Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

*****************************PRZYSZLE MAMUSIE**************************** NICK............WIEK....T CIĄŻY...D. P.......PŁEĆ/Imię Zussanka........26........40......17.07........Ant oś p.KwiatPolny....20.......40......17.07........Córcia ? przyszlamama..25.........39.....30.07........Synek< br /> Alcia28...........28........37.......03.08........córeczka< br /> Igieleczka.......21........37.......03.08........ Uspavanka......27........37.......03.08........ Talusia............20.......37.......10.08....... Izka...............26........37.......12.08........Nikola Nietutejsza......28........37.......13.08.......synek Jaś Unia77............34........37......15.08.....córeczka Natalka Doti...............24.........35.......17.08....córeczka /Kornelcia Moniq123.........27........35.......17.08. Maniusia89.......23........35........21.08......Synek Alanek Inflagranti........29........35........22.08. Kinia1109.........27.......35/37.....24.08/11.08.. córcia Alicja Oliwia27l .........28 ........35........24.08. Zuzienka Marti884..........28.........35........27.08..... .Córeczka Maja fabi784............28.........35.......27.08.... ..Synek/? Danuti.............24.........35.......28.08. . ..SYNEK Michał KAJKA30...........30.........34.......30.08. MEGAN86..........25.........34........01.09. .. SYNEK DAWID Nowa_84...........28.........34........01.09.... .CÓRKA! Zuzinka Czarnulka18......18.........34........02.09.. . .córeczka Kama................29.........34.......02.09.2.. ..synek(Manuel) Amefa...............23.........34........03.09.... Jasiek Nika0503...........22..........33........05.09. asia5wrze2012....24..........33......05.09...córeczka /Gabrysia? Kornelia12345.....20..........33......05.09 synek Aleksander Joanna..............26.........33........06.09. ......synek/? Polcia91.............20.........32........08.09. MamciaJ............26.........33........09.09. Tala1011101190..21..........32........09.09.. ..synek Staś Dagusia82.........29..........32........10.09. Wiewióreczka_...24.........32........11.09. Invictia............24..........32...... .11.09.........córeczka Malentka..........24.........32....... 13.09.......synuś/?? Plotka..............27.........32........14.09........syn ek/ Filip Kaliwia.............24..........32.......14.09. ......córcia/Natalka Tajeczka...........28..........31....... 16.09.......córcia/ Kasiulek91.........21.........31........17.09. . ....synek? BlackRosssa.......28.........31........19.09......córcia /Monisia PolaL...............32..........31........22.09. .....córcia Ulci.................26..........31........25.09.....syne k Tymon madziulkao7......24..........30..........28.09......córk a Nikola *************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** Nick............Wiek.. Data Porodu...SN/CC....Imię.........Dł........Waga.... Pysiulek........20.....11.03.2012.....?......Lukasz...... .. ................ Anex88.........26.....01.07.2012.....?......Kamil.......5 5c m....2900g. ..........................01.07.2012....?.....Kinga . Acholek...... 19.....10.07.2012....?......Lenka.......52cm....2700g....