Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Hanka witaj znowu wśród nas!dziewczyny dacie radę i będzie dobrze-głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Hanka przepraszam za usuniecie z tabelki, ale musialas sie nie skopiowac :( A ja dzisiaj wlasnei kupilam te wielkie podklady belli, majtki poporodowe, sudocrem, nozyczki do paznokci, grzebyc i szczoteczke do wlosow :) A... i dwie pary bodow na 62-68 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Hej :) Hanka Rumcajsa i Handzia26 przykro mi,że musicie leżeć,ale głowa do góry!Na pewno się opłaci :D Hanka tak sobie myślę,że moja siostra też miała skróconą szyjkę i założyli jej pessar. Nie rozumiem dlaczego niektórzy lekarze nie chcą tego zakładać. Byłam dziś u ginekologa i powiedział, że Mała jest 5 dni do tyłu w porównaniu z tym jak była na ostatnim usg. Tzn. wcześniej była 3 dni do przodu w porównaniu do daty porodu wyznaczonej z ostatniej miesiączki,a teraz jest 2 dni do tyłu,czyli wolniej rośnie???Może to przez moją dietę cukrzycową. Sama schudłam w ciągu ostatniego msca ok. 1,5 kg, a Niunia waży aktualnie: 1305 g. Ile Wasze dzieci ważyły w 29 tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak ciazy
hej dziewczyny z tego co czytam to tylkomuj szkrab w 30 tyg wazy juz 1800,jeju co za smoczek z niego bedzie juz sie boję! to przy porodzie 4 kg to napewno bedzie miał! szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:):) ja juz ostatni dzien przed urlopem w pracy a Ty megisu dzis konczysz tak????? ale Ci zazdroszcze:**************** U mnie pogoda super jest wkoncu chłodniej:):) Nie wiem juz co miałam do was napisac bo dzis jestem mega nie wyspana:(((( Ledwo co patrze na oczy.. ale pocieszam sie ze juz nie długo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej! Ale sie rozpisalyscie:) Na poczatek witam nowa mame! :) wasze brzuszki - pileczki, swietne :) moj brzuch wydaje sie inny od was, jest wysoko i na gorze ma taka poleczke, mam wrazenie jakbym polknela prostokat a nie pilke ;] Ktoras pytala o antybiotyk, biore Amotaks dis i dopochwowo Nystatyna. Robwalka, ciesze sie razem z Toba! Cieszysz sie, ze bedziesz miala porod naturalny? Handzia - przelezysz te 4 tyg i urodzisz grubo po terminie! Nie martw sie, gdyby bylo az tak zle, to chyba by Ci zalozyli pessar. Mama28 - moje w 29 tyg wazylo 1344g. dzis znow mam usg to sie dowiem ile przybralo w tydzien :) Dziewczyny, lekarze badaja was na fotelu na kazdej wizycie? Ja ostatnio tak bylam badana w 6tyg. Dzis na 9 mam sie stawic w szpitalu na badania kontrolne po antybiotykach, na usg i ktg. Dam znac p wizyxie. trzymajcie sie, buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki :) Co za dzień wczoraj miałam to szkoda gadać :( Nie jedziemy w tym tygodniu nad to morze 😭 bo jednak praca niestety nie pozwoli mojemu Eł na taki przywilej jak wolny piątek i sobota :O Obiecał za tydzień :( no zobaczymy, a tak się nastawiłam :( :( :( :( ehhh, ale za to przywieźli sofkę dla Zuzki :D w sklepie wydawała się mniejsza :] Dzisiaj piątek trzynastego dziewczyny :) uważajcie na kocury czorne ;) zaraz przewertuję te stronki co mnie nie było, bo widzę, że poskrobałyście zdrowo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ohhh naczytałam się :D Mama28----> moja dziewczyneczka w 29 tc ważyła 1100 gram :) Robwalka --- > to chyba dobrze się stało :) ?? Handzia i Hanka Rumcjasa -----> Dacie radę kobietki, bedziemy Was tu wspierać :) Młoda mama -----> ja mam dwóch lekarzy, jeden mnie bada na każdej wizycie, drugi mnie bada co drugą wizytę ;) Oczywiście moja krótka pamięć już zawiodła, bo jeszcze cos miałam napisać :( i oczywiście 😭 a nie 😭 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie ;) Handzia napewno takie leżenie męczące chciałoby się coś zrobić, a tu nie można nic. Młoda mama na każdej, tylko raz nie miałam, ale wtedy też szybka wizyta była. Dziewczyny czy wasi mężowie też tak olewająco podchodzą do remontów? Bo ja rozumiem zmęczenie pracą i to dłuższą niż 8 godzin, ale wtedy warto się spiąć i zrobić to jak najszybciej i mieć z głowy. No niestety u mnie tak nie jest. Próbowałam wszystkiego. Na spokojnie i krzykiem. Jestem tym zmęczona, zaczyna mi to wisieć, że tak brzydko się wyraże. Ile mogę powtarzać, prosić. Tym bardziej, że jestem