Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Kajsad- dzięki ;) Niestety, mój synek już za "stary" na ten test. Do Warszawy też mam za daleko na szkolenie. Darciu kochana, nawet nie wiesz jak chciałabym przeczytać, że Iguś poszedł do przodu :) Teraz pewnie ten alergen go blokuje. Ale później pewnie będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
Rybko mini mini - tez chyba nie do kinda z ta diagnoza bo dzieciaczki tutaj tez dostsly diagnozy wczesnie. Mój zwyczajnie 4-5 miesięcy temu był w innym świecie. Nie reagował na imie, nie miał kontaktu wzrokowego, bylp mu obojętne jak ktoś wracal czy wychodził, stymulował sie w zabawie, chodził na palcach, nie pokazywał palcem, zawieszał sie, nie umiał nawet nic dać komuś do ręki, nawiązać kontaktu, nie wspominając o piszczeniu i bezcelowym bieganiu. Był jak male dzikie zwierzątko. Nadal mamy duzo problemow ale teraz dzięki diecie, suplementacji, wykluczeniu tv, podleczaniu opryszczki i wielu godzinach zabaw-nauki z mamą jest lepiej. Reaguje na proste polecenia, na imię, lubi bawic sie razem z nami, wchodzi w interakcje z innymi, pokazuje palcem, nie zawiesza sie i ogolnie jest ok. Teraz jest ciezko bo był miesiąc bez suplementow, lekow i przez chwile również bez diety i pogorszył sie okropnie. Wróciło bieganie, chodzenie na palcach, slaba koncentracja, krzyki nocne i płacz ze śmiechem bez powodu...ale na cale szczescie już wdrożyliśmy wszystko na nowo wiec mam nadzieję ze sie unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te badania dietetyczne są tylko dla dzieci z autyzmem, mając ZA nie kwalifikuje się dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do badan trzeba miec rozpoznanie z symbolem F.84.0 badz F.84.1. Rybko mini mini,nie prawda ze z diagnoza czeka sie do 3 rz.fak ze nie powinno sie wystawiac diagnozy autyzm do 3 rz a czr ze spektrum autyzmu,bo jak nam powiedzial lekarz-dzieci do 3 rz roznie sie rozwijaja,ale przy diagnozie autyzm-masz wieksze "prawa".i tak moje dziecko majac 2 lata i 2 miesiace dostalo diagnoze autyzm.widze duza poprawe,dzieki naszej determinacji i pracy dziecka oraz terapeutow. dziecko mowil malutko,ale rozumie wszystko co sie do niego mowi.nie tylko polecenia z zycia codziennego.widze jak patrzy na mie,jak oczekuje aprobaty,jak chce aby z nim sie bawic.inne dziecko niz przed diagnoza.ay mowa ruszyla,to bedzie super kajsad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamo Aspika,tak mi sie wydawalo,ze twoj synek za duzy,ale myslalam ze moze dla kogos znajmego chcesz namiary. kika,zupelne zaskoczenie tymi wynikami.ciekawe skad taka reakcja u dziecka,na zjedzenie czegos niedozwolonego. dziewczyny,w przyszlym tyg.bede miala namiary na lekarza neurologa,ktory robi masaz czaszkowo-krzyzowy.wrzuce namiary na fb.moze ktoras z Warszawianek bedzie zainteresowana. psycholog prowadzaca D,byla u niej ze swoim dzieckiem.a najpierw poszla sama.miala straszne bole glowy.powiedziala,ze po jednym seansie bol glowy wiecej nie pojawil sie.a bylo to prawie 3 lata temu.ja wysle najpierw moja siostre,bo ona ma bole migrenowe.przebadana jest lacznie z tomografem komputerowym,a migrenowiec lapie ja od czasu do czasu.wiec,mysle ze tez odczuje ulge,jak pozbedzie sie tego typu przypadlosci. kajsad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
