Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość janoity43

luzne gatki clarkowców

Polecane posty

Jarosław, napisałeś: "Co innego gdy świadomie stosuje się Hunę". Co to znaczy? Zabrzmiało jakbyś stosował ją jak jakieś rytuały. Ja myślałam, że hunę stosuje się w życiu tak po prostu, na co dzień. Sławek - matko i córko!!!! - co Ty budujesz i u kogo???? Miałam o to zapytać już wcześniej, bo wspominałeś, ale zniknąłeś z forum na dłuższy czas. Co to za ship?? :) :) :) Janoity, tak, to ten Pan od soków :) Dzięki. 300 km na rowerku...... też tak chcę.... muszę potrenować do następnego lata. Ja jedyne takie osiągi miałam w wieku 18 lat, jak jeszcze nie zmienił mi się światopogląd, i poszłam (ze trzy razy albo więcej) na pielgrzymkę do Częstochowy :) :) To było jakieś 400 km w tydzień :) Dogie Panie, Papaja, Matylda, Irazu - chciałam Wam powiedzieć, że jesteście bardzo staroświeckie i myślicie stereotypami. Cały czas tylko "twoja kobieta"..., "twoja dziewczyna"... Tymczasem mamy postęp :) :) i pora się do tego przyzwyczajać i przestać gorszyć. Ja ostatnio przyjmowałam klientów - parę - dwóch panów - baaardzo atrakcyjnych i w dodatku miłych i uroczych. Zainteresowanych tylko sobą... a szkoda.... :( No i co Wy na to? Trzeba zacząć posługiwać się pojęciem "twój partner" - tak bardziej uniwersalnie :) (Oczywiście, nie żeby Janoity, Tomi czy Sławek...., bez skojarzeń proszę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona To jest wygodne slowo zwlaszcza jesli nie znasz okolicznosci drugiej osoby i mozesz powiedziec "twoj partner" zamiast- chlopak, maz, dziewczyna, zona w kraju w ktorym mieszkam oky to slowo jest uzywane na co dzień ale w Polsce wydaje mi sie, ze ludzie jeszcze do tego nie sa przyzwyczajeni i tak naprawde wiekszosc z nich moze nie kumac o co kaman? A z drugiej strony lubie swoja staroswieckosc nie ciagnie mnie do nowoczesnosc:D serio lllllllllllllllllubie tooo:D A jesli bym zaczela uzywac slow ktorych tak naprawde bym nie uzyla to by napewno strasznie, smiesznie i sztucznie wygladalo w moich ustach:) Nie mowie akurat tylko o slowie partner gdzie juz kiedys zastanawialam sie nad tym slowem czy nie pora zamienic "moj chlopak" jak taka nastolatka na "moj partner" bardziej do mojego wieku ale jeeszcze nie zrobilam tego malego postepu:P Trafnie przyuwazony temat Mona:) 3m sie kobitko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Teraz,gdy wiem,ze to dokucza mi woreczek i myślę,ze jest to "wina" ufoludków,które spłynęły z wątroby(nie wiem,czy dobrze myślę,czy się mylę?),to trzeba się ich pozbyć. Chcę poznać Wasze zdanie na ten temat?Czy w związku z krwawiącym jelitem przystąpić do czyszczenia wątroby?Co na to autorzy polecający czyszczenie w? Wcześniej,przed czyszczeniami nie dokuczał mi woreczek,ale jak ruszyłam wątrobę...trzeba dokończyć. Mona,jeszcze się waham,ale na 11 IX we wtorek planuję.Chcę poczytać co macie do powiedzenia. Miłej niedzieli🌻 ps.nie przeszkadza mi,czy ktoś jest hetero czy nie,byleby był szczęśliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a huna pochodzi od boga
czy od szatana mnie sie widzi ze od szatana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda, czytam sobie znów Pitchforda. Jest tam sporo ciekawych informacji dotyczący zdrowej, leczniczej diety stosowanej w różnych chorobach. Generalnie wg autora wszystko zaczyna się od zastoju wątroby. Zastój i jej niedomagania (powiekszenie, obrzmienie, ztłuszczenie) prowadzą do kolejnych chorób: zastoju trzustki, chorób jelita - stanów zapalnych, zastojów krwi (których wynikiem są guzy, torbiele...) i innych. Pitchford zaleca przede wszystkim zmianę diety. Później - stosowanie niektórych specjalnych roślin i suplementów. Oraz dodatkowo oczyszczanie woreczka i wątroby. Wg niego oczyścić