Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Witam, piszę tuż przed wyjazdem :D Póki herbatkę spokojnie popijam :D Dobrze piszesz Kwiatku - nie ma się co martwić na zapas. A jak już się przydarzy cukrzyca, to trzymać się diety i pozytywnie myśleć. Pewnie też będę miała teraz zlecone badanie. Nie tyle wyniku się boję, bo na to nie mam wpływu, ale wiadomo - samego badania. :) Plotko - sukienka meeeeega :) Cudna. Elegancka i sexi. Będziesz w niej wyglądała bosko. U nas leje. Mam nadzieję, że jutro choć na chwilę przestanie, bo szkoda mi tej Panny Młodej... Trzymajcie się Dziewczynki. I najważniejsze!!! Ponieważ w każdym z nas zawsze tkwi dziecko (teraz i dosłownie ;) ) : WSZYSTKIEGO NAJWESELSZEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Zuzanki
Witajcie wszystkie przyszłe mamy :) Wczoraj już miałam tyle na głowie, że nie napisałam :) Czytałam tutaj o waszych wyprawkach :) Ja jeszcze praktycznie nic nie mam :) Dopiero w czerwcu będziemy chcieli zamówić "apteczne" rzeczy dla Zuzy przez internet... Ubranka w moim przypadku całkowicie odpadają, gdyż naszykowane pudła czekają już u mojej przyjaciółki, koleżanek i kuzynki partnera ;) Na łóżeczko planuję się ostatecznie zdecydować w lipcu, wózek kupić na początku sierpnia... wcześniej uważam, że nie ma sensu, bo nie mamy gdzie tego trzymać :) Kosmetyki dla dziecka...... Planuję używać nivejki albo hippa w zależności od reakcji skórnej. Przyszłe Mamy, tu mam radę.... nie szalejcie u niemowlaków z emolientami i kosmetykami do skóry "obciążonej" jakimś defektem..... Skóra ma się nauczyć normalnie pracować..... Ja wiem, że każda z Nas chce jak najlepiej dla swojego maluszka, ale czasami można mu tym niestety wyrządzić krzywdę..... Reklama jest dźwignią handlu.... Ale uwierzcie, ja stosuję takie produkty, gdyż moja skóra "nie potrafi" utrzymać wilgoci, a skóra dzieciątka musi się tego "nauczyć" Oczywiście każdy postąpi jak uważa, ale ja akurat niestety trochę mam styczności z tymi kosmetykami, i uwierzcie, jeśli skóra ma prawidłową warstwę lipidową.... nie ma sensu jej "wspomagać" na siłę :) A jeszcze mam pytanie z innej beczki.... Odczuwacie twardnienie brzucha - tzw skurcze Braxtona-Hicksa ?? Ja już od jakiegoś czasu tak, i lekarz przepisał mi Duphaston... ale nie wiem czy koniecznie ...... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydaje że jak ma sie tendencję do cukrzycy to po prostu sie ją będzie miało. To już chyba zależy od naszego organizmu. Trochę zdziwiona jestem że piszecie o tych maściach na brodawki. Szczerze mówiąc pierwsze słyszę może dlatego że z synem nie miałam takiego problemu ale też na 2 miesiące przed porodem niczym ich nie smarowałam. Po porodzie mały chwycił cycusia i ...po prostu jadł. Może nie nastawiajcie się ze od razu będzie żle wiadomo maleństwo musi się nauczyć jeść z piersi. Po to one są stworzone :) Nie wiem jak u was u mnie w szpitalu jest pani od laktacji i zawsze przychodzi i pokazuje na co zwrócić uwagą przy karmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny:) Dzisiaj to jakies przegiecie! Nie dosc ze 3 razy w nocy do toalety to ledwo chodze. Tak mnie bola okolice spojenia lonowego ze chodze jak staruszka... Nie wiem co sie dzieje... Jak siedze jest ok, ale jak wstaje, chodze jest naprawde nieprzyjemnie... Mialyscie cos takiego albo cos o tym wiecie? Pomozcie... Bo mie chce jeszcze dzwonic do doktorka, zeby sie niepotrzebnie nie nakrecac. Poradzcie cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! ale się pogoda popsuła...no ale następny weekend ma być ładny:) Ja od dzisiaj oficjalnie na pelnym L4:):) Zussanka nie pomogę bo mnie nigdy nie bolały te okolice. Kwiatku też słyszałam, że o wiele łagodniejsze dla maluchów jest np bambino-ja to kupuję, tak mówiła farmaceutka i położna na szkole rodzenia, poza tym sama używam od lat ich kremu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny :) Witaj Zussanka :) Ja właśnie już od jakiegoś czasu mam tak że bolą mnie tak jakby ,,kości w