Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Daffia a w jakim odstępie masz robione usg? Mówisz że 4200 to na cc się łapie niestety nie u mnie ja musiałam Madzie urodzić z taką wagą ale nie pytaj jak się to skończyło..... Dlatego teraz tez mam schiza co do wielkości dziecka bo póki co miał 1920 ale jak nagle tempa nabrał? OBy nie. A mnie wczoraj bolał brzuch na dole taki ból bardziej mnie to drażniło niż bolało w nocy się powiększył już ale teraz od rana cisza w piatek mam wizyte to się okaże czy ten ból to tak jak w poprzedniej ciąży, że nagle rozwarcie się zrobiło ale bym się ucieszyła :) No i jak tam mamy nowego maluszka? Mamacóreczki powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tabelki to bym się wpisała ale to dla mnie trudna sprawa,próbowałam i chyba sobie daruje bo wam zepsuje tabelkę ;) Jeśli masz ochotę to termin 5.10 warmińsko-mazurskie wiek 22 ;) Syn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi dziewczyny jak czujecie malucha? Bo mnie kopie w boka w drugi wypycha pupe/plecy czy co tam ma i na dole łapkami grzebie a nie w żebra i się zastanawiam bo bardziej mi to na położenie poprzeczne wygląda a nie główkowe chyba że taki pozwijany jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja też tak czuje, z prawej strony najczęściej wypycha jakby tyłek a po przeciwnej kończyny dolne :D Wczoraj siedziałam do 2 w nocy, skurcze miałam regularnie co 10 minut, wykąpałam się, zrobiłam ze sobą "porządek" poszłam spać i obudziłam się rano jak nowo narodzona :D brzuch miękki więc mam jeszcze troche czasu się okazuje. W pierwszej ciąży tez tak miałam, pojechałam z piątku na sobotę do szpitala ze skurczami co ok 10 minut, po cym one ustały... w niedziele powróciły już te właściwe. Ciekawe jak będzie tym razem. Jak tam dziewczyny rodzące wiadomo już coś ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_k26 mój mały zawsze wyprzedzał inne dzieci w 28 tygodniu gdzie waga dzieci jest ok 1100 ważył już 1800 Ostatnie Usg było robione 21.08 wyszło 2900.Byłam zmartwiona bo wynikało z tego że przez 3 tygodnie przybrał ok 100g. Wczoraj powiedziała że 4200 i że wcześniej prawdopodobnie wyszedł zły pomiar z powodu małej ilości wód,a wtedy się podobno źle mierzy, teraz z wodami jest wszystko w porządku(pewnie za sprawą mikstury mamusi ;) ) i uważa że ten pomiar jest prawidłowy, patrząc nawet na mój brzuch nie można podpowiedzieć że dziecko będzie małe. 4200 to u mnie ta dolna granica na cc więc nie wiem jak się to skończy może będą mi kazali próbować siłami natury, prawda jest taka że nie wspomniała nic o cc, ale kiedyś się jej pytałam od jakiej wagi się je robi. Co do czucia to nie potrafiłam zlokalizować jego położenia, dopiero ostatnio jak dokładnie widać po której stronie leży i jak wypina tyłek. Dzięki mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 *********************CZEKAJĄCE NA SWOJE SKARBY****************************************** NICK..............WIEK..........MIASTO............TERMIN. .............PŁEĆ adza1987.........24............Słubice.............25.09 .2012..... ...SYN nata_lie...........25............Z.Góra.............29.0 9.2012 ........KUBUŚ dotiuszka.........31............lubelskie...........10.20 12...... ......córka Viviii...............27...........śląskie.............. .02.10.2012 .......MAGDALENA dafiiia..............22...........war.maz.............05.10.2012........SYN Dianakarina......28...........war.maz/Anglia....07.10.201 2........SYN Rzodkiewa........27...........