Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość gość
Popieram. Polityka to na inne forum Mamy dosc problemow o rzeczy do omówienia, nie dokladajmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak.Nikos jest na piersi. Nie było żadnych objawów ..robiłam kontrolne badania bo bilirubina była podwyższona. Badanie na zwykłym oczy i trochę crp podwyższone. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki  86
darcia naciskaj na powtórzenie badania lub idź do innego lekarza. I otwarcie mów o twoich obawach, powiedz ze wolisz miec pewność bo masz takie a nie inne doświadczenia i sie boisz. Rozsądny lekarz weźmie to pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmonika123
dziewczyny wiecie mam taki problem że Gabi ma straszny problem z zatwardzeniem. Ostatnio aż płakała i trzymała się mnie kurczowo. A dzisiaj znów od godziny próbuje i nic. Nie wiem co robić żeby jej pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO nie taka znowu nowa
Do nie taka znowu nowa- nie do ciebie było pytanie i nawiązanie na temat partii politycznych ,tylko do ogryzka która sama w swoim dluzszym opisie nawiązała o tym ,ze udziela się w paramencie i ja z ciekawości zapytałam się jak z ich partyjnością. Nie pasi to nie czytaj i ogryzka odpowiedzi i mojego pytania Nie jesteś od tego abys rządziła się o czym można pisać a o czym nie można i nie rob z siebie szefa tego dzialu . Jak ktoś nie chce to by nie odpisał, jak osoba do której było skierowane moje pytanie nie ma przeciwskazań odpisac, wiec odpisze i tak było. Szukasz problemów na sile ? dyskusja kulturalnie się toczy a ty już jeczyc i cos ci nie pasuje , wiec caly swiat ma dostosować się do twój kaprys. Bujaj się i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama się bujaj :) o ile odpowiedz i pytanie było kulturalne to już następne stwierdzenie o oszolomach - niezbyt. Potem takie zakompleksione pomarańcze jak ty podbijają temat i juz kłótnia gotowa. A my -SZEFOWIE - tego tematu nie chcemy tutaj kłótni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama klotnie wczynasz, jakos pytanie i odpowiedz do ogryzka nie wzbudziło w niej dreszczy ,w przeciwnym razie by odpyskowała a nie zrobiła tego , bo rozmowa była kulturalna i nie obraźliwa, moja opinia tez w której nie zwyzywałam nikogo Szukasz dziury w całym. Tez się udzielam w tym topiku razem z wami, nie masz prawa mi wyznaczać jakie tematy mogę poruszać i się pytac o cos do Ogryzka a jakie nie moge , bo ty sobie tego nie życzysz. Nie obchodzi mnie to Same piszecie tez na inne tematy a nie tylko o zachwianiach autystycznych . Patrz na siebie i nie wchodz miedzy wódkę a zakąske jak cie cos boli. Nie z tobą rozmowe prowadze ,wiec po cholerę się wtranzalasz zbulwersowana ,ze ktoś cos pierwszy wspomniał o polityce? weź leki na uspokojenie jak cie do furi to doprowadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
gościu nie mieszaj proszę, nie pisałam że się udzielam w parlamencie tylko pisałam że kiedyś pracowałam zarówno w Sejmie jak i w PE, obecnie nie pracuję w instytucjach "politycznych", będę jedynie startować w wyborach i tyle, w 2001 roku zakładałam PO, pracowałam dla PO do 2007 roku i bardzo się zawiodłam, nie jestem zwolennikiem PiS ale biorąc pod uwagę jak bardzo zawiodły mnie rządy PO bliżej mi obecnie do , od zawsze byłam prawicowa, to tyle jeśli chodzi o mnie i myślę że to nie jest dobre miejsce na politykę, zwłaszcza wyzwiska, nie taka znowu ma rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
