Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Może i już coś niedługo się u Ciebie ALciu wykluje ;) Ja odchorowałam swoje wczorajsze "pracowanie". Malowałam framugi i nogi spuchły mi jak baniaki. Wstałam dziś rano to jeszcze gorzej, palców u nóg nie mogłam zgiąć bo bolą...a kostek nie widać. A teraz czuje się na wpół żywa. Mroczki przed oczami, słabo mi, ani ręką ani nogą, nic! a tyle mam dziś do zrobienia ;( nie wiem co się dzieje i skąd taka diametralna zmiana w moim organizmie. wszystko boli i cokolwiek zrobię sprawia mi to wielką trudność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia co do tego wymazu to lekarz musi sięgnać tą szpatułką do szyjki macicy więc troszkę dalej niż 1-2 cm. Ale to jest kompletnie niebolesne i trwa kilka sekund. Ja miałam robiony wymaz tylko z szyjki. Alcia my się już tak nie możemy doczekać że wszystkie objawy odczytujemy jako te przedporodowe:) Ja na KTG zawsze wypatruję siły skurczy i czy są może regularne, oprócz wsłuchiwania się w tętno mojej Natalki. Kornelia ty tak się nie przepracowuj i nie wąchaj farb bo to nie jest zdrowe. Nawet jak są ekologiczne to śmierdzą tą chemią. Dzisiaj sobie podpoczywaj, jesteś w ciąży niech robota leży i czeka aż będziesz w formie. Albo rozdziel zadania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unia co ile chodzisz na to KTG? sama chodzisz do szpitala czy do lekarza? ja oprócz USG u mojego gina nie chodze na KTG dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Została mi na dzis do pomalowania jedna framuga wiec moze dam rade. Już mnie mąż do szpitala chce wieźć...haha :D No nie ma innego wyjścia, trzeba działać. to jest jednak remont a czasu co raz mniej. a jutro na dodatek mój mąż do pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unia - wymaz na gbs jest z przedsionka pochwy i/lub z odbytu, a nie z szyjki macicy. Takie są wytyczne do pobierania. :) Kornelia - co do Twojego remontu i aktywności - zgadzam się z Unią. Trochę przeginasz. Remont remontem, ale możesz sobie i Maleństwu nieźle zaszkodzić. Samo to, jak się teraz czujesz, powinno skłonić Cię do odpoczynku. Chyba pomalowana framuga nie jest ważniejsza od Waszego zdrowia? Zwolnij Kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alciu ja chodzę do szpitala u nas KTG jest to robione na IP, chodzę 2 razy w tygodniu ze względu na tą moją cukrzycę i tak kazała mi diabetolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem BR może i tak ja mam napisane na skierowaniu wymaz z szyjki macicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A bo to co lekarz, to inna fantazja, a ja tylko o tych wytycznych napisałam. :D To tak jak z tym naszym obciążeniem glukozą... ile laboratoriów - tyle teorii. Osobiście uważam, że to krzywdzące jest dla pacjentów. Powinno się ściśle trzymać tych wszystkich procedur. Co innego leczenie, to już sztuka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie:) Pewnie jak ten streptococcus jest w przedsionku to i na szyjce i gdzie tam bądz może się wcisnąć:) Ja go w każdym razie mam:( Wi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Dawno nie pisałam ,jakoś nie miałam czasu.Termin mam za dwa i prawie pół tygodnia,już nie mogę się doczekać :) Mimo to ,że jak leżałam w szpitalu i słyszałam jak kobiety rodzą i krzyczą jakoś mnie to nie zraziło.Dzisiaj robię już ostatnie zakupy dla małej,bo będę miała jednak córeczkę:) A jutro spakuję torbę ,bo jeszcze nie spakowałam.Chyba jutro rozłożę łóżeczko ,a wózek złoży mi mój Marcin jak wrócę ze szpitala. Zastanawiam się nad imieniem dla małej między Emilią ,a Amelią,mój