Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość smerfaskr
Witajcie:) Hanka rumcajsa- bedzie dobrze! Zobaczysz. Wizyta na patologii do najprzyjemnijeszych nie nalezy ( wiem z autopsji) ale uszy do góry. Jeszcze się Mały po terminie urodzi:) Megisu78- ja tez mam typowo dziewczęce ubrania. Jak sie urodzi chłopa to kupie nowe a te zachowam " na wszelki ywpadek":) Madleen- brzuch? Jaki brzuch? Taki mini, prawie niewidoczny, ale super!!! Co do cichych dni nie wiem co to jest, u nas nie było a czasami daje popalić.Mój mąż jest nerwus ale jeżeli chodzi i kłótnie ze mną to anioł. Co do skazy białkowej to trzeba tylko uważać na mleko, bo ono uczula. Ja osobiście ile mleka widzę tyle pije. A np. dziecko koleżanki, która w ciąży jadła mandarynki kilogramami nie lubi mandarynek:) Oj, nie wiem czy na wszystkie tematy odpisałam. Aha. pada jak nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Na razie Was nadrobilam, a potem napisze cos wiecej, bo na razie nie mam czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po 2 śniadaniu-gdybym nie była w ciąży to bym nigdy nie przypuszczała,że w moim życiu 2 śniadanie będzie istnieć(wstyd się przyznać ale pochłonęłam 4 bułki-2 z wędliną i 2 z takim pysznym serkiem topionym do smarowania,do tego poszedł Pysio,a teraz pora na drożdżówkę-dziewczyny wy też tyle jecie?ja czasami na śniadanie potrafię zjeść 5 bułek,ale tego mojego apetytu po mnie nie widać,a waga w granicach 68-69kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Hanka Rumcajsa, współczuje Ci kochana, musiałaś się nieźle nastresować... trzymam kciuki, aby już teraz wszystko było dobrze. Naprawdę musisz sporo wypoczywać, bo jak widać - nie ma żartów. U mnie dziś szaro buro za oknem, ale czasami lubie taką pogodę, lepiej się pracuje :) Ja o nabiale słyszałam też coś, ale o ile dobrze pamiętam, to podczas karmienia nie wolno go za dużo. Ostatnio położna mi powiedziała nawet coś w stylu " teraz proszę najeść się sera, jogurtów,pić mleko, bo jak będzie pani karmić, to trzeba będzie ograniczyć mocno nabiał, bo dziecko może mieć skaze", więc już teraz sama nie wiem czy przed porodem też nie wolno.... Megisu, trzymam kciuki za "lukier" ;) Dasz radę, naprawdę nie taki diabeł straszny ;) Robwalka, Olczak, współczuję bólów. Mnie też łapią skurcze w łydki, ale od kilku dni jakby mniej, a nie biorę żadnego magnezu czy potasu. Moja Rybeńka się obudziła i kopie mamusię w dole brzucha ;) Zaraz jadę zobaczyć dywany i mam nadzieję, że coś kupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! a u mnie dzisiaj sloneczko swieci:D niestety jak zwykle wieje wiatr i nie jest za cieplo... wczoraj wybralam sie na spacer z psem wokol parku a pozniej do sklepu na zakupy... zrobilam moze ok kilometra pieszo i jak wrocilam do domu to dostalam takiej zadyszki... masakra. bylo mi duszno plecy okropnie bolaly... musialam sie polozyc i chwile polezec. przeraza mnie cos takiego. w koncu nie byl to jakis maraton tylko spokojny spacer... i w sumie nie dlugi. co do urodzenia innej plci dziecka niz wychodzi z usg to ja tez znam taki przypadek:D kolezanka miala robione 4 USG i na kazdym wyszla dziewczynka. nakupila ubranek i wszystkich rzeczy w kolorze rozowym w kwiatuszki i kokardki a urodzil sie chlopiec:D wszyscy zdziwieni jak to mozliwe:p przeciez nie mogli sie pomylic az 4 razy... a jednak! Netka - co do bakterii w moczu to mi pani gin powiedziala tzn dala instrukcje jak oddawac mocz do pojemniczka :D na poczatku wydawalo mi sie to smieszne ale w sumie nie wiedzialam ze tak sie robi :p wiec takie wskazowki: podmyc sie dobrze nastepnie jalowy gazik wsadzic do pochwy, wysikac pierwsza czesc moczu, nastepnie srodkowa czesc moczu zlapac do pojemniczka i 3 czesc moczu wysikac. wtedy np bakterie ktore znajduja sie w pochwie lub na cewce moczowej zostana wyplukane i nie trafia do badania... no i odpukac od kiedy tak robie to naprawde mam bardzo dobre wyniki:) wiec sprobuj tej metody moze podziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie dziwne te sposoby, ale być może skuteczne. Szkoda, że codziennie podmywanie się nie wystarczy, tylko jeszcze przed nasiusianiem do