Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

U mnie banany to jest najlepsza szybka przekąska na zabicie głodu i naszczęście Dagmara też je toleruje :) ja za to mam inny problem, a mianowicie Mała dostała odparzen na pupie od pieluch -huggies których już nie stosuje bo przemakały i brudziły ubranka, ale wracając do odparzen to już nie wiem co z tym robić. Wietrzymy pupe ile się da i nawet stosuje sudokrem i nie widzę poprawy. Macie jakieś sposoby by szybko ten problem rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie banany to jest najlepsza szybka przekąska na zabicie głodu i naszczęście Dagmara też je toleruje :) ja za to mam inny problem, a mianowicie Mała dostała odparzen na pupie od pieluch -huggies których już nie stosuje bo przemakały i brudziły ubranka, ale wracając do odparzen to już nie wiem co z tym robić. Wietrzymy pupe ile się da i nawet stosuje sudokrem i nie widzę poprawy. Macie jakieś sposoby by szybko ten problem rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam problem chyba z moją martuszką. zauwazyłam ze ma dziwnie sine nozki. czy ktoras z was miała badz ma taki problem? nozki są takie od kolana w dół obydwie równiutko tą samą linią w tym samym miejscu. nie uciska jej ani pampers ani ubranko ani skarpetki, nozki mają taki kolor niezaleznie od pozycji czy lezy czy jest pionowo. jak rozmasuje to to na chwilke są normalne ale zaraz widac ze krew tak samo napływa to tego samego mejsca i jest to samo. zaraz zrobie zdjecie i wrzuce tutaj. dzis ją zabiore do lekarza ale do tej pory to sie troche stresuje moze ktoras z was cos takeigo juz widziałą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam problem chyba z moją martuszką. zauwazyłam ze ma dziwnie sine nozki. czy ktoras z was miała badz ma taki problem? nozki są takie od kolana w dół obydwie równiutko tą samą linią w tym samym miejscu. nie uciska jej ani pampers ani ubranko ani skarpetki, nozki mają taki kolor niezaleznie od pozycji czy lezy czy jest pionowo. jak rozmasuje to to na chwilke są normalne ale zaraz widac ze krew tak samo napływa to tego samego mejsca i jest to samo. zaraz zrobie zdjecie i wrzuce tutaj. dzis ją zabiore do lekarza ale do tej pory to sie troche stresuje moze ktoras z was cos takeigo juz widziałą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!ja już po kontroli u ginekologa-wszystko dobrze-dostałam receptę na tabletki anty Cilest,a teraz czekam na miesiączkę żeby móc je brać!Mama28 ja na twoim miejscu jak najszybciej poszłabym do pediatry bo z tak maleńkim dzieckiem nigdy nic nie wiadomo!madziulkao7 ty karmisz piersią?co do zaparć to tylko już w extremalnych sytuacjach możesz dziecku pomóc zrobić kupkę przy użyciu termometru-jak tak czasami robię i małemu przynosi to ulgę!co do herbatki koperkowej to już od dłuższego czasu dajemy Kacperkowi na te kolki,ja podaję Bobovita!co do odparzeń wypróbuj jeszcze LINOMAG albo inny krem na bazie cynku np.ja mam Nivea Baby kojący krem przeciw odparzeniom!pieluszki jakich my używamy to DADA albo BabyDream z Rossman,mały ma gładką pupę i ani jednego czerwonego miejsca na niej!spróbuj też dużo wietrzyć małej pupę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam problem chyba z moją martuszką. zauwazyłam ze ma dziwnie sine nozki. czy ktoras z was miała badz ma taki problem? nozki są takie od kolana w dół obydwie równiutko tą samą linią w tym samym miejscu. nie uciska jej ani pampers ani ubranko ani skarpetki, nozki mają taki kolor niezaleznie od pozycji czy lezy czy jest pionowo. jak rozmasuje to to na chwilke są normalne ale zaraz widac ze krew tak samo napływa to tego samego mejsca i jest to samo. zaraz zrobie zdjecie i wrzuce tutaj. dzis ją zabiore do lekarza ale do tej pory to sie troche stresuje moze ktoras z was cos takeigo juz widziałą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak jak najwięcej wietrzyc pupkę i można przemywac wodą z mydełkiem a nie chusteczkami. Ja używam bepanthenu i jest póki co dobrze. A jaczekam aż mała wstanie i idziemy na długi spacer bo pogoda przepiękna no i świeżym powietrzu śpi jak suseł więc zabieram ze