*bliżej mi obecnie do PiS :) nie kłóćcie się o byle co bo nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak , nie ma miejsca na klotnie i wyzwiska ( w żadnym posice nikogo z was nie obraziłam ani nie zwyzywałam) a ty sama wyjedzasz mi z wyzwiskiem od zakompleksionych Więc nie taka znowu nowa Ty sama pierwsza stosuj się do własnych uwag i powstrzymaj się od wyzwisk od zakompleksionych, bo ty pierwsza wyjezdzasz z wyzwiskami , ty i tylko ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma racji bo sama pierwsza wyzwiskami rzuca,ona i nikt inny, a jak ma racje to po co piszesz o polityce ?daj sobie spokoj Tylko jak z wami pisze tez poruszacie wieel innych tematow nie koniecznie dot. autyzmu, tutaj już tego nie dostrzegacie Jakby patrzeć jaki temat kogo drażni to nic by nie moznabylo pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ do furii mnie nic nie doprowadza. Absolutnie. Widzę ze za wszelką cenę próbujesz mnie sprowokować tylko po co ? Jest sobota, właśnie wyszorowalam mieszkanie, mąż w pracy a dzieci na wsi. Wieczorem wychodzimy w miasto pierwszy raz od wieków :D pije kawkę i naprawdę daleko mi od furii z takiego głupiego powodu :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
gościu problem widzę zasadniczy :) gości jest więcej niż Ty jedna, Ty nie pisałaś wyzwiskami ale jakiś gość sypnął oszołomami, skąd ja czy nie tak znowu czy ktokolwiek inny ma wiedzieć że ten gość to nie tamten gość itp.. wydaje mi się że nie taką znowu zbulwersowała sama kwestia oceny względem partii politycznej, nie sam temat jaki został poruszony, czy konkretnie Twoja wypowiedź, takie odniosłam wrażenie że nie taka znowu po prostu osądziła że wszystkie posty gościa są Twoje, ale za nią tez nie mam zamiaru się wypowiadać bo może chodziło o coś innego nie taka znowu zazdroszczę Ci pobycia kilka dni bez dzieci :):) ja właśnie zeszłam z basenu, fajnie jest mieć taki ogródkowy basen, tylko czemu taka jest droga woda do niego? najbardziej wkurza mnie że płacę za ścieki tej wody a wylewam wodę pod kwiatki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
darciu ja bym na Twoim miejscu zrobiła ponowne badanie moczu, bo mocz łatwo zanieczyścić już przy pobraniu, pamiętam że kiedyś Tadkowi wyszły tragiczne wyniki że lekarka sie za głowę złapała ale zrobiłam jeszcze raz badanie i wyszło ok, kolejne za 2 dni i było ok, więc wyszło na to że tamte pierwsze wyniki były zanieczyszczone albo pomylone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka mini mini
Kiki a ty pisłas ze mały dostał odtrutkę jakis czas temu i sądzisz ze to wywołało poprawę? a co to był za lek odtruwający? Dziś byliśmy cały dzień na ogrodzie i mój synek mógł sie tam wybiegać i zażyć troche słońca i wybrudzic sie jak to chłopak. Dziecko brudne to dziecko szczęśliwe :) Dzis po powrocie do domu cała nadpobudliwość jak ręką odjał. Nawet poszłam z nim do sklepu i trzymał mi sie cały czas za rączkę. Wieczorem przed spanie spokojniejszy i chętnie słuchał książeczki. Taka naturalna terapia SI na ogródku. Synek jednak cały czas kaszle i nadal ma wysypkę, ale żadnej gorączki nie ma . Jakis dziwny ten wirus i jestem pewna że dlatego miał taki regres. Dzis mowa troche lepsza ale jeszcze zaczekamy na powrot jego mowy sprzed tygodnia, mam nadzieje ze bedzie lepiej. Za 2 tygodnie mamy konsultacje w ośrodku diagnozującym autyzm. Narazie