Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kierrah

UWAGA! słyszeliście o tej dziewczynie?

Polecane posty

Gość Fleisch Master
Uwaga!Zanim stracicie swoje naturalne zęby[wszystkie lub większość] licząc się z polityką refundacyjną resortu zdrowia i z potencjalnym ubóstwem waszych portfeli,które może wam uzyskanie sztucznej szczęki utrudnić proponuje byście choć spróbowali prawdziwej kiełbasy-domowej roboty-co więcej!Własnej roboty! Oto mini instruktaż wytworzenia kiełbasy z zaciszu domowym: 1. Przygotuj naturalną osłonkę: dobrze wypłucz ją z soli i wymocz. 29 h szczegóły 2. Przygotuj składniki na farsz do kiełbasy. Pokrój schłodzone mięso na małe kawałki i zmieszaj je dokładnie z solą peklową i kuchenną. Pozwól soli nasiąknąć w mięso. 0,5 h szczegóły 3. Przepuść powstałą masę przez maszynkę do mięsa o określonej wielkości oczek w sitku. W przypadku niektórych maszynek taką operację należy powtórzyć. 15 min szczegóły 4. Do zmielonego mięsa dodaj rozdrobnione przyprawy i inne dodatki. Dobrze zmieszaj farsz rękami lub łyżką. Można też wykorzystać kuter. Aby się przekonać czy farsz jest dobrze doprawiony możesz niewielką część farszu usmażyć i się samemu przekonać. 0,5 h szczegóły 5. Napełnij osłonkę farszem. Nasuń ją na lejek nadziewarki a końcówkę zawiąż na supełek. Zacznij miarowo napychać farszem osłonkę kontrolując przy tym cały proces. Druga osoba asystująca może okazać się niezbędna. 0,5 h szczegóły 6. Po zakończeniu napełnienia osłonki chwyć kiełbasę rękoma i wykonuj obroty w przeciwne strony na danej długości tak, aby stworzyć kawałki kiełbaski. Zroluj kiełbasę i usuń ewentualne pęcherzyki powietrza nakłuwając je igłą. Pozostaw kiełbasę na kilka godzin tak, aby wszystkie składniki dobrze się połączyły i przeniknęły. Może okazać się, że kiełbasa danego przepisu będzie potrzebowała dojrzewania i wędzenia. 3,58 h szczegóły 7. Suszenie i podsuszanie przeprowadzamy w pomieszczeniu suchym, przewiewnym i zaciemnionym. W zimie przybliżone warunki mogą występować na strychu, a w pozostałych porach roku w piwnicy. Kiełbasy można powiesić na sznurku wędliniarskim. 216 dni szczegóły 8. Kiełbasy suszone i podsuszane surowe wędzi się dymem zimnym, aż do uzyskania przez produkt odpowiedniej, prawidłowej barwy. Kiełbasy pieczone po ukończeniu wędzenia zasadniczego, piecze się w temperaturze 7590C. 16 dni szczegóły 9. Ugotuj, upiecz kiełbasę, usmaż, opiecz lub grilluj wedle przepisu i delektuj się oraz pozwól delektować się innym swoim dziełem. 0,5 h szczegóły Na koniec możemy przystąpić do realizacji swoich planów zmierzając się z przygotowanymi przez "Świat Wędlin" przepisami na kiełbasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki co patrzymy, bo cóż możemy innego zrobić. Podobno gdy patrzymy to ona jest bezpieczna. Tak twierdzi więc po to nadaje. Więc póki masa ludzi ją ogląda to nic jej się nie stanie. A jak inaczej pomóc do tego jeszcze nie dotarliśmy, może w końcu sama da jakiś jasny sygnał i będzie wiadomo co zrobić. W innych krajach też ją oglądają więc jak nie my to może oni pomogą. Zobaczymy póki co nie pozostaje nic innego jak obserwować i czekać na rozwój sytuacji. Nie na pewno nie oglądałabym ochoczo jakieś rzeźni na żywo. Ba, nienawidzę, nie lubię, nie potrafię nawet w filmach takich scen więc nie oglądam a tym bardziej na żywo bym takiego widoku nie zniosła. Pewnie niezbyt by to dobrze na moją psychikę wpłynęło, czułabym się źle, pewnie w jakimś stopniu winna, mam nadzieję, że nic takiego się nie stanie. A sprawa zostanie rozwiązana na korzyść Chipi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....[^]....[^]....
🌻🌻🌻🌻🌻"Kto zapomni - ty czy ja, Komu będzie kiedyś żal? Nie pytaj, przecież wiesz, Bierz życie jakie jest Już nie zmienisz teraz nic Nie przewidział tego nikt, Że nasz niezwykły sen Jak mgła rozpłynie się Zatańczysz ze mną jeszcze raz, Ostatni raz, Nim skończy się ten bal, Nadziei iskra błyśnie w nas I zgaśnie w nas Jak niepotrzebna łza Zatańczysz ze mną jeszcze raz, Ostatni raz, Nim skończy się ten bal, Nadziei iskra błyśnie w nas I zgaśnie w nas Jak niepotrzebna łza Choć nam będzie siebie brak, Choć poznamy ciszy smak, Nie cofnie czasu nikt, Gdy w oczy zajrzy świt Podzielimy świat na pół, Pogubimy resztki słów I zanim minie dzień, Zapomnieć zdążysz mnie Zatańczysz ze mną jeszcze raz, Ostatni raz, Nim skończy się ten bal, Nadziei iskra błyśnie w nas I zgaśnie w nas Jak niepotrzebna łza Zatańczysz ze mną jeszcze raz, Ostatni raz, Nim skończy się ten bal, Nadziei iskra błyśnie w nas I zgaśnie w nas Jak niepotrzebna łza Zatańczysz ze mną jeszcze raz, Ostatni raz, Nim skończy się ten bal, Nadziei iskra błyśnie w nas I zgaśnie w nas Jak niepotrzebna łza ......Zatańczysz jeszcze raz!"🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...[^]...[^]...