kubeczka trzeba ;) Ale na przyszłość będę wiedziała, gdyby gin. zleci kolejne badanie moczu :) Dzięki Madleenn :D Co do tych nieforsujących spacerów to ja też po dłuższym chodzeniu, nawet bardzo wolnym mam zadyszkę. Tak samo wchodzenie po schodach. Niby tylko 2 piętro, a już pod koniec jestem zasapana ;/ Wcześniej tak nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) ja już po wizycie, u nas wszystko ok :) mała szaleje, tętno w normie :) lekarz zdjął mi także szewki z szycia po usuniętym znamieniu i powiedział, że bardzo czesto te dodatkowe sutki zmieniaja się w nowotwory zlośliwe, więc bardzo się ciesze, że mam to już usunięte! dostałam skierowanie na morfologię, mocz, żelazo i poziom wapnia. następna wizyta za 3 tyg. pytałam także kiedy będzie mi robił jakieś usg bo w ramach nfz miałam dopiero 1 (a dwa prywatnie robiłam - prenatalne) to powiedział, że w okolicach 30 tyg, żeby wiedziec mniej więcej wagowo jak mała wygląda, także uzbrajam się w cierpliwość. aaa no i przytyłam kolejne 1,5 kg w sumie już 6. to by bylo na tyle po wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak super wieści,u mnie się rozpadało,chyba dzisiaj znowu położę się i prześpię o ile ta noga da mi zasnąć,poza tym zaczął boleć mnie ząb,mam nadzieję,że to chwilowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka jesli chodzi o zęba, ja właśnie przez ponad godzinę próbowałam się gdzieś umówić, bo boli mnie kanałowo leczony ząb-chyba z 5 lat temu a że boli tylko wieczorami i jak leżę, sprawdziłam, że to może być zapalenie miazgi zębowej, więc pilnie szukałam kogoś, kto mnie przyjmie jeszcze dzisiaj, więc po 19tej idę prywatnie. Paranoja, żeby z bólem zęba tak się męczyć i nikogo to nie rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znow dostalam wysokiego tetna: 106. Musialam sie polozyc i przeszlo. Gin mowil, ze takie kolatanei moze byc w ciazy. Mam tak 1-2 w mniesiacu. Na szczescie nie za czesto. Czlowiek kiepsko sie wtedy czuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giga83 całe szczęście ból zęba mi przeszedł,tam gdzie mnie boli mam dziurkę,wiem powinnam iść do dentysty,ale odkładam to jak mały będzie na świecie!mamuska2012 ja kołatania serca nabawiłam się jak byłam w ciąży z córką,po porodzie tez się dość często zdarzało i teraz też mam więc wiem co przechodzisz,wiem że to nie jest miłe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też zęby pobolewają w ciąży, ale chyba pojde z nimi po porodzie, bo co prawda wiem, że znieczulenie można, ale nie wiem czy mega końską dawkę, a takiej będe potrzebować ;) Dziewczyny pytanie z innej beczki mianowicie: zastanawiam się jaka różnica jest w korzystaniu z pieluszki flanelowej od tetrowej ? Czy jeden rodzaj wykorzystujemy do czegoś tam, a drugi do czegoś innego? Które są lepsze i których warto mieć więcej ? Czy po prostu nie ma różnicy do czego wykorzystujemy te i te lub jeśli jest to w jakich sytuacjach tetrowe a w jakich flanelowe? ;) Wiem, ze banalne są to pytania, ale zastanowił mnie ten fakt dzisiaj i jestem ciekawa co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka to ja napiszę z własnego doświadczenia-tetrowej pieluchy używałam tylko w szpitalu do przewijania córki(mieli taki wymóg),a w domu używałam do wycierania buźki,jak się ulewało itd.a flanelową używałam tylko dlatego,że musiałam po porodzie córkę szeroko pieluchować przez to że miałam położenie miednicowe i chodziło o bioderka(takie zalecenie z poradni preluksacyjnej) i do niczego więcej takich pieluch nie używałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Robwalka, no właśnie dziś chodziłam sobie po pepco i skusilam się na jedną tetrową, a było tez sporo flanelowych i chwilowo zgłupiałam, bo te flanelowe są grubsze i zastanawiam się do czego lepiej się korzysta z jednych a do czego z drugich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chcę zwlekać z dentystą, słyszałam ,że problemy z zębami są niebezpieczne dla Bąbla, więc nie ryzykuję A co do pieluszek też się nad tym zastanawiałam, takie banalne a jednak zastanawia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka ja bym flanelowej uzywala tylko do tego