Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Gość Jo-------anna
czyli przy stosowaniu leku istnieje potencjalne ryzyko dla płodu. Tylko nie wiadomo jakie. I nie wiadomo czy korzyści przewyższają to ryzyko, bo ja nie wiem czy coś mam, czy nic,może zdrowa akurat jestem. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny! powiedzcie mi prosze czy niskim cisnieniem powinnam sie niepokoic?? dzis mialam 100/70 i tak od kilku dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poznanski kwiatek polny-tak robilam na hiva. wole bys spokojna. no mi sie wydaje ze ja tam brzuszka nie widze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poznanski kwiatek polny---a przepraszam:) źle to odebralam. a bo mialam zakarzenie jestem udoproniona ale lekarz musi sprawdzic czy nie wzrasta to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niskie ciśnienie w czasie ciąży Zazwyczaj w ciąży krążenie tętnicze krwi jest niskie (poniżej 90/60 mm Hg) nazywa się to niedociśnieniem lub hipotonią. Ten stan może powodować różne dolegliwości, zwłaszcza w trzecim trymestrze ciąży. Większość lekarzy ginekologów powtarza jednak swoim pacjentkom, że lepiej mieć niskie ciśnienie, niż wysokie, które może być objawem groźnej komplikacji zwanej stanem przedrzucawkowym. Jeśli ci to nie grozi, poznaj sposoby radzenia sobie z kłopotliwymi objawami wywołanymi przez niedociśnienie. Wszystkiemu winne są hormony, ponieważ w czasie ciąży zachodzą zmiany w krwiobiegu kobiety, przede wszystkim spowolnienie krążenia, zwiększenie objętości krwi przez to nagłe spadki ciśnienia. Działanie hormonów powoduje silne rozszerzenie się naczyń krwionośnych w dolnej części ciała. Progesteron sprawia, się następuje rozluźnienie mięśni gładkich, dzięki czemu macica może się rozciągać w miarę wzrostu dziecka, co działa również na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych, powodując zmniejszenie napięcia i spadek ciśnienia. Dlatego większość kobiet w ciąży ma niskie ciśnienie tętnicze. Jeśli zauważyłaś u siebie kilka charakterystycznych objawów, jak: senność, uczucie zmęczenia, labilność emocjonalną, kłopoty z koncentracją, nudności i wymioty, na pewno masz problemy z niskim ciśnieniem. Często zdarzają się również zasłabnięcia, które najczęściej są niegroźne. By je zniwelować, unikaj: - długiego stania, - dusznych, przegrzanych pomieszczeń. - miejsc, w których nie możesz usiąść Jeśli jednak zasłabnięcia powtarzają się, skontaktuj się z lekarzem, by ustalić ich przyczynę. Zasłabnięcia mogą być również efektem hipoglikemii, czyli obniżenia się poziomu cukru we krwi, ich przyczyną może być także anemia, która wymaga leczenia. Samo niskie ciśnienie w czasie ciąży może być również związane z niedokrwistością, ponieważ ten stan wykrywają badania krwi, pamiętaj o regularnych wizytach u lekarza. U kobiet spodziewających się dziecka powszechnym zjawiskiem jest spadek ciśnienia przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą, tzw. niedociśnienie ortostatyczne. Siła grawitacji ściąga wówczas krew do nóg, powodując jej odpływ z mózgu, co skutkuje zawrotami głowy, lub chwilowym uczuciem szumu w uszach. Nie musisz się jednak obawiać stan ten nie jest groźny i nie wymaga leczenia, mimo to pamiętaj zawsze o stopniowym podnoszeniu się z łóżka, najpierw usiądź a dopiero potem wstań i pochodź trochę, aby mięśnie nóg przepompowały krew z powrotem do serca. Gdy masz już duży brzuszek, ryzyko omdleń rośnie, zwłaszcza gdy leżysz na plecach. W tej pozycji ciała, powiększona macica uciska duże naczynia krwionośne, przede wszystkim żyłę główną dolną, która odprowadza krew z kończyn dolnych do serca. Ucisk ten utrudnia powrót krwi do serca. W konsekwencji do mózgu dociera mniejsza ilość krwi, co powoduje: mdłości, zimny pot, zaburzenia widzenia, zasłabnięcia. Jeżeli czujesz osłabienie, obróć się na bok lub wstań, możesz także lekko unieść nogi, by ułatwić powrót krwi do serca. Tego typu kłopotom można zapobiegać również pod koniec ciąży kładąc się na lewym boku, gdyż żyła główna dolna biegnie po prawej stornie kręgosłupa, to powinno ustabilizować krążenie krwi. Jeśli będziesz przestrzegać poniższych podpunktów, twój stan na pewno ulegnie polepszeniu: - pij przynajmniej dwa, trzy litry płynów na dobę, najlepiej wodę mineralną niskomineralizowaną, herbatki ziołowe dla kobiet w ciąży, - bądź aktywna fizycznie, ponieważ ruch podnosi ciśnienie krwi, np. spaceruj, zapisz się na basen, jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, - jeśli przed ciążą piłaś