alergikiem i ostatnimi dniami coś gorzej jest. Niby końcówka, a do końca kupa czasu. Kłótnia za kłótnią, tzw. obiecanki cacanki i tyle. Mam ochote trzasnąć drzwiami i wyjść na długo długo :( :( 33 tc rozpoczety MEGAN86.........25.......33tc......01.09.... Synek - Dawid kama111111.....29......33 tc......02.09.... Synek - Manuel Ajponka..........27......33 tc......03.09.....Córka - Karolinka Polcia91...........21......33 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......32 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......32 tc......10.09......Synek Ło ło ło...........29........32tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26......31 tc......12.09......Córka Karolina Netka0902.........29......31 tc......14.09......Córka Alicja Obzartuszek.......27......31 tc......15.09......Córka Natalia? nowa-mama.......26......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....córka Kasia? Olczak..............25......30 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek. Mama2008-2012...29......28tc.......22.09......synek Tymon 1Alexia2............23......29tc.......23.09......Córka- Kamila agi_91..............20......29tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......29 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......26tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......29 tc......26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......30 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......30 tc......27.09......???Oliwier - Oliwia Mama28.............28......29 tc......27.09......Córeczka - Karinka HankaRumcajsa....28......29 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86.........25.......33tc......01.09.... Synek - Dawid kama111111.....29......33 tc......02.09.... Synek - Manuel Ajponka..........27......33 tc......03.09.....Córka - Karolinka Polcia91...........21......33 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......32 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......32 tc......10.09......Synek Ło ło ło...........29........32tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26......31 tc......12.09......Córka Karolina Netka0902.........29......31 tc......14.09......Córka Alicja Obzartuszek.......27......31 tc......15.09......Córka Natalia? nowa-mama.......26......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....córka Kasia? Olczak..............25......30 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek. Mama2008-2012...29......28tc.......22.09......synek Tymon 1Alexia2............23......29tc.......23.09......Córka- Kamila agi_91..............20......29tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......29 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......26tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......29 tc......26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......30 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......30 tc......27.09......???Oliwier - Oliwia Mama28.............28......29 tc......27.09......Córeczka - Karinka HankaRumcajsa....28......29 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej dziewczyny, nie wiem ile moja ważyła w 29 tyg , bo mam badanie co miesiąc. Młodamama- ja miałam badanie na fotelu 1 12 tygodniu a potem dopiero w 26 i 31. Także zalezy od badania ale poiwnnien sprawdzic jak ma się szyjka. Ja dziś znowu bedę siedzieć w ogórkach, bo dostałam kosz pełnen ogórasów tylko wczesniej musze sie dobudzić, bo poszłam spać grupo po pólnocku, bo zachwycałam sie zakupami, kotre zrobiłam :):):) miłego dnia. Jak mnie ogórki nie pożreja to się jeszcze odezwę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamusie :-) alexia tak ja dzisiaj ostatni dzień w pracy !!!!! hurrraaa :-) Jestem okropnie nie wyspana, byłam wczoraj u kumpeli na urodzinach i tak się przeciągło do 1 w nocy, poźniej nie mogłam usnąc i 5:15 koniec spania, jestem padnięta :-( co do badania u gina na fotelu to ja mam za każdym razem (paluszek w ... :-D) i za każdym razem usg. Moja maluchowa kolos :-) w 29 tc ważyła niecąle 1500 g a tak z innej beczki, na wczorajszej imprezie były 3 dziewczyny z małymi dziećmi do 2 lat i doznałam szoku o czym mówią. Zadna z nich kupujac wózek nie miała gondoli bo powiedziały że to wyrzucone pieniądze