Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

No to jest następny dzidziuś :) super, gratuluje :) U nas też dziwny dzień. Dzidzia nie może zasnąć, co chwile się budzi bo ma jakiś lekki sen. Dopiero teraz się udało. Maz kupił kombinezon ale chyba nie ten co pisałaś ale też uroczy. Tylko ze one takie wielkie mimo ze najmniejszy rozmiar. Tadzio się w nim topi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe monis - tak to jest jak meza wyslesz na zakupy:) a jaki kupil i za ile? daj fote jak mozesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki!!! Miluchna wielkie gratulacje!!!! I kolejna mamusia ma bobaska przy sobie! :) U nas już dobrze, powtórki z krwią nie było. ale w kupce ta krew była, znaczy czarna kupka :/ Mamusia dzięki za info, kurcze nawet nie wiedziałam ze tak może mi krew lecieć, szok! dzięki w ogóle za troskę! :) heh, u nas też nocka była średnia, jeszcze dzisiaj byliśmy u dziadków, moich rodziców. kubuś jak zwykle grzeczny, kiedy są goście, albo jedziemy w gości. a w domu koncert, chociaż od 2 godzin obecnie śpi :) dziewczyny parzycie smoczek np. jak maluch długo go nie miał w buzi? bo mi się wydaje, że moi rodzice przesadzają, mama latała co chwila i mi parzyła smoczek bo maluch nie ssał z 30 minut :/ a mój brat panikował, bo małego sobie podawaliśmy z ręki do ręki. ech :/ chyba jedyni wyluzowani byliśmy. coś wam miałam pisać, a tu dupa skleroza. Graga, Moniś ja widziałam kombinezony w tesco ale za 99zł. a my mamy kupiony w carefourze, ale jeszcze nie używaliśmy. w ogóle macie może tą osłonę przeciwdeszczową? bo nei wiem czy taką zwykłą kupić koszt około 15zł na allegro, bo do x landera to nie widać. a w ogóle to mój maluszek już ma ciasne ciuszki z tesco na 56cm, jejku równe 4 tygodnie a tu już ciasne! :) Vivii mi też zostało 2kg :) przez 2 tygodnie zleciało mi 3 kg :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalie mój już ma ciasne na 56:) a ma dopiero 2 tygodnie :P a pampki oryginalne w rozmiarze "2" bedą za ciasne za jakis czas wiec musze je juz zuzyc i moge 3 kupic :P no widzisz skleroza nie boli a niby te szare komórki miały byc ok po porodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla świeżo upieczonej mamuśki :) Dziewczyny doradźcie bo sama już nie wiem.. mam skurcze od 17 co 20 min czy to mogą być te porodowe? cały czas ciągnie mnie od kręgosłupa a jak mam te skurcze to brzuch twardnieje i boli bardziej jak przy okresie lecz nie jakoś tak nie do wytrzymania..Czy to może być to? Jutro termin ale sama już nie wiem czy to nie fałszywy alarm ;/ Zapisuję sobie ile jest przerwy miedzy jednym a drugim ale póki co nie maleją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka ja bym nie panikowala - mysle ze regularne bynajmniej co 10 min moga swiadczyc o tych wlasciwych.... moze ci sie szyjka skraca.... pytanie do mam karmiacych piersia... wiem ze juz pytalam ale mój malutki ma takie kupki ze tego nie mozna nazwac kupa bo to sama woda żółta - nic nie jest zwarta i nie wiem czy moze ja cos jem ze on nie ma tych kup normalnych i ze go "czysci" bo ma mocne wzdecia,a dzisiaj to wogole jakas masakra... od wczoraj daje mu ten bobotic ale na razie nie widze zadnej poprawy... normalnie z tylka leje mu sie jakby sikał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka jesli beda coraz mocniejsze i czesciej to moze to juz to :) na razie jeszcze dluga przerwa pomiedzy skurczami masz wg mnie.ja ak mialam co 5-8 minut to taki bol pare razy mocnejszy niz okres. a te na porodowce to juz w ogole ni bede straszyc :) graga mi chyba odjelo po porodzie szarych komorek :P a moj znowu na cycku wiec pisze jedna reka do was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga to cos za rzadka ta kupka :/ u nas jest rzadka ale nie taka jak opisujesz. a ppoloznej mowilas??? tez dalam bobotic z rana. ale nic nie zauwazylam, bo nie wiem po tym wiecej baczkow mialby puszczac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga kupił za około 60 