dziewczyny, wrzucę filmik na fb z moim małym, powiedzcie mi co o tym myśleć... Mój maly od kilku dni mruczy po czym zaczyna piszczeć bo nie wiem hak to opisać. Wygląda to dziwnie ale z drugiej strony niby cieszę sie ze cokolwiek wokalnego sie pojawiło. Juz głupieje zupełnie bo nie wiem czy to coś dobrego czy raczej odwrotnie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
U nas dzisiaj tragedia :( :( :( Śmiech bez powodu cały wieczór, biedanie całym pędem po domu (z co raz nowym guzem), wariacja kompletna, nawet kilka krótkich epizodów kręcenia sie w kółko, chodzenie na palcach, branie wszystkiego do buzi, drapanie sie po języku i duzo, duzo wiecej złego. U mu dzis kurczaka na maskę klarowanym i mysle czy to nie od tego ta reakcja. Dodatkowo ostatnio tv u nas włączone cale wieczory bo tata ogląda wszystkie mecze więc przestymulowany tym dodatkowo. Juz mi tylko płacz zostaje, jeden dzien wraca nadzieja a kolejnego znow tragedia :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny,wiecie co mi wczoraj Dawid odstawil. Jechalismy do przedszkola.do autobusu wsiadla mama z synkiem.byla to afroamerykanka z synkiem.chlopcy patrzyli na siebie.D patrzyl intensywnie.dal temu chlopczykowi czesc,a pozniej odwrocil sie do mnie i powiedzial ze chlopiec jest brudny...matko jakiego buraka spieklam.wytlumaczylam D,ze chlopiec jest inny tak samo jak on.i ze ludzie roznia sie miedzy soba.pozniej nic wiecej nie mowil na ten temat tylko zagadywali do siebie.minki robili.papugowali po sobie itp.zaskoczyl mnie niesamowicie.nie spodziewalam sie,ze zauwazy ze tamto dziecko ma inny kolor skory niz on.a tu prosze. Kajsad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasami odnoszę wrażenie, że chyba nie do końca akceptujecie i godzicie sie z chorobą dziec****iszę to bez złośliwości. Z jednej strony bardzo wcześnie zaczynacie diagnozowac i wchodzic w terapie. Super. Szacunek. Z drugiej strony chyba nie do końca zdajecie sobie sprawe z tego na czym polega autyzm. Teoria owszem wykuta na blachę. Kiki Twój syn jest jeszcze maly? Nie chce mi sie wracać stronami, ale chyba ma coś ok 2 lat. Nie przeskoczysz dietami (chociaz czytam, ze nie ma alergii) typowo autystycznego zachwania, tu nie ma co płakać. Mozesz go trochę stopowac, ale pogodz sie z tym, że on taki bedzie. Pamiętam, że ogryzek próbowała wam cos na ten temat pisać, ale wyskoczylyscie z bezgraniczna miłością i tym że dla dziecka zrobicie wszystko. Ok. Ja dla mojego syna tez robie wszystko. Wszystko, co moge. Nie przeskocze jego trudnych zachowan. Krzykow, piskow, skakania itp. Zrozumiecie za jakiś czas......... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka mini mini
Kiki moj synek ma podpbne zachowania tez czesto biega po domu i dostaje smiechawki glupawki. Mysle ze to swiadczy o tym ze dziecko potrzebuje sie wystymulowac i wyladowac nadmiar energii. Wtedy najlepiej jest zrobic mu mala gimnasryke z jak najwieksza iloscia bodzcow dotykowych tj uciskanie przytulanie owijanie w koc turlanie sie po ziemi. Mozna tez wtedy wyjsc na plac zabaw. Piszesz ze drapie sie po jezyku czyli potrzebuje tez stymulacji buzi. Mozna by mu robic masaze buzi i miesnia okreznego ust ,masaz jezyka. Nasza logopedka poradzila w jaki sposob takie uciski receptorow robic , zasiegnij konsultacji logopedycznej. My robimy mu tez masaze buzi przy pomocy pileczek z wypustkami i szczotka elektryczna. Poza tym masuje mu raczki i stopki. Nasz synek ma zaburzenia S I wiec zabawa na twardym podlozu jest wskazana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ignoruj
