Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Podane ilości to absolutne minimum, ponieważ noworodek jest dość często przebierany ze względu na ulewanie, warto, więc jest mieć nieco więcej ubranek. W ilości ubranek należy zachować jednak umiar, bo przecież dziecko rośnie. Poniżej podaję listę ubranek: - 5 bawełnianych śpioszków, najlepiej na zatrzaski w kroku, co ułatwia szybkie, a częste w tym czasie przewijanie; - 5 koszulek bawełnianych lub body; - 5 bawełnianych kaftaników; - 4 pajacyki; - 2 pary skarpetek bawełnianych lub buciki bawełniane; - 2 sweterki, spodenki; - Czapeczka na dwór, grubość czapeczki zależy od pory roku; - 2 czapeczki bawełniane, które stosujesz po kąpieli; - Rękawiczki bawełniane, które zapobiegają bolesnym zadrapaniom; - Kombinezon zimowy, jednoczęściowy. Do kąpieli i higieny będziesz potrzebowała następujące rzeczy: - 2 ręczniki kąpielowe z kapturem; - Wanienka do kąpieli; - Myjka; - Bezpieczne nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci; - Szczotka do włosów z miękkiego włosia; - Termometr do wody - Mydełko dziecięce; - Oliwka dla niemowląt; - Sterylne gaziki; - Spirytus 70 % (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1); - Sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska; - Waciki z bezpiecznymi końcówkami do czyszczenia uszu; - Aspirator do noska z filierkami lub gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa. Przybory do karmienia dziecka - Butelka do podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie, traktuj to, jako rezerwę na wypadek gdyby były problemy z laktacją; - Podgrzewacz do pokarmu; - Sterylizator do butelek; - Zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków; - Termoopakowanie. Inne: - Wózek; - Folia przeciwdeszczowa do wózka; - Również moskitiera przeciwko owadom; - Fotelik samochodowy adekwatny z wiekiem i wagą dziecka; - Proszek do prania ubranek, pościeli i pieluszek malucha. Jest wiele różnych dodatków, które ułatwiają życie rodzicom, wprawdzie nie są to zakupy konieczne, ale poniżej podam Ci ich listę, a nuż skusicie się i kupicie, aby Waszemu maluszkowi i oczywiście Wam było wygodniej: - Śpiworek, który zapobiega odkrywaniu, dzięki czemu dziecku w trakcie spania jest cieplutko; - Podkłady do przewijania wielorazowe lub jednorazowe. To szalenie przydatne akcesoria w trakcie wszelkich wyjść, gdzie nie ma przewijaka, możesz wówczas przewijać swoje dziecko bez obawy, że zniszczycie czyjąś kanapę; - Jeżeli karmisz malucha mlekiem modyfikowanym to polecam pudełko na pokarm, w który mieszczą się trzy odmierzone wcześniej porcje mleka czy herbatki w proszku. Dzięki temu nie zabierasz całej puszki mleka tylko mały pojemniczek; - Termometr do pomiaru temperatury ciała. Przy niemowlaku najlepiej zainwestować i zakupić termometr z jednosekundowym pomiarem w uchu lub na czole. Będziesz bardzo zadowolona z tego wynalazku; - Mini butelka ze smoczkiem lub specjalna łyżeczka do podawania lekarstw; - Niania elektroniczna, przydatna szczególnie, gdy dziecko śpi w innym pokoju niż spisz Ty, również wtedy, gdy dom jest duży lub posiadasz ogródek, w którym dziecko może spać chronione przez elektryczną, zmyślną „nianię; - Poduszka do karmienia piersią, bardzo wygodna, gdy karmisz niemowlę; - Monitor oddechu, który poprzez czujniki umieszczone pod materacem łóżeczka kontroluje oddech dziecka. Niebezpieczny 20 sekundowy bezdech sygnalizuje alarmem dźwiękowym. Proszek do prania ubranek dziecięcych Powinnaś pamiętać o tym, że minimalny okres, przez jaki powinnaś prać ubranka dziecięce w proszku przeznaczonym dla dzieci to 3 lata. Naprawdę przestrzegam Ciebie przed zbyt szybkim przechodzeniem na