Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość Mama28
NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............15...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................12...........3 330...............5 550 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper...............11.............2 240..............4.080 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................10............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8.........3 3550...............4800. ramysia91.......Marta..................8............3 300...............5 800 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................7............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................6........3 920................5450 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............7...........3 950.............5.170 1alexia2..........Kamila..................4.....3600.................4800 Mama28.........Kalina...................7.............3190...............5070 agi_91...........Olaf.....................6............2 950...............4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0...............4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka ale mnie rozbawiłas tym odkurzaczem:-D Ja bym na to nie wpadła;-) ale muszę wypróbować tylko jak przekonać męża po jego reakcji słowami ,,O Boże:-D" :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki prosze wypowiedzcie sie .. moje 2- wu i pol msieczne dziecko robi czasem cos dziwnego unosi zgiete nozki do gory krzyzuje je w gorze i za chwile opuszcza i rozprostowuje ehh czasem jeszxze przy tym tak jakby przeciaga sie ma przy tym rozprostowane rece w gorze e ...czy wasze dzieci tez tak robily ?? co to moze oznaczac ?wydaje mi sie wtedy sztywny ale po chwili jest juz wszystko ok i jest rozluzniony dokladnie ma prawie 10 tygodni , robi tak juz od kilku czy to problemy z napieciem .. prosze wypowiedzcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ramysia starcza starcza i jeszcze muszę sobie spuścić trochę w ciągu dnia bo tak mnie bolą z przepełnienia że masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też myslałam o chuscie ale ja mam wrazenie ze dziecko jest pokrzywione od tego...sama nie wiem ..................................................................................................................................................... NETKA hihih no niezle z odkurzaczem :-D my wyciagamy koziuchy gruszką dl niemowlaków :-) ........................................................................................................................................... nie wiem dlaczego ale mojej malusi zaczeły odsawac uszka...:-( wyglada jak mis uszatek, wiem ze to błache zmartwienie i nie z takimi rzeczami sie zyje ale wiecie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandrusia18-nie wiem czy dobrze zrozumiałam o co ci chodzi,ale mój synek też podnosi do góry nóżki,potem je opuszcza,raz krzyżuje,a raz prostuje!jak leży to przebiera nóżkami jakby biegał,a przy tym macha łapkami-wygląda to tak jakby chciał gdzieś pobiec,a przy tym jest taki radosny,to tak jakby pokazywał nam jak się cieszy jak jesteśmy koło niego,a przy tym jakie słodkie odgłosy wydaje!sandrusia uważam,że to co robi twoje dzieciątko to jest normalne i nie masz się czym martwić,a jak masz wątpliwości to zawsze pytaj lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramysia jak masło na ciemieniuchę nie pomoże to wypróbuję ten krem AA,ale kumpela mi powiedziała,że z tym masłem to dobry sposób!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robwalka a czy Twoje dzieciatko.ma problemy z napieciem miesniowym? bo ja sie troche obawiam ze to co opisalam to wzmozone nap.miesni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie gdzieś czytałam że dzieci w ten sposób pokazują radość właśnie, że machają rękami i nogami uśmiechając się do tego. Dagmara tak robi jak się nad nią pochylam i z nią rozmawiam więc wydaje mi się to normalne. MEGISU moja Dagmara odginala sobie uszka leżąc na boku. Zwłaszcza lewe. Miała nie symetryczne uszka i teraz zakładam jej opaske która na założona cały czas. Uszy już się nie zaginaja, a różnica też się zmniejszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandrusia18-ma napięcie mięśniowe prawej strony ciała,ale to co opisujesz to nie ma z tym nic wspólnego,to moje drugie dziecko i każde z nich robiło to samo,a córka żadnego napięcia nie miała,zresztą dziewczyny też ci piszą,że to normalne więc nie panikuj,a jak masz wątpliwości to porozmawiaj z pediatrą bo tak na prawdę nie widzę w jaki sposób twoje dzieciątko to robi,jak to wygląda itd.więc trudno mi do czegoś to porównać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLCZAK to chyba nie kwestia złego lezenia z tymi uszkami u Olimpii...:-( tak mi sie cos zdaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............15...