K:classic_cool: A R 🌻 N:classic_cool: A W🌻 A🌻 Ł 🌻 K:classic_cool: A R 🌻 N:classic_cool: A W🌻 A🌻 Ł 🌻 K:classic_cool: A R 🌻 N:classic_cool: A W🌻 A🌻 Ł 🌻 K:classic_cool: A R 🌻 N:classic_cool: A W🌻 A🌻 Ł 🌻 K:classic_cool: A R 🌻 N:classic_cool: A W🌻 A🌻 Ł 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwqdqwdqdqwd
przeciez to piosenka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i własnie dlatego nie wiem ze to piosenka bo mi sie czyac nie chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zaśmiecajcie tego tematu jakiś gównem. Najpierw o jakiś robalach podskórnych, potem o jakiś zębach i chuj wie czym, bo nie czytałam, teraz jakieś chuje muje dzikie węże i piosenki, wierszyki. Jezu to nie smietnik :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszędzie zaśmiecają więc w takim ruchliwym topiku to już na pewno sobie nie odpuszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fleisch Master
16:40 [zgłoś do usunięcia] hilnini No właśnie.Twój problem polega na tym,że nic nigdy nie doczytasz do końca i być może stąd Twoja ignorancja.Otóż o zębach moja droga to był tylko wstęp. Całość poświęcona była kiełbasie!Kiełbasie domowej roboty!! Ćwicz umysł,wolę i czytanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwnie śpi nawet się nie opiera (chyba) kamerkę w wczoraj przesunęła, ale dziś cały czas tak samo z tego co widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzanna anna czy tam anna zuzanna- mówisz, że tutaj same zjeby itd to po co tutaj zagladasz ? lubisz przebywać wśród takich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiełbasa też nie ma nic wspólnego z temat więc schowaj się z tym wywodami:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jem kiełbasy jestem wegeterianką, o marchewce możesz ponawijać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to ona
moim zdaniem, to kobita sfiksowała. Wczoraj widziałam jej buzię i na młodą nie wygląda (chyba,ze kamerka jakoś zniekształca rysy). Poza tym mało świrów na świecie? U nas jej taki Edek Sekierka, kory chodzi ubrany przez cały rok, w kurtkę zimową i rękawice narciarskie, o czapce nie wspomnę ;) Mało tego, w sklepie błogosłąwi sprzedawczynie, w kościele z zapaloną świecą przyjmuje komunię. A co najciekawsze mieszka sam, wokół domu wykopał rowy i czasami tam leży i czeka na wrogaw tych okopach. Jakby miał neta i sprzęt odpowiedni, możliwe, że moglibyśmy śledzić jego losy...Czasami tak bywa,ze człowiek zeświruje, bo kiedyś Edek na UŚl. uczył :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śpi
na siedząco ja pierdole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ejdżent Maldder
Ale np dziś w nocy to było kiepsko.Posty szły tylko do bodaj 2:40-a tu przecież trzeba wiedzieć co i jak?Gdzie był ten cały Anioł mądrala co to miał razem z podglądaczem chipi być na nocnym dyżurze?Pewno zapił!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak.I ten cały wielki
podglądacz chipi też zapił.O jedno piwo więcej i proszę co sie dzieje! Robotniki majowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spr.-und-Potw.
Teraz pewnie leczą kaca.I trochę sie krępują by sie pokazać na topiku:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ugga bugga
Podobno oni obaj mieli lecieć do tej "chipi"-to miała być niespodzianka.Mieli ja sprowadzić tu czy tam gdzieś i z Nią zamieszkać.A jak wyszło?Do lotniska nie dojechali bo sie pochlali.Teraz leżą w jakimś pokoju być może hotelowym-w kartonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość transmisson is closed
:classic_cool::classic_cool::classic_cool::classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shercermacher
Przez to wasze podglądanie na kamerkach byle gdzie i byle kogo to żeście popsuli forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×