woreczek można taką metodą jak nasza - oliwa z sokiem z cytryny (ale bez soli a nawet bez lewatyw). Lub w dłuższym czasie - pijąc na czczo przez kilka tygodni 2 łyżki oliwy i popijając to sokiem z cytryny. Czyli też znana nam - MO. Matylda, ja też mam takie objawy, których wcześniej (przed rozpoczęciem oczyszczań wątroby) nie miałam, a które w skrócie polegają na tym, że moja wątroba reaguje gwałtowniej niż kiedyś na mniejsze błędy żywieniowe. Tzn. kiedyś mogłam sobie na więcej pozwolić. Teraz, jak przesadzę z nieodpowiednim jedzeniem - za tłusto, za dużo smażonego, za późno wieczorem, za dużo margerity ( :) ).... - to mam naprawdę gwałtowne reakcje - mocny ból pod prawymi żebrami, jest mi niedobrze... nawet przez kilka dni........ Nie wiem dlaczego. Ja myślę, że trzeba tą wątrobę oczyścić do końca i dodatkowo ją zregenerować. Może nie tak drastycznie, na pewno bez soli gorzkiej. Może w dłuższym czasie. Ale chętnie zrobię 11 września (co za data :( ) kolejne oczyszczanie, też po to, żeby zobaczyć co dał miesiąc kuracji sokami. Czy ilość kamieni się zmniejszyła? Wg Gersona, same soki powinny je usunąć. Warto się przekonać..... Okłady z oleju rycynowego - to na pewno trzeba robić. Ja na razie robiłam na swoje dolegliwości - na dół brzucha, ale zacznę robić też na wątrobę. Irazu - pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. Matylda, wyczytałam u Pitchforda, że wg medycyny chińskiej płuca są mocno związane z jelitem grubym. Odpowiednikim "jang" płuc jest właśnie jelito g. Ich niedomagania są często powiązane. Objawami "płuc" są m.in. zatoki (pisałaś, że u Ciebie od tego się zaczęło). A objawami i "płuc" i "jelita grubego" jest przede wszystkim skóra - wszelkie jej schorzenia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonaL, masz rację, jestem baaardzo staroświecka....:D. Mój men wrócił z sanatorium,oczywiście cały w skowronkach, a jakże...mały łysiejący grubasek tam był rozchwytywany z racji niewielkiej ilości swojej płci, a przewaga kobiet była znacząca...kobiet rozwódek, wdówek a i niespełnionych mężatek....Faceci w takich szpitalnych ,,sanatoriach" na czas zabaw odstawiają leki i momentalnie zdrowieją...3 tygodnie fajf,beztroskiego życia, romansów i cudzołożenia...nieźle, co? Idę do lekarza po skierowanie do sanatorium,też sobie pohulam, a co! :D MonaL, u Nieumywakinów pisze tak: Jeśli wykryto już kamienie w pęcherzyku żółciowym,a do tego jeszcze o dużych rozmiarach, to przed drenażem wątroby koniecznie należy skorzystać z takich przepisów...-i tu podaje kilka przepisów.. Jeden z nich 1 szklankę owsa zalać 1,2-1,5 wrzątku i gotować na wolnym ogniu około 1 godz. pilnując, aby nie wykipiało. Przecedzić i pić po 30-50ml. Wywar przechowujemy w lodówce. Rozpuszcza on kamienie w pęcherzyku żółciowym,obniża poziom cukru u cukrzyków,normalizuje pracę trzustki, poprawia pracę całego przewodu pokarmowego; wywar stosuje się w schorzeniach nerek... Albo coś z chińszczyzny Lindan Paishi Pian-oczyszcza i otwiera kanały żółciowe,likwiduje stany zapalne dróg żółciowych. Rozpuszcza i wydala kamienie żółciowe(pęcherzyk i przewody).Likwiduje robaczycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda mi swego czasu pomogly poranne drinki robione z jednej lyzyki oliwy z oliwek i soku z polowki cytyny. Pamietam jak dzis takie mile laskotanie pod prawym zebrem jak sie rano jeszcze wylegiwalem. A robilem je i pilem zaraz po pierwszym przebudzeniu po czym wskakiwalem jeszcze na godzine do lozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek :) napisałeś "mowisz plywaku ze przechodzisz na wege jak ci odpowiem? hiehie sklepowe najgorsze bo nie wiesz i nie bedziesz widzial co z nim robia jak jest stare ile razy myte i czym szpikowane szprycowane i mieso i zwierzak - to jest dla mnie wazny