kawę, teraz powinnaś ograniczyć jej spożywanie do maksymalnie dwóch filiżanek na dzień, - dużo wypoczywaj, - śpij, mając lekko uniesioną głowę i klatkę piersiową, - unikaj obfitych posiłków, staraj się jeść małe posiłki a często, - by pobudzić krążenie krwi, masuj ciało pod prysznicem ruchami w kierunku od stóp do serca, pamiętaj aby woda była letnia, a myjka szorstka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym ze jak mam takie niskie to jestem strasznie senna i kreci mi sie w glowie dzis myslalam ze padne tak mi zle od rana bylo.... we wtorek ide do lekarza to sie zapytam eehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niskie ciśnienie w czasie ciąży Zazwyczaj w ciąży krążenie tętnicze krwi jest niskie (poniżej 90/60 mm Hg) nazywa się to niedociśnieniem lub hipotonią. Ten stan może powodować różne dolegliwości, zwłaszcza w trzecim trymestrze ciąży. Większość lekarzy ginekologów powtarza jednak swoim pacjentkom, że lepiej mieć niskie ciśnienie, niż wysokie, które może być objawem groźnej komplikacji zwanej stanem przedrzucawkowym. Jeśli ci to nie grozi, poznaj sposoby radzenia sobie z kłopotliwymi objawami wywołanymi przez niedociśnienie. Wszystkiemu winne są hormony, ponieważ w czasie ciąży zachodzą zmiany w krwiobiegu kobiety, przede wszystkim spowolnienie krążenia, zwiększenie objętości krwi przez to nagłe spadki ciśnienia. Działanie hormonów powoduje silne rozszerzenie się naczyń krwionośnych w dolnej części ciała. Progesteron sprawia, się następuje rozluźnienie mięśni gładkich, dzięki czemu macica może się rozciągać w miarę wzrostu dziecka, co działa również na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych, powodując zmniejszenie napięcia i spadek ciśnienia. Dlatego większość kobiet w ciąży ma niskie ciśnienie tętnicze. Jeśli zauważyłaś u siebie kilka charakterystycznych objawów, jak: senność, uczucie zmęczenia, labilność emocjonalną, kłopoty z koncentracją, nudności i wymioty, na pewno masz problemy z niskim ciśnieniem. Często zdarzają się również zasłabnięcia, które najczęściej są niegroźne. By je zniwelować, unikaj: - długiego stania, - dusznych, przegrzanych pomieszczeń. - miejsc, w których nie możesz usiąść Jeśli jednak zasłabnięcia powtarzają się, skontaktuj się z lekarzem, by ustalić ich przyczynę. Zasłabnięcia mogą być również efektem hipoglikemii, czyli obniżenia się poziomu cukru we krwi, ich przyczyną może być także anemia, która wymaga leczenia. Samo niskie ciśnienie w czasie ciąży może być również związane z niedokrwistością, ponieważ ten stan wykrywają badania krwi, pamiętaj o regularnych wizytach u lekarza. U kobiet spodziewających się dziecka powszechnym zjawiskiem jest spadek ciśnienia przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą, tzw. niedociśnienie ortostatyczne. Siła grawitacji ściąga wówczas krew do nóg, powodując jej odpływ z mózgu, co skutkuje zawrotami głowy, lub chwilowym uczuciem szumu w uszach. Nie musisz się jednak obawiać stan ten nie jest groźny i nie wymaga leczenia, mimo to pamiętaj zawsze o stopniowym podnoszeniu się z łóżka, najpierw usiądź a dopiero potem wstań i pochodź trochę, aby mięśnie nóg przepompowały krew z powrotem do serca. Gdy masz już duży brzuszek, ryzyko omdleń rośnie, zwłaszcza gdy leżysz na plecach. W tej pozycji ciała, powiększona macica uciska duże naczynia krwionośne, przede wszystkim żyłę główną dolną, która odprowadza krew z kończyn dolnych do serca. Ucisk ten utrudnia powrót krwi do serca. W konsekwencji do mózgu dociera mniejsza ilość krwi, co powoduje: mdłości, zimny pot, zaburzenia widzenia, zasłabnięcia. Jeżeli czujesz osłabienie, obróć się na bok lub wstań, możesz także lekko unieść nogi, by ułatwić powrót krwi do serca. Tego typu kłopotom można zapobiegać również pod koniec ciąży kładąc się na lewym boku, gdyż żyła główna dolna biegnie po prawej stornie kręgosłupa, to powinno ustabilizować krążenie krwi. Jeśli będziesz przestrzegać poniższych podpunktów, twój stan na pewno ulegnie polepszeniu: - pij przynajmniej dwa, trzy litry płynów na dobę, najlepiej wodę mineralną niskomineralizowaną, herbatki ziołowe dla kobiet w ciąży, - bądź aktywna fizycznie, ponieważ ruch podnosi ciśnienie krwi, np. spaceruj, zapisz się na basen, jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, - jeśli przed ciążą piłaś kawę, teraz powinnaś ograniczyć jej spożywanie do maksymalnie dwóch filiżanek na dzień, - dużo wypoczywaj, - śpij, mając lekko uniesioną głowę i klatkę piersiową, - unikaj obfitych posiłków, staraj się jeść