Marcin chce bardzo Emilię,tez mi się podoba bardzo ,ale Amelia też :/ Ja jak leżałam w szpitalu to tez robili mi dwa razy dziennie KTG. Ile kupowałyście staników do karmienia?Bo ja narazie zakupiłam jeden i zastanawiam się nad drugim czy kupić teraz czy może poczekać i zobaczyć jak to będzie z pokarmem :/ Moja mała tak szaleje ostatnio.Wszyscy w domu nie mogą się nadziwić jak mi brzuch skacze,mały wygibusek kochany wszyscy już bardzo czekamy na tą kruszynkę :)Obecnie mamy 37tc i 5d :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelia taka opuchlizna nog moze byc powazna. Lepiej jedz do lekarza, zwlaszcza jesli masz zawroty glowy. I odpusc sobie te framugi. Nie powinnas wdychac oparow farby. Widze, ze z tym wymazem tez niezle cyrki. BlackRossa masz racje, ze powinno sie scisle przestrzegac jednej procedury. Tak samo z glukoza-co lekarz to inaczej kieruje i potem sie czlowiek zastanawia, czy dobrze... Marti jak Ty wytrzymujesz to lezenie? Mi lekarz powiedzial tylko, ze mam wiecej lezec niz siedziec, ale ja nie umiem tak :P Jakos mi niewygodnie na lezaco... Pocieszam sie, ze to zalecenie dotyczy "tylko" najblizszych trzech tygodni... Dodatkowo doktorek powiedzial, zeby jak najczesciej wietrzyc krocze i lezec bez majtek hehe :P Maz co chwile mnie sprawdza, czy na pewno zdjelam... Chyba ma niezla frajde z tego, normalnie jak nastolatek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny:) Przepraszam ale nie dalam rady doczytac wszystkich stron, bo troche czasu mi brakuje;) Doba za krotka:D U nas wszystko ok:) Antek je i spi, je i spi. Czasammi poczaruje troszke mame i tate tymi swoimi magicznymi oczkami. Noce bywaja rozne, a i mama juz powoli przywykla do zrywow do lozeczka;) Porod podobmo przebiegl szybko bo w 2 godziny:) No latwo nie bylo, ale jak juz zobaczylam Antka to wszystko poszlo w zapomnienie:) Udalo sie ochronic krocze:) Brzuch z dnia na dzien coraz mniejszy ale wyglada jak pusty worek, ale podobno jeszcze za wczesnie na cwiczenia:/ Jesli chodzi o oczyszczanie to juz coraz lepiej. Poczatkowo bylo hardkorowo bo to krew i skrzepy ale na dzien dzisiajszy to wlasciwie jakby juz bylo po:) A tak na koniec to sie pochwale ze wczoraj bylismy na pierwszym spacerku i Antek spisal sie wzorowo:) Pozdrawiam Was Kochane i trzymam mocno kciuki za pomysle i szcesliwe rozwiazania. Jak znajde jeszcze chwilke to cos skrobne:) Buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta ja nie kupowalam zadnego stanika do karmienia. Ja sie Jas urodzi i bede karmic to kupie, a jesli nie bede karmic to nie :P A jaki kupilas stanik? Ja tak patrze na kobiety w moim otoczeniu... Trzy z nich nosily takie bawelniane staniki do karmienia i wszystkie maja obwisly biust :/ Normalnie do pasa... Jedna moja kuzynka karmila w zwyklym staniku, tylko odginala sobie miseczke. I mimo, ze ma dosc duzy biust i sie odchudzala, to nie ma takich zwisow... Ja chyba tez pozostane przy zwyklym, albo kupie sobie taki sztywniejszy jak Alles albo w H&M :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****************************PRZYSZLE MAMUSIE**************************** NICK............WIEK....T CIĄŻY...D. P.......PŁEĆ/Imię p.KwiatPolny....20.......40......17.07........Córcia ? przyszlamama..25.........39.....30.07........Synek Alcia28...........28........39.......03.08........córka Amelia Igieleczka.......21........37.......03.08........ Uspavanka......27........37.......03.08........ Talusia............20.......37.......10.08....... Izka...............26........38.......12.08........Nikola Nietutejsza......28........37.......13.08.......synek Jaś Unia77............34........38......15.08.......córeczka Natalka Doti...............24.........37.......17.08....córeczka /Kornelcia Moniq123.........27........35.......17.08. Maniusia89.......23........36........21.08......Synek Alanek Inflagranti........29........35........22.08. Kinia1109.........27.......36/38.....24.08/11.08.. córcia Alicja Oliwia27l .........28 ........36........24.08......... Zuzienka Marti884..........28.........36........27.08..... .Córeczka Maja fabi784............28.........36.......27.08.... ....Synek/? KAJKA30...........30.........34.......30.08. MEGAN86..........25.........35........01.09. .. SYNEK DAWID Nowa_84...........28.........34.......01.09.... .CÓRKA! Zuzinka Czarnulka18......18.........34........02.09.. . .córeczka Kama................29.........35.......02.09... ..synek(Manuel) Amefa...............23.........35.......03.09.... Jasiek Nika0503...........22......... 33......05.09. asia5wrze2012....24.........35.......05.09......córeczka Gabrysia Kornelia12345.....20..........34......05.09...... synek Aleksander Joanna..............26.........33.......06.09. ......synek/? Polcia91.............20.........32.......08.09. Invictia............24..........33.......08.09.........coreczka MamciaJ............26.........33........09.09. Tala1011101190..21..........32........09.09.. ..synek Staś Dagusia82.........29..........32........10.09. Wiewióreczka_...24.........32........11.09. Malentka..........24.........33....... 13.09.......synuś/?? Plotka..............27.........34........14.09........synek/ Filip Kaliwia.............24..........33.......12.09. ......córcia/Natalka Tajeczka...........28..........31......16.09.......córci a/ Kasiulek91.........21.........31........17.09. . ....synek? BlackRosssa.......28.........32........19.09......córcia /Monisia PolaL...............32.........31........22.09. .....córcia Ulci.................26.........32........25.09.....synek Tymon madziulkao7......24..........30.........28.09......córka Nikola *************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** Nick.......Wiek..DataPorodu...SN/CC..Imię.........Dł... .Waga.. Pysiulek.....20....11.03.2012....?....Lukasz............. ........... Anex88......26....01.07.2012....?....Kamil........55c m...2900g. ......................01.07.2012....?....Kinga....47cm .....2750g Acholek.....19....10.07.2012...SN...Lenka.......52cm....2 700g.. Danuti......24....16,07,2012...CC...Michał......46cm.... 2150g. Zussanka...26....17.07.2012...SN...Antek.......54cm ....3520g Zaczynamy 34 tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zussanko, super, ze sie odezwalas :) Antek zapewne cudowny! Ciesze sie, ze wszystko u was w porzadku. jeszcze raz, ogromne gratulacje! Ja dzis mam wizyte w przerwie na lunch(pracuje 10 min od szpitala, w ktorym przyjmuje moj gin) i cos mi sie wydaje, ze od dzisiaj zacznie sie sprawdzanie tej szyjki itd. Dam znac co i jak jak juz bedzie po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa...te końcówki ciązy dla naszych męzów jednak też mogą okazać się korzystne. chodzenie bez bielizny i podgalanie nas chyba sprawia dla nich wielką frajdę i przyjemność :P Ze mną już lepiej. Trochę poleżałam, jednak pomalowałam tę framugę, ale zauważyłąm,że jak wzięłam się do roboty to mi przeszło. Znów poleżałam, zdrzemnełam się 10 minit, zjadłam i już żyję. Jest lepiej. Ale nogi opuchnięte...Jeśli opuchlizna gdzieś się przerzuci to jednak pojedziemy do szpitala. Swoją drogą, ten upał dużo robi :/ Mnie dopadło wielkie pragnienie zamówienia tej wyprawki dla