i chyba glowny powod dlaczego jak najmniej jem Jakby mieso zwieralo to o czym piszesz, to Lutzo-Optymusy chorowali by od dawien dawna, a jest zupełnie odwrotnie. Miesa się nie szprycuje. To wedliny, kielbasy i inne wyroby sa wzbogacane o fosforany, konserwanty i bialko sojowe soi modyfikowanej w celu obniżenia kosztow produkcji. Jednak jak ktos chce to bez problemu może kupic dobre wyroby. Kwestia ceny. Nie jest dzisiaj zadnym problemem kupic swieze mieso dobrej jakości. W krajach UE obowiazuja przepisy zobowiązujące słuzby weterynaryjne do stałego monitorowania chowu zwierząt, transportu, uboju, obróbki i przetwórstwa mięsa. Program kontroli obejmuje analizę pasz oraz kontrolę jakości mięsa. W rzeźniach i zakładach mięsnych obowiązują normy ISO 9000 oraz szereg procedur zapewniających dobrą jakość higieniczną mięsa i przetworów mięsnych. Wprowadzenie zasady dobrej praktyki produkcyjnej (GMP) eliminuje zanieczyszczenia tusz ubijanych zwierząt w czasie ich patroszenia, szybkie schładzanie tusz, kontrola higieniczna pasz i dobre zarządzanie produkcją, są efektywnym sposobem poprawy jakości higienicznej wieprzowiny. W miejsce antybiotyków paszowych zastosowano preparaty probiotyczne zawierające bakterie kwasu mlekowego oraz zioła. Preparaty te stabilizują florę bakteryjną przewodu pokarmowego świń, eliminując bakterie chorobotwórcze z rodzaju Clostridium Sp. i Escherichia Coli. lub „PQS (Pork Quality System) - PQS oznacza wysoką jakość mięsa potwierdzoną certyfikatem. To świadectwo zachowania szczególnych norm w zakresie jakości, bezpieczeństwa i kontroli na każdym etapie produkcji. System opiera się na starannie opracowanym sposobie doboru ras krajowych oraz identyfikacji zwierząt, a także określonych zasadach ich żywienia. Obejmuje hodowlę i chów oraz obrót przed ubojowy wraz z przetwórstwem i dystrybucją. Opracowane dla Systemu PQS surowe normy postępowania na każdym z tych etapów wpływają na wysoką jakość mięsa wieprzowego uzyskanego bez udziału tzw. "polepszaczy smaku", sztucznych dodatków i barwników. http://www.wieprzowinapqs.pl/strona-glowna.aspx Napisałeś tez....... ze poprawa zdrowia u tych co stosuja diete opty to zasluga glownie odrzucenia smieciowego jedzenia, zwrocenie uwagi na to co sie je i jak. Znasz wszytkich, ze tak twierdzisz ? Np. czesc z tych, ktorych ja znam, czasami uzywa smieciowe dodatki w postaci bialej maki czy białego cukru. Jest tez majonez, ketchup, dzemy i inne sklepowe „smieci oczywiście w ograniczonej ilości. Kupuja ponoc naszprycowane miecho, które na dodatek nie zawsze jedza rozdzdzielnie, wiec jak to jest, ze od wielu lat tryskaja zdrowiem, a organizm przewlekle chorych sam sie leczy z takich chorob jak: RZS, cukrzyca, miazdzyca, kamienie nerkowe i żółciowe i wielu innych, z którymi ani medycyna konwencjonalna ani naturalna nie umie sobie poradzic ? A otyłych bez glodu i chlodu cieszy spadek masy ciala, a wychudzeni jej nabieraja ? W przyrodzie ponoc nic nie ginie :) Czytałeś ponoc Lutza i ciezko jest ci zrozumiec, ze to zasluga ograniczenia węglowodanów i w duzym stopniu zastapienie tluszczy roślinnych tluszczami nasyconymi ? Na diecie wysokoweglowodanowej codziennie obciąża sie organizm nie potrzebnym balastem węglowodanów, których nadwyżkę musi zamienic na kwasy tluszczowe tracac przy tym cenne zasoby energii, witamin i składników mineralnych. I taka syzyfowa prace wykonuje codziennie przez wiele wiele lat co odbija się na kondycji zdrowotnej całego organizmu. Wtedy tez obciążany jest układ pokarmowy, trzustka szaleje, a cukrzyca czy wylew czaja się za rogiem. Układ kostno stawowy i naczynia krwionośne tez w pewnym wieku przypomna, ze roślinki nie wytwarzaja zwierzęcego kolagenu. Trzeba się wtedy dodatkowo mocno z tluszczem pilnowac, bo jak sie