Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Dziewczyny może któraś z Was skorzysta... fajny sklep http://www.abcliterki.pl/ właśnie kupiłam mojej Gabi miarkę wzrostu i ramkę na zdjęcie ;) fajne rzeczy nawet na prezent dla kogoś np na chrzest lub na narodziny dziecka ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej my dziś pojedziemy do mojej mamy i taty i mojej babci wczoraj nie byliśmy bo mała nie była w humorze . A jak uwasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla bidulko współczuję Ci tego nocnego wstawania;/ Ja w nocy wstaję maxymalnie 2 razy i itak czasami czuję się przymulona także domyślam się jak Ty musisz być zmęczona ;// ale już powinno być z każdym dniem coraz lepiej! w końcu maluchy rosną i kiedyś im też się znudzi to nocne wstawanie!! :) MI lekarka powiedziała że gdybym chciała żeby dziecko w nocy dłużej spało to żeby coś zjeść w nocy przed jednym chociaż z karmień np banana albo jakiś jogurt... wtedy mleko niby powinno być bardziej odżywcze... Ja nie stosuję tej metody bo nie mam takiej potrzeby póki co no ale może zadziała i może coś w tym jest?? Może którejś się przyda taka rada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla to mnie pocieszyłaś z tą kawą bo ja to jestem mega kawoszem i piję co prawdą 1 kawę dziennie z ekspresu... czasami tylko latte albo cappucino czyli więcej mleka niż kawy ale nie mogę się powstrzymać ;) Gabi co prawda nic nie jest ale zawsze jakoś mam wyrzuty sumienia że ją piję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla ja dodalam ale kaszki ryzowej o smaku jablkowym, jak na pierwszy raz to dałam 1,5 lyzeczki na 125 ml, bardzo mu smakowalo ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej my dziś pojedziemy do mojej mamy i taty i mojej babci wczoraj nie byliśmy bo mała nie była w humorze . A jak uwasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kara radziłabym zadzwonić i upewnić się czy wszyscy domownicy zdrowi bez kataru......po co potem dzieciątko ma się męczyć..... my teraz ograniczyliśmy wizyty rodzinne do minimum.mam dość chorób mały dopiero od 5 dni nie ma kataru......a do babć i dziadków dzwonimy na skype:) więc widzą nas on line:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emachines u nas na piersi ostatnio też był problem. pojadł 4 minuty i koniec i ryk. wczoraj po raz pierwszy od nie wiem kiedy opróżnił mi piersi do końca. wow. ale i tak się obudził o 2. choć dałam mu smoczka i do 3.40 przespał jeszcze. xxx Nha ja tylko Inkę piję - ale nie lubiłam nigdy zwykłej kawy. ewentualnie jakieś latte :) ale myślę, że spokojnie możesz sobie jedną strzelić i jeśli będzie ok, to spokojnie pić choć raz dziennie :) xxx Mimba to fakt ja też lubię taką pogodę i nie zamieniłabym się z Tobą na deszcz :) xxx Pela tak jak dziewczyny piszą o tym czopku. niestety będzie teraz coraz gorzej, tak mi mówiła lekarka, że czym starsze tym bardziej wiedzą dzieci o co chodzi i jest ciężej z płaczem. a szczepiłaś skojarzonymi czy nfz? xxx dziewczyny weźcie poradźcie, bo nie wiem co za bardzo robić.. dziś byli dziadkowie - moi rodzice. miałam do nich jechać, no ale zimno ślisko bla bla i stwierdzili że przyjadą. a mały tak się rozryczał jak ich zobaczył, tylko na moich rękach ledwo co się uspakajał. do tej pory (a minęły już 2h) śpi i ciągnie nosem. dziadków widzi raz na tydzień, ale chodzi o to, co ja mam robić żeby on tak nie płakał jak ich widzi, czy kogoś innego gdy przychodzi do domu. bo ryczy jakby go ze skóry obdzierali.. chciałabym pojechać rano na zakupy, zostawić małego z babcią i dupa.. pójście do pracy w takim przypadku wydaje mi się nierealne. wiem, że dzieci są różne inne lubią towarzystwo inne nie. ale mój wyjątkowo nie lubi.. kiedy jest szansa, że to przejdzie? czy u was było albo jest podobnie? xxx przyszły mi kolejne opakowanie z próbkami. tym razem śliniaczek gratis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wpadłan na sekunde.... faktycznie graga nie było tak zle mysle ze gorzej by było gdyby mojego taty nie było........ wlasnie Franek spi a ja musze zrobic sobie kawusie i sprzatac troszke....... musze zrobic frankowi miejsce w szafce w kuchni na jego jedzonka dzis kupiłam mu 3 słoiczki jarzynki,zupa jarzynowa z ryzem, i krem z dyni potem soczek z marchewki z hippa i jabłuszko z mięta........ narazie dałam mu 15ml soczku z marchewki zobaczymy jaka bedzie reakcja jak bedzie ok to jutro mu dam 25ml.... kupiłam tez herbatę jabuszko z melisa ale jeszcze musze skonczyc herbatki po pierwszym miesiacu a mam 4 Franek uwielbia wszystkie.... wiec szkoda zeby sie zmarnowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela a odnosnie szczepien to mój Franio tez w ten dzien szczepien jest strasznie marudny nie moze usnąc ciagle płacze po 1 szczepieniu dałam mu viburkol nie wiem chyba zle to nap.... ale połozna mi powiedziała ze najlepiej odrazu eferalgan lub paracetamol bo nawet jak nie ma goeaczki to moga go kosci bolec i podobnie objawy jak by miał grype i po 2 szczepieniu dałam odrazu eferalgan i troche popłakał ale na wieczór jak sie wyspał to był juz pogodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki, u nas drzemka a jak sie obudzi to na spacer. Obiad wstawiony, pranie zrobione a ja się ściągam :) Mleko w proszku mmmmm i wafle z masa niby czekoladową mmm :) Marla a dlaczego nie możesz placków ziemniaczanych? Przez jajka? Dodaj przepiórcze :) A oponki to masz na myśli te pączki z dziurką? Jeszcze nie próbowałam tego przepisu ale może warto :) http://mamanadieciebezmlecznej.blogspot.com/2011/01/paczuchy.html Ja muszę coś zrobić na słodko ale nie mogę się zdecydować co http://dietabezmleczna.blogspot.com/2012/03/szarlotka-dla-alergikow.html albo http://dietabezmleczna.blogspot.com/2012/05/ciasteczka-digestive.html Wam też się tak chce jeść słodkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś mojego posta wywaliło :/ wklejam jeszcze raz (dobrze, że sobie skopiowałam :)) xxx emachines u nas na piersi ostatnio też był problem. pojadł 4 minuty i koniec i ryk. wczoraj po raz pierwszy od nie wiem kiedy opróżnił mi piersi do końca. wow. ale i tak się obudził o 2. choć dałam mu smoczka i do 3.40 przespał jeszcze. xxx Nha ja tylko Inkę piję - ale nie lubiłam nigdy zwykłej kawy. ewentualnie jakieś latte :) ale myślę, że spokojnie możesz sobie jedną strzelić i jeśli będzie ok, to spokojnie pić choć raz dziennie :) xxx Mimba to fakt ja też lubię taką pogodę i nie zamieniłabym się z Tobą na deszcz :) xxx Pela tak jak dziewczyny piszą o tym czopku. niestety będzie teraz coraz gorzej, tak mi mówiła lekarka, że czym starsze tym bardziej wiedzą dzieci o co chodzi i jest ciężej z płaczem. a szczepiłaś skojarzonymi czy nfz? xxx dziewczyny weźcie poradźcie, bo nie wiem co za bardzo robić.. dziś byli dziadkowie - moi rodzice. miałam do nich jechać, no ale zimno ślisko bla bla i stwierdzili że przyjadą. a mały tak się rozryczał jak ich zobaczył, tylko na moich rękach ledwo co się uspakajał. do tej pory (a minęły już 2h) śpi i ciągnie nosem. dziadków widzi raz na tydzień, ale chodzi o to, co ja mam robić żeby on tak nie płakał jak ich widzi, czy kogoś innego gdy przychodzi do domu. bo ryczy jakby go ze skóry obdzierali.. chciałabym pojechać rano na zakupy, zostawić małego z babcią i dupa.. pójście do pracy w takim przypadku wydaje mi się nierealne. wiem, że dzieci są różne inne lubią towarzystwo inne nie. ale mój wyjątkowo nie lubi.. kiedy jest szansa, że to przejdzie? czy u was było albo jest podobnie? xxx przyszły mi kolejne opakowanie z próbkami. tym razem śliniaczek