sobą gazetkę i zrelaksuję się trochę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!ja już po kontroli u ginekologa-wszystko dobrze-dostałam receptę na tabletki anty Cilest,a teraz czekam na miesiączkę żeby móc je brać!Mama28 ja na twoim miejscu jak najszybciej poszłabym do pediatry bo z tak maleńkim dzieckiem nigdy nic nie wiadomo!madziulkao7 ty karmisz piersią?co do zaparć to tylko już w extremalnych sytuacjach możesz dziecku pomóc zrobić kupkę przy użyciu termometru-jak tak czasami robię i małemu przynosi to ulgę!co do herbatki koperkowej to już od dłuższego czasu dajemy Kacperkowi na te kolki,ja podaję Bobovita!co do odparzeń wypróbuj jeszcze LINOMAG albo inny krem na bazie cynku np.ja mam Nivea Baby kojący krem przeciw odparzeniom!pieluszki jakich my używamy to DADA albo BabyDream z Rossman,mały ma gładką pupę i ani jednego czerwonego miejsca na niej!spróbuj też dużo wietrzyć małej pupę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!ja już po kontroli u ginekologa-wszystko dobrze-dostałam receptę na tabletki anty Cilest,a teraz czekam na miesiączkę żeby móc je brać!Mama28 ja na twoim miejscu jak najszybciej poszłabym do pediatry bo z tak maleńkim dzieckiem nigdy nic nie wiadomo!madziulkao7 ty karmisz piersią?co do zaparć to tylko już w extremalnych sytuacjach możesz dziecku pomóc zrobić kupkę przy użyciu termometru-jak tak czasami robię i małemu przynosi to ulgę!co do herbatki koperkowej to już od dłuższego czasu dajemy Kacperkowi na te kolki,ja podaję Bobovita!co do odparzeń wypróbuj jeszcze LINOMAG albo inny krem na bazie cynku np.ja mam Nivea Baby kojący krem przeciw odparzeniom!pieluszki jakich my używamy to DADA albo BabyDream z Rossman,mały ma gładką pupę i ani jednego czerwonego miejsca na niej!spróbuj też dużo wietrzyć małej pupę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!ja już po kontroli u ginekologa-wszystko dobrze-dostałam receptę na tabletki anty Cilest,a teraz czekam na miesiączkę żeby móc je brać!Mama28 ja na twoim miejscu jak najszybciej poszłabym do pediatry bo z tak maleńkim dzieckiem nigdy nic nie wiadomo!madziulkao7 ty karmisz piersią?co do zaparć to tylko już w extremalnych sytuacjach możesz dziecku pomóc zrobić kupkę przy użyciu termometru-jak tak czasami robię i małemu przynosi to ulgę!co do herbatki koperkowej to już od dłuższego czasu dajemy Kacperkowi na te kolki,ja podaję Bobovita!co do odparzeń wypróbuj jeszcze LINOMAG albo inny krem na bazie cynku np.ja mam Nivea Baby kojący krem przeciw odparzeniom!pieluszki jakich my używamy to DADA albo BabyDream z Rossman,mały ma gładką pupę i ani jednego czerwonego miejsca na niej!spróbuj też dużo wietrzyć małej pupę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kgfjjgfdffgsggs
http://zapodaj.net/0ed882f640b83.jpg.html pisalam posta ale mi go chyba skasowalo. czy ktoras z was spotkala sie z takim zasinieniem na nozkach dziecka. moja m ma tak samo na obydwoch nozkach awet w tym samym miejscu. nie uciskaja a zadne ubranka ani pampers. po prostu ma takie czerwone nozki. jak rozmasuje to normalne ale zaraz i tak widac ze krew spowrotem napływa w to samo miejsce. dzis ide z tym do lekarza ale martwie sie troche i licze na to ze moze ktoras z was wie co to jest;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kgfjjgfdffgsggs
http://zapodaj.net/0ed882f640b83.jpg.html pisalam posta ale mi go chyba skasowalo. czy ktoras z was spotkala sie z takim zasinieniem na nozkach dziecka. moja m ma tak samo na obydwoch nozkach awet w tym samym miejscu. nie uciskaja a zadne ubranka ani pampers. po prostu ma takie czerwone nozki. jak rozmasuje to normalne ale zaraz i tak widac ze krew spowrotem napływa w to samo miejsce. dzis ide z tym do lekarza ale martwie sie troche i licze na to ze moze ktoras z was wie co to jest;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak jak najwięcej wietrzyc pupkę i można przemywac wodą z mydełkiem a nie chusteczkami. Ja używam bepanthenu i jest póki co dobrze. A ja czekam aż mała wstanie i idziemy na długi spacer bo pogoda przepiękna no i świeżym powietrzu śpi jak suseł więc zabieram ze sobą