np. śwież chlebek czy mlode ziemniaczki za często maselkiem grubo posmaruje lub zjada się czesciej inne tłuste rarytasy (np. pizza, jaja z majonezem) to nadciśnienie, miazdzyca czy kamienie żółciowe sa kwestia czasu. Nasmieszniejsze jest to, ze nie tworza się z dostarczonych „złowrogich tluszczy tylko ze „zdrowych wegli, które czy chcesz czy nie sa dla organizmu paliwem gorszej jakośći. Ale ty jako jedyny nieomylny makler twierdzisz inaczej.. Zejdz na ziemie i nie pal już tyle :D Chyba lepiej jest ograniczyc weglowodany i spożywać je w niezbędnej ilości, a zamiast niepotrzebnej nadwyzki dostarczyc do organizmu dobry tluszcz i cieszyc się zdrowkiem ? Wiem, ze ciezko przełknąć tlusta pigulke prawdy, ze zakazane tluszcze smakuja najlepiej. Ale wątroba lubi takie tłuszcze, ponieważ trafiają one do krwi bezpośrednio z naczyń chłonnych i nie obciążają jej dodatkowa pracą. I tu miecha wcale duzo nie trzeba. Wystarcza zoltka, maselko w warzywach i ziemniakami, sery, smietana. Tluszcz nasycony bogaty jest w enzymy, aminokwasy, witaminy i mineraly, których organizm sam nie musi wytwarzać. Zmniejsza się w ten sposób zapotrzebowanie na białko, witaminy, sole mineralne i energię. Zdrowi tryskaja nadwyzka energii, wzmacnia się system immunologiczny, a organizm chorych uruchamia procesy samoleczenia podobnie tak jak to czyni w waszej ulubione glodowce. W szóstym siódmym dniu głodówki ilość energii z tłuszczów wynosi około 85 proc., z białek 13 proc., z węglowodanów tylko 2 proc. i organizm jest na diecie optymalnej z nieco za dużym spalaniem białek :D Natomiast tłuszcze roślinne trafiaja do watroby z krwia i tam są przetwarzane. Nie zawierają enzymów ani witamin i składników mineralnych w odpowiednich ilościach i jakości jaka jest potrzebna do ich spalenia. Aby spalić taki tłuszcz organizm musi sam wytworzyc niezbędne enzymy, a więc musi zużyć na ten cel pewne ilości białka, witamin, soli mineralnych i energii. Jak pokazuja badania, a potwierdza je dobre zdrowie lowcarbowcow mieso zwierzakow nie zawiera tego czym wciąż strasza wegemani. Wyniki badan poziomu szkodliwych metali ciężkich w organizmach ludzi odżywiających się tradycyjnie i ludzi stosujących Żywienie Optymalne. „U mężczyzn: poziom ołowiu u żywiących się tradycyjnie wynosił - 126, u stosujących Żywienie Optymalne 50,4 - czyli stężenie jest dokładnie 2,5 raza mniejsze. Kadm - u stosujących żywienie tradycyjne 35,4 u stosujących Żywienie Optymalne 13,5 Rtęć u mężczyzn 8,89, u optymalnych 3,38 U kobiet: stosujących tradycyjne żywienie 92,1 ołowiu, a przy Żywieniu Optymalnym 45,9 Kadm żywienie tradycyjne 24,7, Żywienie Optymalne 12,1 Rtęć żywienie tradycyjne 6,82 , Żywienie Optymalne 3,65 Znacznie niższy poziom ołowiu, kadmu i rtęci u mężczyzn i kobiet stosujących ŻO w stosunku do kobiet i mężczyzn żywiących się tradycyjnie może być spowodowany: - mniejszą zawartością tych pierwiastków w pożywieniu, - sprawniejszym ich wydalaniem przez organizm - i obiema przyczynami calosc: jakie szkody powodują te pierwiastki u czlowieka http://dr-kwasniewski.pl/media/2/bib-1/Krystyna.txt/news%20826.doc wyniki badan http://dr-kwasniewski.pl/media/2/bib-1/Krystyna.txt/news%20827.doc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janoity :):) to dobrze ze zes sie wytlumaczyl ;) ze 2 dni :):) jechales bo ja juz kombinowalem... z 10h dobrego pedalowania ... na kolarce ( a zonka samochodem hiehie z "klamotami") na dzien dzisiejszy wydaje mi sie ze jest to najtansza opcja solidnego "domu" ktory mozesz w zasadzie sam zbudowac z pomoca kilku osob i uzyskasz dom.... prawie ze... pasywny :) w tym kierunku bede szedl nie mniej.... zasilanie w prad z ogniw fotovoltaicznych na poziomie 6kW z calym osprzetem koniecznym ... to ok 30k. na dzien dzisiejszy to tanieje i to