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja dziś też miałam w chacie sajgon - cyklinowanie parkietu w pokoju Małej, bo to jedyny pokój gdzie nie zrobiliśmy tego wcześniej. Najgorsze przed nami, bo trzeba położyć minimum 3 warstwy lakieru, a to jest cholerny smród :/ Jak ja dam radę w tym wysiedzieć to nie wiem. Może okna jak się pootwiera wszystkie na oścież to będzie znośnie... Przed chwilą przejrzałam raz jeszcze płytkę z ostatniego badania usg i swoją kartę ciąży i coś mi się nie zgadza. Myślałam, że wszystkie wymiary Zuźki są w normie jak na 33+4 tc i rzeczywiście by były, tylko że to był tak naprawdę 32+4tc. Wychodzi na to, że bejbi jest o tydzień starsze! Gubię się już w tym liczeniu. A lekarz też się musiał pomylić, albo źle spojrzeć na przewidywany termin porodu z OM, bo się cieszył, że wszystko jest idealne jak na dany tydzień ciąży. A sprawdzacie sobie te poszczególne parametry typu HC, BPD, FL, AC, czy nie zwracacie na to uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączek z lukrem
Dziewczyny, jak wam się uda znaleźć jakiś cudowny specyfik na rozstępy to dajcie koniecznie znać. U mnie jest masakra. Do 7 miesiąca wszystko było super, a potem zaczęły wyłazić jeden po drugim mimo, że wcale nie mam bardzo dużego brzucha i przytyłam tylko 5 kg (34 tydzień). Od początku się smarowałam, ale to chyba jednak prawda, że jak mają wyjść to nic im w tym nie przeszkodzi. Normalnie aż mi wstyd się przed mężem rozebrać, mimo, że on cały czas powtarza, że mam się tym nie przejmować, że on na to w ogóle nie zwraca uwagi i że widocznie tak musi być i już. Kochany jest, no ale mnie samą to wkurza. Myślę, że po porodzie te paskudy zrobią się białe, no ale wiadomo, że jakiś ślad zostanie. Jakbyście znały coś sprawdzonego, co sprawia, że przynajmniej te rozstępy zbledną to dajcie znać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączek z lukrem
Nowa_84 - nie przejmuj się tymi rozmiarami. Mi lekarz mówił, że mogą być rozbieżności nawet do 3 tygodni (w jedną i drugą stronę). Poza tym USG tak naprawdę daje tylko orientacyjne pomiary i one nie muszą się zgadzać co do dnia z faktycznym wiekiem dziecka. O ile tylko maluszek rośnie to nie ma się co przejmować. U mnie np. kość udowa jest o 2 tygodnie starsza niż cała reszta. Lekarz powiedział, że widocznie dzieć będzie miał długie nogi i że nie ma się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pączku moja od samego początku miała o tydzień dłuższe nogi, więc teraz wychodzi że aż o 2tyg :) Oboje jesteśmy wysocy więc to pewnie dlatego. Co do rozstępów to nie pomogę niestety. Ja się smaruję bardzo rzadko, bo zwyczajnie zapominam, a czasem mi się nie chce, ale na razie nie mam ani jednego, mimo że brzuch mam już wielki i przytyłam ponad 16kg. Położna nam mówiła, że na to nie ma się wpływu. Ale! Mam krem z serii Perfekta Mama, którego używałam na samym początku. Koleżanki bardzo go sobie chwaliły, więc może spróbuj. Jedna z nich miała brzuchol po prostu ogromny ( dużo wód płodowych ) i uchowała się bez żadnego rozstępu do samego końca ciąży. Można kupić w Rossmanie. Ma przyjemny zapach, szybko się wchłania, nie brudzi i kosztuje mniej niż 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również się gubie w tych obliczeniach...I tak naprawdę to już sama nic nie wiem :P jak mozna liczyc pierwszy dzien ciązy od dnia ostatniej miesiączki? skoro OM miałam 28 listopada a podejrzewam że zaszłam w ciąże 8 grudnia...powalone. Pączuś, co do rozstępów. U mnie identycznie było...do 7 miesiąca nic a nic. piękne super ciałko.a teraz każdego dnia widzę coś nowego i również się wstydzę rozebrać no wygląda to dosłownie ohydnie, idzie się zapłakać. Tak jak mówiłam, kupiłam na razie ten preparat z AA i zovbaczymy czy choć trochę powstrzyma nowe rozstępy. Po porodzie zainwestuję w coś droższego. o ile się okaże że te przeciw rozstępom cokolwiek dają. Nawet gdybysmy niczego nie używały to one po pewnym czasie na 100% bledną. Ja to sie troche zdziwiłam...bo podczas dojrzewania miałam okropne rozstępy na piersiach, i do jakiegoś czasu miałam "białe szramy" na cyckach że tak powiem. a teraz jakos tego aż tak nie widzę...ALe mimo to, rozstępy miałam wszędzie. oprócz brzucha. ALe taki moj los ze i brzuchala zaatakowało więc cała będę w łaty jak krówka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia też mam wózek Mutsy tylko że Urban Rider i chyba zdecyduję się na ten fotelik traveller. Przekonuje mnie możliwość regulacji oparcia, funkcja bujaczka, kołyski itp. chociaż czytałam że ciężko się go montuje w samochodzie i jest trochę ciężki sam w sobie (5kg). Trudno, nie ma idealnych. Ważne że może służyć jako gondola i nie będzie szkodził Małej na kręgosłup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączek z lukrem