zeby dziecko moglo sie do niej przytulic :) Duzo dzieci tak lubi zasypiac jak czuje cos na policzku ( nie tylko nasza piers ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giga racja , od pruchnicy moze pojsc jakies zakazenie dalej do dzidziusia. Lepiej kontrolowac zeby :) J amialam zeba robionego jakos w 4 tyg. Wyleciala mi plomba. Dostalam znieczulenie ktore mozna miec w ciazy, nic nei boloalo :) Trez musze se wybrac do kontroli bo kazal przyjsc tak w 7-8 mc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze jedno, w jakich ilościach trzeba je kupić, aby wykorzystać ? Ja myślałam np. o 5 tetrowych i 3 flanelowych, ale nie wiem czy to nie za dużo...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do sposobu siusiania do badania to tez praktykuje z tym podmywaniem i srodkowe siusianie tak zalecił lekarz. Olczak bardzo sie cieszę ze u lekarza wszystko ok :-) Co do zębów to mnie tez czasami pobolewa ząb który teoretycznie nie powinien boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka ja właśnie kupiłam 5 tetrowych i 3 flanelowe myśle ze to wystarczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Cześć. Ja już po glukozie. Paskudztwo, ale da się przeżyć. Narazie mam wyniki moczu i trochę się zaniepokoiłam,bo wyszły mi w moczu ciała ketonowe 15. Mam nadzieję,że wyniki cukru są w normie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka jesli bedziesz uzywac tylko pampersow to 5 na pewno starczy :) Zreszta w razei czego mozna dokupic, teraz na szczescie z tym nie ma problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu mnie też nie powinien boleć bo był po kanałowym, zatruty itd ale podobno jest coś takiego jak zapalenie miazgi zębowej-wtedy zęby bolą wieczorem i szczególnie, gdy się leży, więc pójdę go dzisiaj ratować, bo wieczorami nie do życia jestem. Na początku bolało raz na tydzień na dwa a od zeszłego tygodnia codziennie, aż do skroni i ucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętam jak w szpitalu uczyli nas przewijać dzieciaki w tetrę,kombinacja ze specjalnym składaniem pieluchy,folia między pieluchę-jej nawet nie pamiętam jak to się robiło i efekt końcowy jak Angelika w niej wyglądała(chodzi mi o to mocowanie by nie spadło),tak musiałyśmy robić w szpitalu,każda miała swoje pieluchy jednorazowe,a położne na to,że w domu mamy sobie przewijać dzieciaki w co chcemy a tutaj tylko tetra!moja córka po urodzeniu miała alergię i wiecie zamiast talku używałam mąki kartoflanej a kąpałam ją w kartoflance również(babciny sposób)i pomagał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska2012 na pewno będe używać pampersów, a pieluszki tetrowe lub flanelowe będą miały inne zastosowanie. Dlatego też się zastanawiam, czy jest sens kupować ich nawet aż 8, ale spoko przemyślę to jeszcze. Chcę już zacząć kompletowanie wyprawki ale ciężko mi sie za to zabrać, bo nie wiem od czego zacząć tyle tego jest. Łóżeczko bedę miała po bratanku, ale nie wiem czy dostanę z materacykiem czy bez, na jaki rozmiar pościel kupić i z czego najlepiej. Banalne, ale zastanawiające... A co do babcinych sposobów Robwalka, to nie są one takie głupie. Mąka ziemniaczana potrafi zdziałać cuda na odparzoną skórę dzieciaczka. Moja mama na mnie też ją stosowala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja sie zawsze zastanawialam nad otulaczkiem. Kolezanka mowila ,ze jej synek super w nim spal. Dzieci zazwyczaj boja sie swoich raczek i duzej przestrzeni w ktorej sie znajduja , w koncu w brzuszku maja ciasno :) No i wybralam taki : http://allegro.pl/sterntaler-otulacz-becik-okrycie-wyprzedaz-i2392358405.html Moze byc jako otulaczek , kocyk i nadaje sie do fotelika sam. :) Co o tym myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyprawki to mam juz troche ciuszkow. Mam tez dostac od kuzynki i kolezanki. Kupilam tez fajny zestaw startowy hagisa : chusteczki nawilzajace, takie suche bawelniane reczniczki ,ktore mozna uzywac na mokro lub sucho i pieluszki z wycieciem na pepek - 27szt. Wszystko kosztowalo 18 zl. Mysle , ze sie oplacalo , bo same husteczki na promocji byly po 8zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×