Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

ja jak narazie bez zadnych objawow:) ale wszystko przede mna, w pierwszej ciazy musialam jeszc co godzine bo bylo mi bardzo slabo i kolo 4 tygonia zaczely sie mozne bule brzucha, i ledzwi przez co zarywalam noce, ale teraz jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tez mi ten drugi bardziej sie podoba musze tylko znalesc dobrego dostawce tych wozkow, wogole dopytac o serwis itd obecnie mam jedo bartatine classic i jestem zadowolona ale bede go sprzedawala:) mysle kolo lipca a dla corci i tak musze miec wozek do zlobka wiec kupimy nune

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dolegliwości ciążowe raczej nie dokuczają, pod wieczór mam trochę nudności ale bez wymiotów i odrzuca mnie od zapachu smażonego mięsa jeszcze bardziej niż przed ciążą. W ogóle nie cierpię tego zapachu ale wcześniej jakoś dałam radę coś usmażyć i jakoś się trzymałam ale teraz nie jestem w stanie tego znieść. Cóż, mąż będzie musiał przez jakiś czas stołować się poza domem albo przejść na dietę wegetariańską:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie boli brzuch dosyć mocno po prawej stronie tak jakbym miała owulacje, jem 3 razy więcej niż dotychczas i pije hektolitry wody, powiedzcie jak was ten brzuch boli bo trochę się niepokoje a że pracuję na noce więc mam dylemat czy iść jutro do pracy. Pracę mam fizyczną gdzie głównie dźwigam, przestawiam i się schylam. Mogę ew. wziąć urlop na żądanie bo w środę idę do lekarza i pewnie ten mi coś na to zaradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara.klara
Poronienia miałam między 6-7 tc. Ale moje B hcg wynosiło 36 uml, na usg nie znalazł lekarz nawet pęcherzyka, warto robić to badanie za drugim razem to wiedziałam i byłam przygotowana na szpital. Najlepsze jest to, że teraz to pilnowałam żeby nie wpaść, żeby się przebadać najpierw. W końcu nie minęły 3 mc od odtatniego poronienia i bach. Wpadłam zaraz po okresie a płodne zawsze jak robiłam testy wypadały mi przed okresem, jak to nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara.klara
na samym początku w momencie jak miałam mieć okres to bolał mnie brzuch chociaż nie wiem czy można to nazwać bólem może takie ukłucia, chwilowy ból i plamienia miałam wieczorem ale krew nie była taka jak w okresie tylko taka jasna czerwona i bardzo mało ale to minęło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara.klara
Mój sposób na nudności to jeden herbatnik - mi pomaga nudności mijają . Jeżeli macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby to proszę napiszcie, na razie przy łóżku mam herbatniki ((-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia2012
Cześć jestem w 5 tc1d. To moja trzecia ciąża , drugą poroniłam. Mam 15 syna .Długo zwlekaliśmy i chyba jestem najstarsza z Was. Obawy mam jednak takie jak Wy. Boli mnie podbrzusze ale lekarz powiedział , że to normalne i nie stresować się , co ma być to będzie. Łatwo mu powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, powiem Wam dziewczyny, że wkurzona jestem... Właśnie wróciałam od gina.. Byłam u niego pierwszy raz bo w mojej przychodni to mi zaproponowali termin na kwiecień!!! Ale to osobny temat... No więc jestem po tej wizycie i tak: zdjęcia nie dostałam, nie wiem ile mm ma pęcherzyk, który to tydzień, jaki termin, nie zrobił mi echa płodu, bo powiedział, że na tym etapie to go interesuje tylko lokalizacja, czy nie jest to ciąża pozamaciczna. Wyśmiał mnie, że zanim zaczęłam się starać o dziecko zrobiłam badania na toxo i cytomegalię- a ponieważ dziecko było planowane to chciałam się zbadać i ewentualnie podjąć odpowiednie kroki. Dał skierowanie na morfologię, cukier i badanie moczu.. O badania hormonów tarczycy musiałam się sama doprosić! Powiecie: trzeba się było dopytać. Ale jak się jest pierwszy raz w takiej sytuacji i człowiek jest taki przejęty, w dodatku z maszynerią między nogami, to głupieje. Nie wiem sama, chyba trzeba się przerzucić na konsultacje prywatne, jak się lekarzowi kasą pomacha przed nosem to może inne będzie jego podejście do pacjenta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie dziewczyny, a może to ja przesadzam? Jakie macie zlecone badania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja juz po wizycie, mojej kruszynce pięknie bije serduszko. Co do badań to na razie krew i mocz mam zlecone. Lekarz pytał sie też o tarczycę, ale póki co badań nie zlecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara.klara