kazali sie do wizyty przygotować tzn zrobic filmiki z zachowania synka i z tego co nas niepokoi oraz jak sie bawi z innymi dziećmi. Głownie te zachowania dotyczyły zachowań nadpobudliwych oraz zabawy składające sie na szeregowaniu w rządki. Z zabawami z rówieśnikami nie ma żadnych problemów i chętnie uczestniczy w zabawach. Poza tym mam zaświadczenia od rehabilitantki SI oraz logopedy-opinia tych specjalistów jednak nie jest najlepsza. chce z nim iśc na badania krwi IgG na candidę ale zastanawiam sie jekie badania przy okazji zrobić takie najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki  86
Rybki mini mini- teraz wiem ze to odtrutka. Zmyliło mnie ze jak dostal ja pierwszy raz to nie bylo reakcji a okazalo sie ze ta pierwsza go odblokowala a druga wyciągnęła duzo cholerstea. Po godzinie od podania odtrutki zaczal kręcić sie w kolko, uderzać glowa, gryźć, normalnie caly autystyczny pakiet do tego stracil wszystkie umiejętności. Byłam przerażona. Płacz i krzyk z szalonym śmiechem na zmianę, zero reakcji na nas, nawet wachal swój wózek!!! Zadzwoniłam do homeopatii i kazała obserwować i odstawić druga odtrutkę która rozstawał osobno. Powiedziała ze powinno minac po ok 72h i faktycznie. Dziś był juz fajniutki, raz zakręcił sie rano w kolko i podekscytowal sie na karnisz na 2 minuty ale juz wrocil do tego jak był a zle rzeczy zanikają. Poza tym jest super spokojny, oby tak zostało jak nsjdluze:) Dzis duzo starał sie wydawać dzwieki, znow wołam MAM za mną :) Odtrutki dostaje homeopatyczne na razie na antybiotyki i lekka odtrutkę na rtęć. Ale te trzeba dobrać pod dziecko bp każde potrzebuje innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest odtrutka na rtęć czy ma konkretną szczepionkę ? Helios sprzedaje odtrutki na szczepionki, bo przecież odtruwa się nie tylko rtęć ale i inne adjuwanty. Od jakiej potencji zaczęliście ? Napisz Kiki cos więcej bo jestem ciekawa. To dobrze że są takie reakcje bo to oznacza ze organizm walczy i się oczyszcza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAP
Dziewczyny, to znowu ja. ;) I ponownie z prosbą o polecenie psychologa na Dolnym Śląsku. Wiem, że są różne ośrodki itp. jednak na sam poczatek zalezy mi na jednej wizycie u konkretnej DOBREJ i KOMPETENTNEJ osobie, która szanuje dzieci. Także jeżeli coś wiecie to czekam na info! :)) Co do tego co mi odpisałyście ostatnio to fakt, może mi się zdaje, może jestem przewrażliwiona. W szkole byłam bardzo szykanowana i być może wiele spojrzeń i zachować odbieram za bardzo do siebie. I jestem zwyczajnie zmęczona... :( Gościu z Bielska, sprawdziłam na stronie "naszej" poradni i tam wniosek o taką opinię ma zapisy o opiniach psychologa, pedagoga, logopedy itd. "wg wzoru kuratorium" wiec chyba nie mozna zlozyc go przed tymi badaniami... (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAP
Dziewczyny, to znowu ja. ;) I ponownie z prosbą o polecenie psychologa na Dolnym Śląsku. Wiem, że są różne ośrodki itp. jednak na sam poczatek zalezy mi na jednej wizycie u konkretnej DOBREJ i KOMPETENTNEJ osobie, która szanuje dzieci. Także jeżeli coś wiecie to czekam na info! :)) Co do tego co mi odpisałyście ostatnio to fakt, może mi się zdaje, może jestem przewrażliwiona. W szkole byłam bardzo szykanowana i być może wiele spojrzeń i zachować odbieram za bardzo do siebie. I jestem zwyczajnie zmęczona... :( Gościu z Bielska, sprawdziłam na stronie "naszej" poradni i tam wniosek o taką opinię ma zapisy o opiniach psychologa, pedagoga, logopedy itd. "wg wzoru kuratorium" wiec chyba nie mozna zlozyc go przed tymi badaniami... (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogryzek moge prosic cie o adres twojego bloga?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