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................12...........3 330...............5 550 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper...............11.............2 240..............4.080 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................10............3 750..............5 120 Polcia91.........Oliwier.................7.............30 50..............4600 Madleenn........Krystian...............8.........3 3550...............4800. ramysia91.......Marta..................8............3 300...............5 800 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................7............3 630 ......... ..4700 Betismile.........Dominik................7........3 920................5810 madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............7...........3 950.............5.170 1alexia2..........Kamila..................4.....3600........ .........4800 Mama28.........Kalina...................7.............319 0...............5070 agi_91...........Olaf.....................6............2 950...............4300 obżartuszek....Piotruś.................5............365 0...............4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze moj synek strasznie szybko przybiera na wadze. Dzis u lekarza poznalam dziewczyne z 10 miesiecznym synem ktory kazdej nocy sie budzi najedzenie! mowi ze jeszcze nie bylo nocy przespanej, boje sie ze moj Dominik bedzie mial to samo, bo ciagle je w nocy srednio 2/3 pobudki a chodzi spac kolo 23 a 1 w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Zosia macha jak oszalała rączkami i nóżkami wtedy gdy się denerwuje lub jest bardzo zniecierpliwiona. Wygląda to tak jakby się cała trzęsła, w takim tempie chodzą jej ręce a nóżki jakby maszerowała prawa lewa prawa lewa. Po przebudzeniu przeciąga się dziwacznie, np. kuli się unosząc nóżki bardzo wysoko i tak kilka razy. Na początku też myślałam, że to wszystko nie jest normalne ale staram się nie wkręcać sobie filmów. Jeszcze nie wiem jak wygląda u niej okazywanie radości, póki co uśmiecha się gdy do niej mówimy i próbuje głużyć, ale to trzeba się troche nagimnastykować. Zauważyłam, że lubi, gdy śpiewam jej piosenki, bo się uspokaja wtedy, chociaż się dziwie, bo fałszuje jak mało kto :D ;) A co do aspiratorka na odkurzacz to dla tych rozbawionych mam linka :D http://allegro.pl/abakusbaby-aspirator-do-nosa-odkurzacza-na-katarek-i2773601394.html naprawdę fajna sprawa kobietki, chociaż wiem, że komicznie to zabrzmiało. Czasami jak mówimy o tym komuś, to wszyscy myślą, że rure podtykamy jej pod nos i tak ciągniemy babolki, a to w rzeczywistosci zupełnie inaczej i skutecznie działa ;) Acha i ponawiam pytanie Robwalki, czy znacie sposoby na oduczenie noszenia na rączkach, bo już się ciężko robi maks. Megi te uszka to może chwilowe, mojej kuzynki córcia tez tak miała a potem same się uformowały. Zakaldaj opaski na głowę, zeby podczas snu nie odginała uszek jeśli to Cię niepokoi :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 28 pytalas czy gdzies wychodzimy, ja osobiscie bylam w kinie z kolezankami a za dwa tygodnie w sobote robie pepkowe Dominika dla samych dziewczyn! czyli impreza :) a synek zostaje z tta i innymi tatusiami :) nie moge sie doczekac :)) pokarm odciągnięty i to duuużo :) a jak braknie to mam modyfikowane mleczko. Netka współczuje tej akcji ratunkowej, mam nadzieje ze zadnej z nas sie to nie powtorzy. a w ogóle dzis bylismy na pierwszym szczepieniu 5 w 1 a wxzoraj BYŁ PIERWSZY UŚMIECH :)))))) a oto i on :) http://zapodaj.net/7a12212007803.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka! o odkurzaczu to nie pomyslałam..w zyciu by mi to do głowy nie przyszło:D ale nie mam pojęcia jak moj aspirator zamontowac do odkurzacza bo niestety takiej końcówki nie mam;/.........................................................................................................Megisu- nie przejmuj się uszkami ;p to słodko wygląda a zobaczysz, że się jej uformują i ukształtują będzie sliczna jak mamusia:).............................................................................................................................................................................Beti- kochany śmieszek na zdjęciu :).....................................................................................................A co do chust to ja stwierdziłam że skoro i tak marta chce wszedzie chodzic oglądac itp a mi juz rece siadają bo kloc jest z niej niezły to przynajmniej niech mi bedzie lżej. w chuscie dziecko mozna nosić do 15 kg. wiec mysle, ze przyda sie na długo. a inwestycja niestety konkretna bo koło 150zł taka chusta niestety;/ długo sie zastanawiałam czy to kupić ale przeszły mi wątpliwosci po ostatnich dniach kiedy w ciagu dnia prawie nie spi a jak lezy to piszczy zeby ją nosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Hej! Dziękuję za zaproszenia na NK ...................................................................................................................................... Co do chust ja takową posiadam :) Zadko