zl po znizce, taki w paseczki chyba beżowo białe, z zyrafka. Teraz mi maz zabrał kompa wiec nie mam jak wstawić zdjęcia. Wy macie za małe 56 a my musieliśmy dzis takie dokupić bo większość 62 jest za duza. I co chwile nam brakowało body z długim rękawem. Szczególnie dzis jak 3 razy go przebieralismy. No bo pieluszki też za duże i się czasem wylewa. Ale dostaliśmy wczoraj pampersy i te bardziej pasują. Zwazylismy go dzis na wadze kuchennej - położyliśmy na niej tace i jego na to. Niezbyt mu się podobało ;) jak wychodziliśmy w tamta niedziele ze szpitala ważył 3030, dzis ważył trochę ponad 3200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzis nie było kupki. Ale położna mówiła ze tak może być... Natka ja miałam takie bole i skurcze kilka dni przed porodem. Dzień przed porodem były co 10 minut a w nocy co 3. Rano urodziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie sprawdziłam i mam tylko jedna folie wiec chyba na spacerowke. Maz tez twierdzi ze nie mamy na gondole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak położna była to nie miał aż takich wodnistych;/ jutro do niej esa napisze.... piłam inke z błonnikiem - może nie powinnam, bo może on tak na niego działa? nie wiem już sama, bo tak to co innego miało by wpływ na wodniste kupki? bo chyba nie chleb albo parówki.... ech jak nie urok to sraczka... no to moniś nie zapłaciłaś aż tak dużo :) ja mojego ważyłam na zwykłej wadze... ale tak z przymrużeniem oka bo ona kłąmie troche:) ale ważyłam go tak że najpierw siebie zważyłam a potem weszłam z nim na rękam i odjęłam od siebie i mi wyszło 3800 a ze szpitala 2 tyg temu wychodziliśmy z wagą 3140 - to chyba dobrze co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla a w jaki sposob odstawienie od cyca ma wyeliminować zoltaczke? Mój ma wpisane w książeczce ze miał żółtaczkę a mi mówili ze tylko troszkę wyższy poziom bilirubiny ale ze w normie. Na twarzy był minimalnie żółty ale chyba cały czas tak ma. No nic, zobaczy go we wtorek pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś minimum przyrost masy maluszka dzienny to 18-20 gram, a taki średni co powinien być to 30. Bynajmniej tak wyczytałam. ja znowuż boję się, że utoczę małego, w 3 tygodnie przybrał 1,1kg.. Graga u mnie raz taka bardzo wodnista kupka była, hm.. może faktycznie po błonniku, bo też jadłam, ale czy wtedy? jak mówiłam o konsystencji kupki położnej, to mówiła, że może być i taka, bo mleko zmienia konsystencję na właściwą. ale mówiła, że będę też te kupki bardziej kleiste. Kurcze, to co z tą folią dziewczynki robicie, kupujecie zwykłą? będzie pasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki czy w związku z tym ze karmie piersią nie nogę wykonywać jakiś zabiegów kosmetycznych, używać jakiś kosmetyków? Wiem ze na pewno laser odpada (chciałam pozbyć się włosów pod pachami i bikini). A np krem na celulit albo jakieś wyszczuplające? Kiedyś używałam z Vichy na celulit i po kilku tygodniach skora była mega gładka i napięta wiec znowu bym chciała bo czuje się jakby ktoś powietrze spuscil z mojej skory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do żółtaczki to u nas też Kuba nadal żółty na buźce, niby do 6 tygodnia może się utrzymywać :/ Kurcze Marla współczuje, na pewno Ci ciężko maluszka odstawić. mi chyba by serce pękło, bo tak jak miałam problem na początku z karmieniem, tak teraz bardzo się przyzwyczaiłam i uwielbiam te chwile z maluszkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś ja kupiłam wczoraj krem soraya +25 ujędrniający na brzuch i zaczęłam się smarować. hm.. nie zastanawiałam się, czy nie można.. w ogóle to bym sobie poszła do solarium.. nie, żeby ze mnie solara, ale w tym roku unikałam słońca w ciąży i tak mi się marzy choć się wygrzać i mieć małą opaleniznę, ale nawet nie wiem czy można :/ pewnie nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, no to dobrze przybral - uff nie glodze dziecka ;) Natalie ja to nawet o tym nie myślałam. Pewnie dopiero