Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

no i jak się okazało mój nie tęsknił za mamą tylko z komputerem i tv:/ wrócił i nawet się ze mną nie przywitał :( miał mnie dokładnie w nosie poleciał od razu do tv..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamiasty
Ja też dziękuję, było mi bardzo miło, musimy to powtórzyć! Mój przespał się 15 minut w samochodzie i teraz "tańczy". Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, było super :) i u nas chyba naprawdę idzie wiosna. Wczoraj bylismy w parku po południu, mój syn zwalił się dupskiem w błoto, bo nie chcieliśmy Go nieść na rękach. Nauczył się, że jak się zwali w kałużę albo błoto to natychmiast któreś z nas leci i Go bierze. Fuck, czekam na lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj synek miał badanie słuchu, wszyskto w porządku, wyniki b. dobre, jak powiedziała p. doktor - trzeba szukać dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:* u nas tak jakos nijak:/ Igus jakby sie cofnął,jakis bardziej smutny,odosbniony;( ale chyba znalazlam przyczyne...:te cholerne robaki postanowilam leczyc poki co babcinymi sposobami,dawalam mu dziennie sok z kapusty koszonej w niemałych ilosciach;/ i tu: CZYTALAM KIEDYS,ze szczawiany maja ogromny wpływ na autyzm;/ przypomniała mi to dzis terapeutka,ze za duza ilosc kwasu w moczu obciaza organizm dziecka i dodatkowo wytwarzaja sie metale ciezkie... ajjj....teraz Go odtruwam... wiosna where are You??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darcia u nas też jakoś tak nijako ale ja myślę, że przez tą pogodę jak widzę te metrowe zaspy śniegu za oknem to się odechciewa żyć :( dziś zapisywałam dzieci do przedszkola i totalna porażka, począwszy od tego że nie mogę zapisać bo nie mam meldunku, przez to, że młodszy się nie dostanie bo 1 września mu braknie 12 dni do ukończenia 3 lat :/ co ma być to będzie najwyżej dam ich do prywatnego i tyle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas liczy się rocznikowo, jak 3 kończy to bierze udział w rekrutacji. Wszędzie są inne zasady, chore to jest... Żaden logopeda nie chce wziąć mojego dziecka, bo żaden nie ma miejsc. Już piszę chyba do czwartego :/ ale przynajmniej wiosna u nas juhu. prawie stopniał cały śnieg! Słońce jest! http://www.bioautyzm.pl/ zobaczcie tą stronę, jest bardzo ciekawa i wiele na niej cennych informacji. Tylko trzeba mieć dużo czasu, żeby ją prześledzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u nas teoretycznie w rekrutacji może wejść ale dyrektorzy maja wytyczne że maja przyjąć tylko dzieci które maja skończone 3 lata a takich jest zdecydowanie więcej niż miejsc byłam dziś w przedszkolu a tam 12 miejsc na wrzesień a dziś 1szy dzień zgłoszeń i baba miała już 26 zgłoszeń :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas przedszkole prywatne to ponad 1000. Ma sa kra. Uczyniłam pierwszy krok w kierunku WWR, tzn DODZWONIŁAM się do PPP ;) to wcale nie było łatwe ;) mam zadzwonić ponownie po południu i pogadam z panią psycholog od maluszków, która poradzi co robić. Bardzo jestem ciekawa co poradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko do mam maluszków, u których zdiagnozowano autyzm. Jak zachowują się wasze dzieci w stosunku do innych dzieci i dorosłych np. na placu zabaw, na zakupach w markecie, gdy ktoś obcy przychodzi do domu, czy np. w poczakalni w przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas przedszkola prywatne dużo staniały i w zasadzie z jedzeniem wychodzą po ok 700zl, a dzieci z WWR płacą połowę mniej więc prawie tyle samo co państwowe, ten system trochę rozładował najazd na państwowe, za to żłobki to masakra bo 1000zł to najniższa stawka, zwykle 1500 a nawet 2000 za 8 godz plus jedzenie :/ na szczęście mnie to już nie dotyczy :D MamaT mój jak był mały to w zasadzie tak jak i teraz on się nikogo nie boi ani nie wstydzi, każdego zagaduje i jest bardzo otwarty do ludzi pod warunkiem, że ludzie chcą słuchać o tym co ma do powiedzenia bo on już na pytania nie odpowiada :/ teraz to zadaje tysiące pytań wszystkim o wszystko, jak poszedł do dentysty to buzia bolała dentystkę odpowiadać co to jest, do czego to służy, a co się tym robi itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem pytania, co jakie cechy autyzmu? jakbym miała ci opisać młodego to by mi zeszło kilka godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha już zakończyłam rozmowy z PPP, opóźniony rozwój mowy nie jest wskazaniem do otrzymania WWR, musi mu towarzyszyć inne schorzenie