Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

tak ma pastę dla dzieci hehe, ale on ma takie fazy, że nagle wstaje idzie do łazienki i pokazuje żęby mu dać szczoteczkę i pastę :-) i tak z pięć razy dziennie Co do kapcia to teraz czepił się moich one są skórzane a męża z materiału ale to nie chodzi op to że ma zostawić kapcie bo mąż nie ma w czym chodzić hehe tylko czy pozwalać mu na takie zabawy które go "wyłączają"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co jestem zaskoczona aż się popłakałam :-) do tej pry skupialiśmy się na częściach twarzy mąż wzioł teraz takiego mikołaja i powiedział pokaż nosek mały pokazał i tam walnął a gzdie mikołaj ma rączke i młody pokazał tak samo czapkę i buty :-D jeszcze do tego nie dochodziliśmy nie pokazywaliśmy a on wiedział jestem taka dumna, że aż musiałam napisać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agazga my nie pozwalamy na takie zabawy które go wyłaczają bo potem jest bardzo ciężko sprowadzic go że tak powiem do normalności. Rok temu Kuba tez robił sobie takie garaże,potrafił tak wjeżdżać i wyjeżdżać cały czas i tak się w to wkręcił,ze do tej pory potrafi znaleźć sobie jakiś kącik i wjeżdżać tam autami z tym,że kiedy widzimy,ze trwa to już zbyt długo i za bardzo się nakręca od razu mu przerywamy i uczymy bawić się inaczej. To się sprawdza bo już rzadko się zdarza żeby wyrywał nam te samochody i krzyczał bo chce wrócić do tamtej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
agaz-candide ma akzdy człowiek.bez tego nie bylibysmy w stanie przezyc.chodzi tutaj o ilosc tej candidy.moj D mial srednie ilosci(badanie kalu w labor.felix)mimo to,przeprowadzilismy leczenie. dla candidy pozywka sa:biale pieczywo,cukier,owoce/warzywa o wysokim indeksie glikemicznym,antybiotykoterapia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj mial candide w LICZNYCH ilosciach.Przypuszczam,ze po antybiotykach i terapii...leczylismy chyba "macmirorem", a teraz profilaktycznie co 6 tygodni podaje mu PARA FARM. zero cukru,bananów i winogron:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogryzku dzieki za podpowiedz, jutro dzwonie umowic nas do laryngologa. Niepokoilo mnie to zatykanie a nie moglam znalezc jakiejkolwiek podpowiedzi. Mysle ze to dobry trop,dzieki i pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trofimiuk
A jakczesto zatytka te uszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem raz dziennie, czasem trzy,czasem wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam problem , Kuba znowu ma napady gryzienia , wczoraj tak mocno ugryzł koleżankę z grupy że ta ma wielkiego siniaka na ręku , od dwóch dni młody ma problemy ze spaniem budzi się z krzykiem i przewraca się z boku na bok tak intensywnie że w końcu sobie krzywdę zrobi , a do tego też zatyka sobie uszy . Będę musiała znowu do neurologa iść a to znowu 100 nie moja , dodatkowo laryngolog nas czeka bo od ponad pół roku Kuba tak mocno chrapie że ja sama zasnąć nie mogę i do tego ma bezdechy , czasami mi sił brak :-( jak wszystko jest ok to super ale są takie dni kiedy wszystko naraz się dzieje , czy my już tak do końca życia będziemy mieli ? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trofimiuk
No to mniej wiecej tak jak moja. Tylko jak pisalam, nie wiem czy nie robi w ten sposob gestu halo halo. Bo na prosbe aby go wykonala robi identycznie - tez dwqiema rekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj halo halo robi akurat biorac telefon do reki i przystawia do ucha wiec u mnie to raczej nie to, ale niewykluczone ze u Ciebie tak wlasnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym zatykaniem uszu nie ma żartów dziewczyny , mój syn jak się potem okazał miał niedrożne kanaliki i przeszedł zabieg drenażu obustronnego jam bębenkowych to było dwa lata temu a teraz znowu się zaczęło zatykanie uszu i mam nadzieję że nie będzie powtórki więc lepiej sprawdźcie w poradni audiologicznej i laryngologicznej , nie jest powiedziane że to musi być niedosłuch ale lepiej dmuchać na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki, z samego rana zadzwonie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakbytobyłogdybynicnie było
hej dziewczyn dzisaj zadzwoniłam do centrum diagnostyki In corpore i jutro mam wizytę (ktos zrezygnowała) Powiedzcie jak taka wizyta wyglad, mam wizyte z Pania pedagog. Czy to jest tak ze ja prowdze monolg pani słucha a moj wierc***etek szlaje na moich kolanach i dostaje szału że sie ruszyc nie moze, czy obserwacja jest podczasa zabawy a my sobie rozmawiamy.Jestem zleksza poddenerwowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia777