kroczu" właśnie jak chodzę, jak przewracam się w nocy w łóżku. Jak nawet podnoszę nogę. Lewą to nie tyle ale jak prawą. W sumie tylko mojemu mężowi czasem postękam a tak nikomu nawet nic nie mówiłam bo co coś powiem to patrzą, że tylko marudze. Więc się nawet nie odzywam. Mojej gin powiem 14 na wizycie, a położnej u której jestem przed wejściem do gin to ja na nic sie nie skarże bo ta kobieta jest ciężka. Nawet jak widziałam jaką opuchliznę na nogach to ona TO NIE JEST OPUCHLIZNA. Ogólnie mam dużo pajączków na nogach i za kolanami fesst mam żyły. Czasem mnie fesst te żyły bolały (bo prace stojącą miałam, a wręcz na palcach musiałam biegać nieraz żeby sięgnąć). Byłam z tym u lekarza kiedyś i tam patrzyła i wywiad zrobiła i że mam początki żylaków, skłonność taka w rodzinie. Tej położnej coś mówię, a ona że to nawet nie jest początek żylaków i że żylaków nie widziałam :) jakaś taka trudna kobieta. Tak żylaków nie widziałam?! Mam troche mniej lat to co odrazu mam mieć jak moja 70-letnia babci?! Ehhh zero wsparcia tylko pojazd. Zussanka nie wiem może jeszcze któraś z Dziewczyn czuje coś podobnego ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia-Ole
ja mam bole spojenia, bylam z tym u ginekologa. naciskal mi na biodra i sprawdzal czy kosci sie za mocno nie rozchodza, na razie jest ok. ale jakby dluzej bolalo to nie lekcewaz. mnie boli po wstaniu z lozka - 5 min, np do toalety, czy przy wstawaniu od stolu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia-Ole
ale wstane, zanim dojde do tej toalety to juz nie boli, takze to krotkie incydenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ze ten bol spowodowany jest rozejsciem i naciagnieciem miesni prostych brzucha. Ale mialam taka pacjentke ktorej sie spojenie lonowe rozeszlo i walczyla z bolami jeszcze 5 lat po porodzie. Mowilam o tym doktorkowi ale on powiedzial ze do rozejscia spojenia dochodzi gdy boli caly czas. Mnie niby caly czas nie boli ale i tak jest to nieprzyjemne, a dzisiaj to juz jakiea apogeum. Probuje dodzwonic sie do poloznej, ale chyba zajeta bo nie odbiera. Bede jeszcze probowac. A moze jeszcze ktoras bedzie cos wiecej wiedziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plotka cudna ta sukienka! Bedziesz sexy mamuska :P Ja mam sukienke o podobnym fasonie i nosilam ja przed ciaza, wiec Twoja pewnie tez przyda sie na kilka wypadow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) wlasnie wrocilam z badania glukozowego i powiem Wam (szczegolnie tym ktore jeszcze tego nie przechodzily;p ) ze nic strasznego!:) owszem nie jest to snickers ;p ale da sie przezyc...:) najlepiej wypic na raz i z glowy:) jeszcze dzisiaj polece po wyniki dla spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa maści Maltan też nie trzeba zmywać - tak powiedzieli lekarz i położne mojej koleżance, bo pytała. Mówi, że bardzo pomaga i ranki na sutkach szybko się goją :) P. Kwiatku z tym wróżeniem płci z urody to się nie sugeruj. Ja będę miała dziewczynkę, a cerę mam gładką i ładną jak nigdy, a koleżanka ma mega trądzik, jakieś plamy brązowe na buzi itp. i będzie facet. Mamo Zuzanki skurcze Braxtona-Hicksa odczuwam aż za bardzo. Wizytę mam za 3tyg. dopiero, a dają mi popalić kilkanaście razy dziennie i wcale nie przechodzą po kilku minutach. Od 2 dni biorę więcej magnezu i no spe przed wyjściem z domu, bo nasilają się podczas chodzenia i gdy mam pełny pęcherz (a Mała mi na pęcherzu właśnie siedzi :) ) Sama już nie wiem, może po prostu brzuch już mam większy i ciężki i dlatego takie wrażenie że jest jak "Bańka" - spięty i twardy. Może tak już będzie do końca i trzeba to zaakceptować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia-Ole
