Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

my po wizycie u pediatry,mały będzie szczepiony dopiero za tydzień bo źle obliczyli mu tygodnie życia,waży 3.400,były pomiary,ale w trakcie pobytu w przychodni mały miał atak kolki-co się działo-ten płacz a raczej krzyk-płakałam razem z nim-nie mam do tego już siły!!!!!!jutro do poradni preluksacyjnej z bioderkami,a w czwartek ginekolog!co do siusiania to dzieci na ogół siusiają jak poczują zimno-my mamy czasami fontannę-mały już parę razy mnie obsiusiał!szczerze chce mi się już spać-modlę się by wieczorem kolka nas ominęła bo już tego nie wytrzymam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja wam dziewczyny współczuję tych kolek:-( U nas na szczęście cisza i oby tak dalej Nasza niunia też czasami sika przy zmianie pieluchy Bardzo lubi robić też kupkę w tym czasie. Miałam tuż na sobie pomarańczowa niespodziankę i salon też już ochrzczony:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
MEGISUMAMA 28 to zaniekoikołas mnie , NEUROLOGIEM I ODCHYLANIEM GŁOWKI, moja mała odchyla główkę w jedną stronę na prawo a w druga strone jej ja ustawiam, a myslałam, ze jest po prostu leniwa...poobserwuje ja jeszcze. HANDZIA-jakie drugie becikowe? może bym sie na nie załapała a nie wiem gdzie pytac bo nikt o nim nie mówi. ja na razie zbieram papiery o rdzinne ( kwota smieszna 68 zł) i becikowe. i tyle... ciekawe co u alexi, łołoło, mamy 2008-12 i innych dziewczyn? s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na mój gust to becikowe to becikowe nalezy sie jednorazowo i jest jednorazowa wypatą dla kobiety która urodziła i akurat u mnie w miescie załatwia sie go w urzedzie. Moze miała na mysli jakąs zapomoge lub coś podobnego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfa pierwsze becikowe należy się wszystkim a odrugie możesz się ubiegac gdy dochód na osobę tak jak napisałam wczesniej nie przekracza 504 zł na os. Składasz wniosek, u nas w MOPSIE (o to pierwsze i o drugie). Musisz poczytac na necie jak to u Was jest bo u nas jak składasz papiery o rodzinne to już drugi raz nie składa się o to drugie becikowe bo już mają z rodzinnego i wiadomo że ci się należy bo do rodzinnego mają takie same wymogi. A nie jest to rozgłaszane bo pewnie za dużo osób by się o nie ubiegało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to mnie uradowałyście, jeżeli wystarczy pojawic sie u lekarza przed 10 tygodniem i to wszystko, to dostanę :) chociaz czytalam na necie że nie moge przekraczac tych 85zł ale widocznie coś pmieszałam z becikowym na przyszły rok. A tak swoją drogą to jak wprowadza macierzynskie roczne gdzie bedzie przyznawane 80%!! to zazdroszcze przyszłym mamom, też bym chciała taki wybór:/ a tym czasem przedemną 5 miesiacy macierzynskiego+ urlop i kombinowanie na L4 żeby dotrwać do roku mojego Dominika, bo niestety do żłobka u mnie przyjmują od roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moja mała od wczoraj ciągle się ślini i miele językiem jakby miała coś w buzi,ale nic tam nie widać:-(ma któraś z was coś takiego u swojej pociechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) A co tu dzisiaj tak cicho?? Moja czasem mieli jezyczkiem jak jej sie cos odbije i probuje polknac ;) Mysmy byli u lekarza w pon, bo cos martwil mnie jej katarek, okazalo sie , ze wszystko jest dobrze, tylko po prostu obkurcza sie sluzowka i stad ta wydzielina. W koncu my tez nie mam caly czas suchego nosa i zawsze cos tam sie zbierze. Gabrysia wazy 4100, ma 59cm i glowka 38cm :) w niecaly miesiac ( brakuje 4 dni) urosla kilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny! z moim malym juz lepiej skonczylo sie na silnym przeziebieniu ma jeszcze duzy katar ale frida dziala cuda i udaje sie wyjmowac te wstretne smarki... pytalyscie od czego sie przeziebil... wiec szczepienie to uaktywnilo. moj synek konczy dzis 8 tygodni!! smieje sie juz pelna buzia slodziak kochany :) Robwalka napisz czego juz stosowalas na kolki?? mialas ten DELICOL bo u nas od tygodnia kolki dzieki niemu zniknely calkowicie wiec moze sprobuj jak nie uzywalas! bo ja tez juz siel nie mialam na nie tak mi zal malego bylo. Robwalka a jesli masz ochote to dopisz sie do wspolnej nk bo Ciebie jeszcze tam brak;) Megisu mailam ci zdac relacje jak bylo po "stuku_puku" :p wiec u mnie wszystko jak w najlepszym porzadku zadnych luzow, suchosci czy innych dyskomfortow :) jest jak przed...;) dziewczyny sliczne fotki na nk widac jak dzieciaczki pieknie rosna i sie zmieniaja:) przepraszam ze tak powierzchownie pisze ale nie czytalam co pisalyscie bo ostatnio nie maialm czasu na otwarcie kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj cisza bo dziewczyny pewnie korzystają z pogody. My właśnie wróciłysmy ze spaceru i teraz się karmimy. Chciałam zapytać czy wasze dzieci też są takie ruchliwe? Dagmara nie ma jeszcze 3 tygodni a już mi się przekreca na drugi bok nie mówiąc już o machaniu jak szalona rączkami. Może ma adhd? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja jest ruchliwa i macha raczkami we wszystkie strony jak jest zła- czytaj mama nie podstawiła mi jeszcze cyca, co ona sobie wyobraża?! ;) Wróciłysmy z ponad godzinnego spacerku, mała spi w wózku bo szkoda mi jąwybudzac i przekładac do łóżeczka a ja szykuję sobie obiad, ryż z warzywami. Czy mogę jesc cukinię? Bo właśnie będzie też w tym daniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też jest ruchliwa i to bardzo,szczególnie jak jest zła:-D I zaczyna mówić coś po swojemu jak my do niej mówimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!dzisiaj trochę później bo odpoczywałam,byliśmy z Kacprem w poradni preluksacyjnej i z bioderkami wszystko dobrze,za 6 tyg do znowu do kontroli,a jutro do ginekologa ze sobą-kontrola poporodowa!Megan na kolkę stosujemy-Esputicon i BioGaia,pije herbatkę koperkową-pytałam w aptece o te specyfiki na kolkę i pani magister stwierdziła,że one wszystkie są podobne-jedne mocniejsze a drugie słabsze,a różnią się przede wszystkim ceną!JAK MAM POSZUKAĆ TEJ NASZEJ WSPÓŁNEJ NK?JAK TAM SIĘ DOPISAĆ?Kacper też robi tak śmiesznie języczkiem i jest bardzo ruchliwy-kładąc go na brzuszek-czego nie lubi od razu jest na kolankach,od prawie samego początku sztywno trzyma główkę i też obraca w lewą stronę,ale jak do niego mówię to obraca główkę w prawo,poza tym zaczyna po swojemu gadać jak do niego mówimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly tez ruchliwy nawet juz sobie gaworzy i sie swiadomie smieje:) Robwalka te krople Delicol sa na bazie laktazy czego w skladzie esputicon i biogaja nie ma wiec jesli twoj maly ma kolki mimo tego co stosujesz to moze warto sprobowac zeby mu pomoc koszt 30zl fajnie ze z Kacperka bioderkami wszystko ok zaraz wysle Ci eske o dostep do nk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki :-) MEGAN dziękuję za info o stuku puku :-D bardzo ładnie to opisałaś :-) moja cipka nie ruszana podczas porodu wiec chyb jest taka sama ;-) na igraszki muszę jeszcze trochę poczekać :-) ..................................................................................................................................................... OLCZAK faktycznie pogoda dzisiaj przepiękna była :-) my spacerowałyśmy az 2 godzinki :-) ....................................................................................................................... moja niunia tez ruchwliwa, jak sie złosci to w szczególności :-D słodko sie usmiecha i wogóle jest kochana :-) ......................................................................................................................... MAMUSKA2012 rośnie jak na drozdzach twoja królewna :-) moja tez już waży ponad 4 kg dokładnie nie wiem ile bo wazylismy ja t na oko w domu ale rosnie jak na drozdzach a dopiero za 3 dni kończy miesiąc co bedzie dalej ................................................................................................................................................. ROBWALKA juz ci pisze esa z loginem i hasłem na nk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja padam na twarz. Dagmara nadal nie śpi. W nocy obudzila się ok 2 i od tamtej pory po pół godziny a czuwa po 3.. Ja już nie wiem jak się nazywam nie mówiąc o tym że mój żołądek nie wie co to jedzenie. Na dodatek boli mnie rana po szyciu i tak mnie to rwie że przechodzi na prawa nogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLU rozumie cie doskonale moje dziecko tez nie spi... dobrze ze maz mi bardzo pomaga, nosi ją i lula. Dzisiaj w ciągu dnia spała 3 razy po pół godziny teraz lezy i ma "zywe Oko"jak to mój Bartuś mówi :-D jest na czuwaniu ale nie spi. A my siedzimy przy niej i czekamy na rozwój sytuacji albo bedzie ryczec zaraz albo sie uspi. My zrobiliśy sobie po whiskaczku i relaksujemy sie :-) tylko po jednym :-) i słabym, nie karmie woec to jest ten jedyny plus ze moge wciagac w siebie wszystko. Trzymaj się kobieto, damy radę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