w błoto. Jeden dzidzi z czerwca, jeden wrzesień i grudzień, powiedziały ze dzieciaki były non stop w fotelikach, ze w zimie się dużo nie spaceruje, ze w zasadzie ciągle w samochodzie jak gdzieś jechały to fotelik żeby nie dzwigać ze sobą i gondoli nie miały i uważają że było dobrze. A co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!wstałam o 9 z bólem lewej nogi,jakbyście widziały co ja w nocy wyprawiam z poduszką,która układam pod nogę!co do badań-co wizytę jestem badana palpacyjnie-przecież lekarz musi sprawdzić szyjkę macicy!co do remontów,ja tez uważam,że co z głowy to z głowy ale u facetów widać musi się odleżeć,choć mój R taki nie jest!mlodamamapyta czy się cieszę,że poród będzie SN?to się okaże,choć nie ukrywam,że chciałam wiedzieć jak to jest!smerfaskr podrzuć trochę ogórków,będziesz miała mniej do kiszenia!Megisu to teraz sobie trochę wypoczniesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja wlasnie skonczylam sprzatanie mieszkania... zmeczylam sie przy tym okropnie... teraz leze i odpoczywam... chyba juz niedlugo wogole nie bede mogla nic zrobic. dobrze ze na zewnatrz nie ma wysokiej temperatury to jakos lzej sie sprzatalo... moja kolezanka tez mi kiedys powiedziala ze zrobie jak uwazam ale wg niej gondola jest zupelnie nie potrzebna. tym bardziej jak ja mam termin na wrzesien... no ale ja chce miec gondole. przeciez wrzesien i pazdziernik moga byc cieple i sloneczne... poza tym w foteliku nie powinno sie wozic niemowlakow bo one sa profilowane i kregoslup jest w nich wygiety. one sa tylko po to zeby przewiezc dzidziusia z miejsca na miejsce a nie zeby z tym fotelikiem spacerowac pol dnia po sklepach... :/ gondola jeszcze sie sprzyda do spania przez dzien. uspie sobie maluszka w wozku i tak bedzie sobie spal... poza tym zawsze gondole moge zawiezc do rodzicow i tam maluszek bedzie mial w czym spac. dla mnie gondola jest niezbedna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomosc z ostatniej chwili!!! Bede miala coreczke! :D Polcia - znam to, przed remontem moj P. mowil czego to nie zrobi a jak przyszlo co do czego to nie robil praktycznie nic ;/ Wiecznie czasu nie mial i tak wstawienie plyt gipsowych, szpachlowanie, malowanie i to 1 pokoju zajelo nam 1,5 miesiaca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę jestem zdziwiona-jak to gondola jest niepotrebna?????!!!!! Przecież tak jak pisała Madlen nie można spacerowac z noworodkiem w foteliku bo muszą miec zupełnie płasko żeby kręgosłup się nie skrzywił a poza tym gondola chroni przed zimnem w zimie-ja tam nastawiam się na spacery w zimie żeby hartowac malutką. Moja córcia w 29 tyg. waży 1300g. Więc wszystkie mamy podobnie aja myślałam że to tak kruszynka :) I mnie mój lekarz co wizytę bada palpacyjnie żeby właśnie sprawdzic szyjkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodamamapyta-gratuluję córeczki, nareszcie już wiesz, możesz zainwestowac w coś różowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Hej Dziewczyny :D Siedzę w pracy i powiem Wam,że jeśli wszystko będzie dobrze to zamierzam pracować może nawet d końca sierpnia :D :) Widzę,że dzieciaczki różnie rosną,ale moja chyba raczej Mała jest....Może wypadałoby ją troszkę podtuczyć? ;) Niech sobie rośnie zdrowo ten nasz Skarb :D :) Ja też chodzę do dwóch lekarzy :D Widzę,że nie tylko ja tak robię :D :P i zawsze mnie badają na fotelu. Sprawdzają czy śluz jest ok i czy szyjka się nie skraca,nie rozwiera, nie mięknie. ło ło ło przykro mi co do tego wyjazdu nad morze,bo sama chciałabym wyskoczyć choć na weekend :D i mieć pełną rozpustę,czyli lody,gofry ,rybki z frytkami i surówką itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
