Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość gość
to forum jest do bani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzikzpetelka
Terapeutyczne Przedszkole "Guzik z Pętelką" dla Dzieci z Autyzmem zaprasza na zajęcia O PRZEDSZKOLU Przedszkole zostało stworzone z myślą o wspieraniu rozwoju i terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Kameralny dom na warszawskim Mokotowie pozwala się wyciszyć i skoncentrować, co niewątpliwie jest naszym priorytetem. OFERTA Naszym dzieciom oferujemy szeroki wachlarz zajęć, tak, aby zapewnić im możliwość harmonijnego rozwoju i stymulacji. W przedszkolu realizujemy zajęcia z zakresu: -terapii psychologiczno-pedagogicznej; -dogoterapii; -fizjoterapii i gimnastyki korekcyjnej; -terapii integracji sensorycznej; -terapii logopedycznej; -Ruchu Rozwijającego W. Sherborne; -treningu umiejętności społecznych. Dodatkowo w naszej pracy wykorzystujemy elementy innych metod, takich, jak Program Aktywności M. Ch. Knill, Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz czy relaksacja i bajkoterapia. Metody te świetnie wspomagają proces terapeutyczny, ale również uzupełniają podstawę naszej codziennej pracy. Przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-18.00. Zajęcia prowadzone są w trybie zmianowym, tj 7.30-12.30, 13.00-18.00, a czteroosobowe grupy dostosowane są do wieku i poziomu funkcjonowania dziecka. W godzinach nieobejmujących zajęć przedszkolnych zapraszamy do skorzystania ze świetlicy. Przed przyjęciem dziecka do przedszkola zapraszamy na bezpłatną konsultację. Zapraszamy, Zespół Punktu Przedszkolnego "Guzik z Pętelką" KONTAKT Guzik z Pętelką ul. Racławicka 112 02-634 Warszawa biuro@guzik.edu.pl tel.: 531-025-500, 531-025-588

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
Cześc mamusie wiem że dawno mnie nie było mam sporo do przeczytania tutaj obiecuję, że nadrobię. Ale napiszę co u mnie teraz nie odzywałam się bo miałam trochę do ogarnięcia w zyciu forum zeszło troche na bok. Jesteśmy po wstępnej wizycie mamy wstepną diagnozę zaburzenia całościowe są pewne na 100% ale dostaliśmy ze względu na odległy termin wizyty nastepnej (niestety NFZ daje mało kasy) dostaliśmy autyzm dziecięcy aby nie stracic pół roku. Znalazłam prywatne przedszkole które dzięki takiej diagnozie zapewni mase godzin terapii dla małego do tego zwróca mi za terapię SI. Jak pytałam w państwowych to mi oferowali połowę godzin mniej jakas paranoja przecież to są te same pieniądze dla przedszkoli od państwa ale nic zostaniemy przy tym prywatnym skoro daje lepsza ofertę ;-) Rokowania mamy niepewne jestesmy umówieni na diagnozę w zespole ale dopiero na przyszły rok stąd diagnoza na wyrost by móc już działać. Muszę wam powiedzieć że terapia SI daje nam duże efekty mamy więcej słów lepsze zachowanie . Aha psychiatra powiedziała nam żeby mową się tak zbytnio nie przejmować bo on potrafi mówić tylko nie potrzebuję :-( mamy skupić się na kontaktach i relacjach "miedzyludzkich" bo to jest teraz dla niego najwazniejszym problemem ( to jest powiązane z mową) A i jeszcze co że ma bardzo rowiniętą inteligencję i bardzo szybko się uczy i żeby nie skupiać się teraz na nauce typu liczenie, alfabet, książeczki, siedzenie godzinami przy stoliku bo on ma teraz czas na zabawę jest w takim wieku i trzeba to wykorzystać do właśnie nauki relacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_lena82