wystarczy nie trzeba wiatrakow mam nadzieje i czekam.... na "przelom" technologiczny... ktory tu i owdzie zapowiadaja juz nasa podala ze mozliwa jest zimna fuzja i stworzenie e-cat'a jest realne... a nie mowie o innych... "wynalazkach" pozyjemy zobaczymy rok temu na jesieni z tym startowali oby nikt ich nie zblokowal to bedzie tani... bardzo tani prad ...ogrzewanie i najdrozsza inwestycja w prad ze slonca odpadnie :) mona :) ziemny statek :):) http://www.youtube.com/watch?v=N2so9hyNWxc&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=wTqSpx0Vgv4&feature=relmfu http://www.youtube.com/watch?v=krWgtnJRAUg&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=g-CWutMwM1I&feature=related http://www.zoponiziemi.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=14&Itemid=14&lang=pl a tu daniel kowalczyk ktory w drawsku pomorskim buduje jednego z pierwszych w polsce earthshipow http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IMxu3ouNuTo#! pionierowi nalezy pomagac :):) nastepnym bedzie latwiej wszyscy razem sie uczymy, udoskonalamy w czechach zbudowali i... zbyt zimny wyszedl :) wiec od srodka beda strawbale w anglii europie kanadzie juz sa... czemu i nie u nas u daniela mozna sie uczyc za darmo :) a nawet wykarmi czleka ... zdrowo :) ogolnie sympatyczny gosc z duza wiedza na temat ogrodu ogrodka upraw "zielska" ma pojecie i wie co robi jego siedlisko bedzie w pelni autonomiczne i wyzywi go ponadto gosc... na wyzszym poziomie...doslownie i w przenosni... ma misje :) do wykonania i to robi... pod gdanskiem gdzie tez buduja i w mediach sie pokazuja za tydzien pracy u nich "zycza" sobie 800 zl dom bez rachunkow, ktory cie utrzymuje :) to przyszlosc mona :) a zakatek ma piekny za kilka lat... to bedzie raj na ziemi, rzecz jasna dla kogos kto lubi przyrode i zycie w harmonii z nia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona Ja ta samo kuracje z cytryna i oliva robilam co plywak tylko, ze na noc przed snem conajmniej 2 godziny od ostatniego posilku. Na noc dlatego ze Tanaka podal taka kuracje i wyjasnil, ze w nocy woreczek zolciowy ma najwieksza aktywnosc. Nie wiem jaka prawda ale mnie to przekonalo, efekty byly wspaniale co rano wyproznienie w ekspresowym tempie hehe szybciej niz siusiu i nie zeby woda pluskalo, wyproznienie czulam pelne leciutka od rana i pusciutki brzuszek az do plasciutkiego. Inni ktorym przekazalam kuracje i jej efekty, mieli rozne sensacje na poczatku lapalo ich pare razy dziennie a mnie tylko z samego ranca i z banki:) kuracja ma trwac conajmniej 2 tygodnie i mozna przedłuzyc Ja jakos prawie miesiac pociagnelam tak mi sluzyla kuracyjka. Mona mieszasz soki warzywne z owocowymi czy tylko oddzielnie je pijasz? Plywak Jesli to nie problem to odpowiedz prosze, robisz lewatywy? a Jak tak to jak czesto? O ile dobrze pamietam to stroniles od lewatyw i ciekawa jestem czy cos w tym temacie sie zmienilo Papaja Co sie nie robi dla czyjegos zdrowia, naprawde kochana zonka z Ciebie:) te kobiety z sanatorium opisalas doskonale nie moglam wyjsc z podziwu jak to pieknie opisalas:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pływak zadał mi pytanie, dziwiąc się że po pół roku nie mam kondycji odpowiedź była lakoniczna pewno kondycji nie mam kiedy widzę, jak facet biega na bieżni 2h. w tempie ok. 12 km/h i po zejściu czuje niedosyt z wyników osiągniętych ja dzisiaj pokonuję barierę tempa 11.50 przez 8 km i mój cel to 10 km w 50 min. tak więc wytrenowanie to kwestia względna jak, rzadko używam słowa "pokora" to teraz to zrobię bieganie uczy pokory i to bardzo do oceny swojego organizmu nawet jeżeli staramy się stosować wg. siebie optymalne metody żywienia mam wrażenie, że szukając optymalnych jak na swoje potrzeby możliwości zapominamy o "dotlenianiu" poprzez bieg