śl/Anglia.............07.10.2 012........MATEUSZ Diana..............26...........Rzeszów.............07.1 0.2012........LIWIA Mama córeczki..31...........Zakrzew.............07.10.2012...... ..MAKSYMILIAN maryjka..........35............Kraków..............07.10 .2012........córeczka jordan.pl ........25 ...........Poznań.......... ....08.10.2012 .......Magdalena klara.klara.......37...........mazowieckie........10.10.2 012. ......SYN paciek90.........22...........małopolskie..........10.10 .2012........córcia pazMama.........26...........małopolskie..........13.10. 2012........JULKA Marla..............31...........mazowieckie........13.10. 2012 .......ANTOŚ Moniś83..........29 ...........Warszawa...........14.10.2012........TADEUSZEK Aleksandra82....29...........Bydgoszcz...........15.10 .2012........SYN Ania3107.........25...........dolnośląskie..........16. 10.2 012........SYN Ania 23...........23...........Katowice..............17.10.2012.. ......? emachines.......29...........Śląskie.................17 -18.10 .2012...MIKOŁAJ dan-mos..........33...........Katowice.............19.10. 2012........AGATKA Agulka1976......36...........Śląskie.................20 .10.2012........CÓRECZKA Macro............31...........podlaskie..............23.1 0.2012........Syn Pela1992.........20..........Opolskie................24.1 0.2012 .......FRANEK barbe77..........25..........Śląskie/Belgia.........25. 10.2012........córeczka mamusia .........32..........podlaskie...............27.10.2012..... ...FILIP Agusssia2008....22..........Wielkopolska..........28.10.2 012........KUBUŚ Ania_k26.........28..........Małopolskie............28.1 0.2012........Patryk miluchnaaa31....32..........Śląskie..................29 .10.2012 ........chyba SYN graga007.........26..........Śląskie..................2 9.10. 2012........DOMINIK mala fu............33..........DE/łódzkie............29.10.2012 .........? -ania-m-...........24..........Śląskie................. 30.10.2012.........Syn Dyśka76...........36..........mazowieckie.........30.10. 2012.........Córeczka Nha.................24..........kuj-pomorskie.......12.11 .2012 ........LAURA :classic_cool: ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK..............TP..............DP.............WAGA.... .....DŁ........RP...........IMIE eljotka........14.10.12r.....20.08.12r....1,640kg....... 45cm......CC.........KUBUŚ Tusia21.......20.10.12r.....13.09.12r....2,450kg........50cm ......CC.........WIKTOREK kosiorakis....22.09.12r.....13.09.12r....2,770kg........55cm .....CC.........JANEK kosiorakis....22.09.12r.....13.09.12r....2,530kg........49cm ......CC...... ...TOMEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dafiiiia ja mam nadzieję,że u mnie nie będzie taki duży jak się zapowiada,bo ja nie chcę wielkoluda :D hehhee a tak serio to bez znaczenia chyba, bo ja cc rodzę. Wam to co innego. A miksturę piję, kazali i piję, przyzwyczaiłam się i wód więcej, więc wierzę,że jest i będzie ok. ania_k ja czuję też jak ty a ostatnio odwrotnie :D w każdym bądź razie, ułożenie jest prawidłowe :) choć sama nie wiem co on tam wyprawia, bo jak się przemieszcza to czasami boli. Jordan ty tam nogami nie zaciskaj tylko do rodzenia :D A propo "robienia porządków" ze sobą, to ja co 3 -4 dni staram się już coś ze sobą robić, hehe a wczoraj to miałam nie lada wyzwanie, bo cholernie cięzko już samej, koło piątku chyba mój będzie musiał mi pomóc. 