gazetkę i zrelaksuję się trochę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę zawiesiło mi się wczytywanie strony i jak tu się namnożyły moje posty. Wybaczacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki :-) OLCZAK nie chce tutaj jakoś mądrować ale uwazam ze pampersy firmy pampers są najlepsze :-) miałam okazje spróbowac w szpitalu pieluch bellai huggis niestety nie podeszły. Moja mała raz malutko sobie odparzyła zgiecia koło sikulki traktowałysmy to sudocremem przez 2 dni a teraz przy kazdej zmianie pieluszki stosuje raz linomag maść raz linomag krem którego równiez używam do całego ciała bo niestety wszelakiego rodzaju oliwki uczulają Olimpke. Kosmetyki z seri Linomag są tanie i dobre :-) ................................................................................................................................................. ROBWALKA a co do momentu kiedy dostaniesz miesiączke??? bedziecie stuku puku czy czekacie ze wszystkim az zaczniesz brac tabletki? Pani doktor pozwolia ci juz na te sprawy, sory za te pytania ale ciekawi mnie to. ....................................................................................................................................................................... RAMYSIA ja bym pedziła do lekarza lepiej dmuchac na zimne.... .......................................................................................................................................... Moja niunia nie znosi herbatki koperkowej ani nic podobnego nie napije się tez wody przegtowanej i co wy na to czym ją dopajać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi_91
No mój Olafek właśnie pampersow firmy Pampers nie moze uzywac bo bardzo go odparza... a założe mu te DADA i zrobie sudocremem albo maka kartoflana mimo wszystko bardzo dobre i od razu lepsze. Mój tez nie napije sie ani samej wody ani herbatki koperkowej wiec do wody delikatnie dodaje mu glukozy i wtedy troche wypije :) Ogólnie dzisiaj walczyliśmy z kolką było ciężko ale przeszlo mu i od razu poszlismy na spacer i spal 4 godziny i juz mu dobrze spi sobie slodko obok mnie w kołysce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu78 ginekolog zezwoliła już na te sprawy,ale poinformowała mnie,że przez okres 2 lat powinnam gdyby co wstrzymać się z kolejną ciążą,ale akurat tym już zainteresowana nie jestem i pewnie kiedy nadarzy się okazja i będą chęci spróbujemy znowu ten tego choć nie ukrywam mam jakieś tam obawy jak to teraz będzie?no i żeby nie przedobrzyć z długością współżycia!co do takich sinych nóżek to poszłabym jak najszybciej do pediatry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my jesteśmy dzisiaj jeszcze przed kolką,która zapewne zacznie się między 22 a 24 :( już się na sam fakt denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu spróbuj dodac do wody glukozę, mała powinna się sksic na słodkie :) A moje plany odnośnie relaksu na spacerku w parku nie wypaliły bo co chciałam usiąśc na ławeczce mała się budziła i szukała cyca więc spacerowałam 1,5 godz aż nogi zabolały, no cóż przynajmniej spaliłam trochę kalorii ;) Moja Isia już wyrosła z niektórych ubranek,juz pare odłożyłam. Eh ale leci ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
olczak sprawdzony sposób na odparzenia to posypywanie odparzonych miejsc mąką ziemniaczaną. Ja też profilaktycznie przemywam cipkę i dupkę Małej rumiankiem. Pytałyście o herbatkę koperkową. Ja podaję ją Małej profilaktycznie 1 raz dziennie. Pije bez problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
ramysia91 co do nóżek to nie wiem,więc nie pomogę,ale Ty już pewnie jesteś po wizycie u lekarza :) Mam nadzieję,że wszystko ok. Moja Niunia zasnęła. Nie wiem jak już układać do snu. Boję się na wznak i na brzuszku,a na boczkach szkodzi na jej bioderka i bądź tu mądry :/ Nie wiem ile razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