Syn 14 mcy zaszczepiony 9.06 mmr 17.06 gorączka 38, a od następnego dnia nasilona nerwowość, walenie głową w szczebelki, ścianę, nagle odrzucanie głowy do tylu. Jesteśmy na urlopie, ale skracamy i dziś wracamy. Doda., że dotąd był tzw złotym dzieckiem. Martwimy się, oczywiście wybieramy się na cito do lekarza. Co sadzicie? Nie mam możliwości przeczytać tu wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
Kochane moje. Ja akceptuje moje dziecko ale nie akceptuje jego choroby bo to oznaczałoby dla mnie ze dla mnie jest ok jak jest. Co do zachowan to wybaczcie ale są rzeczy nie do przeskoczenia i te ktore są zależne od innych czynników. Co do piskow, krzyków, i szaleństwa ostatnich dni wiem juz w czym tkwił problem. Upieklam mu kurczaka na klarowanym maśle i od razu byla reakcja. Nawet jeśli nie ma alergii to wciąż moze miec reakcje na fenole, toksyny (masło zmienia strukturę chemiczna przy wysokich temperaturach) czy choćby na to ze jest to zbyt ciężkostrawne dla mojego małego. Próbowałam tak 5 dni jeden dzien na maśle i tu krzyki, drugi gotowany lub na oleju kokosowy i tu spokój. I tak do kilku razy zeby sie upewnić. Teraz juz wiem, ze zostajemy przy oleju kokosowym i bez kombinowania. Jedno co wiadomo poki co z badan, bo jesze nie ma wszystkich wynikow, to to ze ma chora wątrobę a to też wpłynęło na zachwanie po czyms ciezkosteawnyn. Kolejna sprawa. Dopuki maly był na ścisłej diecie i suplach to był juz super i park do przodu aż do maja, ale wtedy musieliśmy przestać na kilka tyg zeby zrobic badania i niestety teraz odtruwa sie po raz drugi a to niesie takie zachowanie. A ostatnia rzecz to to ze maly rozpoczął solidna suplementację i oczyszczanie i jak wiadomo, grzyby, robale i wirusy wypuszczają toksyny przy usuwaniu. Wiec powodów jest dużo. Czy mam racje zobaczymy niebawem. Poki co nie wprowadzam nowości i trzymam sie ściśle diety i tego by byla lekkostrawna. Rybko mini mini u nas juz tak kiedyś byli z drapaniem języka i to byly niedobory. Mam nadzieję ze po kilku tygodniach suplementacji znow mu przejdzie i bedzie ok. Ale każde dziecko ma inaczej, moze tez być niedostymulowanie. Najgorsza to jest i tak ta cholerna telewizja, bo to go nakreca najbardziej. A teraz mistrzostwa i maz ogląda wszystkie mecze, więc i maly podpatrzy to tu chwile to tam i zaraz biega jak nakręcony. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
Nie ignoruj- nie chce cię straszyć ale u nas bylo podobnie. A po 2 tygodniach doszły wysypki i rumienie. Tylko ze u nas byly juz problemy wczesniej bo zaczęło sie 3 miesiace wczesniej przy antybiotykach. Trzymaj reke na pulsie i od razu jedz do specjalistow bo kazdy zwykły lekarz powie ci ze to normalna reakcja poszczepienna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamiasty
Kajsad to znaczy, że Twój synek się komunikuje! Mój na Pilickiej zapytał, dlaczego dziewczynka ma cztery nogi, a miała specjalistyczne kule. Też nie wiedziałam gdzie się schować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ignoruj u nas też zaczęło się tydzień po szczepieniach, zaraz wylęgło przeziębienie, mały przestał mówić, patrzeć na nas, stał się nieobecny...Nie ignoruj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