Dziewczyny martwię się o synka, bo jego ostatnio nic nie interesuje, jak z nim usiądę to 3 minuty zajmie się czymś a ogólnie od czasu do czasu coś sam weźmie i bawi się ze 2 minuty a tak to tylko prowadza nas po domu i niczym się nie zajmuje, nie tak jak kiedyś, że usiadł i zajął się czymś dłużej jak się znudził to znow czymś a teraz stracil zainteresowanie zabawkami i tu nie chodzi o to, że tak pochłania go psocenie czy bieganie, on po prostu plącze się, jest jakiś przygaszony. Miałyście takie etapy czy to zły znak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
jak raz InCorpore to niezbyt dobry adres na diagnozę, na rehabilitację owszem ale diagnozę to niezbyt, pani robi wywiad z rodzicem pisze pisze pyta pisze itd.. dziecko w tym czasie dostaje jakieś zabawki oswaja się z otoczeniem, zależy w jakiej sali będziesz mieć diagnozę, ale u pedagoga pewno w małym pokoju na dywan da zabawki, potem się zaczyna bawić z dzieckiem, jeżeli coś niepokoi wzywane sa panie fizjoterapeutki czy psycholog, na koniec dostaniesz skierowanie na diagnozę SI i badania słuchu :DD kasa kasa kasa a opis diagnostyczny po kilku dniach, chodze do nich już ze 3 lata ale są tam różni "specjaliści" głównie ośrodek niestety nastawiony jets na zdarcie skóry z rodziców kas ai kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakbytobyłogdybynicnie było
Dzienki za odzew jak nie oni to mam w Tychach Pania od Cieszynkiej jakas teraputke. I jeszcze poradnia - pedagogiczno psyhologiczna mi została ale tam co do kompetencji poniektórych psyhologow to mam wiele do życzenia. Musze popracowac z synkiem poki do pracy nie wracam bo potem to juz babcia bedzie wychowawywc po swojemu ;-( i tu bedzie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś mnie pytał więc odpowiadam: mój synek póki co nie ma żadnej diagnozy, ale ostatnią obserwację miał rok temu i uważam, że teraz już chyba by dostał.zresztą czekam na synapsis z utęsknieniem, bo mi potrzeba kopa w d**ę:) Jego mowa jest dziwna jak nie wiem aż napisalam do Cieszyńskiej. albo mówi końcówki albo początki wyrazów (mama tań - wstań, taj -czytaj, pu - puść, i - idź, lu - lód, so - sok itd) naprawdę tylko ja go rozumiem w tym wszystkim :)'wyrażnie mówi tylko mama, baba, tata, tak, nie,ten, to, tam, am am, dzik, dach i tego typu słówka. w sumie słownik ma szeroki, część jednak wciąż nazywa dźwiękonaśladowczo czyli hau hau to pies, ciuch ciuch to pociąg, jak nie zna dżwiękonaśladowczych to nazywa normalnie (ziuf to żółw, bób to bóbr, ni to miś itd) Poza tym buntuje się, nie słucha - tzn nieposłuszny jest, czasem bawi się ładnie a czasem bez jakiegokolwiek sensu (np uwiebia ładować swoje zabawki do reklamówki, nie wiem wtedy o co mu chodzi i po ch..to robi ;)) nie ma stimów, rządki robi ale tylko z aut i to przy zabawie w parking, więc luz, wszystko pokazuje oczywiście, lubi czytanie książek i oglądanie obrazków. Plamiasty może spacerek? Jestem już w Wawie i póki co nie wyjezdżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakbytobyłogdybynicnie było
Do Magnollli .Moj ma tak ma roczek ;-) raczkuje za mną niczym sie nie zajmnie tylko kaze sie nosic*****kazuje bezzsensowne miejsca gdzie chce isc na pytania gdzie chcesz isc to pokazuje ścianę, szafę itd wejdzie dotkiniei za chwile cos innego. Zabawki go nie intersują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Co do zatykania uszy to mój też zatykał, potem byliśmy u laryngologa, a potem dostaliśmy skierowanie na drenaż, bo wykryli mu płyn w jamie bębenkowej. Skończyło się na niczym bo okazało się, że płyn się wchłonął. Fakt, wychodziły mu wówczas kły i wcześniej miał dłuuugi katar. Jesteśmy pod opieką laryngologiczną w Kajetanach i wszystko jest ok. Dzieci z autyzmem słyszą czasmi więcej niż my, odbierają częstotliwości, których nie słyszą przeciętni ludzie. Mój na dzień dzisiejszy nie zatyka uszu chociaż wydaje mi się, że słyszy każdą karetkę. Ten pies to nasze drugie dziecko, to mix spaniel-kundel, ma 8 tygodni. Najgorsze jest sprzątanie po nim, dywany są już w piwnicy a ja non stop jeżdżę na mopie. Ale za to mały jest przeszczęśliwy, czasmi boję się, że mu zrobi krzywdę, bo chce na nim usiąść jak na koniku, przytula go mocno i