i nie tylko swojego organizmu sławek, pływak... mam nadzieję, że za dwa lata dam radę i przebiegnę półmaraton w przyzwoitym tempie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarosław Jak najbardziej okłady z olejku rycynowego. Mona Bardzo ciekawe,to co piszesz za Pitchfordem.Mi boleści minęły.gdy piłam na wiosnę ziółka na wątrobę,ale teraz powróciły,dlatego tak intensywnie i na serio myślę o tym czyszczeniu. Powolutku się przygotowuję-zaczęłam pić soki z marchewki,jabłek,malin,z samych jabłek i do wlewek na noc używam wrotyczu,lepiej się czuję. Nie byłoby tak źle,gdyby nie te jelito.No cóż,powiedziało się A... Ale widzę,że nie tylko ja odczuwałam takie dolegliwości woreczkowe. Na pewno Em przydałby się,ale jestem kompletnie spłukana wizytą u lekarza,a teraz badaniami na różne tokso...-żeby wyeliminować + szkoły dzieciaków..Powinnam mieć wyniki badań w przyszłym tygodniu. Ten profesor od robali mówił też warto zrobić badanie dna oka na tokso...,bo we krwi może nie być,a tam może. Podążam takim tropem-mój organizm da sobie radę,tylko muszę się dowiedzieć o co chodzi.Czy to wskutek zaczętych rewolucji-chyba tak-czy też nie. W tej chwili żałuję tych błędów żywieniowych,używek,lekarstw,ale też myślę,że nie jest jeszcze za późno,da się naprawić. Mona,data jak to data,mi bardziej chodzi o to,że to wtorek;) Czy będziesz robić oczyszczanie bez soli? Oj,Papaja :) faceta ciągle trzeba chwalić. Ile dni pić taki owies?Jest wiele ziół pomagających usunąć kamienie,ale chyba najszybszy sposób to taki właśnie Clarkowy.Mi po intrakcie z mahonii dał znać woreczek,a on jest m.in na rozpuszczanie kamieni,dlatego tak myślę,że mam go zawalonego. Moja znajoma ma już wycięty woreczek,potem znowu czyszczenie kanałów,bo kamienie jeszcze były,a teraz znowu daje jej znać o sobie wątroba itp.Jest w moim wieku-czyli brakuje nam parę lat do 40-ki. Je maluśko,ale waga zbyt duża,co do jedzenia to prawie same błędy żywieniowe...ale jak bym wspomniała o oczyszczaniu-to wyszłabym na niezłą idiotkę.Ludzie wolą łykać tabletki niż zrobić sok,surówkę. Wygląd zewnętrzny pokazuje nam nasze wnętrze. Pływak Dziękuję za podpowiedź:) Irazu Taka sama ilość oleju i cytryny jak u Pływaka? Miłego,słonecznego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irazu, niestey ominala mnie ta przejemnosc. Choc byłem już bardzo blisko. Zdecydowałem jednak, ze nie tedy droga. Nie miałem tez zadnej ku temu potrzeby. Na mnie lepiej działał poranny drink cytrynowo oliwny. Jak pilem wieczorem to się gorzej wysypiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda Dobrze, ze zapytalas bo przeoczylam ilosc u plywaka:P Ja bralam 3 lyzki i sok z calej cytryny ( Tanaka pisal ze z malej cytryny caly sok a z duzej polowa soku ) Ja jaka nie kupilam i tak wyciskalam caly sok bo te wieksze co mi sie kupily to byly twarde i malo soku. Ale pamietam co pisal kiedys Jaroslaw zeby uzywac tych miekkich juz dojrzalych cytryn i takie tez staram sie kupowac ( bardzo to utkwilo mi w glowie ) czasem ciezko dostac te miekkie uuuhhh. Plywak No wlasnie kazdy musi obserwowac i znalez swoja droge. Ja tamtego czasu dobrze sie wysypialam. Makler Juz od dluzszego czasu zastanawialam sie co moze powiedziec osoba o danej diecie ktora stosuje czyli jak jej sluzy i jak dobrze dziala jej przemiana materi gdy robi lewatywy co drugi, trzeci dzien albo nawet i kazdego dnia wydaje mi sie, ze odpowiedz nie moze byc obiektywna. Za to odpowiedz osoby stosujacej dana swoja wybrana diete nie robiacej lewatyw moze byc bardziej obiektywna. A juz napewno ta osoba moze obiektywnie powiedziec jak pracuja jej jelita. To takie moje male rozmylanie nad waszym sporem:) Nie przekonuje mnie dieta optymalna jako dla mojej osoby ale uwazam, ze jesli ktos pisze, ze widzi zmiane w jego organizmie na lepsze to pewnie tak jest i tylko cieszy czytanie jak ludzie potrafia znalez swoja droge zywieniowa ku lepszemu bardzo cieszy:) Pozdrawiam usmiechniete ludki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwię się dlaczego temat WF-u (w dobrym tego słowie) nie jest popierany tutaj... tomi walczy, sławek pokazał "klatę" i widać że daje radę, pływak pływa (pływał), jan (jeździ..)