Olka a ten nieszczęsny remont i brak komody we wszystkim mnie blokuje. Chciałabym już spokojnie zacząć funkcjonować każdego dnia, poprać ubranka. A tu wszystko na biegu. Codzienne jeżdzenie do sklepu po potrzebne materiały bla bla i jeszcze w niedziele koniecznie musimy pojechać kupić pralkę. Naprawdę to wszystko dzieje się na zbyt wysokich obrotach. Mały przez to umęczony jest, że jak już się kładę spać to On nawet nie baraszkuje jak poprzednio. Wczoraj zasnął przede mną. Jak wam mija ten upalny dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zussanka to fajnie, że się odezwałaś i że wszystko ok. :) Plotka i jak po wizycie? Kornelia skąd ja to znam...taka uparta, że wszystko trzeba zrobić:) Uważaj na siebie i jak już ,,MUSISZ pracować :P to rób sobie co chwilkę przerwy :) i jak najmniej wdychaj smrody- wietrz się... Dużo Wam tych remontów jeszcze zostało? Alcia moja też ciąża pierwsza i mam co prawda jeszcze miesiąc ale tak czasem sobie myślę, czy aby na pewno będę wiedziała że to już :P Aneta ja na razie takich typowo do karmienia nie kupowałam. Kupiłam sobie za to 2 takie no w sumie , że je już noszę ale jak jeszcze się rozmiar powiększy to jeszcze wejdę. Coś tak sobie myślę, że jak coś dokupię takie jak nosiłam do tej pory (tylko większe), żeby tylko ramiączko odpinane. Któraś kiedyś pisała, że może ramiączko do tyłu uciekać :) no może jakoś opatentuje sposób albo najwyżej sięgnę do tyłu po nie :) dam rade ;) CHYBA ŻE pogryzie mi mała suty i w ogóle stanie się coś o czym teraz np. nie myślę to dokupię później takie cieńsze staniki. Ale na razie się wstrzymuję. A i kuzynka dała mi 2 koszule do karmienia no właściwie pożyczyła :) bo ona ma 2 córki i już nie planują ale się śmieje, że nigdy nic nie wiadomo i wszystko co mam od niej to mi pożycza :) także koszulę jeszcze 1 tylko kupię. A co do szpitala to Wy dziewczyny bierzecie i kapcie i klapki jakieś pod prysznic czy jedne klapki co będą za kapcie i pod prysznic? Bo to kurcze lato i kapciochów chyba ciepłych nie trzeba :) tylko nie wiem jak z tej higienicznej str to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zussanka super, że się odezwałaś, fajnie, że masz już szkraba obok, wkrótce my również będziemy tulić maluchy achhh:) Amefa pocieszam się ze mam polezeć do końca 36 tygodnia potem też wiecej lezec niz siedziec, ale to juz nie samo lezenie bo to trcohe dobija.... Karnelia też uważam, że takie wygibasy to torchę za dużo, przed farbą ponoć cięzarne uciekać mają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti a Ty też się trzymaj i uważaj... ja już nieraz nie ogarniam wszystkich wpisów :P Idę sobie przed domem w cieniu usiąść na krzesełku bo tak duszno w pokoju 3majcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelia zamow wyprawke i ulokuj ja gdziekolwiek ;) W jakims kacie w pokoju albo u rodzinki ;) Ja kupowalam wszystko wczesniej. Mialam wlasnie raz na jakis czas takie wielkie pragnienie, zeby cokolwiek kupic. Kupowalam po trochu i skladowalam wszystko na strychu szczelnie zapakowane ;) Teraz czesc mam po szafach pochowane, a jak w koncu doczekam sie remontu to rozloze te rzeczy w komodzie Jasia :) Marti mi lekarz powiedzial, ze najwazniejsze zebym donosila do nastepnej wizyty, za trzy tygodnie. Potem juz moge rodzic :) Dobrze, ze te dni tak szybko uciekaja :P Z jednej strony boje sie, ze pokoj bedzie niegotowy, ale z drugiej kazdy dzien w brzuszku jest dla dziecka bardzo wazny :) Plotka jak tam Filipek? BlackRosssa zrobilam dzisiaj nalesniki razowe :P Pyszne wychodza :) I bardziej syte niz te zwykle. Zaden z domownikow