przy spacerze stwierdziłabym ze jej brakuje. No nie ma co kombinować. Trzeba kupić zwykłą. Maz dzis w Tesco kupił czapeczkę i rękawiczki, ładne w paski, z wierzchu niby wełna a w środku polar - ok 25 zł chyba. A brakowało nam cieplej czapki bo nawet nie byłoby w co ubrać do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla trzymam kciuki żeby to odstawienie pomogło ... My też z takim wynikiem wychodziliśmy do domu Marysia już dawno nie jest żółta Monis podobno mleko matki opóznia spadek bilirubiny a mleko sztuczne pobudza bardziej watrobe do pracy dlatego kazali odstawić od piersi Miluchna gratulacje :-) Tak na marginesie to moja Marysia miała identyczne wymiary :-) Tyle piszecie ... ja choc Marysia grzeczna to mam niewiele czasu ...Ciagle cos do zrobienia jest Teraz trzeba znów ubrania i buty na zime przygotowac dzieciakom .. Jutro wybieram sie na zakupy bo strasznie powyrastali Karmie piersia i dokarmiam ale juz niewiele ...na szczęscie pokarmu mam jakos wiecej ;-) Mamusia bioderka ok za 2 miesiace znów do kontroli to juz bedzie 3 usg bioderek .. We wtorek mamy wizyte w poradni patologii noworodka (dla wczesniaków ) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*********************CZEKAJĄCE NA SWOJE SKARBY****************************************** NICK..............WIEK..........MIASTO............TERMIN. .............PŁEĆ maryjka..........35............Kraków..............07.10 .2012........córeczka barbe77..........25..........Śląskie/Belgia.........25. 10.2012........córeczka Agusssia2008....22..........Wielkopolska..........28.10.2 012........KUBUŚ Natka1024......24..............śląskie...............28 .10.2012.........Syn Nha.................24..........kuj-pomorskie.......12.11 .2012 ........LAURA ************************TULĄCE SWOJE SKARBY**************************************** NICK..............TP..............DP.............WAGA.... .....DŁ........RP...........IMIE eljotka........14.10.12r........20.08.12r....1,640kg..... .. 45cm......CC......KUBUŚ Tusia21.......20.10.12r........13.09.12r....2,450kg...... .50cm......CC....WIKTOREK kosiorakis....22.09.12r........13.09.12r....2,770kg...... ..55cm......CC.......JANEK kosiorakis....22.09.12r........13.09.12r....2,530kg...... ..49cm......CC......TOMEK adza1987.....25.09 .12r.......24.09.12r....4,000kg........59 cm.....SN......FABIAN Agulka1976....20.10.12r.......25.09.12r....2,930kg.......5 5cm ....CC.....MARYSIA Marla...........13.10.12r.......26.09.12r....3,350kg..... ... 51cm.....SN........ANTOŚ L-E-O-N-KA80..21.09.12r....26.09.12r.......2750kg.........52cm.......SN.......NADIA jordan.pl......08.10.12r.......27.09.12r....4,190kg........59cm.....CC...MAGDALENA pazMama.......13.10.12r.......28.09.12r....2,900kg........46cm......SN........JULKA Viviii............02.10.12r.......29.09.12r....3,450kg......56cm....SN....MAGDALENA nata_lie........29.09.12r .....29.09.12r....3,020kg.........55cm......SN........KUBUŚ paciek90.......10.10.12r.......30.09.12r....3,180kg...... ..53cm....SN..MAGDALENA olka25ul.........06.10.12r......01.10.12r....3,300kg......55 cm......SN.......FRANEK Klara.Klara ....01.10.12r. ......01.10.12r......3,670kg.......55cm......SN......Adaś Mamacóreczki.07.10.12r......02.10.12r....3,310kg......55cm ....SN...MAKSYMILIAN Diana26.........07.10.12r......02.10.12r....3,310kg...... .54 cm ...CC...........LIWIA dafiiia...........05.10.12r......04.10.12r....4,240kg.... ..5 7cm.....SN..........LEON dotiuszka......10.10.12r.......08.10.12r....3,180kg...... 52cm.....SN....MAGDALENA Dianakarina....07.10.12r......09.10.12r....3,000kg......? ?.. .........CC.......Synek reniaaa22.......04.10.12r......09.10.12.....3,650kg...... 54c m........SN........ADAŚ Aleksandra82...15.10.12r......09.10.12.....3,380kg......5 4c m........CC....MARCEL graga007.......29.10.12r.......11.10.12r....3,300kg.....5 6cm ......SN.....DOMINIK Ania3107.......16.10.12r.......13.10.12r....3,730kg...57c m.. ....SN.....ALEKSANDER