Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

W pierwszej ciazy bardzo bolaly mnie piersi...az spuchly..teraz myslaalm ze bedzie podobnie..ku uciesze mojego lubego ale niestety uszy jamnika nadal sa uszami :( ja mialam bardzo pracowite 2 dni, ledwo sie ruszam. czekam na poniedzialkowa wizyte u poloznej. aha tutaj w Norwegii 1 usg jest w 22 tyg ciazy....chyba ze pojdzie sie prywatnie....ale to tez slono kosztuje...wiec Anglia wyprzedza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA TEZ mieszkam w Anglii i ide na USG w srode prywatnie. To bedzie 7-my tydzien. Tu mnie umowila polozna wiecie na kiedy na 27 marca! Masakra jakas. To 12-ty tydzien. Bez zadnej opieki do 12-go tygodnia ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnulka90
dianakarina1983 ja to samo przeżywam i jeszcze do tego w mieście w którym mieszkam a jest to Southampton , uprzedzam cie jeśli i ty tu mieszkasz :P że polski lekarz w klinice które oferuje swoje usługi jest okropny, .. Byłam u niego w 5tygto nie zrobił usg , nie przejąl się moim poronieniem , powiedział żę nie przepisuje ani luteiny ani duphastonu , mało tego zwolnien lekarskich nie wystawia, za wizyte z usg wola 100 funtów , za samą rozmowę 60 . Patologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belen 38
Dziewczyny SZOK!!!! to o czym piszecie az sie czlowiekowi nie chce wierzyc ze to XXI w. Kobiety w ciazy pozostawione na lazce Boga do 12 tc bo Ci zasrani lekarze drapia sobie jaja.. wrecz nie do pomyslenia....przecierz to najdelikatniejsz okres ciazy ja nie mowie zeby latac co tydzien, ale usg w 7-8 tc aby stwierdzic czy wszystko jest ok, przepisac progresteron doustnie czy dopochwowo. A dziewczyny badania krwi, ktore powinno zaczac sie juz powolutku robic???? Ja jestem poprost ZASKOCZONA!!!!! UK to trzeci swiat!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparyzanka
dlatego pod tym względem cieszę się że mieszkam w Polsce:) a wam dziewczyny naprawdę współczuje bo wiem jak to jest martwić się czy jest wszystko ok. A tak z innej beczki spróbowałam dzisiaj rano na mdłości herbatki z cytrynką i herbatniki i naprawdę pomaga :D także dziękuję za radę:) Dzisiaj jadę sobie z M na zakupy i wiem choć siedzę jeszcze w domku że pewnie zbocze do Smyka:) a co tam, pooglądać sobie można heheh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparyzanka
A myślałyście już może dziewczynki co wolałybyście mieć, chłopczyka czy dziewczynkę? Zawsze się mówi żeby tylko zdrowe było ale jakaś podświadomość zawsze jest:) ja zawsze chciałam chłopczyka ale jak tak patrze na te wszystkie różowe sukieneczki to joj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Anglii wszystko wynika z oszczednosci, do ciazy podchodza tak- organizm sam wiec co dobre, jak nie becie gotowy na ciaze to nastapi samoaborcja:((( to okrutne, bo niektore kobiety dlugo czekaja na ciaze lub ronia wlasnie w tych pierwszych 12 tyg, a przeciez jest szansa na uratowanie tego stanu...ale po co wydawac kase na takie leczenie, skoro ciaza nie jest zaawansowana??- takie podejscie rzadu!! :(( tutaj u mnie jedyne usg w 22 tyg!!!!!:(( jestem pod opieka poloznej, tutaj nie mowi sie o ciazy nikomu poki nie przekroczy sie 10 tyg ciazy. akurat jak bede w 12 tyg bede wtedy w Polsce to pojde do swojego gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany dziewczyny z tego co piszecie to w polsce jest jak w raju jesli chodzi o opieke w ciazy :) mamaparyzanka ja skrycie licze na drugiego synka :) ale wazne zeby bylo zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się dopisuję do listy :-) Termin na 8 października, serduszko bije 127, a nasz skarb we wtorek miał 6mm, czyli dzisiaj będzie około 10 mm :-) Mdłości zazwyczaj jak jestem głodna, albo poczuję intensywny zapach, drzemka w dzień 2 godzinna obowiązkowa, ślinotok, ciągłe odbijanie się, chociaż staram się obecnie jeść częściej i mniej i sytuacja się poprawiła. Lekarz przepisał mi duphaston 2 razy na dzień, bo mam bóle podbrzusza i przyznam, że biorę od 3 dni i jest mi lepiej. Ogólnie to mam co 2 dni fazy gorszego samopoczucia, że z łóżka wychodzić mi się popołudniami ni cholery nie chcę. Rano jest jeszcze ok ;-) A brzuszek jakby ciutkę większy. Już bym chciała rozwiązanie a tu tyle czasu trzeba czekać na nasze szczęście jeszcze ;-) SZCZESLIWE MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE orzechoowa...........25 lat......Wielkopolska.......1.10.2012 Miiiśka..................36lat......Rzeszów............ 