Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Hej wszystkim, ja dziś już stresa mam, idę na te badania do dwóch lekarzy - na dobry sprzęt i na gorszy sprzęt. Oby tylko dzidzia się ułożyła jak trzeba, od rana już proszę,żeby była grzeczna :D A u mnie dziś szaro,buro i pada deszczyk, czy zimno??? nie wiem jeszcze, ale pewnie tak. Macro, fajnie,że się odezwałaś, mogłabyś napisać więcej :D Miłego dnia dziewczyny, uciekam się szykować powoli, najpierw śniadanie,tabletki, kąpiel a potem na 11.30 do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa mamuśki jaka kawę pijecie .....zwykłą czy rozpuszczalną????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam jeszcze takie pytanko....kiedy robi się badania na cukier bodajże, że dają glukozę do picia? bo mnie sie ostatnio szwagierka pytała czy już to piłam a jak powiedziaalm że nie to była bardzo zdziwiona. Ona miała cukrzycę ciążową więc dlatego miała takie badania czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dan-mos
Aniu - tą glukozę, z tego co pamiętam, robi się koło 26 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze ja, ja kawę piję rozpuszczalną i prawie połowa to mleko :D co do glukozy to słyszałam o tym badaniu ale wiem,że u nas to około 20 tc gin zleca. Tak słyszałam, nie mam pojęcia czy wcześniej też??!! Zaczyna puszczać mi ból kręgosłupa i nogi, mam nadzieję,że już będzie ok i nie będę się męczyć. Moja córka dziś zapytała mnie: mamo ty tak leżysz i leżysz, a co będzie w 9 miesiącu ciąży???? a jak przytyjesz, to kto cię z domu wyniesie???? rany załamka...hehehhee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) u mnie też od rana szaro i mokro za oknem.. ale szczerze mówiąc czasami lubię taką pogodę - dzisiaj jest specyficznie.. może dlatego, że pomimo tego jest ciepło ;) Pojechałam dzisiaj w końcu na te wszystkie badania z krwi... byłam w szpitalu o 7 i nawet udało mi się to szybko załatwić.. przede mną były tylko 4 osoby - wow! Ale oczywiście prawie padłam.. zawsze robi mi się słabo na pobraniu krwi.. babeczka która pobierala mi krew zauwazyła że odjeżdżam i szybko kazała i wstać i przejść na leżankę hehe a później cały czas ze mną rozmawiała i pytała czy już ok... o dziwo bardzo miłe te babeczki w szpitalu :) Później zaliczyłam poranny spacer w deszczu do pracy i od razu mi lepiej... jednak częściej muszę zostawiać samochód i robić sobie spacery bo od razu inaczej się czuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) u nas glukoze robia w okolocach 26 tygodnia ja tez po badaniach :) po 16 bedzie mozna odebrac :) a teraz w koncu sniadanko bo juz ledwo dojechalam taka bylam glodna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, a mnie sie narazie udaje i pierwsze i drugie badania robili mi jak byłam w szpitalu wiec narazie nie musze nigdzie dodatkowo chodzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas w 20tc i pod koniec wieksza dawka glukozy do picia,czyli dwa razy takie badanie sie robi....ja roznie ,raz pije rozpuszczalna,raz zwykla sypana:)mamusia 3maj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie mamusia na tym genetycznym przy dobrych wiatrach to plec poznasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jak samopoczucia? ja dzis pospalam, juz kawke wypiłam i teraz za sniadnako sie biore. byłam wczoraj u stomatologa i mam jakies podraznienie przy ósemce. generalnie zab do usuniecia o czym wiem juz od dawna. niby zdrowy ale rosnie nie tak jak trzeba. po porodzie usune. a poki co mam plukac jakims plynem. od wczoraj juz duuuzo lepiej:) wczoraj bylam tez na wizycie u gin. wszystko dobrze. bębel rośnie, serducho bije:)ma ok 7 cm, dokladnie juz nie da sie zmierzyc bo bardzo sie rusza i podobno teraz mierzony bedzie obwod głowki i tym lekarz bedzie sie sugerowal-tak powiedzial moj ginekolog:)wlasnie koncze 14 