Ja sie zalamalam - godzine po sniadaniu (2 kanapki z wedlina i salata)cukier 171 - norma do 120... Czeka mnie pewnie insulina. Dziewczyny - od ktorego tygodnia ciazy macie takie bardziej bolesne kopniaki? Bo nie wiem czyz dzieckiem ok, nic mnie nie boli, nic mnie nie uciska, pokopie troche ale nie jest to jakies ogromne szalenstwo i sie dygam. Nie wiem czy ejchac do szpitala czy cos. W poniedzialek mam to ponowne obciazenie, a nasz szpital to mordownia. pewnie zasadza mi milion dwiescie niepotrzebnych lekow i beda z siebie zadowoleni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia przeciez masz lozysko na przedniej scianie prawda? W takim razie kopniaki beda mniej wyczuwalne. Ja tez mam na przedniej scianie i mnie kopniaki nie bola ;) Czasem tylko jak w pecherz uderzy albo gdzies tak z boku to czuje wyrazniej, a tak pozostale sa raczej delikatne. Brzuch nieraz podskoczy, ale bolesnie nie odczuwam tych uderzen ;) Faktycznie masz nieciekawie z tym cukrem :( Nowa dzieki za info ;) Mi wlasnie MAltan juz teraz pomaga jak mam podraznione sutki, wiec na potem tez kupie :) Drogi nie jest, a moze sie przydac chociazby profilaktycznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia-Ole
Tak, mam na przedniej scianie - myslalam ze powinnam juz czuc jakies troszke bolace te kopniaki, piszecie ze tak malenstwa szaleja, uciskaja, a u mnie szalu nie ma. Rusza sie, powypycha, da kopniaka, ale nie takiego ze szok, raczej delikatnie. No cukier to porazka. Nie wiem w ogole co robic, powinnam do poniedzialku jesc normalnie ale jak tu zjesc np miecho czy zupe na obiad jak po malej kanapce z wedlina tak skacze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licytacja od 1,00PLN BCM
Zapraszam licytacje od 1,00 PLN bez ceny minimalnej UBIERZ SWÓJ BRZUSZEK Ubrania dla kobiet w ciąży i po ciąży - Tunika/bluzka, rozmiar L, kolor czarny: http://allegro.pl/bluzka-tunika-ciazowa-do-karmienia-l-czarny-i2384166410.html - Bluzka koszulowa, rozmiar L, kolor czarny: http://allegro.pl/koszula-ciazowa-bluzka-kosz-l-przewiewna-czarny-i2384166558.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie "kopniaki" też nie bolą, chociaż nieraz są silne i gwałtowne, aż nagle cały brzuch skacze,a czasem tylko takie łaskotanie i jakby przewracanie się Bąbla z boku na bok. Łożysko mam na tylnej ścianie, więc ok. W zasadzie teraz czuję Małą przez cały dzień. Nie wiem czy ona ma jakieś ADHD, czy przez sen się kręci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny ja dzisiaj miałam spotkanie z położną :):) po robiła wszystkie badania sprawdziła jak bije serduszko mojego dzieciaczka i wszystko w porządku jest mały jest odwrócony głową do dołu:):). Co do kopniaków to żaden mnie nie boli i bardzo przyjemne są. Wieczorami lubie sobie popatrzeć jak skacze mi brzuch heheh tak smiesznie to wygląda :). Następne spotkanie z położną za 4 tyg :) czyli do konca juz wtedy mi zostanie 7 tygodni :):) oczywiście jesli maluszek sie nie pospieszy heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniusia fajnie, ze z Maluchem dobrze :) Chodzisz do poloznej zamiast do lekarza? Tak pytam z ciekawosci, bo czytalam ze mozna chodzic do poloznej zamiast do ginekologa podczas ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
******************************PRZYSZLE MAMUSIE**************************** NICK............WIEK....T CIĄŻY...D. PORODU.....Pł. (Czuje/Wie) Zussanka........26.........33.........17.07.2012.......An toś p.KwiatPolny...20.........32.........17.07.2012.......có rcia ? przyszlamama.25.........31..........30.07.2012......synek / Alcia28.... .....28.........31........ .03.08.2012......córeczka Igieleczka......21.........30....... ..03.08.2012 Uspavanka.....27.........30.........03.08.2012 Talusia...........20.........29.........10.08.2012 Izka.............26..........30.... ....12.08.2012...............Nikola Nietutejsza... 28..........29.........13.08.2012............ synek Jaś Unia77...........34.........29.........15.08.2012......c reczka Natalia Doti..............24.........29.........17.08.2012....córec zka/Kornelcia Moniq123........27.........28.........17.08.2012 Maniusia89......23.........28.........21.08.2012......Syn ek Alanek Inflagranti.......29.........28....... .22.08.2012 Kinia1109........27.........29........ 