nie odwazyl sie sprobowac hehe :) Moj maz zaprosil na jutro gosci. Ciekawa jestem, czy pozwoli mi upiec jakis placek... Tak mi sie marzy szarlotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kochane! ja dopiero teraz (za to odpisałam na wszystkie zaległe maile z naszej skrzynki) ;) nie wiem, jak Wy, ale ja wymazu prawie nie czułam w ogóle ;) teraz czekam na wynik, to prawie 2 tygodnie, a że niewiadomo, czy naturalnie czy cc czy będą mi wywoływać, to czekanie na wynik jest testem cierpliwości ;) Ja czuję się...coraz bardziej dziwnie, na wieczór brzuch robi mi sie jakiś podłużny...moze to dlatego, ze ostatnio niestety przesadzam, muszę zwolnić...ciagle sprzatam, w szafach, w domu, nie powinnam dzwigac, ale wiadomo, jak to jest, jakies zakupy itd., a ja mieszkam na II p. i nie mam windy ;( dziś też od 7:00 odkad jadlam sniadanie - wlasnie teraz usiadłam ;(( wtedy to i nawet no-spa nie pomaga ;( mi długość szyjki lekarz sprawdza od jakiegoś 28 tygodnia, ale u mnie to wiadomo ... a KTG miałam już robione w 29 tc. Kochana, Jasiek - jeśli zechce juz "wyjść", oznacza że bedzie na to gotowy - ja urodzilam sie w 31 tc i żyję ;) 3mam kciuki, oszczędzaj się i myśl pozytywnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja jestem w 33 tc - czy Was też tak bolą brodawki i sutki?? O matko...gorzej niż w pierwszych tygodniach. Przyszły moje kapturki na brodawki z LOVI - wczoraj mierzyłam, są całkiem fajne ;) oby jednak nie były mi potrzebne, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliwia mnie brodawki bola ale tylko czasem, a całe piersi to tak jak na miesiączkę czyli tak nie za bardzo. Swoja droga na początku tez mnie specjalnie nie bolały, wiec pewnie taki Twój urok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliwia ja kilka razy dziennie mowie do Jasia, ze ma siedziec jeszcze :) Maz tez do niego przemawia, zeby zaczekal na ekipe remontowa hehe :) Brodawki czasem mnie bola, a czasem nie ;) Zmienily troche swoj ksztalt, bo sa takie jakby caly czas byly "pobudzone"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefko - naleśniki są świetne :D Jakoś mniejsze wyrzuty sumienia miałam jedząc takie razowe :) Mąż zachwycony, a i moja dieta nie ucierpiała, bo poziom cukru po nich był w normie. Narobiłaś mi smaka jabłecznikiem. Z resztą jesteś już dzisiaj 3 osobą, bo i babcia mi mówiła i brat się pochwalił, że się zajada. Coś czuję, że jutro też będzie jabłecznik :D Zussanko - super, że się odezwałaś. Wycałuj Maluszka i niech czaruje oczkami :D Jak czytałam Twój post, to tak mi się już zachciało mieć Moniśkę obok :) Ale niech siedzi w brzuszku ile trzeba. Kaliwia - mnie ostatnio też coś pobolewały ze 2 dni. Położna poradziła mi już smarowanie ich Lanoliną (polecała z Ziaji, a te droższe zostawić po porodzie). Co do badania szyjki, to ja też mam badaną na każdej wizycie, w zasadzie od początku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh Black Rosssa jak ja Ci zazdroszcze tych naleśników z jagodami, szarlotki uhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unia - a Tobie skoczyłby cukier po tych naleśnikach? Ja zrobiłam je na mące razowej, 0,5% mleku, 1 jajku i łyżce oleju i łyżce cukru brązowego. Smażyłam bez tłuszczu. A potem zmiksowałam jagody bez cukru. Mąż sobie dosładzał, a mi smakowały takie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BR obawiam sie ze tak, nawet boje sie spróbowac mam na obiad 6 ww a 1 ww to 1,5 łyzki maki to by mi tych wymiennikow na ciasto nie stykło a jeszcze owoce a cukru to mi wogole nie wolno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×