tydz:) ale ten czas leci Diana 26-bardzo ładne łóżeczko:) też chce takie z płaskimi szczebelkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emachines fajnie ze wszystko dobrze :) ja mam do wizyty jeszcze tydzien i juz sie nie moge doczekac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może polecicie jakas fajna komedie ktorej jeszcze nie widzialam, bo bym sobie cos obejrzala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pisałyście tu o Hashimoto, ale już nie mogę odnaleźć tych wpisów i tym samym Waszych nicków. Szukam dziewczyn, które leczą Hashimoto w ciąży :) Moja koleżanka właśnie się dowiedziała, że też choruje, a planuje ciążę i trochę ją to wszystko niepokoi.. ale Wy jesteście przykładem na to, że tarczycę w ciąży też można kontrolować :) i to z sukcesem! Mam dziś umówioną wizytę u endo, ale moje wyniki są bardzo ok - nic się nie zmieniło od lutego, więc chyba nie idę. Mam zapłacić 100 zł tylko za to żeby babka popatrzyła na wyniki i powiedziała - jest dobrze, nie zmieniamy dawki leku. Bo żadnych badań ani usg ona nie robi - 100 zł za 10 min pogawędki. Pójdę za jakieś 2-3 tygodnie i wtedy też powtórzę badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia fajna ta twoja córa :D U nas dzisiaj brzydko i pada. Poszłam psa wyprowadzić i całą zmokłam brrrrrrr... Dom ogarnięty i nic mi się więcej nie chce robić. Komedii żadnej nie polecę, bo w zasadzie nic nie oglądam, książki pochłaniam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty i oczywiscie za wyniki dziewczyn po amino!!! graga - super komedia - "żona na niby". bylam w kinie, a potem kupilam na dvd - tak mi sie podobalo :) diana - ja mam hasimoto i niedoczynnosc. przed ciaza musialam po prostu uregulowac wyniki tsh. teraz jestem na lekach - euthyrox - bede to zazywac zawsze. a w ciazy dostalam dodatkowy jod. co miesiac robie badania tsh, ft3 i ft4 i chodze na kontrole do endokrynologa. i tyle. nie jest to jakos bardzo uciazliwe. najwazniejsze to przed ciaza uregulowac hormony, bo np za wysokie tsh moze utrudniac zajscie w ciaze. jesli moge radzic, to niech kolezanka nie szuka w necie informacji o hasimito, bo z tego co pisza niektorzy na forum moznaby sie zalamac a nie jest tak źle! :) pozdrawiam was :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga ostatnio oglądałam druhny i był ok. Ja online oglądam seriale. Wczoraj obejrzałam najnowszy odcinek przepisu na życie. Nałogowo oglądam jeszcze gotowe na wszystko i chirurgów. Przyjaciół obejrzałam już kilka razy wszystkie serie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniał mi się jeszcze inny film - gry weselne. Niby komedia ale ja się bardzo na nim wzruszyłam i przez pewien czas był smutny ale się dobrze kończy. Płakałam na tym filmie prawie tak samo jak na PS kocham Cię. Ale ten drugi na pewno odradzam w ciąży bo bardzo smutny. Mamusia już niedługo zaczyna wizytę. Oby jej stres minął i dzidzia się nie wierciła za bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmiany w becikowym w 2012 r. Od stycznia 2012 r. zmienią się przepisy. Obecnie wystarczy, że do wniosku dołączy się zaświadczenie, że matka dziecka w czasie ciąży miała przynajmniej jedno badanie przeprowadzone przez ginekologa lub położną. Musi na nim być imię i nazwisko osoby, która je wystawiła i pieczątka. Pamiętaj ! Zaświadczenie nie musi być na specjalnym druku. Może to być zwykłe pismo. Od 2012 r. się to zmieni. Wraz z wnioskiem trzeba będzie złożyć zaświadczenie, że matka dziecka przez cały okres ciąży pozostawała pod opieką medyczną. Potwierdzić ma to zaświadczenie, które będzie wystawione przez lekarza lub położną. Pamiętaj ! Pierwsze badanie, które jest wymagane do becikowego powinno być przeprowadzone przed upływem 10. tygodnia ciąży, a następnie muszą być robione w każdym kolejnym trymestrze. Zaświadczenie (kolejna