!!! Czy nie zadaliście sobie prostego pytania? Jeżeli wysiłek fizyczny jest taki prosty w użyciu to dlaczego tak niewiele osob z niego korzysta? KONSEKWENTNIE I TRWALE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi ruch potrafi zastapic kazde lekarstwo, nie ma takiego lekarstwa ktore potrafi zastapic ruch spotkalo sie 3 gosci plywak biegacz i kolarz, ktory jest najsprawniejszy? tak powstal triathlon :) chyba zaczne biegac zeby sie w tym sprawdzic :) branie biegu ( jako formy ruchu) za glowny wyznacznik kondycji sprawnosci wytrzymalosci jest bledny owszem, kazdy wysilek fizyczny uczy.... pokazuje.... jak slabe mamy ciala jesli nic nie robimy jednak jak wiele mozna uzyskac regularnie przez dluzszy czas cwiczac.... nawet krotko.... ale jednak w dlugim okresie i regularnie - caly czas :) tomi :) geniusz w prostocie tkwi to ze kazdy moze cwiczyc nawet!!!!?? sam w domu i zapewnic sobie tym zdrowie i sprawnosc..... jest czyms.... niepojetym hehehe bo okazaloby sie ze lekarze i leki i farmacja byloby niepotrzebne jednak.... jest szkopul trzeba by brac odpowiedzialnosc za cialo zdrowie to co sie je na siebie trzeba by poczytac o tym trzebaby regularnie cwiczyc itp a wiekszosc ludzi jest leniwa ma nalogi z ktorymi nie chce/badz nieskutecznie walczy slabosc psychiczna? silna wola? lenistwo wszystko powiazane tlumaczyc siebie i swoje lenistwo mozna na wiele sposobow plywak...jaroslaw....wam odpowiem wieczorem albo jutro :) irazu poltora tygodnia bylem u daniela na budowie, dobry tydzien w gorach... tu i tu jadlem po staremu ( choc staralem sie nadrabiac braki wieksza iloscia warzyw i owocow) ostry wysilek fizyczny radzil sobie ze " zlym" starym zywieniem powiedzenie ze po treningu mozna cegle zjesc i pojdzie ona w miesnie jest prawdziwa ostatni dzien w gorach bez lazenia po gorach i jedzenie jak w czasie gdy laziilem... pokazalo ze jest to zle zywienie ociezalosc, brak energii, ciezkosc na zoladku... plywak tlumaczy ze zatrute szprycowane mieso.... sprawiloby ze optymalni powinni chorowac blad to tak jak ignoranci tlumacza mi ze sa osoby ktore dozywaja setki czy 90-siatki ktore nic nie robia nie dbaja nie pilnuja jedzenia pala paczke albo dwie fajek i nic a inny.... dba nie pije nie pali i umiera na raka to nie sa przyklady i nie powod do dyskusji z osobami ktore daja takie przyklady dieta optymalna jest/mogla by byc dobra dla wiekszosci naszego spoleczenstwa ktore nie umie zrezygnowac ze starych " zlych"przyzwyczajen zywieniowych i nie potrafia zrezygnowac z miesa i tlustego jedzenia cialo nalezy brac....holistycznie pod uwage holistycznie nalezy z nim postepowac nie wystarczy tylko diete/ sposbem zywienia na nie dzialac to jest za malo.... to nie jest optymalne hiehie i nie jest i nie bedzie wydajne dziwi mnie plywak... bo sporo wie czyta robi...z jedzeniem i suplami... ze sie nie wzial za twarde metody oczyszczania chyba jako jedyny z nas tutaj dopiero gdyby sie za to wzial to by zobaczyl naocznie ile jeszcze syfu jest w nim jesli sie nie wezmie nie zobaczy i moze tylko gdybac o tym... jak czysty jest tak sie zywilismy w takim otoczeniu zyjemy ze cialo nie wyrabia - dlatego ludzie wczesnie umieraja dlatego jest tyle nowotworow wylewow zawalow itp a to ze niby... teoretycznie sr dlugosc zycia sie wydluza... to tylko farmakologia lekarze - czyt. wyciaganie kasy od tych co lada.... moment umra, wiec trzeba ich maksymalnie wyzylowac ( czyt. nfz :) ) czysty biznes ja robie lewatywy raz na.... kilka miesiecy... 