1.10.2012 Josa.....................28 lat.....Wrocław.............1.10.2012 czarnulka90...........21 lat......Anglia...............4.10.2012 Borntoride.............23 lata.....Wlkp................5.10.2012 Viviii....................27 lat......Śląskie..............6.10.2012 Rzodkiewa.............27lat.......slaskie/Anglia.....7.10 .2012 Jordan.pl...............25 lat.......Poznań............7.10.2012 DIANAKARINA1983....28 lat......Anglia...............8.10.2012 saradella...............33lata......Anglia..............8 .10.2012 ufka22...................26 lat......Kraków............8.10.2012 nata_lie.................. 24 lata....zielona góra......8.10.2012 szczęśliwa Gosia......24.lata....Łódź................9.10.2012 Moniś83................28 lat......Warszawa........14.10.2012 mamaparyzanka......22 lata.....Pomorskie........15.10.2012 Szczęściara ...........31..lat...Wlkp................16.10.2012 adza1987...............24........Słubice.........25.09.2 012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga23
hej ja też sie dopiszę :) Kurcze czy Wy tez jesteście ciągle złe? Bez powodu krzycze na meża i wszystko mnie irytuje a żeby sie do mnie dotknął..... Wkurza mnie nawet to że nie tak połozy mi reke na tyłku jak zasypiam ;) ehh nie wiem kiedy mi to przejdzie na wszystkich krzycze SZCZESLIWE MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE orzechoowa...........25 lat......Wielkopolska.......1.10.2012 Miiiśka..................36lat......Rzeszów............ 1.10.2012 Josa.....................28 lat.....Wrocław.............1.10.2012 czarnulka90...........21 lat......Anglia...............4.10.2012 Borntoride.............23 lata.....Wlkp................5.10.2012 Viviii....................27 lat......Śląskie..............6.10.2012 Rzodkiewa.............27lat.......slaskie/Anglia.....7.10 .2012 Jordan.pl...............25 lat.......Poznań............7.10.2012 DIANAKARINA1983....28 lat......Anglia...............8.10.2012 saradella...............33lata......Anglia..............8 .10.2012 ufka22...................26 lat......Kraków............8.10.2012 nata_lie.................. 24 lata....zielona góra......8.10.2012 szczęśliwa Gosia......24.lata....Łódź................9.10.2012 Moniś83................28 lat......Warszawa........14.10.2012 mamaparyzanka......22 lata.....Pomorskie........15.10.2012 Szczęściara ...........31..lat...Wlkp................16.10.2012 adza1987...............24........Słubice.........25.09.2 012 Inga23...................23lat......Mazowieckie.........06.10.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuje sie super. Nie mam mdlosci. Staram sie czesto cos podjadac glownie owoce i warzywa, jogurty. Sikam czesciej i czasami zmeczenie mnie lapie ale nie musze isc spac tylko poziewam i przechodzi. W srode bedzie poczatek 7-mego tygodnia i pierwsze USG. Ja chcialabym dziewczynke no ale zobaczymy. Najwazniejsze zeby bylo zdrowe. Najlepsze to blizniaki ale ciezko na poczatku. Kupilam sobie juz specjalny krem na brzuch zeby roztstepow nie bylo ale slyszalam ze oliwka w zelu jest najlepsza. Aha jeszcze czesto mi sie odbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała parkę:) Mąż ciągle powtarza, że przynajmniej jeden chłopak musi być:D No bo wiadomo, musi przekazać swoje nazwisko dalej i bla bla bla. He he. Ja też się rozpływam nad ubrankami dla dziewczynek, że są takie słodkie i śliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga23
a ja mam jakies przeczucie że będe miała dziewczynke :) ale mam lenia nic mi się ni chce robić nie wiem kiedy ja posprzątam w domu.... ale muszę się wziąć w garsć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym chciała dziewczynkę :) a mąż chce bliźniaki - he he. Powiedział: nie wiem jak to zrobisz ale muszą być :] Ja jestem prawie cały czas zmęczona ale jakoś zasnąć w ciągu dnia nie mogę. A wzdęcia mam na potęgę - wyglądam jakbym co najmniej w piątym miesiącu była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie tez dzis nic nie chce. Obiad ugotowalam na szczescie to jedno z glowy a jeszcze z 2 godziny sprzatania przede mna i nie chce mi sie zabrac do tego nic a nic. Dziewczyny czy te pierwsze badanie USG to jak