Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Hej;-)ja właśnie zupke zrobiłam i teraz mała przy cycu A ja mam tylko męża przy sobie i czasami ubolewam że nie mam się kogo poradzić Chociaż radzę się przez gg i skype ale to już nie to samo Chrzciny mamy 17listopada a do Polski jedziemy tydzień wcześniej Wasze dzieci mają potówki? Moja ma pełno a w Domu 23stopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam dziewczyny. pytanie mam do was..ostatnio ciagle tylko z pytaniami tu przychodzę. a wiec pytanie do wszystkich mam i po cc i po sn. jakie macie teraz położenie szyjki macicy?> ja w ciazy nie mogłam jej dosiegnąć. a wczoraj pierwszy raz od porodu brzydko mowiąc włożyłam sobei palec bo chciałam zobaczyc co i jak no i okazało sie ze jest ona baaardzo nisko. tak po 4 cm juz jej dosiegnełam. jest mega twarda. zastanawiam sie czy to normalne jest... a tak poza tym to mam szkołe, w weekendy nei moge wytrzymac z tesknoty za moją makutką. a ona sama jest bardzo kochanym dzieckiem, spi sobie ładnie całe noce, w ciagu dnia za to troche mniej, ale nawet jak nie spi to jest grzeczna lezy sobie oglada tv, oglada karuzele co ma nad łóżeczkiem, poprzytulam ją ponoszę troche, usmiecha sie juz ładnie. nie wiem czy mi sie jakies dziecko cud trafiło ale ona wogole nie płącze. czasami troche sie denerwuje jak nie moze zrobić kupki ale tak pozatym to jest bezproblemowa. MEGISU czytam i czytam, ze twoja olimpka wogole nie spi i ze chce być ciagle noszona. moze słyszałas o tym, ze są takie specjalne chusty do noszenia dzieci własnie miedzy innymi dla takich nerwusków jak Twoja i sie łądnie w tym uspokjają :) ale tez dla wszystkich innych dziecki ktore po prostu chcą mieć mamę blisko i na odwrot kiedy mama chce miec dzidziusia przy sobie. jak kangur troche :) http://www.chusta.pl/ (nie robie zadnej reklamy, zeby nie było ;p po prostu tutaj o tym przeczytałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA28 ja układam małą raz na boczku raz na pleckach z głową w bok na brzuszku tylko w dzień mysle ze to wszystkiego trzeba podchodzic na spokojnie zeby nie dac sie zwariowac... moja maąl robi kupkę raz dziennie ale na butli to podobno norma ........................................................................................................................................................ RAMYSIA myslałąm o tej chuscie własnie... choc teraz uspiła mi sie w wózku :-) pospi 15-20 min i wrzask pozniej kołysanie itd:-) a kto ci zostaje z dzidzią jak idziesz do szkoły? odciągasz pokarm i zostawiasz czy jak to organizujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki!Kacper też coraz mniej śpi,a jak nie śpi to robi się piskliwy i ciągle coś mu nie pasuje-ani tulenie ani noszenie...Megi co do twojego pytania-nic nie boli,jest tak jak przed tym-z tym,że na razie jestem bez tabletek anty(czekam na miesiączkę)więc to był taki spontan-trochę nerwowy bo już nie można było iść na całość!co do teściowych to moja ma obsesję na punkcie małego,aż mnie to irytuje bo ile można?Mama28 co do kupek to mały robi raz,góra 2 dziennie i nie raz też pomagam mu termometrem!już byliśmy na badaniu bioderek i wszystko ok.28 listopada na kolejną kontrolę!madziulkao7 mały całe szczęście nie ma potówek!ramysia91 co do położenia macicy to nie wiem jak jest bo nigdy tego nie sprawdzałam!wiem tylko,że mój organizm przygotowuje się na 1 miesiączkę po porodzie bo lekarka stwierdziła,że mam grube endometrium,ale kiedy dostanę?nie wiadomo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do układania Kacperka-to raz na jeden boczek raz na drugi,na plecki obraca się sam podczas snu-bardzo nie lubi spać na prawym boku i leżeć na brzuszku bo od razu jest na kolankach!moja córka miała po urodzeniu problemy z bioderkami przez położenie miednicowe w ciąży i również byliśmy z bioderkami bo to po takim położeniu standard i musiała