mlodamamapyta gratulacje! :D Polcia niektórzy faceci tak niestety mają. Nic nie kumają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny. Nie spie juz dzisiaj od 7. Obudzilam sie jak maz wychodzil do pracy i bylo po spaniu. mlodamamapyta - ja pytalam o antybiotyk, bierzesz ten sam co ja. ło ło ło - szkoda, ze nie jedziesz teraz nad morze, ale odbijesz sobie za tydzien. Jesli pogoda dopisze to bedzie ok. Polcia91 - moj maz wrecz przeciwnie. Jak ma cos do zrobienia to robi tak dlugo az skonczy chocby sie walilo i palilo - nawet jesc nie musi :) No ale nie kazdy lubi remonty i nie kazdy ma do tego zapal. Moze niech maz zorganizuje sobie kogos do pomocy, np. na weekend - to szybciej skonczy i bedziecie mieli z glowy. Co do badania na fotelu to ja tez do tej pory mialam tylko raz na samym poczatku ciazy. Troche mnie to dziwilo i martwilo, ale dowiedzialam sie, ze w Niemczech jest tendencja do niebadania na fotelu jesli nie ma do tego wskazan. Madleenn - ja tez musialabym sie zabrac za sprzatanie a tak mi sie nie chce. U mnie pewnie bedzie to trwalo caly dzien, bo robie sobie przerwy na odpoczynek. Brzuszek mocno daje sie we znaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mloda mama gratuluje córuni :) Szczęśliwa pewnie jesteś bardzo, że już znasz płeć :) Ajponka pomaga mu mój ojciec, a tak poza tym to ta kuchnia jest mała. Miałam obiecane, że w niedzielę będzie koniec, wszystko gotowe, a nawet może i wczesniej. No to mam :/ Ehh nie mogę tego ogarnąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Mamuski! http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/65aeb7bf145d28d9.html :D mlodamamapyta ja jestem badana na kazdej wizycie plus usg:) troche dziwne ze inni lekarze nie badaja bo skad wiedza czy z szyjka jest wszystko dobrze z macica itd...I GRATILUJE CORECZKI!! wkoncu sie okreslila:D ło ło ło nie doluj sie co odwlecze to nie uciecze:) Polcia moj wie ze nie lubie sie powtarzac i jak jest cos do zrobienia to musi zrobic bo jak sciemnia to wie ze pozniej sie to na nim odbije... taki maly szantażyk ale dziala:p Megisu co do gondoli to jestem za dlatego ze w foteliku jest nie wygodnie sluzy tylko do przewozenia z miejsca na miejsce. nie bede na spacery chodzic z fotelikiem i nie bede dziecka kisic w domu w jesien i zime oczywiscie w granicach rozsadku...takze ja uwazam ze jest niezbedna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne że nie badają wszystkich pań na fotelu bo przecież na usg przezbrzusznym nie widac czy szyjka jest skrócona czy miękka, tylko palpacyjnie może to sprawdzic lekarz, a potem zrobic dokładniejszy pomiar szyjki przez usg dopochwowe. Trochę to nieodpowiedzialne ze strony lekarzy-tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodamamapyta-gratuluję córeczki to będzie Oliwia?tak ma na imię mojej siostry córka!MEGAN86 fajne zdjęcie tych kotków-kocham psy i koty!co do badań jak pisałam co wizytę badana wewnętrznie i USG także przy każdej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
wpadałmwie między na na chwilkę w przerwie między ogórkami. Robwalka podrzucę Ci troche bo kiedyś zrobiłam 16 słoików dzis ponad 20!!!! Młoda mamo gratuluje córeczki!!!!! Teraz czas na różowe szaleństwo! Megan- kociaki fajne- ja się dzis z domu nie ruszam. Co do gondoli jest potrzebna, bo w zimie przecież też spaceruje się z dzieckiem, żeby je zahartowac po 20-30 minut ale jednak. fotelik ewentualnie do auta i na zakupy, bo za długo w nim dziecko nie może siedzieć. Nawet w domu do spania się przyda.... Lololo- szkoda tego wyjazdu ale może następnym razem. Polcia - mojemy młodemu też można czasem coś mówic 10 razy a i tak zrobi po swojemu:) Ale raczje mu odpuszczam, że guzdra sie na budowie, bo praktycznie pracuje 10-14 godzin na dobe i rozumiem, że mozna mieć dość. Na pocieszenie Ci powiem , że w tamtym tygodniu miałam mieć góre do szpachlowania i miła sie wziąc za płytki na dole. A efekt? Dalej grzebie na górze i może w przyszłym tygodniu zacznie płytki :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje! Ciesze sie bardzo, dobrze jest wiedziec kto tam siedzi i jak sie zwracac a nie jak ostatnio "ono" :) handzia - zgadzam sie, nieodpowiedzialne. zawsze jak dla gina mowie, ze boli podbrzusze czy skurcze mialam to tylko nospa i nospa, lezec a nawet nie sprawdzi ;/ robwalka - tak, Oliwia :) i jak sie sprawuje corka Twojej siostry? grzeczna? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest o 2 lata starsza od mojej córki(taka sama różnica wieku jak między mną a moją siostrą-tez jest o 2 lata starsza),tak więc Oliwia(moja chrześniaczka)ma 14 lat!teraz to już ostatni rok gimnazjum,ale jako małe dziecko była bardzo grzeczna,spokojna,poszła o rok wcześniej do szkoły-tak jak moja siostra!bardzo dobrze uczy się po tą chwilę!teraz trochę się rozbrykała-jak to nastolatka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×