Witam wszystkich, chciałabym się z Wami podzielić swoją historią, a właściwie historią mojego synka Pawełka. Ostatni czas był dla nas bardzo trudny, ponieważ w momencie posłania synka do przedszkola bardzo szybko okazało się, że nie rozwija się on tak, jak inne dzieci w jego wieku. Wcześniej zauważałam jakieś sygnały np. brak reakcji na moje wołanie, brak wyraźniej mowy, kręcenie się w kółko, ale nie dopuszczałam do siebie myśli, że z moim Pawełkiem może być coś nie tak. Tłumaczyłam to sobie tym, że przeprowadziliśmy się z małej wioski do Warszawy (mąż dostał tu pracę) i małemu jest ciężko się zaadaptować. Ale do rzeczy. Wychowawczyni w przedszkolu zasugerowała nam, że to może być autyzm. Szok! Nie mogłam dojść do siebie przez kilka dni. Stres, płacz, załamanie... I co dalej mamy robić? Nie wiedziałam nic. Mąż za bardzo się nie przejął, ale to bardzo zapracowany człowiek. Na szczęście otrzymaliśmy pomoc ze strony przedszkola - wychowawczyni przejęła się naszą sytuacją i sama zaczęła szukać informacji. Skontaktowała nas z pewną panią psycholog, która pracuje w przedszkolu dla dzieci z autyzmem i wyobraźcie sobie, że ta pani psycholog zupełnie bezinteresownie zaczęła nami kierować - powiedziała że musimy udać się na diagnozę, nawet pomogła nam się umówić do jednej z poradni. Sami z mężem zdecydowaliśmy, że zmienimy przedszkole (tam, gdzie Paweł chodził rzeczywiście odstawał od grupy) i tu znów wyszła nam naprzeciw "nasza" pani psycholog, która umówiła nas na spotkanie ze specjalistami u nich w przedszkolu. Zostaliśmy przyjęci choć jeszcze czekamy na wyniki diagnozy i nie mamy orzeczenia, a nasz synek w pełni uczestniczy ze wszystkich zajęć terapeutycznych, które są w przedszkolu. Niesamowite prawda? Jednak można jeszcze spotkać ludzi chcących nieść pomoc innym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy można wiedzieć, jakie to przedszkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_lena82
To przedszkole to guzik z pętelką. Naprawdę polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw reklama przedszkola,a kilka dni jakże pozytywny wpis....ludzie,wysilcie się trochę. kto przyjmie dziecko,które jest zaburzone bez pieniędzy?subwencja na dziecko autystyczne to ponad 4 tys.i co przedszkole rezygnuje z tej kasy?no chyba,że autorka sama płaci wysokość subwencji,plus czesne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O! no prosze, tacy dobrzy? to ja nie omieszkam sprawdzic, bo moja corka tez czeka na orzeczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu sprawdz,i daj znac czy faktycznie przyjmuja dzieci bez orzeczenia za darmo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy tutaj już nit znie zagląda? Ogryzek? Darcia? Mama Aspika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
ja zaglądam, ale ostatnio tematy typu przedszkole w Wawie mnie nie dotyczy to nic nie pisuję, ja osttanio wciaz walczę pismamai z urzędami na razie zero efektu ale wciąz tlyko spotkania telefony pisma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
o JESTEŚ oGRYZKU . No ktos podłapał temat przedszkola i robi reklamę. Ja też pisałam o przedszkolu ale w sensie kształcenia specjalnego. Może ty mi cos doradzisz. Bo widzisz na poczatku mi mówili że bardzo dobrze jakby lekarka napisała w tym zaświadczeniu że potrzebuje bo dużo możliwości i dyrektorka przedszkola też mi to pięknie opisywała. I tak jest owszem tyle że pojawił się problem bo u nas w ppp nie wiedza czy mogą mu przyznać bo gdzieś w przepisach jest ponoć napisane że należy się dzieciom od 5 roku życia? Czekamy na odpowiedz z ministerstwa. Jak to w końcu jest bo ja wyczetałam w necie ze od 3 rż a nie od 5. Ty to przerabiałaś na Przemku? Wiesz może jak w końcu z tymi przepisami jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
kształcenie specjalne należy się każdemu dziecku o takiej potrzebie! wwr również! nie daj się wkręcić, nie ma potrzeby czekania na jakieś durne odpowiedzi z MEN, bo przepisy są jasno opisane chociażby w necie, odszukaj sobie stronę ORE ośrodek rozwoju edukacji i tam są przepisy, wydrukuj i idź do ppp pokaż debilom, ja mam na Przemka www odkąd skończył 2 lata, kształcenia specjalnego nie ma Przemek ale Tadek dostał orzeczenie o kształceniu specjalnym nie mając jeszcze 4 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
