Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Dziewczynki co mają x-landera macie może folie przeciwdeszczową na gondolę? bo ja mam w zestawie ale tylko na spacerówkę.. a nie mogę na internecie znaleźć do x landera, chyba że taką zwykłą pasującą do wszystkich wózków.. u nas pada, a mnie nosi że bym miała nie iść na spacer z Kubą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki, my od wczoraj w domku. Nie mogę spać, mam stres, jak sobie dam radę :-( Ninka jeszcze ma jakiś katarek i chyba jeszcze wody jej sie ulewaly. I jak mam ja klepac po pleckach to masakra jakaś, takiego mam stresa:( Dziewczynki a w czym w nocy śpią Wasze brzdace? W rozkach, spiworkach kocykach? I gdzie śpią w ciagu dnia? W lozeczkach czy może bierzecie je do wózków kolysek itp? Sciskam mocno Was wszystkie i nadrabiam zaległości w czytaniu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluchna na rane najlepiej octaniseptem psikac tak jak i na rane w kroczy szybciej sie goi dyska dasz rade a moja Magdulina spi tylko pod kocykiem ale ona ogolnie nie lubi ciepla w dzien sie rozkopuje wiec w dzien rzadko jest przykryta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyśka mój Kuba śpi w rożku i jeszcze pod kocykiem, bo już rozek rozkopuje. jeszze trochęi będzie śpiworek. w dzień jak nie złożę łóżka to leży na łóżku. kołyski nie mam, a wózek jest w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natala to moze Twoj Kuba takmalo spi i duzo pije z cyca bo mu jest goraco?? sprobuj go lzej okryc i zobacz czy nie bedzie mu lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem przeciwna rożkom. najchętniej bym ich nie używała wcale, więc ja swojego malucha będę kładła spać w pajacyku i do śpiworka jeśli będzie się rozkopywał, jeśli nie to tylko kołderka leciutka. Dziewczyny pamiętajcie, że gorsze jest przegrzewanie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem przeciwna rozkom a tym usztywnianym to juz wogole ... praktycznie nie czuje czuje sie wtedy dziecka ... swinka piggy dokladnie przegrzewanie jest nie dobre dla dzieci ... my juz w pierwsza noc po porodzie mialysmy w szpitalu okno otwarte zeby bylo swieze powietrze i malego tez od razu tak "chowalam" nie w upale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witacie:) Tak szybko-jak zwykle. Moniś ja swojemu od wczoraj podaje Bobotic 3x po 5 kropelek -bo wczoraj doktor stwierdziła że ma bardzo twardy brzusio i ten lek podobno pomaga.....już dziś są efekty lepiej pruuuutaaa;) dodatkowo bio gaia -probiotyk 1x5 kropli-wszystko bez recepty. Pije herbatkę na laktację- herbapolu....tam jest koper,anyż,melisa...także też ok. Monis mój odrzuca cyca jak chce beknąć- biorę go do góry-chwila czekam beka i dalej spokojnie je;) Dyśka rozumiem Twój strach! Mojemu tez strasznie charczało po porodzie i kichał i chrząkał.....też przeżyłam koszmar...ale to przejdzie-bierz malutka do góry i poklepuj po pleckach....jak najczęściej oczyszczaj nosek aspiratorem..... Mój Antos lubi "ciasno" spać więc śpi w rożku tylko....czasem okrywam go polarowym kocykiem bo się rozkopuje..... wózka używamy tylko na spacer..... od wczoraj próbujemy leżaczek z wibracjami-uwielbia go! http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-do-18-kg-3w1-t2518-i2716312484.html on leży wpatrzony w obraz w salonie a ja robię obiad spokojnie.... co do ran to jak najczęściej przemywać roztworem z tantum rosa -osuszać -( ja suszarką po myciu suszyłam ;) i octisept