być szeroko pieluchowana więc nie było mowy żeby układać ją na boki-leżała tylko na pleckach i na brzuszku jak żabka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! dawno mnie tu u was nie bylo ale nadrobilam wszystko z czytaniem. szczerze to mam malo czasu na forum ale zagladam prawie codziennie. moj maly ladnie spi w nocy. budzi sie na karmienie 2 razy i spi dalej. wstajemy ok godz. 10:20 i wtedy zaczynaja sie zabawy.... w dzien malo spi dlatego nie mam czasu pisac bo musze sie nim zajmowac.... a wieczorem padam razem z nim. tez borykamy sie z problemem potowek, ktore wychodza mu w szczegolnosci na buzi... co nie wyglada ladnie... lekarka powiedziala mi ze temp. w pomieszczeniu musi byc dla maluszka od 18 do 21 stopni... mi wydaje sie za malo szczegolnie teraz jak wieczory juz sa chlodne to w domu przy 21 tez jest chlodno... ale staram sie nie przekraczac 22-23stopni. i nie ubieram go jakos grubo. dzieci rece i stopy podobno zawsze maja zimne. czy im cieplo sprawdza sie na karku! co do stuku-puku to ja jeszcze niestety nic. dopiero dzisiaj po ponad 5 tygodniach od porodu zauwazylam ze zaczely mi sie rozpuszczac szwy :/ wczesniej pytalam poloznej czy to normalne ze mam tak dlugo i ze moze sie pomylili i mi zalozyli nierozpuszczalne bo gdzie tak dlugo i sie nie rozpuscily... powiedziala ze czasami sie tak zdarza ze dluzej sie rozpuszczaja... 30 pazdziernika mam wizyte u gin. wiec ona sprawdzi wszystko czy wrocilo do normy... maz wyjechal do pracy w czoraj i wroci dopiero na swieta Bozego Narodzenia... wiec o stuku-puku moge jedynie pomazyc... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Madleen współczuje,że tak długo się nie będziecie widzieć :/ Robwalka a jak kładłaś swoją córcię spać na wznak to coś jej podkładałaś pod główkę,żeby sie nie zakrztusiła w nocy czy nosiłaś az miałaś pewność,że się jej odbiło/ulało?Bo ja nigdy nie mam pewności. Czasem raz się jej odbije,a czasem i 5 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 nosiliśmy aż się odbiło,a spać musiała tylko na pleckach,nosić musieliśmy tylko na biodrze i tak jakby nóżki zarzucała nam na pasie-musi być ten rozstaw nóżek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odpisze wszystko razem bo nie pamiętam o co która z was pytała a że pisze z komorki to jest inaczej :) co do BIODEREK to Dagmara miała sprawdzane w szpitalu w dzień wypisu i na następna kontrolę gdzieś pod koniec listopada. Jutro jedziemy na badanie słuchu bo w szpitalu po urodzeniu zbadać się nie dała a na drugi dzień aparat był zepsuty. W środę z kolei mamy pierwsza wizytę u pediatry. Czego się po niej spodziewać? Co do ILOŚCI KUP to Mała karmiona piersią robi mi w sumie z 5, 6 kupek. POTOWKI też się Dadze robią mimo że już zmniejszyłam temperaturę w domu i ubieram ja cieńko.. DNO MACICY hm nie sprawdzałam i z racji lekkiej opuchlizny raczej nie sprawdze :) to chyba na tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN śliczny synus na nk:-) jaki duzy chłopczyk juz :-) ........................................................................................................................................... też dodałam aktualne zdjecia Olimpki na nk .................................................................................................................................................. ROBWALKA a ty w koncu dostałas sie na to nasze konto na nk? doszedł do ciebie mój sms z danymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu78 doszedł,byłam na stronce ale nie mam czasu na razie robić galerii zdjęć,aktualne zdjęcia wstawiam na swoim koncie NK I FB!mały pół dnia przepiszczał,był strasznie nie spokojny,prawie nie spał,z moim R jesteśmy padnięci,cały czas go nosiliśmy,tuliliśmy i nic dopiero od nie dawna śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chciałam się z wami podzielić sposobem na spranie żółtych plam