No własnie psychiatra mi powiedziała że on potrzebuje i WWR i KS i obydwa mu się należą przyniosłam papiery a tu nagle kłopot. WWR bez problemu dostanie atylko z tym KS jest problem . A czy ja coś jeszcze mogę dla mojego dziecka zrobić? Tzn czy są jakieś terapie konkretne na które mogła bym zapisać małego? Czy mogę sama szukać w necie np metodę Knillów czy mogę ściągnąć i na własną rękę stosować w domu? kurcze słyszałam że można przestymulować dziecko nie chciała bym mu zaszkodzić zamiast pomóc? Następną wizytę mamy dopiero za pół roku w zespole wtedy dostanę pewnie dokładniejsze wytyczne narazie dostałam od psychiatry zalecenia skupić się na zabawie ale grupowej wspólnej żeby łapał kontakt no i WWR i KS terapia SI ale myślę co jeszcze mogłabym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
aga orzeczenia o KS nie będą chcieli wydać bo to są pieniądze i obowiązki przedszkola oraz ppp wobec dziecka, możesz ich rozliczać i żądać.. ale masz prawo i nie poddawaj się! jeśli chodzi o terapię to możesz robić coś w domu ale co konkretnie to powinien Ci powiedzieć pedagog, logopeda itd.. przestymulować można ale bez przesady.. cgyba masz umiar w tym by dziecka nie zamęczyć zabawami edukacyjnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
Już wiem w czym tkwi problem z tym KS ale ja się nie dam wszystko już wiemnie będę tu pisać bo sporo obcych czyta ale już wiem o co chodzi ppp. Teraz będę małego zapisywać do fundacji tylko czekam jeszcze na komisję żeby odrazu wysłać wszystkie papiery. A powiedzcie mi kto kieruje np na hipoterapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzwonilem do tego przedszkola. o tym ze za darmo, to ona nie pisala ale faktycznie przyjmuja bez orzeczenia, z sama diagnoza ewentualnie. w sumie to calkiem ok bo myslalem ze bedziemy zawieszeni na 2 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
na hipoterapie jak i na inne dogoterapie itp.. nikt nie kieruje bo to są zajęcia prywatne, fizjoterapeuta powinien opisać problemy napięcia mięśniowego dziecka, deficyty ruchowe ale nie musi, bo ktoś kto prowadzi hipoterapię powinien umieć ocenić sam co z dzieckiem jest nie tak, a co do fundacji to ja się teraz wpisałam do JIM, aga jak masz diagnozę i orzeczenie to możesz spróbować jeszcze SUO z MOPSu ale w większości przypadków to trudna droga.. ja się aktualnie z tym bujam już pół roku i nic z tego nie wynika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drogi tatusiu,pani magalen napisala,ze czekaja na wynik diagnozy i orzeczenie.czyli nie ma jeszcze nic. to jak zadzwoniles to dopytales sie jak wyglada kwestia płatnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
ja będę próbowac do zdążyć z pomocą poleciła nam terapeutka tylko w wczwartek mam komisję więc poczekam na papier i w tedy wszystko wyślę. O tym suo to nam mówiła dyrektorka w przedszkolu mówiła że jak będziemy mieli już wszystie orzeczenia itd i przyniesiemy papiery to ona na wszystkopowie bo z jej przedszkola dzieci mają i ona nawet udostępnia salę żeby terapeuci nie musieli przychodzić do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diagnozy takiej pisemnej nie mam nie wiem nawet jak to wygląda bo pełną kompleksową bedziemy mieli dopiero w marcu ale już psychiatra wypisała nam zaświadczenie o SK i WWR wpisując autyzm bo narazie jesteśmy po pierwszej wizycie ale powiedziała że z tego co popierwszej wizycie to ona już jest w stanie powiedzieć że to niestety to i żeby nie tracić czasu wypisała zaświadczenie następna wizyta w lutym i trzecia w zespole w marcu niestety takie teraminy :-(. Czekam teraz na komisje z niepełnosprawności i na orzeczenie z ppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na hipoterapię może skierować lekarz i można znaleźć zajęcia w ramach projektu z PFRON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej Aga,kiedy w grudniu zaczynalam pisać z Tobą na Twoim forum, mój młody wydawał mi się bardzo podobny