Ja mam już prawie 18 letnią córkę (-: w tym roku skończy w końcu doczeka się rodzeństwa. Jestem szczęśliwa bardzo choć jest też we mnie strach, czy u Was też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divert ja powiem tak, mieszkam w Norwegii i tutaj do lekarza lub poloznej idzie sie dopiero jak jestes kolo 8 tyg ciazy, zadnego usg chyba ze prywatnie, tylko masz osluchanie brzucha czy serduszko bije. zadnych takich badan jak ty wypisalas nie robia, jest tylko wywiad, jeeli polozna widzi ze jestes otyla, w rodzinie sa cukrzycy i masz cukier w moczu to wtedy kieruja na badania na tarczyce, jezeli czujesz ze masz infekcje wtedy na prosbe tez ci zrobia badania. normalnie robia badanie krwi na obecnosc hiv, zapalnia watroby, innych chorob zakaznych. wizyta trwa kazda okolo godziny na zasadzie jak sie czujesz, jakie masz obawy, badanie moczu, wazenie, mierzenie obwodu brzucha, posluchanie serduszka i kwita jest tylko 1 usg to polowkowe. ja w pierwszej ciazy tez panikowalam, ze czemu tutaj nie kieruja na te wszystkie badania, ze ta opieka jest zla....ale co corcia jest zdrowa, cala ciaza przebiegala wzorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź:) Ja też przed chwilą troszkę poczytałam w necie i okazuje się, badania na hormony tarczycy nie są standardowo robione. Chyba się zasugerowałam doświadczeniami koleżanki, a fakt że ona do szczupłych nie należy. Pewnie też byłam zła na lekarza, że nawet serduszka nie zobaczył i w ogóle taki jakiś arogancki był, to wyskoczyłam z tymi badaniami.. No ale na wirusowe zapalenie wątroby też mnie nie wysłał.. może przy następnej wizycie? Chyba też powinnam dostać zaświadczenie o ciąży (na wypadek gdyby jakieś choróbsko mnie dopadło i L4 trzeba było wystawić) i mieć założoną kartę ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diverta mi robili to badanie na zapelnie watroby dlatego ze jestem obcjokrajowcem a w Polsce jest duzo ryzyko tego typu schorzenia, poczytaj w internecie kiedy kieruja ginekolodzy na takie badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też nie założył karty ciązy, mimo bijącego serduszka. Stwierdził że na następnej wizycie to zrobi, czyli za 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff, uspokoiłyście mnie. Wygląda na to, że zaczynają się u mnie histerie ciążowe.. ;) to teraz pozostaje spokojnie czekać do następnej wizyty, którą mam na 12 marca... ależ będzie mi się dłużyć.. BTW orzechoowa gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
Czesc dziewczyny ;) Ja tez po wizycie :) wyszedl dzisiaj rowno 6 tydzien, pecherzyk 17 mm a dzidzius 6 mm ;) i serduszko bilo:) Karte ciazy dzisiaj zalozylismy i juz mam pierwsze zdjecia :) bardzo jestem szczesliwa :) nastepna wizyta 5 marzec:) A co do badan to dziewczyny nie przesadzajcie ;) ja w pierwszej ciazy poza moczem cukrem i morfologiom mialam tylko hbs i hcv i to sie robimniej wiecej w polowieciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis jak nie tera zto pozniej uslyszysz:) a to 9 miesiecy trzasnie jak z bata:) ani sie obejrzysz choc na koniec bedzie ciezko:) Viivii super ze masz juz zdjecia:) czlowiek to czasem nie uwierzy poki nie zobaczy:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara.Klara widzę ,ze też masz już duże dziecko jak ja. Też się boję i mam obawy czy będzie dobrze ale musi być. Moja koleżanka ma 38 i jest obecnie w 7 m-cu i wszystko ok. Nam też musi się udać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnulka90
dziewczyny ja też mam te cholerne mdłości , nie tylko z rana ale i cały dzień juz nie wiem jak sobie radzić , :P do tego ciągle zmęczona ,a ból piersi taki jakby zaraz miały odpaść , cholernie twarde są .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Wczoraj zaliczyłam wizytę u lekarza. Wszystko jest ok, serce bije, rozwija się dobrze. Termin mi określił na 8 października czyli dokładnie w moje urodziny! Jeśli chodzi o badania to zlecił tylko morfologie, mocz i glukoze na czczo. Dzis mam troche czasu na szperanie po necie poszukam jakichś ciekawych informacji na temat żywienia sie w ciąży. Mam nadzieje że tym razem nie przytyje więcej niż 10 kg! W kazdym razie zupełnie mam zamiar zrezygnować ze słodkości i ze smażonego mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
jORDAN mi wczoraj tez wyliczyl termin na 8 pazdziernik;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Dzisiaj była u mnie przyjaciółka pochwalić się ciążą:D, ma termin na koniec sierpnia. Strasznie się cieszę bo mieszka w bloku obok i będziemy sobie razem chodzić na spacery:) Ostatnio mam straszną ochotę na budyń. Ciągle bym jadła. Mam nadzieję, że mi to przejdzie bo ile można:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
orzechoowa jedz jedz nusisz troje wykarmic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, ale przesadzać też nie mogę jedząc za troje bo pod koniec ciąży będą musieli mnie toczyć:D;) Taka baryłka będzie ze mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny troche sie niepokoje, bo ja nie mam żadnych objawów ciąży. według obliczeń to jest 5 tydzień, lekarza mam na 22 lutego, @ powinnam mieć 11 lutego, i nie ma 2 testy pokazuja ciąże, wiec chyba jestem ale nic nie czuje - wedlug tego co czytam to wszystkie kobiety w ciązy maja objawy. ja jestem tylko jakby troche spiaca i brzuch mnie pobolewa ( nie boli ) jak na okres. czy któraś z was też tak miała ? ale chyba 2 testy nie moga sie pomylic - prawda, tym bardziej ze okresu nie dostalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×