24.08.2012.......córcia Alicja Oliwia27l ........28 .........28........24.08.2012 Marti884.........28.........28........27.08.2012...... Córeczka Maja fabi784...........28.........28........27.08.2012...... Synek/? Danuti............24.........27........28.08.2012.......c órcia/SYNEK KAJKA30..........30.........27........30.08.2012 MEGAN86.........25.........27.........01.09.2012...... SYNEK DAWID Nowa_84.........28.........27.........01.09.2012... ..CÓRKA! Zuzinka Kama..............29.........26.... ....02.09.2012..... synek (Manuel) Amefa.............23.........26.........03.09.2012...... Jasiek Nika0503.........22.........26.........05.09.2012 asia 5 wrze 2012.24........27.........05.09.2012.córeczka /Gabrysia? Joanna............26.........23.........06.09.2012....... synek/? Polcia91...........20.........23........ 08.09.2012 MamciaJ...........26........ 22.........09.09.2012 Tala1011101190..21.........25.........09.09.2012.......sy nek Staś Dagusia82.........29.........22........10.09.2012 Wiewióreczka_...24.........22........11.09.2012 Invictia............24.........24...... .11.09.2012........córeczka Malentka...........24.........25....... 13.09.2012.......synuś/?? Plotka..............26.........25........14.09.2012...... .SYNEK FILIP Kaliwia.............24..........25....... 14.09.2012.......córcia/Natalka Tajeczka...........28.........23....... 16.09.2012........córcia/ Kasiulek91.........21.........23.... ...17.09.2012........synek? BlackRosssa.......28.........24..... ...19.09.2012......córcia/Monisia PolaL...............32.........22.........22.09.2012..... ..córcia Ulci.................26........24........25.09.2012..... ..córeczka/synuś Czarnulka18......18.........24........27.09.2012.......c reczka Tusia 21............23........14........20.10.2012........córcia/ ? ****************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE***************************** Nick.............Wiek..........Data Porodu..........Syn/Córka........Imię Pysiulek...........20..............11.03.12............. . synek.....Lukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja zaczynam już 24tydź ;)) i siedzę objadam się truskaweczkami :D mniam hihi I oczywiście wszystkiego najlepszego ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola ja w ogóle nie wiedziałam że jakies maści na brodawki są;p i że Dzieciątko może tak podraznic je. Ja też mam łożysko na przedniej ścianie a jednak kopniaki są na tyle mocne że czasem zabola.. Nowa to ja sie właśnie nie sugeruje bo wg mnie to wszystko bujda. Słodkie to dziewczynka, ładna buzka to chłopiec bla bla bla.. Taaa, jasne :O wszystkiego najlepszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiecie co...miała któraś z Was takie zielonkawe upławy w czasie ciąży? Bo ja nawet jak miałam dwie infekcje grzybicze na początku to takich nie było. A teraz byłam wkładkę wymienic i znowu w paru miejscach (choc nie było tego dużo) była taka zielonkawa właśnie :O o co kaman? :O sorry że tu piszę o tym ale może miała tak któraś a nie chcę dzwonić po lekarzach panikowac :O ale zauważyłam to już na pocz tyg jakoś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa tutaj w szkocji tylko chodzi się do położnej :):) ginekologów jako takich nie ma chyba ze w polskich klinikach :) i to jeszcze prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie to nawet nie wygląda jak upławy bo upławy to z reguły takie geste są a tu takie plamki tylko. Skoro nic nie swedzi nie piecze to infekcja grzybicza raczej nie (tak mi się wydaje), zielone mogą byc też wody płodowe ale helloł! To jak sie dziecko przenosi poza tym ja tam rodzic nie zamierzam jeszcze i nic na to nie wskazuje :) więc co to jest? Dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatku, wydaje mi sie ze bezwzglednie powinnac skonsultowac te uplawy z lekarzem. To nie jest normalne ze maja taka barwe. W naszym stanie nie warto teakich rzeczy bagatelizowac:) Ja bym zadzwonila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×