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide budzic ta moja Magduline bo spi i spi a tu na spacer trzeba isc ;) inaczej to nie wiem czy wstanie do wieczora hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivii moj tez lubi w rozku spac, ale go w ogole w nim nie nosze. a w domu to tylko pajac. a jak poloze go bez przykrycia to czkawki z zimna dostaje.. mjimo ze u nas w domu cieplo, a nie grzejemy. marla tez chcemy taki kupic, ale nie wiem czy nie taki ci tez sie sam buja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja miałam ciężką nockę, mały jakiś zatkany nosek miał od 8 wieczorem po kąpieli nei spał do 3 rano, potem trochę drzemki i znów płacz i cyc. Ledwo na oczy widzę, pospałam z nim 2 godzinki, ale wiadomo obiad, posprzątać itd. Samo się nie zrobi :( a Mój nadal u rodziców - zapalenie gardła i antybiotyk ma,więc sama ze wszystkim. No ale tak musi być. Teraz Filip kręci się, niby śpi ale marudnie jakoś. xxxxx Macro przeczytałam wczoraj wpis :) dzięki, zaraz będę dzwonić i umawiać się, bo wczoraj z głowy mi wypadło ale numer już mam :D xxxxx Mi kilogramy to spokojnie schodzą - niestety, dopiero 8 kg w dół, a ja chcę jeszcze z 15-18kg schudnąć. Ale to co chcę, a co będzie to się zobaczy. Ja dietę trzymam, nie jem smażonego, słodyczy ani nic z gazowanych napoi - ciężko, ale dam radę. Szkoda mi małego,bo i tak biedak coś nocki ma kiepskie... xxxxx Mój maluch śpi w łóżeczku - ani razu nie wzięłam do łóżka, owszem na rączkach podsypia :) ale do łóżka staram się nie brać. Czasami w wózku, bardzo mi się przydał teraz wózek jak Mój pojechał i jestem sama, jak chcę coś zrobić w kuchni to biorę go ze sobą, żeby nie był sam :D Nata_lie ja też nie mam na gondolę - chyba, bo musiałabym zerknąć na strychu, bo tam spacerówka złożona i wszystkie inne niepotrzebne elementy. Nie wiem :) miluchnaa ja też pryskam octaniseptem swoją ranę po cc, położna mówi ,ze jest ładnie. Odkąd zdjęli mi szwy jest lepiej, mniej bólu a w zasadzie wcale już. Jeśli chodzi o przykrywanie to mój maluszek uwielbia ciepło, żeby zasnąć potrzebuje ciepła - tzn. zawinięty jest w kocyk cienki bawełniany i jak zasypia przykrywam pieluchą flanelową a potem odkrywam :P Pela - woww ja też bym chciała tak wagę od razu zrzucić :P Moniś, mój na początku też tak miał,ale to przez to ,że łapczywie ssał i powietrza dużo łapał - teraz jest lepiej. Nauczył się ,że nikt mu nie zabierze :P Ale zdarza się,że pręży się i płacze a potem bączki. Agulka super,że wszystko ok. Tak miało być :D Piggy i reszta w dwupaku - już za chwilę i wy będziecie z maluszkami, trzymam kciuki,żeby było szybko :D i jak najmniej męczarni kochane :) Marla jak tam sytuacja u ciebie ?? xxxxxxxxxxx Buziaki kochane, uciekam zupkę kończyć gotować bo mój cycuś zaraz wstanie, to i będzie trzeba usługiwać :D ach ci faceci od małego rządzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ten oscenisept to mozna zaczac teraz stosowac 4 tyg po porodzie na przyspieszenie gojenie blizny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyska wiaj w domku,widze ze ie tylko ja jestem zestresowana tym jak sobie poradze z maluchem,damy rade musimy! dzieki dziewczyny za rady,napiszcie tylko czy ja moge normlanie mydlem podczas prysznica myc ta rane np jeleniem bo potem to rozumiem ze spryskac octeniseptem i uslyszyc tak?dzieki bo jakas niekumata dzis jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak tam po porodzie naturalnym, ale ja po cc no kąpiel oczywiście, mycie rany - ja nadal białego jelenia używam i jest ok, a potem osuszam ranę i za jakiś czas pryskam albo ktoś mi pryska octaniseptem, ja kilka razy pryskam. Położna powiedziała,że jak najbardziej można już. a ja 1,5 tyg po cc jestem. Natomiast nie podpowiem co do porodu naturalnego jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalie mi polozna na porodówce powiedziala ze juz moge psikac na krocze:) u mnie byla polozna - moge juz cwiczyc, ale nie przemeczac sie na poczatku:) wogóle mi powiedziała że ładnie wyglądam:) ech żeby mój mąż mi takie komplementy mówił :P ja żadnych kropelek na kolke profilaktycznie nie daje, mam nadzieje ze nie bede potrzebowac:) mój w nocy spi ze mna w łóżku - spi w body i pajacu, jest przykryty kocykiem, a w dzien spi na złożonej wersalce albo w wózku (jeden mam w domu a drugi na parterze na spacer) jak lezy nie przykryty tez czkawki dostaje:) ale do roga juz nie wkladam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki dzięki za rady. Mój maluch śpi albo w śpiworku i lekkim kocyku albo rożku i kocyku. Mam w domu 21-22 stopnie a on czasem ma zmarznięte rączki i nosek. Jak sprawdzam brzuszek