wyglada bo ja nigdy nie bylam i sie troche zaczynam bac. Kazali mi wypic pol litra wody przed i nie sikac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, weszłam na Wasz topic i czytam go z wzruszeniem i radością, jestem mamą z października 2011 :) Przeżywałam to co Wy przeżywacie rok temu :) pamiętam ten okres, mdłości, złe samopoczucie a później rosnący brzuszek, kopniaczki i wyczekiwanie na ukochanego synka. Teraz moje szczęście ma już 5 m-cy- urodziłam w 37 tyg w połowie września :) właśnie zjadł zupkę i bawi się grzechotkami na macie :) życzę Wam radosnego przejścia przez cały okres ciąży, krótkich i mało bolesnych porodów, zdrowych dzieciaczków i dużo dużo szczęścia! Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana karina pierwsz usg dopochwowo a woda po to zeby fasolinke latwiej znalesc:) mi tez wyznaczyli na 27 ale ja pracuje wtedy wiec musze przelozyc na inny dzien .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez sie nic nie chce ale moj M wziol malego do swoich rodzicow czoraj i dzisiaj wroca wieczorem i powiem wam ze taka pustka ze cale mieszkanie posprzatalam zrobilam obiad salatke i nie wiem co ze soba zrobic ;) poszlabym spac ale czytalam ze lepiej nie klasc sie w dzien :) co do rozstepow to ja po pierwszej ciazy mam sporo mimo iz sie smarowalam poprostu do 7 miesiaca prawie nie mialam brzucha a w ostatnich dwoch zrobil sie ogromny i sila zeczy sie zrobily :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a kiedy najlepiej zacząć się smarować kremami, żeby rozstępów nie było? To moja pierwsza ciąża, więc w niektorych kwestiach jestem zielona:/ też tak macie ochote na kwaśne? mnie np od słodyczy szczególnie od czekolady odpycha. moj mąż chce chłopaka, a mnie wszystko jedno, byleby zdrowe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga23
ja już w połowie sprzatania ;) co do wzdęć to mam największe wieczorem brzuch mam wtedy twardy i jak bańka ... w ogóle miałam troszkę brzuszka więc boje się że będę wyglądała ogromniasto ;) dziewczyny które biora środki dopochwowo tez was to irytuje że zostaja wam białe ślady na bieliznie... bez wkładek się nie obejdzie wkurza mnie to i czuje sie niekonfortowo ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz czytalam ze trzeba miec pelen pecherz przy USG zewnetrznym a przy dopochwowym pusty. Sama nie wiem juz jakie to bedzie. W srode sie przekonam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć Jeśli mogę coś doradzić to ja stosuję Ziajkę na rozstępy do smarowania brzucha od 4 m-ca, a wcześniej i teraz też oliwka dla dzieci nic nie bedzie się działo. Śmiało można oliwkę stosować. Na pocieszenie powiem że mdłości i humorki przejdą wraz z nadejściem 2 trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianakarina1983 mi przed usg dopochwowym kazali oproznic pecherz, jeśli chodzi o jedzenie to ja chetnie jadlabym caly czas cos slodkiego,ale niestety nie moge bo w pierwszej ciązy miałam cukrzyce ciążową i teraz cukry tez juz wariuja, a tak bym zjadla czekoladki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja smaruje brzuch powrsi pupe i uda z tylu tak mi kolezanka mowila ze tam najczesciej rozstepy sie pojawiaja... Im wczesniej sie zacznie smarowac tym lepiej... Ja zaczelam nakladac balsam z cocoa butter z padexu czy cos takiego zaraz jak sie dowiedzialam o ciazy. Ja tez sie super czuje ale wieczorem to mam taki brzuch napompowany wzdeciami ze masakra... Noi zapomnialam ze rzeczywiscie mozna zlapac ta cukrzyce ciazowa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a od kiedy miałyscie mdłosci i sennosc?? ja jestem w 5 tyg i nic takiego nie mam,mam tylko ból piersi i bóle podbrzusza jak na okres,ale takie chwilowe:) jestem juz po jednej nieudanej ciązy.która obumarła w 6 tyg:( ale wtedy miałam plamienia brązowe na przemian z krwią:(teraz nic takiego nie mam wiec mam wielka nadzieje ze wszystko bedzie dobrze tym razem:) zycze wszystkim wszystkiego naj......🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i tez mieszkam w uk:) w polsce juz bym pewnie po usg była a tu czekac do 12 tyg....ach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie dzisiaj mam mdlosci jakby za duzo kawy wypila alebo byla przeglodzona.....a tak nie jest bo obiad i sniadanie bylo...ehhh ide bo corcia wola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×