z niej korzystam bo wydawało mi się że dziecko jest za małe, jednak jak mój Mąż złamał rekę w nadgarstku to czasem go nosi właśnie w chuście i powiem tak: tobiasz to uwielbia. Ja ogólnie mam bardzo spokojne dziecko (po tatusiu) i on uwielbia jak leży na brzuszku u któregoś znas i czuje bicie serca więc chuste tez lubi. Lubi chodzić z kimś i oglądać więc to też mu pasuje. ja za swoją chuste dałam około 80 zł, kupiłam w takiej wrocławskiej hurtowni. ................................................................................................................ Któraś pytała jak odzwyczaić kołysania. Ja dzięki Bogu nie uczyłam tego. ogólnie Tobiasza trzymam do karmienia i odbijania i ewentualnie jak płacze, tak nie. Kategorycznie zabraniam kołysania w wózku na rękach itd. Trzymam te przyjemności na gorćzki itd. Ale ja bym próbowała brać na ręce i jak się uspokoi to odkłądać i tak w kółko. ... ........................................................................................................................................................... Z kupą nie byłam u pediatry. Niestety przeszłam wszytskie rodzaje kup i wiem co powie pediatra. Dicoflor i proszę obserować. najprawdopodobniej to od wody. Kupuję wodę w hurtowni na karte imienną i przyło pismo żeby oddać zakupioną wodę bo Zywiec Zdrój wydał wadliwa parie czy coś takiego.... .............................................................................................................. Generalnie rano i wieczorem podaje właśnie dicoflor do mleka i jest różnica. Raz nie dałam przed całą dobę. niestety mam reklame na podglądzie i nie wiem, ale ktoś pisał że dzidziuś nie może zrobić kupy. Polecam własnie ten priobiotyk. ALbo 3 kropki soku z jabłka do mleka, albo na łyżeczkę. Nasze mamy podawały nam soki niekiedy po 3 tyg życia, więc nie sądze żeby coś dwumiesięcznemu dziecku było po 3 kropelkach jabłka a moja bratowa tak robiła przy zatwardzeniach i tylko to -pomagało! Wrocław mroźny :) A propo jeszcze NK- myślałam że macie jakieś wspólne konto :) Ja dodałamkilka zdjęć ale korzystam więcej z FB :) Ja to się zawsze rozpiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Sandrusia. Mój tak robi jak chcę puścić bąka a nie może, albo puszcza bąka, albo ma zatwardzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandrusia to jest po prostu przeciaganie. Dorosly tez sie przeciaga np. jak sie obudzi :) A dodatkowo jak sie tak wyciaga to rosnie , wiec spoko :) Na 200% to nic zlego :) My z M na te nozki wyciagniete mowimy antenki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu jeszcze odnośnie tej karty z nfz. Jeśli załatwiasz to listownie to ale odbiór jest osobiście? Czy się mylę?..................................... Któraś z was pisała o bólach pleców. Mnie tak bolą kolana że jak dłużej posiedzę to mam problem by wstać. Nie mówiąc już o wstawaniu gdy trzymam na rękach Dagmare. Generalnie rzadko jest brana na ręce bo nie chce jej nauczyć noszenia. W taki sposób rozpieszcza ja tylko moja mama, bo z kolei teściowa jeszcze jej na rękach nie miała bo jak to mówi na jakiś opór. Za to oporu do pieprzenia głupot to jakoś nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Robwalka ja trzymam małą w rożku na kolanach i bujam.Ma ciałko na moich kolanach,a głowke podtrzymuje dłonmi i tak łatwo zasypia,a nie trzeba jej nosić. My dziś byłyśmy na szczepieniu....5 w 1,wzw B i na pneumokoki.Narazie spokojnie śpi i oby tak dalej.Moja Kruszynka kochana :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) Wczoraj nas nie było bo byłyśmy w matce polce na tym usg... ale widzę, że tu wrze :) madleen ----------> kochana o ten projektor mi chodzi, powiedz mi czy nei ma znaczenia gdzie go postawisz?? na podłodze czy przy łóżeczku na szafce, to obraz będzie ostry na suficie ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Sluchajcie a nie myslicie , ze lepiej by bylo w tabelce napisac date urodzin niz ile dziecko ma tyg?? Nie trzeba by bylo co chwile tego zmieniac, a orientacyjnie lepsza by byla data hm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja niestety nauczyłam mojego maluszka noszenia i bujania, ale nie miałam wyjścia, bo maluszek ma kolki i tylko lepiej sie czuje gdy mam go w pionie albo jak zasypia w kołysce. Jeżeli nie ma kolki to wsadzam go do lóżeczka i jakoś zasypia za 4 razem, a ponadto mam elektryczny bujaczek dzięki któremu moge coś zrobić w domku bo maluszka wsadzam on sie buja i zasypia i godzinke mam z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki!u nas noc całkiem całkiem z tym że Kacperek wczoraj od przed 14 nie spał bo męczy go katarek,zasnął nam dopiero przed 22 a obudził się ok.6.30,akurat wtedy kiedy budziłam córę do szkoły!z tą tabelką nie zły pomysł-fakt można pogubić się w tych tygodniach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123412341234xyz szukam cię na FB i nie mogę znaleźć-ty masz profil bez zdjęć?inne dziewczyny znalazłam i wysłałam zaproszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×