Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Ja będę robiła mizerię i młode ziemniaczki z koperkiem..bo mięsa to dziś do ust nie wezmę... feee.... Jak będą takie ładne gruntowe, to może kupię troszkę więcej i zrobię takie małosolne?? Lubicie? bo ja uwielbiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Kobietki :) Wczoraj miałam wizytę. Z chłopcami wszystko dobrze, obaj ułożeni byli główkami do dołu, ale i tak czeka mnie cc. Z tego co mówił lekarz to prawdopodobnie nie dociągnę nawet do września. Tomek jest troszkę większy i cięższy, waży już ponad 970g natomiast Jaś waży troszkę ponad 920g. Łobuziaki są niesamowicie ruchliwi, cały brzuch mi "chodzi" i podskakuje prawie przez cały czas :) Lekarz swierdził, że mam za wysoki poziom cukru po obciążeniu glukozą. Po 2h wynosił 133 a lekarz stwierdził, że nie powinien przekraczać 121. Wprawdzie nie muszę podejmować leczenia, ale mam zastosować dietę. Prawdę mówiąc jestem trochę zaskoczona, ponieważ w labolatorium powiedziano mi, że mam dobry wynik a utwierdziłam się w tym przekonainiu gdy w internecie znalazłam normę do 140. Teraz natomiast zgłupiałam na całego i nie wiem co myśleć. Co o tych normach mówią Wasi ginekolodzy? Agusia2008 jesli nie ma przeciwwskazan to nie powinnas się obawiać, kiedyś nawet wyczytałam ze aktywność seksualna w czasie ciąży ułatwia potem poród, zatem można połączyć przyjemne z pożytecznym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki, badanie zrobione - było kiepsko ze mną ale nie zwróciłam. Mam już wyniki i się podłamałam. Po 2h miałam 169 a norma do 140 :( Mój lekarz się jutro złapie za głowę. Pewnie zrobił już to dziś bo on udostępniał mi je przez internet. Oprócz tego coś w moczu nie tak jak trzeba i morfologia mimo brania ogromnych dawek żelaza minimalnie się poprawiła ale te wyniki co były powyżej i poniżej normy nadal są podobne. Aż mam łzy w oczach odkąd zobaczyłam te wyniki. Jutro o 8 mam wizytę u ginekologa z nfz - zobaczymy czy mi wypisze skierowanie na echo. A o 10:40 do swojego ginekologa idę. Kasiorakis to mnie twój ginekolog wysłałby chyba na odstrzał przy moim wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja poprane ciuszki zabieram sie za prasowanie badzcie ze mna duchem bo mam tego naprawde duzo a druga tura sie pierze tam wiekszasc spodni wiec jutro nie powinno byc zle..!! Ale dzisiaj noc ciemna mnie chyba zastanie.... Zaplace jak ktoras chetna poprasowac :p TP01-4.10.2012.........slaskie/Anglia......28lat...Mateuszek ❤️ 🌼 ❤️🌼 ❤️🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś dobrze,że udało się zrobić to badanie i nie męczysz się kolejny raz. No a wyniki, może nie martw się na zapas, poczekaj co jutro gin powie. Kosiorakis fajnie,że z maluchami ok, ależ musi ci być fajnie, jak tak we dwójkę skaczą - przynajmniej dotrzymują sobie towarzystwa :) Rzodkiewa ja lubie prasować, no i chetnie do Anglii bym przyleciała :P ale nie mogę... Diana uwielbiam małosolne, nawet dziś sobie zjadłam zaraz po zjedzeniu lodów :D Ja rozstępy mam, na brzuchu niestety - trudno... No i właśnie mama odebrała mi wyniki cytomegalii - IGM ujemny, IGG dodatni 33ua/ml . To chyba oznacza,że przechodziłam ten wirus, tylko pytanie kiedy... Miała któraś takie wyniki ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia ja też miałam cytomegalie wynik dodatni przy IgG. Oznacza to, że kiedyś to miałyśmy ale ujemny wynik IgM wskazuje, że nie mamy teraz. Nie ma się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama też mi to powiedziała, ale wiesz niepokój został jakiś. Bo się zastanawiam jak dawno mogłam to przechodzić, czy może niedawno. Ehhh zawsze jakaś niepewność. A o glukozie wolę nie myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś przestraszyłaś mnie tymi wynikami glukozy.. ciekawe jak u mnie wyjdzie - jadę jutro na 7 rano :/ ehhhhh........ Mamusiu - Ja też miałam już cytomegalię, więc z głowy, ale martwię się toxoplazmozą, bo nie miałam nigdy i nawet jutro muszę powtórzyć badanie...boję się tego bardziej niż wyników z glukozy i jeszcze obsesyjnie myślę o moczu, bo przed ciążą miałam mega problemy z bakteriami.. Życie kobiety w ciąży to pasmo niepokoju i zmartwień.. ale w chwili porodu na pewno poczujemy spełnienie. Głowy do góry! Moniś napisz jutro czego się dowiesz od lekarza. Ściskam! Małosolnych nie będzie, bo w sklepie były tylko szklarniowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wyniki rzeczywiście niezbyt optymistyczne zobaczymy co dalej ja uwielbiam ogórki małosolne mama też robi dla mnie cały garnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj się uśmiałam, bo leżałam sobie chwile tak pół na plecach pół na boku i chyba maluchowi się dobrze zrobiło, bo jak się wyprostowałam to miałam w tą stronę na której leżałam taką wielką gulę i chyba leżał tam pleckami bo nie chciał się obudzić. Ale potem się położyłam na pleach i się już rozluźnił ale śmiesznie to wyglądało taki nierówny brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emachines juz podaje bo ja wrocilam wlasnie dopiero ze spacerku 5 km z mamusia zrobilam czuje sie jak nowonarodzona:) BPD 5.20 21 tydz. 5 dn OFD 6.10 HC 17,85 20 tydz 5 dni AC 15,90 21 tydz 1 dni FL 3,50 21 tydz 1 dni Waga ok 400 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoniłam do gin, bo bym nocy nie przespała mimo wszystko :P No i tak jak mówi mi rodzinka i wy, to już przebyte, więc nie ma się co martwić. No oby tak było :) U mnie taka duchota,że już nie mam pojęcia co ze sobą zrobić... Wam tez tak gorąco???