smerfaskr poobserwuj :) Sprawdź czy nie ma na szyjce "gulki". Jeśli tak to prawdopodobnie kręcz,a jeśli nie to może po prostu jest leniuszkiem ;) Moja Niunia jak ją kładę na brzuszku niestety narazie może trzymać główkę tylko po jednej stronie ze względu na ten kręcz w szyi,ale myślę pozytywnie. Wszystko się da wyprostować :) Mam nadzieję,że szybko pozbędziemy się tego wstrętnego kręczu i już!!!! Kalina też jest ruchliwa i często macha nóżkami i rączkami,szczególnie jak się złości :) heh Mam jednak pytanie: jak ją trzymam pionowo,żeby jej się odbiło to często nie chce jej się podnieść rączki na moje ramię. Czy Wasze dzieci też tak mają?Jakoś tak luźno zwisa ta rączka albo i dwie. Byłyśmy dziś u pediatry na bilansie i oczywiście zapomniałam zapytać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Tak sobie myślę,że gdybysmy nie mieszkali z Rodzicami to bym zwariowała...R. w trasie,a ja bym sama siedziała z Niunią. Pewnie szybko bym schudła,bo zwyczajnie w ciągu dnia nie mam czasu na robienie jedzenia,ale Mama o mnie dba,żebym nie schudła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my już po kolce,a mały padł ze zmęczenia od płaczu-my oczywiście jesteśmy psychicznie zdołowani i wykończeni,po wszystkim poryczałam się jak bóbr z bezsilności,zaraz się kładę bo jutro muszę znowu wcześnie wstać do ginekologa-ciekawe o której się teraz Kacperek obudzi?dziewczynki dziękuję za login i hasło-byłam,oglądałam wasze cudne dzieciaczki,ale swojej galerii nie zdążyłam zrobić!co do trzymania małego pionowo,to trzyma rączki na naszych ramionach,a nawet jak złapie moje włosy to mi je ciągnie-jest taki przytulaśny-kocham te moje dzieciaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Dziewczyny ratujcie!!!!! Małą boli gardło,ale co ja jej mogę dać jak dopiero dziś kończy 28 dni?!??Wczoraj jak wróciłyśmy ze spaceru to miała chłodne stópki i pewnie nałykała się powietrza,bo nie chciała smoka,a z otwartą buzią spała.I co ja mam teraz zrobić???! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szok! Wczoraj Dagmara zasnela o 22 i spala, spala, spala wkońcu ja się obudziłam patrzę na zegarek a tam? 6! Obudziłam więc Mała bo myślałam że zapadła w sen zimowy a ona nie otwierając oczu tylko mrucząc pod noskiem dała się przewinąć, nakarmiłam ja i spala do 8 :) a teraz czuwa :) chyba sama była zmęczona tym nie spaniem cały dzień. W nocy z boku obrucila się na brzuszek i tak spala do rana :) co do trzymania raczek to różnie raz trzyma na moim ramieniu raz bezwładnie wzdłuż ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ja bym podała trochę ciepłej wody na gardełko i do lakarza. zazdroszczę, ze Wasze dziei spią. Karola nawet jak nie spi w dzien to w nocy i taks ie budzi co chwilkę... Dziś w nocy nie spała od 23-2. a potem co pół godziny ryk bo jest głodna. Ona sobie po prostu niedojada tym mlekiem a karmię ja w atakich ilościach... nawet sie jej nie ulewa z tego , że tyle je. Zastanawiam się czy nie wprowadzac jej odrobinki grysiku... Dawniej tak matki robiły a dziś lekarza zabraniają jak pytałam a moje dziecko jest głodne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
olczak uspokoiłaś mnie.Dzięki! smarfaskr podałam wodę i chyba jest ok. Poobserwuję ją,bo może ja panikuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my mamy problem z kupą:-( Dmie się do czerwoności,brudzi każda pieluche i nie może zrobić A jak już zrobi to wodnista,więc nie wiem czemu:-( Słodkiego wogóle nie jem,może w bananach jest problem Dałam jej dziś wody to mi zwróciła razem z mlekiem i nie chciała pić Ręce już mi opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dajecie herbatki z kopru? Ja mam zamiar dzisiaj dac,może to zacznie pomagać na te zaparcia Mama28 moll też czasami ma na ramieniu i się siłuje ze mną bo nie lubi a czasami trzyma bezwładnie i często przy tym śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie banany to jest najlepsza szybka przekąska na zabicie głodu i naszczęście Dagmara też je toleruje :) ja za to mam inny problem, a mianowicie Mała dostała odparzen na pupie od pieluch -huggies których już nie stosuje bo przemakały i brudziły ubranka, ale wracając do odparzen to już nie wiem co z tym robić. Wietrzymy pupe ile się da i nawet stosuje sudokrem i nie widzę poprawy. Macie jakieś sposoby by szybko ten problem rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie banany to jest najlepsza szybka przekąska na zabicie głodu i naszczęście Dagmara też je toleruje :) ja za to mam inny problem, a mianowicie Mała dostała odparzen na pupie od pieluch -huggies których już nie stosuje bo przemakały i brudziły ubranka, ale wracając do odparzen to już nie wiem co z tym robić. Wietrzymy pupe ile się da i nawet stosuje sudokrem i nie widzę poprawy. Macie jakieś sposoby by szybko ten problem rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×