Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

mysza a ty kiedy mialas owulacje ? ja robilam test 4 dni przed @ i wyszedl pozytywny a z tego co pamietam to nasz ewus robila test w dniu spodziewanej @ i wyszedl negatywny dopiero tydzien opoznienia wyszedl jej pozytywny .zrob zobaczysz a jak nie to czekaj i zrob pozniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wyglada ze 25dc powinnas dostac @ chyba ze owulacja byla pare dni pozniej roznie to moze byc a kiedy powinac miec okres robilas tes ciazowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem naczuksze testy wykrywaja ciaze po 6 dniach od zplodnienia ale duzo zalezy od stezenia hormonu hcg wiesz kiedy mialas owulacje przy tak dlugich cyklach mozesz miec roznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane:* Co tam słychać?:)U mnie wszystko ok...spędziliśmy cudowny weekend:) Mój jest już tak bardzo zakochany w naszej Kruszynce:) Kania- czyli wychodzi na to,że @ spóźnia Ci się już 2 dni:)Rób teścior:) Mysza-zrób test:)Ja też mam dziś 35 dc,a w 29 zobaczyłam II kreseczki:) A mdłości mam takie,że szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszynka a opowiadaj jak twoj zareagowal na prezent urodzinowy pewnie mega szczesliwy byl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpko a no daje radę choć nie powiem ale upały mamy straszne... w cieniu 30 st. to pomyśl jak w słońcu istny skwar :) kruszynko opowiedz nam więcej szczegółów bo ciekawskie z nas babki i czekamy tu na relację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszynko jeśli faktycznie @ powinna przyjśc 14 dni po owulacji i ból jajników zwiastował wlasnie owulacje to fakt jestem jakby po terminie. Ale ze zwgledu na przeprowadzke moze mi sie przesunac @ bo troche stresu przy tym było. od dziś wypoczywam i jak nic nie bedzie do niedzilei to zrobie test. Choć mam jeden w torebce i chetnie bym go zrobila ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bardzo czsto zadajecie pytania na temat jak mierzyc temperture lub o owulacje itp wlasnie znalazlam jasno i przjzyscie napisany artykul jak kogos interesuje mozna poczytac :D Metoda kalendarzowa (Ogino i Knausa), zwana "kalendarzykiem małżeńskim", polega na wyliczeniu dni płodnych i niepłodnych na podstawie długości cyklu miesiączkowego kobiety. Cykl liczymy od pierwszego dnia menstruacji do ostatniego dnia przed kolejnym krwawieniem. Może on trwać od 23 do 31 dni (jeśli jednak nie miesiączkujemy regularnie, nie należy w ogóle myśleć o tej metodzie). Przy przeciętnym, trwającym 28 dni cyklu, jajeczkowanie następuje około 14. dnia. Dni płodne przypadają średnio między dniem 10. a 18. i wtedy właśnie należy powstrzymać się od współżycia (lub - jeśli stosujemy metodę "połowicznie naturalną" - zastosować dodatkowe zabezpieczenie - np. prezerwatywę). Kiedyś stosowanie kalendarzyka wymagało prowadzenia skrupulatnych zapisków, dziś wystarczy pamiętać datę pierwszego dnia krwawienia. W Internecie bowiem dostępnych jest wiele prostych kalkulatorów, które - po wprowadzeniu daty i zaznaczeniu przeciętnej długości cyklu - dokonają obliczeń za nas. Należy jednak pamiętać, że sama matematyka nie wystarczy - metoda kalendarzowa, niepoparta uważną obserwacją własnego ciała, bywa wyjątkowo nieskuteczna. Warto pamiętać, że często bardzo drobne czynniki - jak zarwana noc, wyjazd czy choroba - mogą przesunąć moment jajeczkowania. Dobrym uzupełnieniem może być metoda objawowa Billingsów, polegająca na obserwacji śluzu szyjkowego. Śluz w pochwie zmienia się zależnie od momentu cyklu. Tuż po miesiączce niemal nie występuje. Jest to tzw. okres "prawdopodobnie niepłodny" - prawdopodobnie, bo przy bardzo krótkim (np. 23-dniowym) cyklu i biorąc pod uwagę, że plemniki w ciele kobiety mogą przeżyć do 72 godzin, nie ma stuprocentowej pewności, że - np. w razie przyspieszonej owulacji - nie dojdzie do ciąży. Śluz owulacyjny - obfitszy, przejrzysty i rozciągliwy, o konsystencji białka kurzego - to znak, że wkroczyłyśmy w najpłodniejszą fazę cyklu. Tuż po jajeczkowaniu śluz staje się gęsty i matowy, "kłaczkowaty" - to okres niepłodności całkowitej, która potrwa do pierwszych dni miesiączki. Menstruacja to również okres niepłodności względnej - kobiety o szczególnie krótkim cyklu i krótkiej (np. 3-dniowej) miesiączce powinny być więc ostrożne. Kolejnym sposobem na obserwację własnego ciała jest metoda termiczna (często łączona z objawową). Tuż przed jajeczkowaniem temperatura ciała nieznacznie się obniża, natomiast w pierwszym dniu owulacji może podskoczyć o około