Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

ja byłam w aptece i zakupiłam troche rzeczy żeby później mieć mniej - szczerze to myślałam że to troche taniej mnie wyjdzie... może którejś się przyda jak napisze co kupiłam.... podpaski poporodowe x 2 podkłady 1 paczka lactacyd femina plus do podmywania się po porodzie herbatkę na laktację z hipa zasypkę do pupy alantan maść bepanthen - wyczytałam że i do pupy i na popękane brodawki :) więc się wykorzysta:) no i te nożyczki z zaokrągloną końcówką:) z jakiejś firmy baby nova - wcześniej miałąm też chyba z canpolu, ale jak obcinałam paznokcie to mi się całe wyginały a te są takie bardziej metalowe i solidniejsze:) gdybym kupowała te rzeczy w normalnych cenach to bym zapłaciła ok 110zł, a że rano są ceny hurtowe to zapłaciłam 83zł :) troche zaoszczędzone:) chciałam jeszcze majtki z siateczki - ale nie mieli - powiedziała, że jak się da to zamówi, mieli ale takie choćby z waty a ja takich nie chce:) i jeszcze zostanie mi do kupienia emolium do kąpieli i narazie bym chyba wszystko miała na początek i do szpitala:) wiadomo reszta rzeczy w supermarkecie się kupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam wczoraj wieczorem u diabetologa. Super kobieta- przyjemna, konkretna! Powiedziała, że wynik 169 dla dorosłej osoby to jeszcze nie cukrzyca a tylko podwyższony poziom. Ale w ciąży każda nieprawidłowość z glukozą nazywana jest cukrzycą. Sama dieta powinna pomóc. Mam mieć dietę minimum 6 posiłków dziennie. Z umiarem można wszystko co do tej pory jadłam bo pytała mnie co mniej więcej jadam. Zero cukru, słodzików. Nie mogę jeść winogron, bananów, dojrzałych i suszonych owoców. Z owoców sezonowych: truskawki, wiśnie, czereśnie - kubek dziennie. Warzywa mogę wszystkie pod warunkiem, że da się zjeść je na surowo albo ugotowane na pół twardo. Chleb ciemny ale tylko taki, który ma opisany skład. Nie może zawierać słodu jęczmiennego, karmelu itp. Makarony, ryże i kasze - wszystkie al dente. Musli mogę na śniadanie ale lepiej zrobić samej - otręby, orzechy, trochę płatków kukurydzianych bo gotowe są dosładzane i zazwyczaj mają suszone owoce. Mam badać glukozę 4 razy dziennie i robić co rano badanie moczu na poziom acetonu. Mam też mieć notatnik i zapisywać co zjadłam i wyniki pomiarów. Jak wyjdzie za wysoko to mam ograniczyć to co zjadłam przed mierzeniem. No i wizyta za 2 tygodnie. Lodów nie powinnam i nie wiem co ja mam teraz robić ze zgagą. Tylko one mi pomagały. Zimna woda z lodem nie zdaje rezultatu. Mleko, migdały też. Od wczoraj męczy mnie ta zgaga potwornie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Monis mojej kolezance na zgage pomagalo zimne mleko,moze sprobuj. Ja dzis mam polowkowe:))doczekalam sie,czuje malucha coraz bardziej,dzis rano mnie atakowal,w koncu jestem spokojna:) no ale spokojniejsza bede jeszcze bardziej jak na usg wszystko ok wyjdzie.... Dobrze ze dzis chlodniej az mi lepiej:)w ogole mam dzis dooobry humor:)milego dnia babeczki:) Graga ty juz praktycznie na porodowke isc mozesz,ja to jestem 100lat za Murzynami Ja Czechom kibicowalam,ten caly Ronaldo to dla mnie lalus...naryz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja juz od 6 na nogach Na 7 miałam byc w laboratorium Jestem juz po badaniach ,wypiłam ta glukoze bez cytryny Troche mi sie słabo i duszno robiło ale wytrzymałam Oby wyniki ok były bo juz 3 raz tego nie wypije Chłodniej sie zrobiło Trzymam kciuki za wizyty Monis no widzisz nie jest tak źle ..a glukometr dostałas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka no nie jest tak źle :) To była wizyta prywatna więc tam glukometrów nie rozdają. Powiedziała mi, żebym kupiła ale ja mam dziś dostać od teściowej bo mają jeden zbędny. Od lekarki dostałam receptę na paski do tego glukometru. Agulka daj znać jak będą wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leonkaa
leonka hasło wysłane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja miałam siarę wcześnie w ciąży i potem żadnych problemów z karmieniem, więc nic nie jest regulą. Aha i cc, a mówią, że po cięciu dopiero po tygodniu moze się pojawić a ja miałam od razu. Moniś ja na zgagę polecam rennie - mi bardzo pomaga, od razu biorę dwie tabletki. A mleka przy cukrzycy nie wolno (maksymalnie pół szklanki dziennie). Zapisałam się pod koniec lipca na 3 usg genetyczne - bagatelka 240 zł :o wydawało mi się, ze w poprzedniej ciąży płaciłam dużo mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryjka ja sie zastanawiam nad tym 3 genetycznym usg niby mam napisane w poprzednim wyniku ze konieczne jest ale nie pytałam czy bede płacić Co do karmienia to dokładnie nie ma reguł Ja z córka miałam wczesnie siare i długo nie karmiłam Ale w dwóch kolejnych identycznie siara i po ccc a nawał pokamu taki ze lepiej