mamusia........27.10.12r........15.10.12r....3,300kg..... 53cm.....CC....FILIPEK emachines.....17.10 .2012...15.10.12r.....3,100KG.......56cm....sn....MIKOŁAJ Rzodkiewka.....04.10.12.......17.10.12......3,700kg...... .53cm......SN..MATEUSZEK dan-mos.........19.10.12.......17.10.12.....3,780kg...... 59c m......sn.......AGATKA Monis83.........14.10.12.......18.10.12.....3,300kg.......54 cm.......sn..TADEUSZEK Macro............23.10.12........18.10.12......3.390kg...... 55cm......cc...MICHAŁ Ania_k..........28.10.12.........19.10.12......3,700kg........55cm.....sn.....PATRYK Pela1992........24.10.12r.........21.10.12r.....3,080kg..... 51cm....SN......FRANEK Dyśka76........30.10.12r.........21.10.12r.....3,250kg.......55cm....SN.....NINKA miluchnaaa31...29.10.12r......27.10.12r.....2,930kg.......53cm....CC....Mateuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluchnaaa 🌻 GRATULACJE !!!!!!!!! xxxx U nas padał śnieg cały wczorajszy dzień i część nocki. Jest ślicznie i biało. Po prostu super :) ale pewnie zaraz zniknie wszystko.. xxxxx Ja też do wózka tylko do spacerówki mam osłonę, jednak dokupić trzeba będzie. Pewnie na Allegro, może warto zapytać sprzedawcę,czy będzie pasować ??? Może coś wie :) xxxxx Nie wiem co mojemu m coś to maluchowi przeszkadza w nocy, do 3 jako tako, a od 3 co godzinę wstaje a to jeść, a to zmiana pieluchy a to jeszcze coś. I tak do 6. A teraz w najlepsze śpi sobie - w dzień jest super, śpi ładnie i je ładnie. Ehhh kiedy i jak go przestawić ?? :( smoczek na długo nie pomaga, jest wrzask i koniec ... xxxxx ania_k 150-180 ????mleka ??? ja jak ściągnę z 60 z dwóch cycek to jest extra... I tak zaraz muszę to zrobić, bo jadę z małą po prezent dla jej koleżanki. Mieliśmy wszystkim kupione a tu jeszcze na Halloween zaprosiła koleżanka i podpięła styczniowe urodziny... no i trza coś kupić,a wiadomo bez mleka nie zostawię... xxxxx graga też piję na laktację herbatki, ale sama nie wiem czy to cos pomaga :( widząc ile ania ściąga to chyba nie :P Też kupiłam inkę z błonnikiem,ale nie piłam jeszcze. A u nas kupki są taki już lekko zbite :P xxxxx Marla kochana, dla maluszka zrobisz wszystko, więc głowa do góry - to tylko 2 tygodnie. Zaraz szybko zleci. A pomożesz jak pisze Agulka, i pozbędziecie się żółtaczki. Trzymam kciuki za Was :) xxxxx nata_lie u mnie rodzice też myją co chwila smoczek, ja to już nie, nie powiem co jakiś czas płuczę pod przegotowaną wodą, ale jak leżał otwarty a tak zamknięty leży. A ciuszki kilka już odłożyłam, ale na 56 nadal uzywamy jeszcze, choć nie wiele ich miałam ale jakoś radzę. Body większe nakładam, bo nam kazała połozna pieluchę wkładać tetrową do wizyty na bioderkach. xxxxx Moniś jak twoja cukrzyca,kiedy masz wizytę ?? Cały czas mierzysz poziom cukru ? A mąż to cieszyć się,że pojechał i kupił. Mój tez bez problemu z kupowaniem itd.,ale znam takich co to nawet nie ruszą się z domu, a co mówić kupić śpiworek dla maluszka :) xxxxxxxx natka ja tam nie wiem o skurczach,ale mam nadzieję,że już niebawem urodzisz. Zostało Was niewiele, więc trzymam kciuki. xxxxx Agulka to dobrze,że z bioderkami ok :) A że czasu mniej to u wszystkich pewnie, ja wczoraj kurtki zimowe powyciągałam, ja to jeszcze nie założę, ale córka już powoli może jak będzie zimniej - a u nas zimniej zawsze jest niż w innych rejonach Polski,także trzeba się powoli szykować do zimy :) xxxxxx Co do zabiegów różnych to trzeba pytać położną co można a co nie, ja jak urodziłam córkę to przed chrzcinami biegałam na solarium - ale musiałam zakrywać piersi pieluchą tetrową. Także wtedy mogłam,nie zabraniał nikt. Teraz to nie chcę nawet, bo zimno hehe to i ubranie inne na chrzciny :P My planujemy 24-25 list. zrobić chrzciny,więc pewnei zimnawo już może być. A Wy już po ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my planujemy chyba w ten weekend przed swietami, ale musze sie ksiedza zapytac, bo ogolnie sa raz w miesiacu - pierwsza niedziela i nie wiem czy sie zgodzi:) ja mam problem