i kark to temperatura jest ok. Podczas karmienia zazwyczaj jest tylko w ubranku - body i pajacyk - bo i tak mu ciepło ode mnie. W ciągu dnia śpi w swoim łóżeczku ale w nocy to w naszym łóżku - ja zanim się zbiorę z łóżka, żeby dojść do niego to już okropnie krzyczy i ciężko go tedy uspokoić. Jak już nie będę taka obolała będzie spał u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki orientuje sie może któras z was co moge brać osłonowo na przeziębienie bo cos lekki katerek mnie łapie a nie chce sie pochorować przed samym porodem i wole zacząć działać już teraz: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia tak jak gragra pisze rutinoscorin :) proponuje tez herbatke z miodek i cytrynka i cieply kocyk zeby to wygrzac :) wiecie ze mala mi sie nie obudzila na spacer naspiaco ja ubralam i nawet okiem nie mrugnela, bylysmy 2h na dworze przyszlysmy zjadla i dalej spi... A mowia ze trzeba duzo mowic do dzieci bo wtedy sie czuja bezpieczne itd a kiedy ja mam do niej mowic jak ona ciagle spi ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivi to Ty w ogóle czujesz że masz dziecko?;) no super mój mały tez śpi w dzień gorzej w nocy....;( ....zmieniając temat -mamuśki z warszawy powiedzcie gdzie w warszawie na Nfz najlepiej zrobić usg bioderek. idziemy prywatnie ale musze jeszcze potwierszenie mieć po przejściach z Szymonem więc potem wizyta na NFZ.Czekam na info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimba 2012
Kobietki, a propos badania temperatury dziecka, to znaczy czy jest mu dobrze, za zimno czy za ciepło, moja znajoma pediatra mówi że nasz podstawowy błąd to sprawdzanie po rączkach albo buzi. Tymczasem powinno się dotknąć karku dziecka, tak jak pisala tu jedna z Was i wtedy można się upewnić że temparatura w pokoju dla dziecka jest ok.... A co do przeziębienia, wyleczylam sie w dwa dni w miare pijac sok z cytryny, mleko z miodem, naturalne cukierki z miodem ssąc na gardło i zrobiłam sos do obiadu zaziki z czosnkiem......efekt kuracji powalajacy..i nie wychodzilam nigdzie, spalam....... bo jak tu przywitać córeczkę zainfekowana mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my już po bioderkach... pisałyście o rożkach ja również go zawijałam i kładłam na noc jednak dziś dowiedziałam się, że jest to błąd i mogą ucierpieć bioderka. Pępek jeszcze nam nie odpadł niestety, położna zaleciła smarowanie spirytusem po każdej zmianie pieluszki. Mam nadzieję że pomoże. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Monis83---o 3 nad ranem dostałam skurczy akich konkretów ze szok,a na 8 byłam umowiona w klinice także ciecie przed 20. Dziewczyny a jak wasze maluchy z zoltaczka?u nas 8,7 ale ma spadac Z:)pozdrowka i milego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla, mój w nocy wariuje a w dzień śpi bardzo ładnie. Ciekawe ile waży, u mnie nikt nie ważył po wyjściu ze szpitala - położna nie miała wagi :( Macro, u mnie Filip taki lekko zażółcony ale nie dużo. Już chyba za nami najgorsze :P xxxxxxx No a co tu taka cisza - czyżby porody jeszcze zaczęły się :) A ja nie mogę uwierzyć,że maluch już z nami - miał być dopiero teraz "na dniach" a już ma całe 10 dni :D xxxxxxx Jutro uciekam na zakupy, po raz pierwszy wyrwę się z domu na troszkę, właśnie ściągnęłam mleczko :D moja mama popilnuje,więc z mojej strony zero stresu :) xxxxxxxx Miłego wieczorka kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOooooo zapomniałam dodać,że obejrzałam nasze dzieciaczki w galeriusie - są słodkie :) Jeszcze niedawno w brzuszkach a teraz proszę już z nami, no i czekamy na pozostałe maluchy :) z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze o rade. Czy jest limit na podawanie herbatki koperkowo rumiankowej. Mam Hippa. Dalam malemu dzis ok 130 ml tej herbatki i nie wiem czy moge dawac kiedy on chce czy sa jakies limity... Nocki u nas byly masakra teraz troche lepiej ale zmeczona jestem... Dziewczynki w dwupaku trzymam kciuki za szybkie roziwazanie i pozdrawiam mamusie i maluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×