kilka stron wcześniej blog jest w stopce podany :) tadeuszek.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki:) zeby nie bylo,nie jestem z tych gosci dogryzajacych:P cofalam sie kilka stron wczesniej ale nie natrafilam na adres,tylko na klotnie:P. Czasami tu zagladam,mam synka 18 miesiecy i czasami martwie sie,czy prawidlowo sie rozwija. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka mini mini
ogryzek widze ze przerabiacie wiele twórczych i kreatywnych zabaw. Super, skad czerpiesz pomysły na te zabawy a może z głowy? bo ja czasami wymiękam i brakuje mi pomysłów na jakąś fajna kreatywna zabawe z synkiem. A czy Tadek lubi tez te zabawy z ryżem i układankami czy tylko Przemek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
rybko już tutaj pisałam skąd mam pomysły :) Kasia Czyżycka i jej centrumgloska.pl, do tego na FB funpage polecam Kreatywnymaks i kilka innych blogów, stron FB z zabawami sensorycznymi, w większości się te zabawy powtarzają, część zabaw sama wymyślam, wczoraj np na szybko robiliśmy rybki tonące i wędkę, rybki=balon z ciastoliną zawiązane wstążeczką na "ucho", wędka=gałązka zakończona wieszakiem i gotowe :) Tadek nie lubi tych zabaw aczkolwiek to zależy czy jest scenariusz tych zabaw:) ostatnim odkryciem były rękawiczki jednorazowe wypełnione wodą, bardzo mu się to podobało a byłam pewna że nie spodoba się, to tez była zabawa wymyślona na miejscu bo jak raz farbowałam sobie włosy i leżały rękawiczki w łazience więc chłopcy wymyślili że naleją wody do nich :) jak widać na zdjęciach w większości to Przemek te zabawy preferuje ale też te guziki pompony itp są pod Przemka, takie mamy zalecenia od fizjoterapeuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogryzku a przemek ile ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
za mc i kilka dni 4 lata skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka mini mini
Zdolny chłopak! a mój synuś ma dzis gorączke 38 stopni. A co dziwne przez te gorączke to normalnie inne dziecko! Spokojny, grzeczniutki, przytulajda taki jak nie wiem. Mowa wróciła , pełen kontakt, czytanie książeczek dzis przez cały czas. On leżał pod kocykiem a ja czytałam mu bajki, za oknem burza więc było nastrojowo. Rozwiązywalismy nawet ćwiczenia z wycinankami i naklejkami. a potem jak mu gorączka spadła zapragnał bawuić się w sklep i zmusił mnie do kupienia pilota od telewizora, zegarka, 1 puzzla, klocka i gazety. Nawet musiałam sie z nim targować po za gazete policzył mi aż 11 zł, utargowałam 5 zł i się zgodził. Oczywiście wszystko nabite na kasę. Wogóle nie pozwolił mi wyjść "ze sklepu" i kazał dalej kupować i nawet kupiłam papierek po naklejce za 2 zł. Dziwne jest ze początek choroby totalny regres i uwstecznienie na poziomie1,5 rocznego dziecka a tu po zaledwie 2 dniach przy wzroscie temepratury gdzie synek nie miał tylu energii na wariowanie uspokoił się, wyciszył i potrafił sie skupić i na dodatek przytulał sie do mnie co nie robił zwykle często. Wytłumaczcie mi o co chodzi, bo dla mnie to jakaś medyczna zagadka ani jednego objawu autyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×