zmiana) będzie musiało być wydane zgodnie ze wzorem określonym przez ministerstwo zdrowia. Uwaga!: Zmiany wejdą w życie od stycznia 2012 r., ale obejmą już wszystkie matki, które po 31 grudnia 2011 r. będą się ubiegać o powyższe świadczenia bez względu na datę zajścia w ciąże czy też datę urodzenia dziecka. Przepisy nie przewidują tutaj żadnych wyjątków. Dla przykładu: kobieta urodziła dziecko w 2011 r., ale z wnioskiem o becikowe wystąpi w 2012 r. - będzie ona podlegała już nowym, bardziej rygorystycznym przepisom. Uwaga!: Becikowe przysługuje także opiekunom prawnym, opiekunom faktycznym (osoba, która faktycznie opiekuje się dzieckiem, jeżeli wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o przysposobienie dziecka) oraz rodzice adopcyjni. Oni nie muszą przedstawić zaświadczeń lekarskich. Wniosek o becikowe należy złożyć w ciągu roku od objęcia dziecka opieką lub przysposobieniem. Jakieś nowości w becikowym są????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do filmów wczoraj Szymciowi ściągnęłam HECA W ZOO-komedia familijna. mnie rozbawił do łez: WYJAZD INTEGRACYJNY :) NIE WIEM CZY OGLĄDAŁYŚCIE : LISTY DO M.... Fajny film oglądałam tez po przeczytaniu książki :BIAŁA MASAJKA Z dziećmi warto obejrzeć :Czarodziejka LILI,Sekret MAGIKA. Kto nie ma jeszcze dzieci i nie oglądał polecam -epoka lodowcowa 3 :D przezabawna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla słyszałam o tych zmianach...wszystko ok, zastanawiam się tylko nad tym jak wygląda sprawa z kobietami, które późno dowiedziały się że są w ciąży?? Przecież często sie to zdarza, że niektóre kobiety dowiadują się o ciąży w 4 lub nawet w 5 miesiącu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny nie mogłam sie oprzec i przy okazji siusiu siadłam do komputera :) Mamusia zdała Wam relacje jak było :) ból znosny dużo otuchy dał mi mój lekarz ale przed badaniem nie wytrzymałam psychicznie ( studenci byli widownią ) i zaczełam płakać jak małe dziecko stres zrobił swoje lekarz rozumiał że po poronieniu mam traume i boje sie o wszelkie zabiegi związane z obecną ciążą... ale wytrzymałam i jestem z siebie dumna !!! :) Bedę miała córeczkę Maję :D tak ją zestresowałam ze na głowie stawała i tak sie wierciła że pobrali mi 10ml wód zamiast 15ml bo bał się że mała podejdzie pod igłe.... mam nadzieje że im starczy do badania.. ja jutro na 10.15 na wizyte do gin i po zwolnienie zobaczymy co u córeczki słychać :) fałd się całkowicie wchłonął więc jest dobrze wszystkie parametry w porządku :) Trzymajcie się dziewczynki odezwe się jutro... spadam bo Mąz pranie wiesza i nie moze mnie zobaczyć :) MONIA JESTEM Z NAS DUMNA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga super wiadomosc jestem pewna ze u Waszego dzidziusia wszystko bedzie dobrze :) Gratuluje coreczki :) fajnie kolejna mamusia juz wie kto mieszka w jej brzuszku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TUSIA ja bym brala ten czarny czarny inne dla mnie sa albo za pstrokate albo mi jakos nie pasuja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem :) odespałam nockę a raczej intensywny wieczór. Podleczyłam gardło---świat jest piekny :) mamusia :)-------a wiec była w klinice u A. U pani dr. Kasi. Bardzo dobry specjalista w usg. Miało byc 20 min wyszło z 60 :) dzziecko uciekało nie chciało się pokazywac, wiadomo na tym etapie- 13tydzień nie jest duże. Pani powiedziała bym poszła się przespacerowac,zjadła coś wypiła słodką herbate i faktycznie pomogło,dziecko pokazało buźkę do pomiary kości nosowej i fałdu karkowego. Parokrotnie miezrone to co najważniejsze. Wszystko w porządku naprawdę mam ulge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny najlepszy ;) ja sie juz ograniczylam do 3 modeli wozka hehe teraz bedzie ciezko cos wybrac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×