🌻 A co do rodzących : Agulkę po 7 zaczęli szykować na poród, skurcze co 3 minuty, dochodzące do 90 - pisała,że nawet nie bolą. Także chyba dziś na pewno jedna dziewczyneczka nam tabelkę powiększy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dafiiia ja też obawiam się o rozmiar swojego maluszka, w 31 tygodniu ważył 2180 jutro idę na usg. Lekarz wtedy wspominał że jak dotrzymamy terminu to do 4 kg będzie na pewno ważył. Termin cc najprawdopodobniej będzie przypadał na 5 października a ja czuje się jak ogromna słonica. Co do cc jeżeli nie jest ono wcześniej planowane potwierdza się je przed samym porodem. Ze starszym synkiem mówili mi w szpitalu po usg, że będzie ważył około 3400 a urodził się z wagą 2800 więc jakąś tolerancję trzeba założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia nie zaciskam chce już mieć to za sobą :D może dziś okna umyje, w sumie to się proszą aż! Aleksandra- ja miałam taką sytuacje: zarówno gin jak i doktorek w szpitalu twierdzili że moje dziecko ma ok 5200! Zrobili mi cesarkę, nacięli oczywiście pionowo, okazało się że młoda ważyła kilo mniej bo 4200. Jakaś tam granica błędu pomiaru jednak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan to duża różnica a teraz sprawdzają pod kątem wagi skoro pierwsze było duże? To czekamy na dobre nowiny od Agulki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no żyje nadzieją że bedzie CC, gin mi powiedział że jak była pierwsza cesarka to na kolejną pacjentka musi się zgodzić. Ja mam rozejście kości łonowej do tego przepukline brzuszną boje się nawet rodzić normalnie. Muszę czekać normalnie na rozpoczęcie akcji porodowej, niestety nie idzie tego u mnie przyspieszyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzają ale ja i tak w to nie wierze, czuje że druga dziewczyna jest z kilo mniejsza od Paulinki. Na usg 17.09 było 4100 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan ja też po przejściach ze starszym synkiem mimo tego, że minęło kilka lat jestem zwolenniczką cesarki. Mam podwyższone ciśnienie od samego początku ciąży i boje się że akcja cała się powtórzy. Mój lekarz prowadzący powiedział w ten sposób, że mogę próbować sn ale nie gwarantuje, że nie wykonają cc. W przypadku kolejnej ciąży na poród sn rodząca musiałaby wyrazić zgodę inaczej będzie cięcie. Również mam czekać do skurczy, natomiast jeżeli się ich nie doczekam to z końcem 38 tc pójdę do szpitala ze skierowaniem. Zobaczymy co teraz lekarz mi powie po wizycie. Osobiście wiem, że lekarze nie chętnie wykonują cięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan ja też pierwsza córe urodziłam z wagą 4200 synek ważył 3700 to pamiętam jeszcze na sali porodowej kazałam położnej sprawdzac czy aby na pewno wychodzi dziecko mniejsze niż 4kg jak mówił lekaż i ona powiedziała że tak a teraz czuje że dzidzia jest mała zresztą brzuszek tez i waga moja też jest mała ale boje się, że pod koniec mały nabierze tępa no niestety jak się raz urodzi duże dziecko to strach pozostaje. No i do końca nie wiadomo bo usg może się mylić ( choć u mnie w każdej ciązy sie sprawdzało) a teraz w 34tc wyszła waga 1920 ale najlepiej by było spradzić ile dziecko w tydzien przybiera wtedy łatwiej policzyć ile do końca mniej więcej będzie ciekawe czy moja mi da jeszcze jedno usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tym pomiarom nie za bardzo wierzę, bo jednak już raz źle zmierzyli - najpierw duże że hohohohho a potem 2 tygodnie później mniejsze niż wcześniej a teraz znów duże. Więc ja to tak z przymrużeniem oka traktuję. Zobaczymy jak u Agulki, jej małą chyba sprawdzali wagę, więc zobaczymy czy choć ciut będzie podobna waga czy duża rozbieżność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra zgadzam się z tobą że mimo upływu lat u mnie tez strach pozostał czy sytuacja się nie powtórzy i dlatego tak strasznie się boje przenoszonej ciazy bo w przy pierwszym porodzie czekali do 42t i dziecko urodziło się w zamartwicy a ja krwotoku dostałam bo jednak dziecko za duże jak na