małe posiłki a często, - by pobudzić krążenie krwi, masuj ciało pod prysznicem ruchami w kierunku od stóp do serca, pamiętaj aby woda była letnia, a myjka szorstka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym ze jak mam takie niskie to jestem strasznie senna i kreci mi sie w glowie dzis myslalam ze padne tak mi zle od rana bylo.... we wtorek ide do lekarza to sie zapytam eehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poznanski kwiatek polny-ahia:) no widzisz kazdy lekarz inaczej prowadzi ciaze:) no mowie ci ja tam slabo widze albo juz sobie wmawiam::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo---anna, to napisali w ulotce. Nie pisali nic o ryzyku dla dziecka. Kobiety biorą i wszystko jest w porządku. Myślę, że lepiej zapobiec rozwojowi grzybicy, bo ona jest gorsza i wtedy można silniejsze leki... A skoro lekarz ją przepisał bez wnikania - znaczy praktyka nie wykazała szkodliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Co do ciśnienia, ja ostatnio miałam 90 na 55. Lekarz mówił,że musi być różnica wyraźna między dolnym a górnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Wszyscy nagle uciekli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemka🖐️ Jak Wam mija dzionek ?? Widzę , że pisałyście o ciśnieniu , moje jest zazwyczaj ok 120/80 , to chyba dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*********************SZCZĘŚLIWE PRZYSZLE MAMUSIE************************** NICK..................WIEK.......TYDZIEŃ CIĄŻY.............DATA PORODU Pysiulek................20............34................. ...........24.03.2012 p.KwiatPolny..........20............18 ............................20.07.2012 Igieleczka..............21............17................. . ........03.08.2012 Alcia28.................28............17................. ...........30.07.2012 przyszlamama1987..25............17....................... ......30.07.2012 Izka....................26.............16................ ...........12.08.2012 Nietutejsza...........28.............15.................. ..........13.08.2012 Kinia1109..............27............14.................. ..........19.08.2012 Doti ....................24............16....................... .....19.08.2012 Moniq123................27...........15.................. .........17.08.2012 In-flagranti........... 29............13.................. ...... ....22.08.2012 Oliwia27l ............. 28 ............13 ............................24.08.2012 Danuti.................24..............13................ ............28,08,2012 MEGAN86...............25............13................... .........01.09.2012 Kama....................29............13................. . .........02.09.2012 Amefa...................23............13................ ............03.09.2012 Jo----anna..............26............13............... . ............06.09.2012 Polcia91...............20.............11................. ...........08.09.2012 Tala1011101190.......21...........12..................... . .....09.09.2012 Dagusia82..............29.............11................. ..........10.09.2012 Wiewióreczka_........24............11................... . ......11.09.2012 MamciaJ................26.............11................. ..........11.09.2012 Malentka................24............11................. ..........11.09.2012 Kaliwia.................?...............10............... .............14.09.2012 Invictia..................24...........10............... ...........?.17.09.2012 Kasiulek91...............21...........10................. ...........17.09.2012 Plotka...................26............10............... .............21.09.2012 Tajeczka...............28.............10................ ........ ?.21.09.2012 BlackRosssa............27.............10................. ..........22.09.2012 aga_ton................28.............9.................. ...........24.09.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniq a Twoje dzieciatka sa jedno czy dwujajowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Wy to macie piekne cisnienie :P Co powiecie na moje 146/90 ? Tzn tak bylo bez tabletek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa moje bąbelki są dwujajowe :) Oj to wysokie masz , ja miałam takie ostatnio jak pobiegłam na tą wizytę spanikowana :) Kurcze ja to już bym chciała wszystko kupować , wogóle jestem taka niecierpliwa i najlepiej już urodzić , żeby mieć maleństwa ze sobą . Ehhhh :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×