No to kupię ten krem z AA. Już bardziej mi zaszkodzić nie może :-) Cycki na szczęście nie tknięte przez tą zarazę. I nawet mi nie urosły, od początku ciąży chodzę w tych samych biustonoszach. Ale to mi akurat nie przeszkadza, bo i tak nigdy malutkie nie były :-) Kornelia, no właśnie tak trochę głupio się liczy te ciążowe tygodnie. Od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. I dlatego niektórzy mówią, że ciąża trwa 38 tygodni a nie 40. Tak sobie ktoś wymyślił i już, ale z tego co widzę to lekarze jednak stosują ten wiek ciążowy, czyli liczą od ostatniej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję kolejnych tygodni. Nowa - nie ma co się zagłębiać w te wszystkie wymiary, bo i tak nie ogarniemy. Jak lekarz mówi, że prawidłowe, to trzeba wierzyć i mniej więcej patrzeć. :) Ja tak robię i o wiele mniej zmartwień ;) Pączku - ja od początku używam PERFECTA MAMA, bo mi najładniej pachniało (takimi roślinkami). Nie mam ani pół rozstępa na brzuchu. Używam rano i wieczorem. Jak mi się na piersiach pojawiły rozstępy, to kilka dni smarowania i zbladły. Teraz kupiłam Ziaja, żeby zmienić na chwilę i znów wrócę do PERFECTY :) Też w Rossmannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zero w tym logiki zupełnie... Zazdroszczę Ci,że piersi Ci nie urosły!! ja nosiłam rozmiar D a teraz przeskoczyłam na F!! Takie dojce się zrobiły! I chodzenie w biustonoszach dosłownie mnie frustruje. jak ściągam stanik to czuję nieziemską ulgę :D I boję się,że właśnie po porodzie i po odstawieniu Małego od piersi będę miała dosłownie "zwisy"...eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mangosiaczek
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie kwestionariuszy, które są w pełni anonimowe, a wyniki z nich uzyskane zostaną wykorzystane wyłącznie w pracy magisterskiej dotyczącej funkcjonowania związku u osób spodziewających się dziecka. Z góry dziękuję za pomoc! http://www.ankietka.pl/ankieta/92700/funkcjon owanie-zwiazku-u-kobiet-spodziewajacych-siedziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny:) Ja tylko tak na chwilke, bo mam Malutki przyjemny obowiazek w domu:D W niedziele o 16 zostalismy RODZICAMI:D Antek wazyl 3520g i 54 cm dlugosci. No i 10 na 10 w skali Apgar:D Buziaki Kochane odezwe sie mam nadzieje wkrotce i opowiem cos wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A NIE MÓWIŁAM!? ŚLICZNIE GRATULACJE!!! Ja to już z niecierpliwością czekam na relacje :D Całujemy i pozdrawiamy!!! :*******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO I TABELECZKA OCZYWISCIE:D *****************************PRZYSZLE MAMUSIE**************************** NICK............WIEK....T CIĄŻY...D. P.......PŁEĆ/Imię p.KwiatPolny....20.......40......17.07........Córcia ? przyszlamama..25.........39.....30.07........Synek< br /> Alcia28...........28........37.......03.08........córeczka< br /> Igieleczka.......21........37.......03.08........ Uspavanka......27........37.......03.08........ Talusia............20.......37.......10.08....... Izka...............26........37.......12.08........Nikola Nietutejsza......28........37.......13.08.......synek Jaś Unia77............34........37......15.08.....córeczka Natalka Doti...............24.........35.......17.08....córeczka /Kornelcia Moniq123.........27........35.......17.08. Maniusia89.......23........35........21.08......Synek Alanek Inflagranti........29........35........22.08. Kinia1109.........27.......35/37.....24.08/11.08.. córcia Alicja Oliwia27l .........28 ........35........24.08. Zuzienka Marti884..........28.........35........27.08..... .Córeczka Maja fabi784............28.........35.......27.08.... ..Synek/? Danuti.............24.........35.......28.08. . ..SYNEK Michał KAJKA30...........30.........34.......30.08. MEGAN86..........25.........34........01.09. .. SYNEK DAWID Nowa_84...........28.........34........01.09.... .CÓRKA! Zuzinka Czarnulka18......18.........34........02.09.. . .córeczka Kama................29.........34.......02.09.2.. ..synek(Manuel) Amefa...............23.........34........03.09.... Jasiek Nika0503...........22..........33........05.09. asia5wrze2012....24..........33......05.09...córeczka /Gabrysia? Kornelia12345.....20..........33......05.09 synek Aleksander Joanna..............26.........33........06.09. ......synek/? Polcia91.............20.........32........08.09. MamciaJ............26.........33........09.09. Tala1011101190..21..........32........09.09.. ..synek Staś Dagusia82.........29..........32........10.09. Wiewióreczka_...24.........32........11.09. Invictia............24..........32...... .11.09.........córeczka Malentka..........24.........32....... 13.09.......synuś/?? Plotka..............27.........32........14.09........syn ek/ Filip Kaliwia.............24..........32.......14.09. ......córcia/Natalka Tajeczka...........28..........31....... 16.09.......córcia/ Kasiulek91.........21.........31........17.09. . ....synek? BlackRosssa.......28.........31........19.09......córcia /Monisia PolaL...............32..........31........22.09. .....córcia Ulci.................26..........31........25.09.....syne k Tymon madziulkao7......24..........30..........28.09......córk a Nikola *************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** Nick............Wiek.. Data Porodu...SN/CC....Imię.........Dł........Waga.... Pysiulek........20.....11.03.2012.....?......Lukasz...... .. ................ Anex88.........26.....01.07.2012.....?......Kamil.......5 5c m....2900g. ..........................01.07.2012....?.....Kinga . Acholek...... 19.....10.07.2012....?......Lenka.......52cm....2700g.... Zussanka.....26......17.07.2012...SN....Antek........54cm....3520g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zussanko cudowna wiadomość, baaardzo się cieszę i gratuluję, czekamy na dalszą relację :))) Super, brawo dzielna mamusiu :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zussanko kochana gratuluje jak znajdziesz czas to opisz nam poród ze szczegółami !!! aaa coraz wyżej jestem do opuszczenia gornej części tabelki :) właśnie skończyłam robić kapusniak bo mój J sobie zażyczył eh a niby kobiety w ciąży mają zachcianki !! Nowa ja juz mam ten fotelik no i faktycznie lekki to on nie jest ale po pierwsze dostaliśmy go a po drugie ta regulacja wydaje mi się rewelacyjna tym bardziej że jezdże bardzo dużo samochodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUSSANKA GRATULUJĘ :* Dużo zdrówka:) Co do piersi to ja już w 3 miesiącu chyba w żaden stanik stary nie wchodziłam. Najpierw sobie z miesiąc czy półtorej do zapięcia takie przedłużki czepiałam ale jak już nijak nie szło się wcisnąć to musiałam się zaopatrzyć w nowe staniki... Przez to teraz się jakoś tak wstrzymuję z zakupem staników do karmienia bo nie mam pojęcia jaki rozmiar za 1,5 miesiąca będzie dobry. Kurcze ostatecznie to w tych jak będą jeszcze dobre to jakoś dam radę bo odpinane ramiączka.... a później coś dokupię:) Ale fajna pogoda takie świeże powietrze, słonko świeci ale nie grzeje za mocno. ehhhh tylko bym spacerowała w taką pogodę ale mojemu Arturowi się nie chce, a sama nie będę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plotka(takarybka)