ma jej się odbić,więc jak długo mam ją nosić,żeby potem bezpiecznie położyć na wznak bez ryzyka zakrztuszenia się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA28 my czasami nosimy małą 15 minut żeby sie odbiło, czasami się nie odbije to kładziemy ja do snu na boczku. Co do spania na boku to moze to być grozne gdyby dziecko ciage tak spało ale sporadycznie podobno mozna tak mi mowiła pediatra. Na brzuszku tylko w dzień ak mamy dziecko pod sowim okiem nigdy na noc. Ja swoja ukadam róznie , w zasadzie w kazdej pozycji po toszku. .......................................................................................................................................................... DZIEWCZYNY a wodę z gukza trzeba przegotowac ? i jakie robicie proporcje? .......................................................................................................................................................... RAMYSIA i co w sprawie nóżek? byłas u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) w ten piękny słoneczny dzień po pięknie nieprzespanej nocy :) ja moja mysze na noc układam na boki raz na jeden raz na drugi. Czasem sama się przekręci na brzuch czy plecy. W dzień gdy mam na nia oko a ma fazę czuwania to kładę ja na plecy. Co do odbijania to czytałam że niektórym niemowlakom wogóle się nie odbija. Dagmarze nie zawsze się to uda więc wtedy zawsze układam ja na bok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi ja robię jedną łyżeczke cukru na 100ml .po zagotowaniu wody wsypuje cukru i gotuje ok 3min A jak sobie radzicie z oczyszczaniem noska? Moja mała jak ma głęboko kózke to nie potrafię sobie poradzić ani gruszka ani aspiratorem Nie wiem czy mój błąd czy sprzętu:-( i mała się tak wierci że już nie wiem jak to robić Help;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj sie cos chyba zepsuło na kafe bo wszystkie posty po 5 razy wklejone... co do nóżek to byłam u lekarza ale nie jestem zafdowolona z tej wizyty. lekarka powiedziałą ze taki ma ukłąd krazenia i to sie z czasem wyreguluje. no cóż...chyba poszukam innego lekarza. moze jestem przewrazliwiona ale tu chodzi o moje dziecko i moim zdaniem nie jest normalne zeby ktos miał takie nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!dzisiejsza noc minęła super-kolki brak!mały po położeniu ok.23 obudził się o 3,został nakarmiony i kolejna pobudka przed 5!pogoda przepiękna więc jak mały się obudzi jedziemy na spacerek!Kacperka do spania układamy raz na jeden boczek,a raz na drugi,na plecki przekręca się sam,a na brzuszku nie lubi leżeć i od razu klęka na kolanka!co do odbicia nosimy Kacperka dosyć długo,po wypiciu mleka odbija mu się,ale po jakimś czasie odbija mu się po raz kolejny-my musimy na to zwracać uwagę bo od tego również u Kacpra biorą się kolki!dziewczyny tak zapytam-która z was już to robiła z mężem?ja na razie mam jakieś obawy,ale sama nie wiem czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak na odparzenia bardzo dobry jest tormentiol, stosuje sie go wlasnie w takich przypadkach a nie na codzień, ja go używałam na początku bo miał moj synek cała czerwnoą dupke i już jest ok :) Megisu ja też uważam, że pampersa są super ale są cholernie drogie, obecnie używam bebydream z rossmana i jak narazie sa wporzadku, kolezanka kupiła mi jeszcze jakieś tescowe ale jeszcze mamy za małą dupke zeby je założyć wiec poczekamy i zobaczymy. Ja używam nonstop linomagu na dupke i jest ok. teraz dostał jakies krostki przy rowku wydaje mi sie ze uczuleniowe ale nie wiem jeszcze skąd, narazie obserwuje je :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do odbijania Olczak to mój malusz też nie koniecznie odbija ale też zawsze kładę go na boku. Ramysia mój synek po urodzeniu przez tydzien mial sine stópki bo ma słabe krążenie, ale już wszytsko jest w normie. Robwalka ja jestem 3,5 tyg po cesarce i jeszcze tego nie robilismy.. czuje sie dobrze ale wole poczekac na wizyte u gin, żeby powiedzial co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a slyszałyście albo stosujecie maść NO-SCAR? czytałam recenzje i podobno jest świetny na blizny i na rozstępy, to znaczy że stają się nie widoczne, ja go kupiłam i użuwam od wczoraj, zobaczymy efekty, dla porównania zrobie zdjęcie rozstępów teraz i później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×