gratis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam my już po lekarzu Sebuś ma słabe napięcie mięśniowe brzuszka i lekką asymetrię póki co 1 w tygodniu ćwiczenia a raz na 3 tygodnie logopeda i psycholog więc się cieszę że nie jest źle:-) Marco to super że bioderka ok, Mimba mój mąż też nie chciała żebym brała tabletki zresztą ja sama też nie chciałam i nie biorę, ja już cytologię miałam robioną po ciąży i wszystko ok na następną wizytę mam przyjść dopiero w czerwcu:-) eljotka współczucia chory małego i Twojej, dlatego ja nie czytam nic na temat szczepień bo pewnie w ogóle bym się nie decydowała na szczepienia moje zdanie jest takie że im człowiek więcej czyta takich rzeczy tym jest głupszy - bez urazy ale później człowiek widzi u siebie właśnie objawy jakie wcześniej wyczytał w internecie. Więc głowa do góry wszystko będzie ok;-) co do pokarmu robisz dobrze - gdybym ja miała możliwość dostanie mleka od mojej siostry czy szwagierki też bym Sebusiowi dawała a nie butle:-( Pela przykro mi z powodu szczepienia ja też nie lubię chodzić na szczepienia ale zawszę idę z mężem i to on trzyma mu nóżkę a ja patrzę w inne miejsce bo nienawidzę igieł:P:P jakby miał gorączkę to polecam czopki paracetamol famina. Mimba a z jakiej firmy kupiłaś słoiczki? Ja dziś kupiłam w rossmannie 2 słioczki z gerbera ( marchewka a drugie jabłko) po 2,89zł za każdy i herbatkę z bobovity jabłko z melisą ale poczekam do 4 lutego aż mały będzie miał 4 miesiące. Co do zwiększania porcji butli i o mało nie spadłam z krzesła;-) ja zawsze pytam pediatry ile ma wypijać jednorazowo zresztą jak ktoś karmi mm to na puszce też jest informacja;-) emachines może to skok rozwojowy? a może spróbuj mu dać troszkę zimniejsze mleko bo podobno jak zęby idą to ciepło drażni dzieci - ile w tym prawdy nie wiem ale może warto spróbować? Marla przykro mi z powodu tylu pobudek niedługo będzie lepiej zobaczysz:-) Mam nadzieję, że wszystkim odpisałam a jak nie to z góry przepraszam, miłego popołudnia dziewczyny 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata_lie mój ma czasami tak ma ostatnio jak widział mojego tatę to najpierw uśmiech a za sekundę płacz a też widzi go raz albo dwa w tygodniu. natomiast z moją mamą gada i śmieje się od ucha do ucha. Jest też tak że jak dziecko spędza cały dzień z mamą to później może tak reagować. Spróbuj jak będziesz chciała iść na zakupy to idź do mamy posiedzieć z nim, pokaż otoczenie daj babci na ręce ale tak żeby cały czas Cię widział ( możesz do niego coś mówić albo śpiewać) może to pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. U nas tez zimno i oblodzone zasniezone wszedzie wiec bez spaceru. marla ja to bym chciala zeby byl taki tydzien zeby nikt nie przychodzil bo jak nie dziadkowie to jakas kolezanka i dosc mam i wlasnie nie wiadomo czy zdrowi czy nie bo niektorzy nie mysla Fiolcia87 a jakiej firmy ta kaszka? Tyle tu jest ze nie wiadomo jaka wybrac.. Nha ja ograniczylam cukier i jem mniej i zaczne cwiczyc troszke a jaki to sposob na peeling? U nas po szczepionce ok. Zasnal o 21.20 a spal do 8.30 i jadl o 7.40. Dzis bylo wazenie i mierzenie. Wazy 7 kg i ma 62 cm i skonczyl 15 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel no wlasnie tak robie.. jak mama trzyma na rekachto ja jestem by mnie widzial a mimo wszystko potworny ryk... choc i tak moja mama lepsza niz moj tata, to dopiero wrzask.. kiedy to minie...? strach gosci zapraszac i gdzies wychodzic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raz w tygodniu robię sobie peeling tzw kawowy... pewnie wiele z Was już o nim słyszało, ale nie wiem czy próbowałyście?? Kupuję jakąś zwykłą kawę sypaną... zaparzam pół kubka - tyle wystarcza mi na peeling całego ciała... ale możecie zaparzyć sobie mniej w zależności od tego co chcecie masować ;) zalewam tą kawę jak najmniejszą ilością wody... jak kawa wystygnie odlewam wodę a fusy z kawy w kubku zabieram pod prysznic.... Kawę pod prysznicem łączę z oliwką lub jakimś dobrym odżywczym lub nawilżającym żelem pod prysznic.. można do tego dolać np witaminę a lub dowolną w zależności od potrzeb. Proste tanie i SKUTECZNE! Kofeina wpływa korzystnie przy odchudzaniu i działa na cellulit... nie bez powodu w kremach na cellulit znajduje się kofeina.. Ja stosuję ten peelong od jakiś 2 lat, stosowałam go również raz w tygodniu w ciąży i stosuję teraz i powiem Wam że bardzo mi służy! Mam taką gładką skórę po nim że szok :) skóra na udach i pośladkach jest ładnie napięta i nawilżona;) Peeling jest dosyć ostry więc jeżeli ktoś ma wrażliwą czy naczynkową skórę to raczej odpada... ogólnie polecam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać że jest jeden minus podczas robienia tego zabiegu.... brudna kabina bądź wanna :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, my po lekarzu. Alus wazy 5920 i mierzy 64cm. Nie wyraziłam zgody na zaszczepienie Małego, po tym co ostatnio przeżyłam na pewno nie będę szczepić tymi na NFZ. Te skojarzone są ponoc lepiej oczyszczone i mój Malutki musi dostawać właśnie te ale niestety nie stać mnie na taki wydatek. Trochę pozarlam się z lekarzem bo stwierdził ze należałoby zaszczepić jesCze raz i zobaczyć reakcje no sory moje dziecko to nie królik doświadczalny, tym bardziej ze inni pediatrzy powiedzieli zeby absolutnie nie szczepić! Mam czekać na telefon bo mój pediatra stwierdził ze musi skonsultować to z kimś tam i dadzą mi znać. Najprawdopodobniej dostane skierowanie do poradni specjalistycznej na badania i NFZ zrefunduje mi szczepionki skojarzone. Natalie dziwnie Twój Maluszek reaguje,myślałam ze takim Szkrabom to wszystko jedno kto z nim jest bo Mój to cieszy sie do wszystkich:-) A co do dokarmia a to ja jak narazie dałam swojemu słoiczek marchew z jabłkiem. Na początku sie krzywil ale później posmakował a jeszcze jak załapał o co chodzi w jedzeniu łyżeczka to aż mu sie uszy trzęsły tak wcinal:-) Dziewczyny a co z witaminami dla Maluszków? Dawać im sama D? Z tego wszystkiego zapomniałam zapytać lekarza:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly teraz smieje sie z ojca wiec mam chwile zeby cos napisac. Emachines ja zmienilam smoczek na wiekszy i franek potrafi na raz wypic 140 butli wiec w tym byl problem. Natalie nfz szczepilam te 3 szczepionki na raz to jakas masakra. Maly do tej pory co chwile plakal nawet przez sen teraz sie troche uspokoil mam nadzieje ze juz bedzie ok. A co do kontaktów maluszka z innymi ludzmi niestety nie pomoge bo Franek ludzi uwielbia cieszy sie do kazdego. Strasznie sie dzisiaj smial do pielegniarki zanim go poklula normalnie po tym szczepieniu czuje sie jak zdrajca jakis. Zmecona juz dzisiaj jestem. Ide jakas kawe wypic pozniej wpadne i was dokladnie poczytam. A jeszcze odnosnie odchudzania to ja tylko dieta bo na cwiczenia jakos mi sil brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania dobrze zrobiłam że się nie zgodziłaś znalazł sobie lekarz królika doświadczalnego. Co do witamin to nie wiem jak karmisz ale jak mm to tylko witamina d ( albo w kroplach devikat albo w takich ampułkach wyciskanych do buzi) a jak piersią to d+k aha a jak mieszanie to też tylko wit. d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie, taka najwyraźniej natura Twojego synka że nie przepada za innymi ramionami niż te rodziców :) Ale to się może zmienić, a takie etapy mogą dopaść zawsze dziecko, podobno w 8 miesiącu pojawia się lęk separacyjny i wtedy dopiero jest jazda bo dziecku nie możesz zniknąć na sekundkę z oka :) Mam nadzieję że moja emerytka mała będzie klepała wtedy swoje modlitwy równie pokornie jak teraz, gdy w