ZUSSANKO! OGROMNE GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Zagladaj do nas jak Antek tobie pozwoli :) Ja dzisiaj w nocy oka nie zmruzylam :( Jestem sama bo maz na wyjezdzie i cala noc byly ogromne burze :( nie boje sie jakos przerazliwie, ale za ciekawie nie bylo, a nasz domek stoi sobie w gaju(pelno drzew do okola) Ehh.. jeszcze jedna noc i mezulek wraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plotka(takarybka)
A jeszcze co do piersi... moje zdazyly urosnac jeszcze zanim zobaczylam 2 kreseczki na tescie :D Ogolem, podskoczyly z takiego sporego C na potezne DD :) narazie sie tym nie przejmuje, bo mam nadzieje, ze Filipek az tak mocno ich nie zmasakruje hahah! Rozstepy.... Ja nadal mam ten wstretny(zapachowo) Palmers i mam nadzieje, ze nie zapesze, ale jak dotad brzuszek mam czysciutki, a i rozstepy na moich "boczkach" ktore wychodowalam jeszcze przed ciaza, tez zniknely bez sladu :D Mam nadzieje, ze tak zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plotko - współczuję nocnych samotnych burz. Ostatnio u nas też dość często. Mężulo czasem na nocki chodzi, to ja nieraz mam stracha. Zaczynam się martwić o Amefkę. Coś długo milczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zussanko, gratulacje dla Was, Antek - kawał chłopa ;) cieszę się, że już jesteście w domu, super ;) Jak pisała BlackRossa, faktycznie, Perfecta jest dobra, ja używam Musteli, tania nie jest, ale nie mam ani 1 rozstępa, a te które miałam stare na tyłku (kiedyś w dwa miesiące schudłam 9 kg), zniknęły. Podobno dobry jest ten z Tołpy, z Rossmana. Perfecte chwalę na piersi, zwłaszcza, ja bolą, bo mają wyciąg z kapusty. BR, jak masz plamki hormonalne, to super jest ten krem z Perfecty do twarzy, ta sama seria, tylkow Rossmannie go nie ma, ale w Smyku, Cosmedicach, drogeriach Natura - tak. Polecam, ładnie pachnie i super nawilża. Alcia, Mała widać twarda jest, dacie radę ;) Ja dziewczyny mam za to inny problem, no, oprócz tego leżenia - są chwile, kiedy mi strasznie słabo...dosłownie, mam mroki przed oczami i zalew zimnego potu, a Mała się rusza, więc nie wiem, o co chodzi...miała tak któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliwia - dzięki za wiadomość, nie wiedziałam, że jest taki krem na te plamki. Zaraz obczaję :) Co do mroczków, to może przez osłabienie. Ciśnienie pewnie masz niskie. A jak do tego leżysz i musisz wstać po coś, to taka jest reakcja tzw hipotensja ortostatyczna. Jak wstajesz z łóżka najpierw na chwilę posiedź, a potem wstań. A jeżeli odczuwasz to nie przy wstawaniu, tylko chodzeniu - to też się nie martw. Może być tak, że Dzidzia uciska Ci na aortę i stąd takie odczucia. Moja koleżanka tak miała, że nieraz mdlała. Co się okazało - dziecinka była na aorcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kaliwia. Jutro go sobie kupię. :) A bo to w tym Rossmanie to tylko kilka produktów. Daliby całą serię, a nie - musi się człowiek najeździć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt, za to byłam ostatnio w szoku, bo w realu w M1 u mnie np. są całe serie na dziale dzieciaczkowym, także kosmetyków dla Mam ;) A, i np. w Drogeriach Natura są w serii Perfecta Mama jeszcze maseczka jednorazowa, z tej samej serii, kup sobie koniecznie, jest fantastycznaaaaaaa ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ka--liwii
ty sie raczej szykuj na wczesniaka i badz przygotowana-daje ci jeszcze jakies 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×