Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Gość Jo-------anna
o muszę już teraz się rejestrować, znowu będę jechać, takie uroki małego miasta... i braku dobrych lekarzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam całe życie byłam taka. 20-22 tc to najlepszy czas na Usg połówkowe jest to dokładnie połowa ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
To powinni zbadać: BADANIA USG rozwoju ciąży połówkowe 18-22 tyg Ocena liczby płodów, ich położenia i czynności serca, ilości naczyń w pępowinie. 1.Biometria płodu. BPD, HC, AC, FL + ewentualna orientacyjna masa płodu (EFW). 2.Ocena budowy płodu a.czaszka - ciągłość, kształt twarz - profil, oczodoły, kości nosa, ewentualna ocena podniebienia i wargi górnej, b. mózgowie - komory, sploty naczyniówkowe, tylny dół czaszki, móżdżek, c. kręgosłup - ciągłość, symetryczność, d. klatka piersiowa, serce - wielkość, położenie, prawidłowy obraz czterech jam, częstość i miarowość, Je. ama brzuszna - ciągłość ściany powłoki jamy brzusznej, żołądek (lokalizacja, wielkość, kształt), echogeniczność jelit f. pęcherz moczowy nerki - opis ewentualnych nieprawidłowości ( szerokość UKM ), g. kończyny - ocena obecności kości udowych, ramieniowych, przedramienia, podudzia, rąk i stóp, ruchomość kończyn. 3.Ocena łożyska. lokalizacja struktura - stopień dojrzałości wg Grannuma (opis ewentualnych nieprawidłowości budowy, krwiaków pozałożyskowych ) 4.Ocena sznura pępowinowego. liczba naczyń, opis ewentualnych nieprawidłowości 5.Ocena ilości płynu owodniowego - w przypadku nieprawidłowości AFI (Amniotic Fluid Index) 6.Ewentualna ocena mięśniaków, zmian patologicznych w przydatkach. 7.W uzasadnionych klinicznie przypadkach - ocena szyjki macicy (długość, kształt ujścia wewnętrznego) - badanie głowicą przez pochwową BADANIE PRZESIEWOWE SERCA PŁODU - (wykonywane przez lekarza położnika - ginekologa) Badanie to powinno obejmować ocenę: 1.Położenia serca 2.Wielkości serca - (1/3 klatki piersiowej ) 3.Czterech jamy serca - (uwidocznienie tzw. "krzyża serca" ) 4.Rytmu serca - ( miarowy 120 - 170/min ) 5.Zalecane jest uwidocznienie skrzyżowania dużych naczyń (drogi wypływu z lewej i prawej komory serca) oraz śródpiersia górnego (obraz trzech naczyń = 3 vessel view).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dziewczyny 16 tydz i musze przyznac ze brzusio mi wkoncu ruszyl bo maz to sie zaczal juz martwc :) chodze jeszcze w swoich dzinsach ale guzika nie zapinam :p przytylam 2 kg waga sprzed ciazy 51kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86 w mojej pierwszej ciąży to brzuszek powiększył mi się trochę dopiero w 6 miesiącu niewiele przytyłam i jak robili mi cesarkę to myśleli że to 5 a nie 8 miesiąc, waga małej była zawsze prawidłowa, teraz jestem w 16 tc i już też zaczyna mi się zaokrąglać podejrzewam że tym razem będzie bardziej widoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny :) jestem tu pierwszy raz . termin mam na koniec września , jestem w 11 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez lekko sie zaokragla ale to chyba tylko ja z mezem widzimy bo widzialam sie w weekend z kumpela z ktora pol roku sie nie widzialam a ona sie nie skapnela:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to jest na początku zwłaszcza gdy jesteś szczupła, przy drugim szybciej widać. ale nic sie nie bój dzidziuś jest na razie jeszcze bardzo malutki mierzy zaledwie 10 cm i nie potrzebuje dużo miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie dziewczyny , zastanawiam się czy robić usg genetyczne . jak wy sądzicie ? robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAJKA30 sluchaj a ostatnio maluszek wyszedl mniejszy na badaniu niz powinien byc tak o rowny tydz myslisz ze nie ma sie czym martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megan86 u mnie tez tak było w 7 tyg. ale na ostatnim usg juz było wszystko ok . lekarz mówił zeby się tym nie martwić bo tak czasem bywa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic się nie martw mój też wyszedł troszkę mniejszy niż powinien być, ale tu też ważne jest kiedy robiłaś usg chodzi mi o to czy to początek 16 czy koniec 16 tc, np na początku 16 dziecko mierzy 10 cm a na końcu 16 już 12. Naprawdę nie masz się czym martwić. Prześlę Ci fajną stronę http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/drugi-trymestr/tydzien-16.