Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

kinia bo masz za duzo czasu na myslenie jak człowiek w pracy i ciagle w ruchu to dolegliwosci czuje dopiero wieczorem hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może to być spowodowane długim siedzeniem lub staniem w jednej pozycji dziewczyny ale uważajcie na takie bóle na najbliższej wizycie powiedzcie o tym swoim lekarzom żeby sie upewnić że wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlamama1987
Teraz się zastanawiam czy da się w ciąży jeszcze wykluczyć wady wzroku u płodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
A co sądzicie o emolientach? Np dziecko nie ma AZS. Slyszalam rozbiezne opinie. Pytam, bo wczoraj czytalam w gazecie, ze oliwka to be. I emolienty do kapieli. Ktos sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia masz rację z nudów wymyślam sobie,kajka ja miałam dwie martwe ciążę i w oby dwóch przypadkach w ogóle mnie brzuch nie bolał dopiero jak pojawiła się krew i usuwało się wszystko i był potworny ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wracajac do listy wyprawkowej to znalazlam jeszcze jedna fajna wiec moze ja podam to sie komus przyda co jeszcze listy nie zrobil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlamama1987
MEGAN wrzucaj to każda zerknie może coś pominęła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYPRAWKA KOSMETYKI I PRZYBORY TOALETOWE DO PIELĘGNACJI DZIECKA -waciki, gaziki (do przemywania oczu i okolic krocza) -pałeczki z watą -krem pielęgnacyjny -krem na odparzenia -nieperfumowane mydło dla niemowląt -oliwka do pielęgnacji niemowląt -puder -płyn do kąpieli -szampon -nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcami -miękka szczotka do włosów -niealergizujący proszek lub płyn do prania PIERWSZE UBRANKA (rozmiar 56-62) -koszulki bawełniane, body 5-7szt. -kaftaniki z długim rękawem trykotowe, bawełniane, frotte 4-6szt. -body z krótkim i długim rękawem 5szt. -śpiochy lub pajacyki rozpinane w kroku zakrywające stópki 4szt. -czapeczki (bawełniane lub batystowe) 2-3 cienkie, 1 ciepła (wełniana) -skarpetki 2-3 pary -cieplejsze sweterki lub bluzeczki 2szt. -ciepły kombinezon (dla dzieci urodzonych na zimę) 1szt. -śliniaczki 4szt. -pieluszki flanelowe 4-6szt. pieluszki tetrowe (jako pieluszki na początek) ok 50szt. -pieluszki jednorazowe na dobe potrzebne będzie ok 8szt. *na początku zalecane są pieluszki jednorazowe o rozm. newborn 2-5kg; następnie w ok 2 mies. życia pieluszki mini 3-6kg. nie kupować zbyt wielu najmniejszych. -wilgotne chusteczki pielęgnacyjne na dobę potrzebne będzie ok 8szt. -śpiwór 1szt. -szaliczek miękki 1szt. -kocyk 2 cienkie, 1 ciepły -rękawiczki 1 para - rożki 2szt. APTECZKA MALUSZKA -sól fizjologiczna do przemywania oczu ( w jednorazowych ampułkach) -roztwór wody morskiej do czyszczenia nosa -spirytus 70% do przemywania pępka z jałowymi gazikami (na rynku dostępne są także gotowe, sterylne gaziki nasączone 70%alkoholem izopropylowym) -aspirator lub gumowa gruszka (do czyszczenia nosa) -termometr do mierzenia temperatury ciała dziecka (dotykowy lub elektroniczny) -lek zawierający simetikon lub herbatki na kolki dla dziecka -paracetamol w czopkach w razie gorączki - podawać tylko za zgoda lekarza! SPRZĘTY CODZIENNEGO UŻYTKU -łóżeczko drewniane z regulowaną wysokością 1szt. -gładki materacyk 1szt. -pościel 2-3 zmiany -prześcieradło frotte lub flanelowe 2szt. -kołderka lub śpiworek 1szt. -ceratka do ochrony łóżeczka przed zmoczeniem 2szt. -przewijak 1szt. -wózek głęboki 1szt. -chusta do noszenia niemowląt 1szt. -nosidełko zalecane od 3. miesiąca życia 1szt. -wanienka 1szt. -ręczniki z kapturkiem 2szt. -myjki frotte 2szt. -termometr do mierzenia temperatury wody 1szt. -fotelik samochodowy 1szt. -torba podręczna (niezbędna podczas wyjścia z domu) 1szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedna bardziej rozbudowana i nie pamietam czy na tym watku juz ja podawalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, ze teraz sie podobno pepka nie przemywa zadnym spirytusem itp? Mi siostra polecila jalowe gaziki nasaczane spirytusem. Przyklejala synkowi na pepek, zeby sie nie ocieral o ubranie. A do odkazania Octenisept. Mi jeszcze zostal po operacji, wiec napewno sie przyda :) Joanna ja mam zamiar uzywac kosmetykow Hipp. Pachna cudnie. Jesli dziecko mialoby jakas alergie, pewnie kupie emolienty, ale slyszalam opinie, ze nie ma co stosowac takich kosmetykow na zapas. Oliwka u mnie odpada, bo nie lubie takiej tlustej powloki na skorze. Wole jakis balsamik dla dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna fajnie to wszystko wyglada w opisie... Wiesz ile tam kosztuje porod? Pewnie drogi :P Mi by bylo szkoda pieniedzy... Wolalabym urodzic w zwyklym szpitalu i wynajac sobie polozna. Chociaz rozwazajac wszystkie za i przeciw, wybieram porod z mezem w zwyklym szpitalu :) Pieniadze wole wydac na dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna a skąd ty jesteś nie z mazur? Białystok to chyba kawał drogi czy nie? bo sama nie wiem albo mi się coś pomyliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetusia zalezy jakie masz podejscie do sprawy... Ja robilam mimo, ze urodzilabym dziecko bez wzgledu na wszystko. Lepiej chyba zrobic i miec spokoj ducha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki.jak tam dzis u wAs??też tak pochmurnie i smutno na polku??jak sie tam dzis czujecie?? Nie wiem może ja jestem jakas inna czy cos,ale czy wy tez tak macie że rano i popołudniu macie mniejszy brzuch a wieczorem dużo większy?? PS.PYSIULEK---GRATULUJE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usg genetyczne ja to się nie miałam nic do gadania ginekolog kazała mi zrobić usg,a na usg zmierzył wszystko więc mi się wydaję że trzeba zrobić wszędzie piszą że w miedzy 11-14tygodniem jest robione usg.A twój gin.nie kazał ci robić usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Koszt to 2000 zł, poród, opieka po porodzie, wyprawka z ubrankami, zakwaterowanie i posiłki do wyboru. No ja mam 130 km do Białegostoku. Ale mam tam rodzinę, tydzień przed mogłabym u nich być. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój brzuch rano prawie jest niewidoczny a wieczorem już mam kulkę z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna a cesarka tez 2000? Chyba drozsza bedzie... Niby nie jest to az tak duzo... Ale z drugiej strony ja bym wolala lepszy wozek kupic i wyprawke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kazał , powiedział ze mogę dla siebie zrobić ale ja jednak zrobię zeby wiedzieć ze wszystko jest ok . juz nawet się zapisałam na przyszły tydzień , będzie to równy 12sty tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Cesarka tylko ze wskazaniem.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam brzuch caly dzien taki sam. Wieczorem jedynie mam bardizej wybrzuszony zoladek, bo pelny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zaplacisz lekarzowi prywatnemu to znajdzie Ci wskazanie do cesarki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zrób to usg!!TO tylko tak strasznie brzmi ale tak naprawdę to normalne usg nie ma się czego bać.Dziewczyny ja was podziwiam jechać tyle kilometrów by urodzić dziecko?W dodatku tyle kasy tracić?A ból będzie taki sam.Jo anna jesteś przewrażliwiona hihihi tyle kobiet rodzi w szpitalach na kasę chorych i jest ok.Moja kuzynka chodziła do najlepszej kliniki w Gdańsku rodziła też płacąc dużo kasy za poród i dziecko urodziło się martwe.Chodź cały czas było wszystko ok.Jo anna rób jak uważasz ale ja bym odpuściła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×