międzyczasie mam czas zrobić obiad, pranie, a nawet się umyć! haha Na obcych reaguje też- jest po prostu spokojna! Nigdy nie płacze u nikogo, tylko patrzy na tę osobę, albo udaje że jej nie ma (patrzy na sufit, albo na ręce), tak jakby się wstydziła hehe... xxxxxxx Angel - ja kupilam jabłko z firmy Mellin (nie wiem czy jest ta marka w Polsce), z tej samej marki dziecko mi pije mleko i je lubi i toleruje, więc kupiłam i jabłko z tej firmy. Dwupak kosztuje tutaj 70 centów czyli 2 słoiczki pod 3 złote. I to w Auchan, więc pewnie znajdę taniej w carrefurze, bo już widziałam że te produkty kosztują tam znacznie taniej. niestety nie było jednego warzywa tylko, ale na przykład marchewka z cukinią, albo z ziemniakiem. Najbardziej podobały mi się słoiczki mięsne i rybne - była nawet konina, ale tego w życiu dziecku nie podam, choc w dzieciństwie jadłam kabanosy końskie, ale teraz to tak jakbym psa podała na talerzu, koń to dla mnei przyjaciel człowieka :) a co do zwiększenia mleka - no mojej mamy boskie są teorie, jak mogę zwiekszyć 50 ml skoro teraz córka je 150? też stosuję sie do tabelek z puszki mleka, to moja mama na to że każde dziecko ma swoje potrzeby, a ja jej na to że zdaje się że potrzeby mojej córki są zaspokojone bo jest zadowolona cały dzień i śpi 9 godzin w nocy, co znaczy że nie jest głodna na pewno! A ktoś te tabele żywienia wymyślił i zakładam że jakiś człowiek mądrzejszy ode mnie w tej materii więc nie będę mędrkować..bogu dzięki nie mam mamy u siebie każdego dnia..nie wyborażam sobie bym mogla z nią mieszkac, cała radość z macierzyństwa gdzieś byłaby daleko ode mnie!!!! xxxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenaaaaa
Czeac dziewczyny podczytuje Was od czasu do czasu, ale sie nie odzywam bo mie mam nic ciekawego do powiedzenia. ;) teraz wyjatkowo mam rade dla Natali :moja mala tez panicznie plakala , ale tylko przy dwoch osobach, okazalo sie ze chodzi o perfumy... ja nie uzywam od porodu, moj M. Tez sporadycznie, a goscie wypwrfumowani i draznilo to mojego wrazliwca. Teraz juz jest ok, a goscie maja zakaz uzywac ostrych zapachow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla zrobilas mi takiego smaka tym ciachem, ze pojechałam do sklepu, kupilam skladniki i ciacho chlodzi sie juz w lodowce... xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Monia ja ostatnio wpierd***** słodkie jak nie wiem:( tlumacze sobie to tym ze moze okres przyjdzie :P xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Natalie ja ci tez nie poradze bo moj ma zawsze banan od ucha do ucha nawet jak widzi obcych ludzi u lekarza czy w przychodni :) zamówiłam sobie piłkę do cwiczen, będe cwiczyc z Dominikiem a on ze mna :D moze uda ruszyc mi sie z miejsca z ta moja waga:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Nha ja czytalam o tym peelingu ale nigdy nie spróbowałam bo zawsze mi mąż wylewał fusy z kawy - dzisiaj juz mu powiedzialam ze ma zostawic - wiec wypróbuje :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx mimba czasami rady mamy sie przydaja:) ale to chyba zalezy od matki jaka jest :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ania dobrze ze sie nie zgodzilas... swoja droga ja musze jechac do lekarza sie zapytac jak u nas bedzie z tym szczepieniem i jakie szczepionki beda - bo lekarka mi cos mowila ze beda musieli wziasc z sanepidu jakies o innym skladzie, moze ania dopytaj sie czy sa te nfz ale z innym skladem??? ja jak cos bede wiedziec to dam ci znac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania a co sie deziecku stalo po sczepieniu ze teraz odmowlas, wybacz ale nie chce mi sie przeszukiwac setki stron :) do mnie wlasnie dzwonili z przychodni zeby wreszcie przyjsc we czwartek i nie wiem co zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×