zwykłe proszki, przeznaczone dla dorosłych, gdyż wrażliwa skóra dziecka bardzo łatwo absorbuje szkodliwe substancje zawarte w tradycyjnych proszkach do prania. W konsekwencji wystąpić mogą uczulenia i podrażnienia, trudne do wyleczenia i kosztowne. Myślę że powinna ta lista być ok z wyjątkiem tej w której ta osoba wymieniła te inne bo to myślę takie dodatki które nie są jakoś bardzo niezbędne więc do tego z dystansem podchodzę ale reszta tzn te ubranka higiena karmienie chyba są ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan swietna lista :) Mozna sobie z niej wybrac wedle uznania :) Nie bede w takim razie swojej przepisywac :) Mam prawie to samo-wylaczajac kilka pozycji ;) Ubranek nie kupujemy, bo wszystko dostaniemy. Chyba dopiero na wiek 3-4 miesiace cos bedziemy kupowac jak sie spodoba ;) Na kosmetyki Hippa jestem zdecydowana w 100% (oby sluzyly dzidzi). Maja przecudny zapach :) Powachajcie sobie przy okazji w drogerii:) Sterylizatora do butelek nie kupujemy. I tak codziennie sie nie sterylizuje... Ja przynajmniej nie znam mamy, ktora by to robila. Zastanawiam sie, jakie pieluchy beda najlepsze na poczatek. Podobno papmpers premium care sa dobre, albo huggies newborn, bo maja wyciecie na pepek :) A tak nawiasem mowiac to przeraza mnie pielegnacja pepka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amefa dobre korkotrampki:p moj nie ma fizia na punkcie pilki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj tez nie :P Czasem pogra, ale w siatkowke. Kiedys bylismy w sklepie sportowym i zobaczyl takie malutkie trampeczki. Stwierdzil, ze jak bedzie mial synka to napewno kupi i beda grac w pilke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super taki miniaturowe buciki :D i w ogole wszystkie rzeczy takie malenkie schrupac mozna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Z tych dodatkowych zostawiłam: - Podkłady do przewijania wielorazowe lub jednorazowe. To szalenie przydatne akcesoria w trakcie wszelkich wyjść, gdzie nie ma przewijaka, możesz wówczas przewijać swoje dziecko bez obawy, że zniszczycie czyjąś kanapę; - Jeżeli karmisz malucha mlekiem modyfikowanym to polecam pudełko na pokarm, w który mieszczą się trzy odmierzone wcześniej porcje mleka czy herbatki w proszku. Dzięki temu nie zabierasz całej puszki mleka tylko mały pojemniczek; - Termometr do pomiaru temperatury ciała. Przy niemowlaku najlepiej zainwestować i zakupić termometr z jednosekundowym pomiarem w uchu lub na czole. Będziesz bardzo zadowolona z tego wynalazku; - Mini butelka ze smoczkiem lub specjalna łyżeczka do podawania lekarstw; - Monitor oddechu, który poprzez czujniki umieszczone pod materacem łóżeczka kontroluje oddech dziecka. Niebezpieczny 20 sekundowy bezdech sygnalizuje alarmem dźwiękowym. Czegos nie ma we wczesniej podanej liscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec mam taka bardzo dobra kolezanke ktora urodzila 2 lata temu jej mala ma juz 13 miesiecy..owszem zostal jej brzuch i to nawet duzy i nie moze go zgubic...jej juz brzuch bylo widac na poczatku 4 miesiaca wiec bardzo bardzo szybko...wiec kazdego mierzy wlasna miara..mi kazdy pisze ze juz mam ladny brzuszek ze widac i wogole i napisalam jej teraz ze pisze ze kolzenka na gg na temat ruchow i ze zdjeci brzuszka jej wyslalam i ze napisala ze mam juz spory brzuszek jak na ten miesiac to ona mi napsiala ze chyba nie wiesz co piszesz:( czyli ta koleznaka nie wie nuby co pisze bo brzuszek jest malusi mi juz jest tak przykreo jak ona tak pisze:(bo kazdy mowi ze jest a ona ze mam bardzo malusi i wogole no ile mozna do cholery to znosic ze ona tak miala szybko miala brdzuch nie znaczy ze kazda kobieta