Dziewczyny, przy tym nowym kafe nie wywala spamem jak przy starym. Możemy wrocolic do logowania i pisania z Nicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscia.zakladajac ze twoje dziecko mialoby raka,to pogodzilabys sie z tym i czekala spokojnie na spustoszenie organizmu dziecka a na koncu wiadomo na co,czy walczyla i robila wszystko aby pokoc dziecku? Widzisz,ja jak i reszta mam akceptuje innosc swego dziecka.i chce dla niego jak najlepiej.dlatego walczymy.na jednondziecko podziala dieta,na inne nie.ale nie mozna zakladac,ze wszystkim nie pomoze.moj syn,po odstawieniu glutenu wyciszyl sie i nie jest nadaktywny.bylismy kilka dni temu u alergologa.i on mimo,ze nie widzial zasadnosci diety po badaniach jakie D mial(te z kropli krwi lekarze nie uznaja)to powiedzial,ze gluten nie jest NIKOMU potrzebny do szczescia.przynajmniej ten,ktory jest dostepny w tej chwili na rynku.a nie zapowiada sie,abysmy cofneli sie w czasie kilkadziesiat lat:-P powiedzialam temu lekarzowi,ze biorac po uwage historie medycyny,to w sumie nie tak dawno nie uznawali transplantologiima teraz prosze,jaka to prezna dziedzina.tak wiec nie nalezy wykluczac,ze badania z kropli krwi niedlugo uznaja. Kajsad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PLAMIASTY mam nadzieję, że Cię nie urażę ale jesteś pewna, ze coś jeszcze dolega Twojemu synkowi? Śledzę Twoje wpisy i Filip jest fenomenalny pod każdym względem! KOmunikuję sie, sadaje pytania, ponadprzeciętnie inteligentny? Co jeszcze jest problemem? Dziewczyny jak starac się o rediagnozę w synapsis i po jakim czasie? Czy któreś z Waszych dzieci mówiło o sobie w 2 osobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu,dzwonisz do synapsiss i prosisz o termin.nam na rediagnoze powiedzieli,aby stawic sie po roku czasu. Moj malo co mowi.ale u autystykow to normalne ze w 2os.o sobie mowia. Kajsad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję. My mieliśmy diagnozę w grudniu 2011. Czyli rediagnoza nam przysługuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj,mialo byc ze na diagnozie w listopadzie 2013 roku powiedzielei,aby po roku czasu stawic sie do rediagnozy.z tego co pamietam,plamiastej powiedziano to samo. kajsad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My po roku mieliśmy tylko obserwację, bez komisji. Ale po 2 latach od diagnozy chciałabym synka rediagnozować i zastanawiam się czy to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamiasty
Mój mały mówił o sobie w 2 i 3 osobie, w 2 os. na zasadzie echolali odpowiadał na pytania: chcesz pić, zrobisz tak..., w 3 os: Filipek namalował, Filipek chce siku, Filipek zrobił...Teraz mówi tak sporadycznie. Dziękuję za miłe słowa! Ale niestety nie jest aż tak różowo, nadal mamy wiele problemów: przede wszystkim kontakt wzrokowy, w domu jest nie najgorzej ale w nowych miejscach, w stosunku do nowych ludzi jest tragedia, unika jak może. Nie potrafi się odnaleźć w większej grupie. Ostatnio wyszliśmy na placyk zabaw z jego nową koparą. Było bardzo dużo dzieci i wszystkie z zachwytem ruszyły do jego zabawki, a on po prostu zostawił ją i uciekł z piaskownicy. Gdyby było mniej dzieci to by nie pozwolił jej nikomu dotknąć :( Kolejną naszą bolączką jest nadpobudliwość i ucieczki. Ciągle trzeba go mieć na oku bo nie wiadomo gdzie pobiegnie albo wejdzie. A i jeszcze stereotypowe zabawy i zachowania. Ostatnio strasznie dyryguje, chce żeby wszystko było po jego myśli i nie uznaje