skaza białkowa Pojde w PL do pediatry to sie dowiem co to jest bo tutaj z tymi lekarzami jednym od wszystkiego to mozna oszaleć.. polozna tutaj twierdzi ze to trądzik,siostra że skaza i badz tu mądry......................................................................................................... Moja mala kilka dni spała po godzinie dziennie,ale zaczęłam ją karmic na leżąco i zasypia od razu przy cycu i spi pół dnia:-)))))) Mocno przybiera,az musialam zamowic wagę niemowlęcą zeby byc na bieżąco:-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja laleczka śpi cały czas,to chyba przez ta szczepionke...na wypadek kupiłam czopki paracetamol, jeszcze cała noc przed nami.. .............................................................................................................................................................. POLCIA posmutniałam jak przeczytałam :-( życzę zdrówka dla męża i całej waszej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polcia moc buziaków dla Was:**** trzymajcie sie:):):):) .......................................................................................................................................................................................................... Ja juz nie moge poruszac tematu tesciowie bo sie wykoncze nerwowo:(:( Byłam dzis na zakupach z mama do chrzcin, mała przespała prawie cała wyprawe, popołudniu troche marudziła, i ten brzuszek, ale pojechałam do apteki zakupiłam herbatke z hipa na lepsze trawienie podałam jej wypiła20ml i o 20 zrobiła kupke wprawdzie bardzo zadka ale najwazniejsze ze zrobiła bo juz sie bałam, aaa i tak jak juz wspomniłam jesli macie problemy z kolka to nam pomogło delicol przynajmniej juz drigi dzien mała duzo mnie płacze a wiecej spi wiec polecam. nie wiej co miałam jeszcze napisac, ale jeszcze jedno jestem padnieta:( troche nerwy przed chrzcinami potem ta warszawa i ta cała chora sytuacja w domu:(((( buuuuuu masakra. Ide pod prysznic i spac bo mała przed chwilka zasneła. Dobrej i spokojnej nocy:****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowa pora :) ja cały dzień spędziłam na dostawianiu Dagi do piersi by pobudzić laktacje. Kupiłam też ta herbatę o której pisała Ramysia i zaczęłam ja pić. Wierzę że mi się uda i że będziemy mogli zrezygnować z wieczornej butli.. ..............HANDZIA sto lat i wszystkiego dobrego! ............... MEGISU daj koniecznie znać jak minęła noc po szczepieniu i ile płaciłas? Mnie to czeka 13 listopada i już się denerwuje.......... POLCIA fajnie że się odezwałas, przykro mi z powodu męża. Dużo sił wam życzę........... Teraz nie wiem która pisała o chrzcinach my też mamy teraz w niedzielę :). Dziewczyny mam pytanie. Jak u waszych dzieci wygląda miejsce po szczepieniu na gruzlice które było robione w szpitalu? Dagmara ma jak po ugryzieniu komara a od wczoraj zauważyłam że zbiera się tam ropa.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u nas masakra poszlismy spac o godzinie 3!!!!!!!!!! od 22.30 do 2 był płacz i płacz:(:(:( nie wiem co jej jest czy to ta kolka czy cos innego oby tylko nie zadna choroba:( Ide sie polozyc poki mała jeszcze spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
POLCIA- zdrowia dla Was -mieorajsce po szczepionce to taki babel z czyms białym, nawet tego nie dotykam, tesciowa znowu ignoruje co do niej mówie, bo jak przyszławczoraj to rak nie umyła i dalej caluje mała po raczkach a prosiłam, zeby tego nie robic bo mała wkładarece do buzi. Karolka przeszła dzis sama siebie- wczoraj ryczała, bo chciała spać, przytrzymałam ja do kąpieli, potem usnęla na 3 godziny i od 23 nie śpi a ja z nią. Co pół godziny drze sie o jedzenie więc robię a ona zje 10 ml i potem nie chce już i dalje nie spi. teraz pewnie w dzień znowu zacznie odsypiac i znowu w nocy nie będzie spać. Już nie wiem co mam robić.Chce wprwadzic jej stały rytm a ona to w dup*ce3 ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, wykryto to wcześnie bardzo wczesnie i jest 100% szans na wyleczenie, ale i tak się martwie. Poprawa już jest. Olciu dał wieczorem koncert...płakał i płakał bo bolał go brzuszek. Czemu te leki nie działają odrazu tylko trzeba czekać? Serce mi się krajało tym bardziej, że nie mogłam ja go nosić i robiła to moja mama. Ciężko było mu zasnąć, ale jak tylko lek zaczął działać zasnął. Alexia a sprawdzałaś czy mała ma twardy brzuszek? U nas pomaga czasami masaż, leżenie na brzuszku i herbatka koperkowa. Smerfaskr u nas stały rytm wygląda tak, że Oliwier je ok godz. 20 budzi się o pólnocy potem o 3 lub 4 i o 6 a czasem o 5. Nie mogę mu wyregulować tego. Tacy zmęczeni jesteśmy, że padamy jak muchy, a ja ostatnio myslałam, że go trzymam i na siedząco próbuję go uspokoić taka zaspana byłam, a on płakał w łóżeczku. Dobrze, że mama była :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny babla po szczepionce nie wolno ruszać!!! niczym przemywać ani nic koło niego rbić, zejdzie sam! u nas tez był z ropą ale już zeszło i jest jak po komarze :-) ................................................................................................................................................... wczoraj po szczpieniu malutka cały czas spała, podniosła jej się trochę temperatura do 37,5 al u dzieci to nie temperatura dopiero powyzej 38 i jak utrzymuje się powyzej 3 godz można cos podac tak mi wczoraj powiedziała lekarka, noc spokojna budzenie co 3 godz i jedzonko. Wieczorem tylko mało jadła bo chciała cały czas spac. A od rana już łobuzuje czyli wszystko z nią ok :-) teraz nie załuje ze dostała ta szczepionke skojarzoną oby tak dalej, przeszliśmy bezbolesnie przez to. Szczepionka kosztowała mnie 119 zł:-) .................................................................................................................................................. ach no i tabelka bo mój klocuszek przytył, ogólnie lekarka powiedziała ze rozwoj jest dwa tygodnie do przodu jakby była starsza a to taki szkrabek malutki jest :-) .................................................................................................................................................. NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............13...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper.................9............2 240..............3 600 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............6..........3 550................???... ramysia91.......Marta..................6............3 300...............5 300 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................6............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................5........3 920................5000 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............4............3 950.............4 550 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................???.. Mama28.........Kalina...................5.............319 0................???? agi_91...........Olaf.....................5.............2 950.................4100 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0................4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×