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znowu bóle brzucha mam cały czas kuję w podbrzuszu,no i jak zwykle się martwię w dodatku plecy bolą jak zawsze.Też tak macie?Czy to tylko mnie tak męczą te bóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinia mie tez tak czasem boli np w piatek od popoludnia do nocy podobno sciegna i wiazadla sie naciagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie to boli często brzuch i tak jak bym miała okres taki sporawy.Teraz ciut jak by wyżej jak by ta macica się faktycznie uniosła,co to wagi to u mnie dużo na plusie już z 6kilogramów tylko u mnie wszystko w cycki idzie aż strach się bać co będzie później!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bóle brzucha w ciąży to nie są normalnym objawem ja skonnsultowałabym to z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia ja wlasnie tez zauwazylam kilka dni temu, ze wszelkie uklucia itp czuje wyzej w brzuchu. Tak bardziej pod pepkiem, a wczesniej czulam nad wlosami lonowymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Mnie boli czasem brzuch, ale tylko jak chce mi się do toalety. Czasem bolą też mnie jajniki,ale trwa to kilka - kilkanascie sekund. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Kajka,a nie mialas problemow z nietrzymaniem moczu? ja pisałam, chyba wczoraj. Normalnie korzystam z toalety, zrobię, wstanę, pochodzę z minutę i kilka kropelek znowu się pojawia.. Jest to bardzo niekomfortowa sytuacja, bowiem musze nosić wkładki, a wkładki przyspieszają rozwoje zapaleń. Tak jakbym zrobiła ale za minutę okazuje się, że jednak nie do końca. czasem jak posiedze dluzej to uda mi sie zreobic ta resztke, ale nie zawsze,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna pisalam Ci wczoraj, zebys sprobowala sie przechylic do przodu jak sikasz. Wtedy pecherz sie dokladniej oproznia. Probowalas? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Probowalam, czasem dziala, czasem nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka właśnie o to chodzi że gin.mówi że to normalne bo rośnie wszystko,ale się martwię jednak.Amfa też tak pod pępkiem mnie kuję i jak coś czuję że sie wierci to też jakby wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed pójściem do toalety też mnie czasami pobolewa ale tak normalnie nic mnie nie boli, w pierwszych tygodniach troszkę bolała jak na okres tylko mniej moja pani doktor powiedziała że na początku to normale ale póżniej takie bóle nie powinny występować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie bóle cały czas.Ale moja gin mi mówiła rośnie wszystko i dlatego to boli.Jutro idę na wizytę to się okaże.Jak czytałam na forum o tych bólach to dziewczyny pisały tam właśnie że boli brzuch czasami nawet bardzo mocno.Ale nie wiem w sumie czasami boli,a czasami w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinia mnie tez boli brzuch i to bardzo czesto. Jak nie chodziłam do pracy to było ok a jak zaczełam znowu pracować to znowu boli. Lekarz mi powiedział że moze mnie boleć bo wiadomo tak jak piszecie rozciąganie itp ale mówił że moze byc to tez spowodowane tym że ciagle siedze w jednej pozycji i jest ucisk i żeby zmieniać pozycje np siedzieć, leżeć troche chodzić itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja siedzę w domu i nic nie robię ale ja jak chodziłam do pracy to nic mnie nie bolało a teraz jak leniuchuję to ciągle coś mnie boli z lenistwa chyba boli mnie ten brzuch hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×