ciąga jak zabawkę. Też potafi być zazdrosny, dziś przybiegł do mnie jak Nuka siedziała mi na kolanach i z frustracją krzyczał- ta moja mama! Magnolia ja uważam, że jeśli w Synapsis nie zauważyli nic niepokojącego to nie powinnaś się martwić. Trofimiuk są różni neurolodzy. Ja trafiłam na taką Panią, która stwierdziła na pierwszy rzut oka, że autyzmu po nim nie widać, sprawdziłą odruchy i dała skierowanie na eeg, bo taka jest procedura w przypadku podejrzenia autyzmu. Nam eeg wyszło w porządku i na tym się skończyły wizyty w tej poradni. Tak jak pisały inne mamy trzeba wybrać dobrego neurologa. Ostatnio mój Filip miewa gorsze dni, jakoś trudno do niego dotrzeć, czasami o coś go pytam kilka razy a on nic, powrócił do zabaw w pozycji leżącej, jeździ samochodami przed oczami, kręci kółkami i stał się jakiś mniej obecny. Z drugiej strony obserwuję postęp mowy, już nie pyta ko ko? tylko co to jest? a do czego? Setki pytań dziennie. Dziś dzwoniła do mnie jego logopedka i mówiła, że jest zachwycona jego postępami. Wczoraj był jakiś dziwnie ciepły, rano trochę apatyczny więc może to jakaś choroba wylęga, uchroń Boże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamiasty
To znowu ja się nie podpisałam. Nie taka znowu nowa- bardzo chętnie! Zadzwonię jutro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamiasty napisz mi tylko dwie pierwsze cyfry Twojego numeru bo mam nowy tel i nie przekopiowały mi się numery :( a mogę nie odebrać i nie będę wiedziala czy oddzwonić ;) (ostatnio różni ludzie dzwonią często bardzo niechciani:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamiasty
604, A może kawka u mnie zapraszam! Bo zapomniałam, że my z tym psem to się ruszyć bardzo nie możemy jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamiasty
ok, wstępnie nam pasuje czwartek, piątek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
do tej mamy co do In Corpore sie wybiera, kochana jesli masz roczne dziecko to tym bardzije w In Corpore nie zdiagnozują Ci go dobrze, szkoda pieniędzy a przede wszystkim Twoich nerwów bo oni dają diagnozy bardzo na wyrost i mówią a to potem sie zobaczy :) powinnaś się na to przygotować że napiszą ci autyzm a to moze nie być ani w setnek prawda, polecam PPP na sokolskiej w kcach ale... tam diagnozują dzieci starsze, spróbować możesz, są super psycholodzy, my chodzimy do p. Morlińskiej, i do p. Rzońcy, świetne panie wiedza czym jest ZA i autyzm, ale mówię o diagnozie 2-3 latka a nie roczniaka, z roczniakiem nie wiem gdzie możesz iść, podobno Prodeste ale to moze być jak In Corpore, nie zniechęcam ale licz się z tym że dadzą Ci diagnozę "na wyrost", zalezy na kogo trafisz to albo Ci to powie wprost albo nic nie powie, Ty sie będziesz zamartwiać itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnolio to chyba dobrze, że dziecko nie siedzi przy zabawkach i samo się nie bawi potrzebuje waszej uwagi a to chyba nie jest cechą autystycznych dziec*****kazuje plcem gdzie chce iść co zobaczyć masz schizę kobieto przepraszam ale mi się wydaję że to zachowanie to raczej na plus zwłaszcza że on ma ile 13 miesięcy? Zrób sobie test m-CHAT może to c***omoże Moje dziecko ma zaburzenia które widać gołym okiem a ja nadal liczę, że jednak to nie atyzm i cięzką pracą bvędzie można to wszystko wyprostować. A tobie specjaliści najlepsi mówią, że wszystko jest wporządku a ty szukasz na siłe. Może porprostu przez ten cały czas kiedy czekaliście na diagnozę poświęcałaś mu maximum czasu dużo pracowałaś itd teraz troszkę pewnie się to zmiejszyło a dziecku się spodobało i chce więcej kontaktu z wami anie zabawek co? Myślałaś w ten sposób? ... dziewczyny wiem, że lepiej śpiewać dziecku tyle, że ja już nie pamiętam tych wszystkich piosenek takich dźwięcznych wiecie o co mi chodzi (kołysanki i inne spiewam :-)) a jakbym puszczała z płyty? śpiewała bym oczywiście razem z płytą żeby małego zachęcić ale sama tych wszystkich piosenek nie znam było by mi łatwiej czy to nie najlepszy pomysł skoro wyłączyliścmy na dobre tv? ... Z mową u nas nadal kiepsko :-( Szwagierka mnie namawia na wizytę u neurologopedy który pracuje z dziećmi autystycznymi tylko nie wiem czy ma to sens jak nie mamy jeszcze diagnozy? Bierze 100 za wizytę ... tez mamy pieska mały od zawsze go uwielbia męczyć hehe . tzn tuli nawet całuje. Czasem wydaję mi się, że nawet chwilami zachowuję się jak on :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×