np. MPDz, niedosłuch, niedowidzenie, paraliż, autyzm, kiedyś podobno wystarczyło, żeby dziecko miało opóźnioną jedną sferę, dzisiaj jest inaczej. Możliwa jest terapia logopedyczna u nich, ale nie ma miejsc. Finito. Hm, ci z metody krakowskiej nie mają miejsc albo nie odpisują, państwowo nie ma miejsc, wwr się nie należy, jestem zniechęcona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodziło mi o objawy autyzmu, zachowania na podst., których stwierdzono, że to autyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiksacje tematyczne na punkcie pociągów, zygzaka, szeregowanie przedmiotów, układanie kolorami itd opóźniony rozwój mowy, utrudniony kontakt wzrokowy, brak rozumienia zasad społecznych, brak zainteresowania grupą rówieśniczą, bezpośredniość, trudności w sprawności manualnej, nad wyraz rozwinięty intelekt i zainteresowanie żargonem naukowym, mową dorosłych, szczególna prozodia języka, brak stosownej do sytuacji gestykulacji, zerowa mimika twarzy, zamyślanie się, ataki agresji, echolalie, brak relacji z rodzicem, brak empatii, brak rozumienia uczuć, nieumiejętność nawiązywania relacji i brak chęci ich podtrzymywania, interesują go tylko osoby które poddają się jego regułom, nie uczestniczył w zajęciach wspólnych, wycofanie, apatyczność na przemian z nadpobudliwością, nadwrażliwość na dźwięki i światło, tych objawów było mnóstwo a wciąż się zmieniają, jedne się pojawiają, inne zanikają, było rysowanie tylko czarną kredką, teraz jest rysowanie odzwierciedleń rzeczywistych, ale to nie sposób wszystkiego tak wymienić bo jest tego mnóstwo, chociażby potykanie się, wszystko mu z rak wylatuje, brudzi się ciągle, je nieestetycznie, ma wybiórcze menu itd.. on miał 4 lata jak był diagnozowany wiec było zdecydowanie łatwiej niż z takim 2latkiem, młodszy miał testy uproszczone więc wiele fiksacji jest wtedy niedostrzegalnych bo się jeszcze nie wykształciły, podobno optymalnym okresem na diagnozę jest wiek ok 6-7 lat, widzę, ze teraz byłoby banalnie ocenić jego skrzywienia, jako 4 latek to ciężko było jeszcze ocenić pewne rzeczy zwłaszcza ze on niewiele mówił i gigantycznie niewyraźnie, teraz gada jak najęty ale mówi nadal niewyraźnie i bardzo głośno wykrzykując każdy wyraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. To znowu ja. Moj synek nie ma stwietdzonego autyzmu. Narazie go obserwuje. Ma ponad 17 miesiecy nasladuje wszystko co ja robie nie bawi sie sam dluzej niz 2qq1 min pokazuje na wszystko polcem co widzi o co zapytam i jak cos chce np. Jak zobavzy cos ciekawego krzyczy ooooo i pokazuje palcem na to i spoglada na mnie czy ja to tez widze . Pokazuje palcem gdzie mama tata ciocia babcia dziadek itp np gdy sue konczy bajka robi i miwi papa i patrzy na mnie czyli tlumaczy ze koniec bajki. Polecenia typu daj buzi jaki duzy zolwik ile masz problemow itp ma w malym palcu polecebia typu daj tacue idz przynies balonik z drugiego pokoju posxukaj smoczka zaloz kapcie itp tez nie ma z tym problemu przynosi i pokazuje zabawki i rozne przedmioty jakimi sie chce pochwalic kontakt wzrokowy baro dobry nie pokazuje czesci ciala na sobie oko nos na misiu ale uczylam moze dwa razy ale jak powiem daj noge reke wkladaj gliwe raczki do gory to wszystko ok tylko martwi mnie ze tak malo mowi tylko tata baba brum papa nie czesto powtarza koko ale nie wiem znaczenia ale duzo nawija po swojemu a czasami jak powiem powiedz tata to on mowi nie i kreci glowa bardzo duzo rozumie tylko malo mowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu i co w związku z tym? moje dziecko to co Twoje mówi mając 17mcy zaczęło mówić mając lat 4, drugie grubo po 2 roku zycia i to nie ma nic wspólnego z autyzmem, obecnie mnóstwo dzieic ma problemy z mową i musisz być cierpliwa bo zwykle się mowa rozwija fizjologicznie po 3 roku życia i logopedzi zapewniają, ze dziecko może nic nie mówić do 3 roku życia więc nie histeryzuj że twoje nawet niespełna 1,5 rocznie nie mówi, kiedy przewyższa mową nie jednego 2 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie jak to jest najpierw sie czeka na pierwszy swiadomy usmiech potem na podnoszenie nozek potem na przewracanie siadanie raczkowanie chodzenie pokazywanie palcem a potem na mowe no i ja czekam teraz na ten ostatni etam i by sue chcialo zeby on przyszedl jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu mowa to nie jest ostatni etap tego o czym mówisz :D im dziecko starsze tym masz wyższe wymagania, czekasz jak będzie jeździć na rowerze, czekasz jak ułoży 100szt puzzli, czekasz jak