bedzie miala a ona juz codziennie jakies smsy. i nasapialam jej ze tylko 2kg przytylam a ona ze juz sie zaczyna i ze pozniej mnie wywali i wogole...bo ona do 6 miesiaca przytyla 6kg a pozniej az 20 czyli razem 26 i byla bardzo gruba a teraz tak mierzy kazdego i ja ciesze sie nawet jak choc troszke brzuszka widac a ona mnie doluje i dlatego jak ktos mowi ze cos widac to ja mowie ze nie albo slabo male wypracowanie nie wiem czy dosc wyraznie napisalam o co mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna a wiesz, ze sa smoczki do podawania lekarstw? :) Tez dobry wynalazek. Z tymi podkladami masz racje :) Zakupie kilka. Jesli o monitor oddechu chodzi, to zastanawialam sie dlugo nad jego zakupem. Ostatecznie rezygnuje, chyba ze lekarz mi zaleci. Stosuje sie go przy wczesniakach, lub gdy w rodzinie wystepowala smierc lozeczkowa, albo z innych wskazan lekarskich... Jak sie przyjrzec, to wszystkie dzieci z mojej rodziny i znajomych wychowaly sie bez tego wynalazku ;) Polecam Ci jeszcze takie przescieradla na gumce na przewijak. Nie bedzie ziebil dziecka i nie zeslizgnie Ci sie ;) Nie wiem, czy bylo to na liscie od Megan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doti jedna rada dla Ciebie. Nie sluchaj kolezanek, ktore Cie doluja! Skup sie na zyczliwych znajomosciach :) Sliczny masz brzuszek i sie nie przejmuj niczym. To, ze ona przytyla 26kg, nie znaczy, ze kazda tyle przytyje. Moja siostra na przyklad ma sklonnosci do tycia, a przytyla 9 kg :) I wcale sie nie pilnowala z jedzeniem ;) My teraz musimy sie czieszyc kazda chwila a nie smucic :P Pewnie mowi takie rzeczy, bo Ci zazdrosci i boi sie, ze lepiej wygladasz od niej i po porodzie szybciej schudniesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
joanna wklejalas ze 2 strony taka tabelke do badania przeziernosci... co to te 95%? prawdopodobienstwo choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa bardzo ci dziekuje:) wiedzialam ze moge tu liczyc...na wszytskich...wiem nie powinnam sie przejmowac:( bo to dla mnie nie zdrowe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
5% - poniżej tej linii wyniki ma 5% kobiet. Ryzyko podwyższone jest powyżej linii 95%. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doti,jeśli ona tak cię wkurza to olej ją po prostu ona ci zazdrości i tyle moim zdaniem.Nie ma co się nią przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
czyli jesli znajduje sie powyzej srodkowej linii to w normie? oszaleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Tzn między linią 5% a 95% jest norma. Ta środkowa linia tomediana, czyli średnia wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
kurcze bo dzidzius sie bardzo zle ulozyl do usg cytuje "jakby zwisal z polki":) przebieral nozkami i byl podparty na lokciach... ale jak juz lekarz dorwal szkraba to mowil ze super, ze swietnie itp a ja oczywiscie w tym stresie nie ciagnelam za jezyk:( a teraz kolejny miesiac bede szalec;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee mamcia nie martw sie wszytsko jest ok:) a wiadomo kazda doszukuje sie jakis nerwow ze cos nie tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
pewnie gdyby widzial zagrozenie to podjalby dalsze kroki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mamcia napewno ale twoja ciaza nie jest zagroznona i nie pisz tak nawet...z twoim dzidzusiem wszystko w porzadku wiec trzeba sie cieszyc...:):)koniec tych smutasow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
tuptusiek maly mojjjjjjjjjjjjj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Ale przecież masz wynik w normie, to o co chodzi?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×