do Twojego, a jednak diagnozy różne, co nieznaczny, ze u nas wszystko ok, mamy dużo,dużo pracy i nikt mi nie gwarantuje, ze wszystko będzie cacy. Ja teraz mam z mlodym si,MK, neurologopede, od stycznia 2015 wwr. Z diagnostyki, to aktualnie robię podstawowe badania zalecane przez neurologa, ABR ok,EMG tez,zostaje EEG mamy w listopadzie I okulista .Nie wiem czy to pomoże odnaleźć przyczynę ONM i opóźnień. Wazne , ze postepy są. Czasem wydaje mi się, ze jest wszystko ok, a czasami jestem zalamana. A jak Malý reaguje na SI? Pozdrawiam Brylanciki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo Brylanciku fajnie znów cię czytać :-). My mamy trochę diagnozę na wyrost żeby mógł korzystać z terapii jak najszybciej. Tzn wszystko wskazuje na to że to jednak to ale wiesz po następnych wizytach może się zmienić Pełną diagnozę poznamy dopiero za jakiś czas bo następne wizyty dopiero w 2015 r ie ma miejsc niestety.Wszystkie badania typu rezonans i poradnia genetyczna terminy też na 2015 r. Audiologa i okuliste mamy za sobą jest ok..Mamy terapię SI zajęcia u neurologopedy,od 2015 WWR i KS . teraz dopytuję jeszcze o inne metody. Chciała bym wypróbowac też Knillów, słyszałaś o tym ja już sciągnęłam z neta. Co do terapii SI u nas się chyba sprawdza mały robi postępy wyuczył się kontaktu wzrokowego reakcji na imię pani od SI bardzo tegopilnuje . Zaczyna mówić powtarza już prawie wszystko oczywiście nie dosłownie ale słychać że to już wyraz podobnie brzmiący :). Nauczył się podskakiwać co go strasznie cieszy troche niezdarnie ale zawsze coś. Mamy tylko problemy z sekwencjami młody wogóle nie chce tego robić no i czucie głębokie słabo słabo dociskamy się masujemy może coś z tego będzie. W każdym razie nie wiem czy to może taki etap rozwołju że ruszyłostro do przodu czy może to się zbiegło z terapią SI bo odkąd chodzimy jest naprawdę duża poprawa. jedyne co mnie martwi to to że zawęża mu się coraz bardziej menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brylanciki a jaka diagnoza u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Młody ma 2,5 roku. W lipcu byliśmy w Synapsis, tam definitywnie wykluczono autyzm na rzecz opóźnienia psychoruchowego na około 3miesiace. Postępy są, ale nigdy niewiadomo w jakim kierunku się to potoczy. Mogę pisać i pisać co juz osiagnelismy, ale tez o deficytach. Na dzień dzisiejszy największy problem to zaburzona koordynacja wzrokowo-ruchowa, mimo, ze mowi coraz wiecej, zaczyna budować zdania, to artykulacja jest tragiczna. Aga z tym jedzeniem, to pamiętam,ze Ogryzek pisał, że jej Tadek tez w tym wieku zaczął mieć problemy z menu. Dziewczyny jak rozwijać umiejętność układania puzzli, to chyba ma związek właśnie z zaburzeniem koordynacji wzrokowo-ruchowej, bo uklada czasem bokiem, czasem do gory nogami i ogólnie wymaga to mojej dużej pomocy. Brylanciki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazgaga
z puzzlami to za wiele nie pomoge mój młody dopiero teraz zaczął coś układać ale ile się namęczyłam żeby wogóle chciał ile nakupywałam żeby obraze go zainteresował ehzaczęliśmy od rozcinania obrazków żeby ogólnie dopasowywał. Później dostał puzzle dla 2 latków dwu trzy i czteroelementowe i z tymi sobie radzi ok. poźniej kupiłam sześcioelementowe ale taką gre (oczywiście nie gramy w nią ale wykorzystujemy puzelki) są to misie w róźnych sytuacjach jeden z piłką druki z parasolką itd i te też układa ale 15 elementów to już dla niego czarna magia :-( Z tym jedzeniem to się boję bo nie dość że coraz mniej rzeczy je to coraz mniejsze porcję :-( A czy winogron powinien jeść? Bo przyznam się że od paru dni je bezpestkowy bardzo mu smakuję nawet musze chować bo jadł by non stop ale zaóważyłam że od paru dni ma też problemy z zasypianiemi budzi się w nocy nie wiem czy to może mieć związek? Robiłam badanie na candide nic nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×