bo chrzestnej nie mam, musze ogloszenie na tablice wystawic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas chrzciny są zawsze w trzecią niedzielę miesiąca, więc robimy w grudniu lub styczniu. Ogólnie to wolałabym w grudniu, tylko trzecia niedziela grudnia to 23, więc dzień przed Wigilią. Nie wiem, czy to dobry pomysł. W końcu dodałam zdjęcia do galeriusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u nas noc spokojna była, na śpiocha mu podawałam nad ranem cyca, teraz też śpi. Ale wczorajszy dzień był kiepski - cały czas płacz i marudzenie. Aż biedaczysko się siny na twarzy robił - nic go nie uspokajało. Spinał się bardzo więc to zapewne brzuszek. A moje cukry są nawet ok. Jak w ciąży jadłam jedną małą kromkę na śniadanie i miałam pod 120 to teraz zjem dwie i mam 90-100. Na czczo i po kolacji jest dobrze. Za to po obiedzie codziennie powyżej 120. Nie mam pomysłu na te obiady. Dziś wyjęliśmy kaczkę, myślałam zrobić ją na rożnie tylko zastanawiam się czy to się robi tak samo jak kurczaka. Chyba, że któraś z Was ma fajny przepis na całą kaczuchę :) Nie no ja nie narzekam na męża :) Kupił taki, który mu się bardziej podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My chrzciny robimy w pierwszy dzień świąt bożego narodzenia. Wtedy też mamy 2 rocznicę ślubu. Na wigilię zaprosiliśmy już dziadków i rodzeństwo. Będzie imprezka na 12 osób. Na szczęście każdy ma mieć przydzielone co będzie robił na wigilię, żebyśmy z mężem nie musieli siedzieć całymi dniami przy garach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluchna GRATULACJE! Mąż musiał pojechać po wózek z gondolą do moich rodziców bo jednak to co wymyśliłam z tą spacerówką ( do spacerówki miałam dawać taka małą gondole ale oparcie po rozłożeniu do pozycji leżącej jest delikatnie do góry) no i teraz juz musze szukac dostawke dla synka bo tak to myslałam ze jak sie zmeczy to on siadzie w wozku a mały na rece na chwile . Mój synek też ma żółtaczke ale jeszcze niema tragedi na wypisie pisze 149. Ale z Krystiankiem niestety trafilismy do szpitala na naświetlanie. U nas nocka super jadł o 24 i potem o 4,30znów do 7,20 spał a po nocy mleka odciagłam 120 tak mnie bolały cyce zwłaszcza jeden ale wiecie co Krystek to mleko pije :) Ja herbatki nie pije ale pije ok 2 litrów wody dziennie. Kupki u nas tez sa takie wodniste, że wchłaniają sie w pieluche i mały slad zostaje ala z dnia na dzien widze, że kupka robi sie bardziej zbita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga ja też muszę dać ogłoszenie na chrzestną. W rodzinie nie mam nikogo z kobietek, a chrzestnego już mamy - brat rodzony Mojego, który na stałe jest w UK,więc problemu nie ma, jedynie czy dostanie urlop na konkretny weekend. A chrzestna, hmm totalnie pojęcia nie mam. W razie co sąsiadkę wezmę, bo mam fajną koleżankę, ale Mój za nią nie przepada bo mu podpadła i nie bardzo chce... xxxx A u nas nie ma tak,że są konkretne niedziele na chrzest - ale my i tak pewnie w sobotę będziemy robić. No i chcę szybciej by w miarę pogoda była, a już w grudniu może (ale nie musi) być zimno. xxxx ania podesłałabyś mleka trochę, a to zostawiliśmy Filipa z moją mamą na 2 godz. , nakarmiłam go, poszedł spać a już za pół godziny piszczał jeść i mama dała mu 60ml mleka - zjadł na dwa razy.... Normalnie głodomorek jeden :) teraz śpi, ale zaraz pewnie wstanie ostro głodny znów :P Uciekam coś zjeść :) miłej niedzieli kochane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ta mrozna niedziele . My chrzest dopiero ze slubem w czerwcu .. Wiec maly juz bedzie kawaler.:) tak pozno bo z moim z dwoch krancow polski wiec zeby cala rodzina byla zalatwimy za jednym razem tak to by sie pewnie nie wybrali. W szczegolnosci ze my w UK a i tez bedzie zalatwiania ale ja pewnie pojade na kilka miesiecy do mamy wiec na mojej glowie bedzie wszystko. Chestnych az trzech do wyboru a chrzestnej zadnej tez bedziemy musieli kombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×