nie wspominac ...no i karmiłam dosc długo jak na mnie bo do 9 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedzialam ze mleka nie wolno... Doradzcie mi mamy rocznice slubu z m niedlugo,kolezanki brat skonczyl ASP i pieknie maluje,wymyslilam ze w prezencie dam M nasz wspolny obraz,tylko nie moge sie zdecydowac czy dac do namalowania nas aktualnie np z jakiegos wyjazdu (maluje ze zdjecia) czy jakies slubne zdjecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga007 a w jakiejś sieciowej aptece zrobiłaś te zakupy? Bo u nas tylko stylowa jest w miarę tania, a też już bym poszła zrobić zakupy. Moniś, dobrze że to tylko dieta, rygorystyczna ale dasz radę :) I do końca ciąży musisz ją stosować? Na zgagę niestety nie pomogę.. Mamusia mi też się wydaję, że Twoja lekarka to Ciebie cały czas niepotrzebnie straszy. A nie powinna, w końcu nie powinnaś się denerwować. A tu raz zmierzyła ciśnienie i już każe Ci mierzyć, zapisywać. Wiadomo stres robi swoje, syndrom białego fartucha i ja też zawsze mam wysokie jak idę do lekarza. Dlatego mój mi nie mierzy, tylko w domu każe a później pyta się jakie jest średnie, albo sama mu podaję moje pomiary robione raz dziennie. No może rzadziej bo pamięci do tego nie mam :) Z tym łożyskiem to jak byłaś u innej lekarki, to wyszło, że nie jest tak źle jak mówi Twoja gin. Więc może lepiej wyluzować do Twojej gin trochę i do tego co mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce isc
dziewczyny wiem ze któres z was są z torunia:) chciałam zapytac gdzie w toruniu mozna zrobic usg 3d?? czy pani jolanta daninger ma mozliwosc zrobienia takiego usg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to chodzi,że poprzednie ciśnienie też było takie - dlatego ją to zaniepokoiło. Ale dziś jest ok-przynajmniej rano i teraz. Zobaczymy. A że stresuje to już wiem, dziś jej to powiem, bo nie mam chęci chodzić na wizyty jeśli ciągle mi mówi,że coś nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i pytanko, kto Leonce wysłał hasło i nick ??? Bo info pojawiło się od pomarańczki o nicku leonka. Która z Was jej przesłała???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom, dlatego też się zdziwiłam, a tym bardziej jak zobaczyłam pomarańczowy nick, to już mi się nie chce dodawać zdjęć. Ale to może któraś tak napisała na szybkiego albo pomarańczka tak sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój maluch dziś mnie boksuje już tyle czasu,że aż nie chce się wierzyć. Nie śpi ??? hihihihi Ale ciągle w samym dole, na górze nic nie czuję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też się zastanawiałam kto wysłał hasło. Może Leonka się później odezwie i napisze kto :) Mamusia bądź dobrej myśli! Mały boksuje może bo chce słodkiego :D Ja dzisiaj zjadłam 3 krówki, choć dobrze, że żadnego loda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę ciasta zjadłam ale żadnych lodów itp... A boksuje to dobrze, przynajmniej wiem,że wszystko ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska...s
to ja wysłałam hasło leonce,pisałam z wami na poczatku topicu ,ale nie udzielam sie już,bo moje wypowiedzi były lekko niezauwazane,ale nie mam żalu,natomiast czytam na bieząco:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska...s
nie pamietam hasła do mojego profilu dlatego na pomaranczowo mi wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska..s mi też często nikt nie odpisuje i przyznaję się,że ja też nie zawsze wszystkim odpisuje. Czasami zapomnę, czasami dużo stron do nadrobienia i nie ma jak się połapać we wszystkim. A często jest tak,że jak nie wiem co napisać bezpośrednio do danej osoby to po prostu nie piszę, bo co mam zmyslać :D Czasami trzeba ze 3 razy się upomnieć o odpowiedź. Także pisz z namii tyle :D a jaki miałaś wcześniej nick dokładnie?? Napisz co u ciebie, jak dzidzia itd. :) Co prawda nie odpiszę ci jakbyś teraz napisała, bo lecę córkę odebrać ze szkoły ang. i polecimy na usg, więc dopiero będę wieczorkiem, ale napisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska...s
nie pamiętam dokładnie nicku,ale był albo asia...s,albo yoaska...s,sama juz nie wiem;) wiem ze nie jest mozliwe odpisac kazdemu po kolei za duzo nas tutaj,ale jak pisałam ja to rozumiem i nie mam żalu:) moja dzidzia ma sie dobrze,zaczęłam dzisiaj 23 tydz,mała kopie,także wszystko ok:) mam tylko jakies dziwne bóle w pochwie tak w srodku,jakby ucisk czy coś,sama nie wiem co to za ból.troche sie martwie,a do lekarza isc nie moge bo mieszkam w anglii,a opieka tutaj pozostawia wiele do życzenia,za 2 tyg lece do polski wiec napewno pójdę do lekarza,juz nie moge sie doczekać:) ps.to pytanie o usg w toruniu zadałam ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoaskas
:) moze ten???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×