mnie było. W drugiej ciazy lekarz kazał mi przyjśc w 39t ale miałam już rozwarcie wtedy a teraz jak pytałam lekarki to mówiła, ze u niej w szpitalu czeka się do 41t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i z wagą to tak: 9.08.2012 - chyba 29tc - 1896 g 20.08.2012 - chyba 31tc - 1600g a teraz 10.09.2012 - 34tc - 2632 g więc jak dla mnie to istne nie wiadomo co :P fakt, był problem z wodami płodowymi, za mało - może faktycznie źle się wtedy mierzy,dlatego ja tak z przymrużeniem oka pomiary traktuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_k26 a i nie możesz jej powiedzieć,że już raz sytuacja była beznadziejna i nie chcesz i boisz się, by nic nie powtórzyło się ??? Kurczę to poważna sprawa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia ja jej mówiłam i co poradziła abym zwiększyła aktywnośc fizyczną to może to coś przyspieszy wiec jakoś po ostatniej wizycie już mam doła a do tego anemia która się utrzymuje od połowy ciaży więc ja też tego nie rozumiem po co mnie trzymaja jak ma przykład z 2 porodów że akcja sama u mnie się nie rozkręca oj wszystko bym dała aby tera zbyło inaczej abym urodziła wczesniej. I sama mówiła jeszcze, ze póki co dziecko małe jest i póki co nie ma się co martwić chyba, że przenosze to po co do tego chce dopuścić?? Nie wiem nie rozumiem jej. Mąż mówi, abym zadzwoniła i porozmawiała z tym lekarzem co prowadził poprzednią ciąze może uda się jakoś 'dogadać'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z waga dziecka to w sumie i moja lekarka i lekarz mojej koleżanki tłumaczył w ten sam sposób więc chyba mówią prawde, ze średnio dziecko przybiera 200-400gram tygodniowo i własnie najlepiej zrobic usg np jak miała moja koleżanka w 33t i potem w 36 i stąd lekarz wie, ze przybiera 200 tygodniowo i łatwo policzył jakie dziecko będzie w 39t wtedy co ma planowaną cesarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ dziewczyny wielkie gratulacje, ja jestem lipcową mamusią a miałam być czerwcówką urodziłam drugą córeczkę Kornelię a jej waga to 4520 skończyło sie cesarką bardzo złe wspomnienia z przebiegu porodu. Fajnie jest was poczytać i przypomnieć sobie jak to u nas na naszym forum pisałyśmy o przebiegu ciąży a poźniej już o porodach. Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny wiecie co moj gin sie pomylil liczylam dokladnie tygodnie ciazy i wychodzi mi ze termin mam w 39 tygodniu wzielam , wszystko jeszcze dobrze sprawdzilam i okazuje sie , ze po wakacjach jak wrocilismy to wpisal tydzien wczesniej ostatnio jak bylam to wpisal 34 tydzien a ja mialam 35. Jak myslicie z tymi wodami co mowil, mozliwe jest to ze to przez ta pomylke tygodniawa, stwierdzil, ze jest ich za malo?Teraz ja mam 36 tydzien a na 25 termin , chyba ze ja cos zle obliczam, ale w kalkulatorach tez tak wychodzi. Ciekawe co tam u Agulki i adza,bo od Agulki to widze , ze mamusia masz na bierzaco informacje, a Adza to sie nie odzywala do nikogo, albo ja nie zauwazylam, ze ktos cos pisal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu gratuluje córeczki :) Barbie ja Ci nie pomogę jak to z tymi wodami jest ja mam termin z miesiaczki która ostatnio była 21 stycznia na 28 października ewentualnie mam pomiary z usg w 34t jakbyś chciała porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_k26 ja ostatnia miesiaczke mialam 23 stycznia i termin na 25 , ja nie wiem ile jest tego plynu ale powiedz mi Ty jestes w 36 tygodniu ciazy?bo nie wiem czy ja zle cos nie obliczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbie w suwaczku mam napisane 35t3d a ty masz 3 dni starsza ciązę :) generalnie ty już masz 36 t a ja prawie też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 *********************CZEKAJĄCE NA SWOJE SKARBY****************************************** NICK..............WIEK..........MIASTO............TERMIN. .............PŁEĆ adza1987.........24............Słubice.............25.09 .2012..... ...SYN nata_lie...........25............Z.Góra.............29.0 9.2012 ........KUBUŚ dotiuszka.........31............lubelskie...........10.20 12...... ......córka Viviii...............27...........