zacznie czytać, dodawać, rysować laurki, czekasz kiedy będzie wiązać sznurówki itd.... i tak całe życie, nawet gdy jest dorosłe to jako rodzic będziesz oczekiwać kiedy będzie mieć pracę, a kiedy dzieci itp.. nie można sie za bardzo nakręcać bo można oszaleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas naprawdę przyszła wiosna. Mąż idzie z małym na basen a ja idę myć okna. Mój syn kocha wodę, nie boi się, nurkuje, wstrzymuje oddech, wchodzi pod kaskady, w ogóle sam chce pływać tzn w rękawkach :D ale nie chce, żeby Go ktoś trzymał, no i zjeżdżalnie wszystkie są Jego ;) a ja idę myć okna... Plamiasty jak tam u tej logopedki, będzie Was prowadzić? ja wciąż szukam, napisałam do kolejnej ech. Może jakiś spacerek uskutecznimy? a chodzisz z Małym na basen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zanniepokojonna
Witam drogie mamy. Czy moglabym prosic abyscie opisaly mniej wiecej jak wasze dzieciaczki zachowywaly sie w niemowlectwie? Niepokoja mnie zachowania corki, a mianowicie - potrafi baaardzo dlugo bawic sie sama i to zwykle jedna zabawka (i2 h, a ma 7 miersiecy), nieszczegolnie wnika czy ja lub maz jestesmy w poblizu, rzadko nawiazuje kontakt wzrokowy, mimo, ze sie duzo usmiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas wreszcie wiosna :) zaniepojonowa mamo mój też się tak bawił, jednak wiele dzieci zwyczajnie jest opanowanych i spokojnych, nie możesz na podstawie tylko tej cechy myśleć o autyzmie, mój mały zaczął obracać i bawić się zabawką dopiero w okolicy końca 8mca wcześniej tylko się patrzył, ale oprócz tego miał awersje na noszenie na rękach, nie lubił dotyku, nie lubił przytulania i całowania, co więcej duużo spał, na dodatek nie cierpiał ubierania się, darł się i wyginał w pałąk przy ubieraniu się i kąpieli, myślę że było takich symptomów jeszcze więcej ale teraz tego nie pamiętam, za to drugi synek też lubił się bawić na kocu macie grzechotkami itp a autyzmu nie ma, więc nie wiem czy Ci pomogłam ale ja bym dziecko w innych sferach poobserwowała i dopiero zaczęła wyciągać wnioski niż tylko po tym że lubi bawić się samo, musisz wziąć pod uwagę, że takie małe dziecko ogląda przedmiot i dotyka na wiele sposobów, poznaje go, eksperymentuje itp na co trzeba mu czasu i dobrze że jest ciekawe, pamiętam jak mój młodszy potrafił setki razy turlać butelkę z grochem, zgniatać ją, rzucać w dół zanim przestała go interesować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny!!! Wiosna wiosną-a nas dopadła jakas jelitówka:/ tzn dzieci...od nocy na zmiane piore,przewijam,nawadniam,na zmiane wymiotyją i biegunki:( masakraaaaaaaa..... teraz osłabieni spią... boje sie,ze znowu sie to odbije na psychice Igorka:( ehhh..ciagle cos... MOj jak był mały to byl dzieckiem bezproblemowym choc tezz pogodnym,kontakt wzrokowy nawiazywal,choc nie pamietam teraz w jakim stopniu.Byl grzeczny i tak jakby bez charakteru,nie wiedzielismy w wiekszosci co lubi a czego nie,zawsze we wszystkim ustepowal... teraz po czasie wyrzucam sobie kilka rzeczy,ale zaraz nastepnie usprawiedliwiam,ze to pierwsze dziecko i WIELE rzeczy nie wiedzialam..teraz tylko ROBIE WSZYSTKO,zeby było dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIe mial i nie ma fiksakcji na zadnym punkcie,nie kreci kółkami, nie ma napadów histerii,nie wymachuje raczkami,nie kreci sie w kółko... za to słabo reaguje na swoje imie i słabo patrzy w oczy.Choc jak Go zawolam z okna czy z jkaiejs innej oddali to zawsze zareaguje,słuch ma dobry,wiec nie wiem w czym rzecz. Jestem zdołowana tym wszystkim,dodatkowo te lamblie i teraz ten wirus;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamiasty
Nie taka znowu nowa- tak jak wspominałam na razie czekamy na wizytę u neurologopedy. Na basen nie chodzimy a na spacer chętnie się umówię. Może tym razem gdzieś bliżej nas proponuję Konstancin, park zdrojowy, jest tam też nowy plac zabaw! Zanniepokojona- mój mały w tym wieku bawił się wszystkim ale bardzo krótko. Wolał się przemieszczać, pełzał i turlał się po całym domu i pokonywał wszystkie przeszkody. Pamiętam, że wówczas zwracał uwagę czy my jesteśmy w zasięgu jego wzroku, dopiero w wieku ok 1,5 roku przestał kontrolować naszą obecność, stał się bardziej obojętny i pogorszył się kontakt wzrokowy. Też był grzeczny, bezproblemowy, mało płakał za to dużo się uśmiechał. Jeśli masz jakieś wątpliwości to polecam specjalistów. Jestem zdania, że lepiej chuchać na zimne! Darciaa- zdrówka dla Twoich Maluszków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×