po kupkach. Ja miałam z tym problem bo uprzednie moczenie nic nie dawało. Kupiłam dziś kostkę mydła biały jeleń. Potarłam w miejscu plamy i po problemie! :) także gdyby któraś z was również borykala się z tym problemem to polecam tani, szybki i sprawdzony sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry w ten pochmurny i deszczowy dzien... Ja juz na nogach, te same czynnosci juz wykonane co zawsze i teraz chwilka dla siebie. Mała w nocy ładnie przespała, ale teraz jak spi to ciagle sie budzi i "kwęka" a potem usypia, dlaczego tak??? cos ja boli????????? Musze zakupic to mydło bo ja tez mam kilka plam nie spranych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megi jak jezdze do szkoły to odciagam pokarm i moj m jej podaje :) alexia- czasem moja marta tez kwika przez sen. ale zazwyczaj wtedy usiłuje puscic bąka, zrobic kupke, przeciagnąć się. chociaz moja mama twierdzi ze jej sie cos sni i dlatego tak. w kazdym razie jakby ją cos bolało to by sie pewnie obudziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u nas też pochmurno. Daga właśnie wcina śniadanie :). Jak tak patrzę na nią co wyczynia z łapkami podczas jedzenia i snu to myślę że zostanie dyrygentka :) tak nimi macha. my dziś jedziemy do szpitala na badanie słuchu, a jutro pierwsza wizyta u pediatry. Jak się do niej przygotować i co zabrać? Co do wydawania odgłosów przez sen to Damarze bardzo dobrze to idzie :). Natomiast był taki dzień że się prezyła przez sen i płakała chwilke i dalej spala. Wtedy nie mogła zrobić kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :-) biały jeleń to na prawde dobry sposób ja go sprawdziałam na meża koszulach, kołnierzyki i mankiety,schodzi super. Tez próbowałam róznych sposobów bo przy tej iloci koszul nie dawałąm rady nawet wybielacz nie pomagał a tu taki cudowny "biały Jeleń" sposób tani i bardzo dobry :-) ............................................................................................................................................. u mnie tez dzisiaj brZYdko co prawda nie pada ale jest mgła wilgotno i 10 stopni. Czy w taki dzień wchodzi sie na spacer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Hej, olczak wystarczy zabrać Książeczkę Zdrowia Dziecka i być może RMUA,ale u nas nie chcieli. Megisu78 myślę,że na spacer jak najbardziej,bo jak będzie zima to będziemy siedzieć non stop w domu?Zimą też chyba można chodzić na spacery???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny My nadal borykamy się z zaparciami u małej:-( Nie mam już sił powoli,zrobiła dziś kupę o 5 a ok 6 znow się dmie i pręży aż do teraz Biedna:-( Odstawiłam jabłka,zobaczymy Dziś przychodzi położna więc ciekawe co ona powie Wczoraj zrobiła tylko raz kupę z moja pomocą a karmie piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA28 tez tak mysle ze trzeba si wietrzyć tylko ze ta gęsta mgła mnie przeraza troche.... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie kochane co ze spacerem?? moja ma chyba katar choc pediatra mówił jak bylismy ze to normalne do trzeciego miesiaca ze to nie katar tylko jakas sapka czy cos takiego. Troche sie boje wychodzic nie wiem juz sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki!1alexia2 nie martw się dzieci już tak mają,że czasami piszczą,stękają przez sen,na pewno małą nic nie boli!olczak- Kacper badanie słuchu miał zaraz w drugiej dobie życia w szpitalu,a co zabrać ze sobą na wizytę do lekarza?na pewno książeczkę zdrowia dziecka,ubezpieczenie,pesel dziecka(nie wiem czy podawałaś już w przychodni?),pieluchę tetrową,pieluszkę na zmianę,chusteczki nawilżone-gdyby coś się wydarzyło-no i mleko czy herbatkę do picia dla dziecka-chyba że karmisz?wybacz ale nie pamiętam! madziulkao7 a tobie proponuję wybierz się do pediatry z tymi zaparciami u małej,to nie może tak być,żeby malutka tak się męczyła!co do spacerów to wychodzi się jak