śląskie.............. .02.10.2012 .......MAGDALENA dafiiia..............22...........war.maz.............05. 10.2012........SYN Dianakarina......28...........war.maz/Anglia....07.10.201 2........SYN Rzodkiewa........27...........śl/Anglia.............07.10.2 012........MATEUSZ Diana..............26...........Rzeszów.............07.1 0.2012........LIWIA Mama córeczki..31...........Zakrzew.............07.10.2012...... ..MAKSYMILIAN maryjka..........35............Kraków..............07.10 .2012........córeczka jordan.pl ........25 ...........Poznań.......... ....08.10.2012 .......Magdalena klara.klara.......37...........mazowieckie........10.10.2 012. ......SYN paciek90.........22...........małopolskie..........10.10 .2012........córcia pazMama.........26...........małopolskie..........13.10. 2012........JULKA Marla..............31...........mazowieckie........13.10. 2012 .......ANTOŚ Moniś83..........29 ...........Warszawa...........14.10.2012........TADEUSZEK Aleksandra82....29...........Bydgoszcz...........15.10 .2012........SYN Ania3107.........25...........dolnośląskie..........16. 10.2 012........SYN Ania 23...........23...........Katowice..............17.10.2012.. ......? emachines.......29...........Śląskie.................17 -18.10 .2012...MIKOŁAJ dan-mos..........33...........Katowice.............19.10. 2012........AGATKA Macro............31...........podlaskie..............23.1 0.2012........Syn Pela1992.........20..........Opolskie................24.1 0.2012 .......FRANEK barbe77..........25..........Śląskie/Belgia.........25. 10.2012........córeczka mamusia .........32..........podlaskie...............27.10.2012..... ...FILIP Agusssia2008....22..........Wielkopolska..........28.10.2 012........KUBUŚ Ania_k26.........28..........Małopolskie............28.1 0.2012........Patryk miluchnaaa31....32..........Śląskie..................29 .10.2012 ........chyba SYN graga007.........26..........Śląskie..................2 9.10. 2012........DOMINIK mala fu............33..........DE/łódzkie............29.10.2012 .........? -ania-m-...........24..........Śląskie................. 30.10.2012.........Syn Dyśka76...........36..........mazowieckie.........30.10. 2012.........Córeczka Nha.................24..........kuj-pomorskie.......12.11 .2012 ........LAURA ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK..............TP..............DP.............WAGA.... .....DŁ........RP...........IMIE eljotka........14.10.12r.....20.08.12r....1,640kg....... 45cm......CC.........KUBUŚ Tusia21.......20.10.12r.....13.09.12r....2,450kg........50cm.....CC......WIKTOREK kosiorakis....22.09.12r.....13.09.12r....2,770kg........55cm .....CC.........JANEK kosiorakis....22.09.12r.....13.09.12r....2,530kg........49cm ......CC...... ...TOMEK Agulka1976....20.10.12r.....25.09.12r...2,930kg........??????.......CC........MARYSIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno niektórzy liczą tak, ze jak jest np 35t3 d to już jako 36 tydzień a moja lekarka zawsze liczyła to jako jeszcze 35t niby nie duża różnica ale potem własnie można się pogubić więc ja licze też raczej dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×