kompromisów: mamo nie pij kawy, tylko wodę, idź do kuchni, tato idź do łazienki, Nuka nie leż na dywanie tylko na podłodze...To jest bardzo uciążliwe i doprowadza mnie do szału, bo ja staram się nie tańczyć tak jak on zagra, a to kończy się krzykiem i płaczem. Do tego mamy coraz większe problemy z jedzeniem, jak kiedyś nie mogłam narzekać tak dziś do wszystkiego muszę go namawiać. Jest tego więcej ale tak na szybko to mi się przypomina. Gościu a diagnozę mieliście w Synapsis? Bo oni chyba nie przyjmują na rediagnozę dzieci, diagnozowanych wcześniej gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak w Synapsis, potem byliśmy dopiero rok póżniej i to była wyłącznie obserwacja - p.Agata pytała czy chcemy już rediagnozę czy tylko wskazówki, postawiliśmy wtedy na to 2 ale do tej pory wskazówek nie otrzymaliśmy :( a już pół roku minęło myślę, ze skoro Filipek zrobił tak ogromne postępy w krótkim okresie czasu to będzie dobrze pocieszę się - na bank mam HFA i mam normalne życie, radzę sobie bardzo dobrze; nasze dzieci są i będą wyjątkowe a przy tak wysokim funkcjonowaniu naprawdę będzie dobrze :) czy rozpieluchowując od razu zabierałyście pieluchę na noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My do dziś śpimy z pieluchą, choć i tak przeważnie wstaje z suchą. Poddałam się jak trzy razy w nocy musiałam go przebierać i zmieniać pościel. Jak ma pieluchę to nie sika a jak śpi bez to zaraz plama :( Czekam jak będzie cieplej zrobię kolejne podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki  86
Gościu skąd wiesz na bank ze masz HFA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są testy dla dorosłych określające spektrum, ja miałam robione zaraz po otrzymaniu diagnozy syna, mam pełen wachlarz cech wskazujących na autyzm :) nigdy nikt mnie nie leczył, nie rehabilitował na nic a żyję, mam się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka mini mini
A możecie powiedziec cos więcej na temat tego HFA? o co w tym chodzi? Co do pieluchy to mój synek ma 3 lata i 5 miesięcy i w zasadzie korzysta z nocnika lub sedesu, ale niestety bardzo często zdarza mu sie nad ranem zrobic kupę w majty. Na szczęscie sa to pieluchomajty wiec nic nie przecieka. W dzień nie zakładam zadnych pieluchomajtek tylko nosi normalnie majteczki, ale niestety czesto mu sie zdarza zrobic w ciagu dnia kupę w majty. Najgorsze jest to ze on robi taka luźna kupę. No ale dzisiaj np wieczorem sam usiadł na nocniku i kupe zrobił wiec z tym jest różnie. Chciałabym podkreślić ze my jeszcze nie mamy diagnozy autyzmu, dopiero za 2 tygodnie idziemy do ośrodka diagnozującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamiasty
Ja myślę, że jest wielu ludzi z HFA, którzy żyją całkiem normalnie bez żadnej diagnozy i nawet nie przypuszczają, że mogą mieć jakieś zaburzenia. Podejrzewam, że mój mąż i jego brat to doskonałe przykłady autyzmu wysokofunkcjonującego, dzięki naszym doświadczeniom sami dostrzegli swoją inność. Rybko HFA to autyzm wysokofunkcjonujący. Gościu napisz coś o sobie i o swoim dziecku, będzie nam łatwiej i przyjemniej. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka mini mini
Czyli można miec autyzm przez całe życie nawet o tym nie wiedząc? nie kumam. Zastanawiam sie czy odsoba dorosła z autyzmem wysokofunkcjonującym moze normalnie pracować i zakładac rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×