pół stopnia C. Metoda termiczna jest dość uciążliwa - temperaturę (w pochwie lub pod językiem) trzeba bowiem mierzyć codziennie, tuż po przebudzeniu i bez wstawania z łóżka, po co najmniej 6-7 godzinach snu). Niewiele kobiet prowadzi na tyle regularny tryb życia, żeby z powodzeniem korzystać z tej metody. W dodatku w miarę wiarygodne wyniki można uzyskać dopiero po rocznym treningu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejq już nie pamiętam kiedy miałam takie świetne popoludnie jak dzisiaj.... wlasnie leze na nowej kanapie, ogladam tv, czytam Was i popijam zimną colę... błogi spokój oprócz chrapania mojego lubego :/ heheh napradę dawno miałam taką chwilę luzu! chcę jeszcze kilka takich dni, pełnych odpoczynku, bo dzisiaj w pracy zasypiałam na siedząco. dzisiaj pusto na forum bo większość dziewczyn na wyjezdzie weekendowym... eh super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki co tam u was ? pije ziółka , powiem wam że sie zastanawiam dlaczego ja mam inny skład tych ziółek niż babeczki na innych forach które czytam :( u mnie to : ziele krwawnika , melisa , chmiel , niepokalanek pospolity , nawłoć pospolita , mięta . która kobietka pije ziółka oprócz mnie ? prosze podajcie skład :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skład moich ziółek: lebiodka (oregano) { Origani Herba} koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae} macierzanka {Serpylli Herba} pokrzywa {Urticae Folium} dziurawiec {Herba Hyperici} rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis} ruta {Herba Rutae} nagietek {Calendulae flos} nostrzyk {Herba meliloti}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja mam co innego , jest napisane że : regulują ukł hormonalny, zaburzenia cyklu miesięcznego, niepłodność związana z niedomogą ciałka żółtego, zwiększony poziom prolaktyny i na 1i 1,2 szkl wrządku wsypać łyżke ziół parzyć 20 min i pić ciepłe 2 , 3 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki.Ja dzisiaj mam 36dc.Robilam dzisiaj test i wyszla druga bladziutka prawie nie widoczna.Pewnie wyjdzie mi 2 tyg po planowanej @ o ile jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuś;
misia gratuluję :) mi 9 dni po terminie wyszła ledwo widoczna kreska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewus kochana wiem,ale mi od 2 tygodni wychodzi bladzioch,wiec to mozliwe?Wsopomne,ze w pierwszej ciazy wyszla druga kreska po dwoch tygodniach po planowanej @ jak bylam juz w 6 tygodniu ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi w dzień spodziewanej @ czyli w 30 dzień wyszła blada kreska a robiłam test jakoś w południe, na drugi dzień rano wyszła jedna kreska, a 5 dni później wyszły już 2 wyraźne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia na pewno wszystko jest ok :) mi 4 dni po @ wyszedł bladzioch :) Ewuś co u Ciebie jak się czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuś;
misia poczekaj jeszcze trochę i zrób następny test i na pewno zobaczysz 2 wyraźne krechy czego Ci życzę :) pozostałym oczywiście też :) Nika ja czuję się bardzo dobrze :) tylko kurcze ten brzuch mnie dalej ledziutko pobolewa i kłuje. Martwie się tym troche. Do jutra mam brać jeszcze tą luteinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuś a co Ci lekarz na to powiedział? Ja też biorę luteinę już jakiś miesiąc i mam dalej brać ostatnio przepisał mi gin znów dwa opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuś;
Właśnie nic konkretnego nie powiedział :( jak mu o tym powiedziałam to właśnie stwierdził że na ten brzuch przepisze mi luteine. Jak robił usg to stwierdził że wszystko jest w porządku. Zobaczymy co powie na następnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się kochana nie przejmuj bo na pewno wszystko jest ok :) a który to już tydzień u Ciebie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuś;
Mam nadzieję że wszystko ok. 12 albo 14 tydzień :) nie wiem w końcu w którym na prawdę jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gin jak Ci do karty wpisuje? To tak jak u mnie :) z om 15 tydz. a z usg 13 tydz. i tego się trzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuś;
Na ostatniej wizycie 2 tyg temu zakładał mi karte i wpisał właśnie 12/10 tydz :) i termin porodu na 15 listopad a pod spodem dopisał że wg usg na 27 październik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam dwie daty wpisane do karty :) 25.10 i 7.11 ciekawe na którą wypadnie tym bardziej, że raczej jestem nastawiona na cesarkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×