najbardziej,nawet jak dziecko ma katar,nie wychodzi się tylko jak dziecko ma temperaturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka no jak byłam z mała w szpitalu to zabrali ją na badanie, ale się zbadać nie dała, a jak miała iśc w dzień wypisu to aparat mieli zepsuty i czekali na naprawę więc dlatego idziemy dopiero dziś. tak karmię piersią :) Megisu co do tej mgły, to ja też mam obawy bo przypominaja mi się zaraz rożne sceny rodem z horroru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! moj maluszerk dzisiaj w nocy tez marudzil przez sen przez co ja nie spalam od 4 bo nie wiedzialam czy cos mu czasami nie dolega... wczoraj bylismy na dworze od 11 do 17... troche pospal na ogrodzie a troche pospacerowalismy... dzisiaj tez sie wybieramy :D nie straszna nam taka pogoda... wystarczy ubrac odpowiednio do pogody i mozna wyjsc na spacer. dziewczyny nie przejmujcie sie tak strasznie... musimy przyzwyczajac nasze maluszki bo za niedlugo spadnie snieg i bedzie duzo zimniej... a wtedy tez nalezy wyjsc z dzieckiem na spacer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my do pediatry w czwartek na szczepienie-WZW,a w piątek mam neonatologa(wcześniak),czy któraś z was,która urodziła przed terminem tez była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodałam jedno zdj na nk wiecej dodam jkak bede miałam wiecej czasu :):) A co do szczepionek to szczepicie na te dodatkowe?? Bo ja chyba tak, zreszta cos bym wam napisała ale za duzo tu osób wchodzi z zewnatrz, choc bardzo bym chciała z kims pogadac, poradzic sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ja na chwilkę, bo mała dokazuje:) my stuku puku mamy za soba już na przełomie 3i 4 tygodnia. Osobiscie sie niebałam bo miałam cc.jest oki. mój maluch je 15 l mleka w proszu na dobę i to jeszcze mało. Wprowadzam jej mączke kulurydziana na noc i je mnie czyli dojada. dziś zaczęła 9 tydzień:) slicznie się usmiecha i podnosi do siadania- ja podaję palce a ona sie dziwga. na fotkach macie śliczne maluszki. 3 listopada mam chrzciny juz sie nie możemy doczekac:) wczoraj koleżanka mi sie dziwiła, że sama jeżdze z małą sutem ( jeździ ze mną od 3 tygdonia zycia) i tak jak mama lubi zakupy:) aha okres dostałam tak jak przed porodem po 29 dniach także zabiaram sie od dzis za tabssy:):) pozdrawiam wszystekie Was zserdeczenie- czytam Was regularnie ale nie zawsze mam jak odpisac - czasem wysyłam sms:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko co ja przeżyłam wczoraj! mam pytanie czy Wasze dzieci też mało śpią? bo mój Dominik to jest niemożliwy, a więc: wczoraj obudził się o 8 rano i nie spał do 13, następnie o 16 sie obudził i koło 21 dostał kolki i do 3 w nocy nie spał!, no myślałam, że go do beczki wsadze.. heeh ( tak w Łodzi się mówi, bo kiedyś byla akcja taka w tv o dzieciach w beczkach) ale kontynuując obudził się o 8 i zasnął na 1 na kolejne 3 godziny i zasnął dopiero o 16! i to w bujaczku bo w Łóżeczku nei chce! dziewczyny ja już nie wiem jak robić żeby on więcej spał. a po za tym pierwszy raz miał kolke.. jezuuuu masakra siedzialam z nim wraz ze stoperami w uszach i dawał kropelki, ale nic nie działało, dziś jak będzie miał to mu termofor do brzuszka przystawie. Czy kolka jest codziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BETISMILE moja mała codziennie nie spi od rana do poznego popołudnia, na kolki podaje profilaktycznie kropelki rano i wieczór zeby kolek nie było...ale wiem co to kolka :-( juz to przeżyłam wiec postanowłam ze wiecej jej nie zafunduje takich wrazeń. Teraz mamy spokój od tego swiństwa. Olimpia ni znosi spac w dzień, ciagle popiskuje i czasmi wrzeszczy bo chce na raczki wiec nie mam spokoju zbytni, teraz zabawia ja tatuśbo oczywiscie nie spi. Spała tyko na spacerze czyli w drodze do mojej mamy jakies 15 minut od 12.30 do 12.45 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×