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam braki w waszych postach i dlatego pytam Pela i Mamusia się znają w realu? Chodzicie razem na spacery - to fajnie ja mam przyjaciółkę na drugim końcu miasta i przedostanie się jednej do drugiej zajmuję długo (i grozi zasłabnięciem w autobusie) a co dopiero mówić o wspólnym spacerze. Po takiej podróży to siedzimy razem i oglądamy TLC albo TVN Style :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he he dobre to było :P mnie troche zjarało dzisiaj na podwórku bo plewiłam ogórki... a małosolnych mam 2 duże słoje zrobione:D tak więc zaraz sobie ogóry na kolacje zrobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z Pelą co najwyżej w "realu" gadamy na Fb :) wczesnymi rankami, kiedy wy jeszcze smacznie śpicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś nie martw się będziemy miały diete.... W końcu dodzwoniłam się do poradni mam być w czwartek o 8;30 zobaczymy co diabetolog powie Mój lekarz prowadzący mówi że norma po 2godz obciażenia glukoza to 139 powyżej to już niestety wynik nieprawidłowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka tylko ja się zastanawiam co ja mam ograniczyć. Słodyczy nie jem - czasem lody się zdarzają bo pomagają mi na zgagę. Ostatnio smażone to co najwyżej raz na tydzień bądź dwa. A jak już smażę to bez tłuszczu. Jem dużo warzyw. Herbaty nie słodzę - piłam z miodem jak byłam przeziębiona. No ale może o czymś nie wiem co nie powinnam jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela, to musisz przyjechać do mnie albo jak już porodzimy to zrobimy w przyszłym roku wielkie booom dzieciaków i spotkanko :P hihiihi A co do diety -rany Moniś, nie jesz słodyczy itd. to jak ja pomyślę o sobie... ehhhh mówię wam, zaczynam się martwić choć jeszcze nie wypiłam tego g.... Słuchajcie, a boli was często w okolicy pępka, taki dziwny ból, może trochę rozciąganie !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyniki z glukozy odebrane i mieszczę się w normie po 2 godzinach 77,7. Dziwi mnie jednak to, że na czczo pobrana z palca była znacznie wyższa niż z żyły. Być może z palca nie jest tak miarodajna i trzeba wziąć poprawkę. Co do rozstępów w poprzedniej ciąży używałam kremów z wyższej półki a niestety się pojawiły i to w bardzo dużej ilości, więc nie ma znaczenia rodzaj kremów a uwarunkowania genetyczne. Teraz kupuję ziajkę i jak na razie nie mam nowych, pewnie dlatego że skóra jest rozciągnięta po poprzedniej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś ja też malutko słodyczy jem ...przewaga warzyw w tym pomidory ,ogórki a widzisz wynik jest jaki jest:-( Soków tez już dawno nie pije bo niedobrze mi było po nich zobaczę co na to diabetolog bo tez już nie wiem co mogę jeść Mamusia to się wpraszam na imprezkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma problemu Agulka :) Ja to i soki piję, słodycze jem, lod na potęgę :( aż normalnie chyba czas i pora przestać :( ale weź jak się chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a ja wlasnie skonczylam prasowanie boziuuu szczescie ze to tylko jednarazowe z taka iliscia..!! pozniej to juz na bierzaco bedzie pranko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi dziewczyny po pierwszej ciąży jakie macie te rozstępy? czerwone czy białe? bo ja mam białe, takie wyblakle, i tez smaruje ziajką bo boje sie zeby nowe nie wyskoczyly, a jak nowe wyskocza to czerwone? bo ja juz nie pamietam co bylo 5 lat temu :P wiem tylko ze do 7 miesiaca nie mialam zadnych a potem wyskoczyly z dnia na dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to może jest tak, że jak się niektóre zajadają słodyczami to glukoza nie straszna bo organizm jest przyzwyczajony :) A ja nie jem słodyczy (prócz czasem te lody) bo mi po prostu teraz nie smakują. Przed ciążą jadłam. Ból pępka miałam, czasami jak go dotykałam to bolało bardziej. Mówiłam wcześniej o tym lekarzowi powiedział, że tak może być bo się rozciąga. Teraz boli już mniej i rzadziej. Odpukać w niemalowane ;) - rozstępów na brzuchu nie mam, po kąpieli smaruję się oliwką. Mama mnie "pocieszała", że miała rozstępy dopiero pod koniec ciąży. Więc może i mnie to czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mówiłam, że moja inteligencja w ciąży bardzo często mnie zawodzi no mamusia mamusia to sobie skojarzyłam z mamusią z Kafe :):):) ja teraz siedzę i wystawiam tonę książek na allegro zawsze to jakiś grosz na drobne przyjemności ja się nie objadam słodyczami dzisiaj pierwszy raz zjadłam kubełek lodów a tak ogórki i inne podobne ale najbardziej mnie przeraża siedzenie 2 godziny bez jedzenia pod laboratorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×