2-3 pod rzad teraz ruch, cwiczenia i coraz dluzsze glodowki tak czeste jak ty piszesz... to zbyt czeste ogolnie powinno sie robic raz na 2-3 tygodnie zeby jak czesto myjesz? cialo jak czesto myjesz? to jest taki sam proces higieniczny jak inne tylko "dziwne" tabu" nad nim wisi ja juz tyle sie naczytalem i narobilem... ze trzeba robic to wszystko co tylko mozna a i tak nie bedziemy miec pewnosci ze jestesmy czysci tak jak.... potrzeba jednak coraz dluzsze glodowki i ich przebieg uswiadamiaja mi ze to co robilem do tej pory jest celowe i daje efekty jesli kazdy kto mysli ze samym jedzeniem jest w stanie oczyscic cialo tak jak powinien niech... zrobi lewatywy... nie ch oczysci watrobe kilka razy niech zrobi glodowke jesli bedzie git..... to dopiero uwierze takiej osobie ze to mozliwe moje doswiadczenia pokazuja mi ze bez tego nie ma szans a procesy oczyszczania ktore mi zajely 2 lata... samym zywieniem... albo nie nastapia... albo beda trwac wiele wiele lat taka osoba nie powie obiektywnie bo plywakowi sie dziwie ze jednak je korytkowo czyli po staremu byle jak chociaz moglby zywiec sie rozdzielnie i nie mieszac, dalej jednak trzymajac sie okreslonych ilosci BTW zaslepienie? wydaje mi sie ze tyle sie naczytalem i tyle narobilem... ze moge ocenic dosc wiarygodnie to co robie i dlaczego i w optymalnych na tyle sie wczytalem ze ja wyzszosci niewidze nad zwykle... to i owszem... ale nie moje ( zywienie roslinne weglowodany zlozone tluszcz) to ludzie jedza mieso... to tak jak pija piwo, jedza slodycze, stosuja tabletki przeciwbolowe na glowe itp.... nalogi z ktorymi nie mozna zerwac ja swoje widzialem i czytalem i wiem co z miesem robia producenci miesa ( z wedlinami i przerobami miesnymi jest jeszcze gorzej) zastanowic sie nalezy jak doskonale jest nasze cialo ze pomimo.... ze ludzie jedza byle jak byle co truja je lekami nalogami alkoholem nikotyna i inna chemia... bez ruchu cwiczen zadnego oczyszczania... ze i tak takie ciala dozywaja 50-6--70 lat to jest jak wygrana w totka a co dopiero gdy ja... robie co robie i bede robil dalej mysl jest energia... ma wplyw na materie tylko ktos kto w pelni zdrowo zywi sie i traktuje cialo kilkanascie lat...dziesiat.... moze byc wzorem, stanowic dowod jak na razie to chyba tylko jaroslaw najdluzej z nas... i jest dla mnie wyznacznikiem kazdy rok dziala na moja korzysc za ... dziesiat lat mozemy dyskutowac, najlepiej w realu zeby naocznie ocenic skutecznosc naszych dzialan ja cie moge zapewnic ze moje starania sa widoczne ;) :) i coraz bardziej upewniam sie ze zdrowie czlowieka tkwi w jelitach i dlatego trzeba o nie dbac jak najlepiej sie umie a to co mam na chomiku i przeczytalem... wyciagam z tego co najlepsze i stosuje najlepsze od... najlepszych skutek pozytywny musi byc mnie interesuja najszybsze najskuteczniejsze metody im cialo bardziej w "dupe" dostanie tym bedzie mocniejsze i sprawniejsze ( oczywiscie bez przeginania bo i czas na regenerecja i odpowiednie odzywienie musi byc, zeby nie dzialac na swoja niekorzysc, stan ciala poczucie energi wigoru zywotnosci moze byc wskaznikiem) tombak pisal hiehie im kto bardziej stroni od lewatywy tym bardziej jej potrzebuje wiecej nie musze ppisac ;) :) aaaa nie moze obiektywnie powiedziec jak pracuja jego jelita :) bo sie nie oczyszczal twardymi metodami i niewie ze moze byc lepiej :) nie byl po glodowce... nie wie jak lekko sie czlowiek czuje... ze prawie ze wiatrow nie ma :) ze stolec bez zapachu, ze trawienie idealne ze rano zebow nie trzeba myc bo czysty swiezy oddech kto tego zazna bedzie wiedzial bez.... gdybanie nie ma sensu papatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzecz w tym, że powietrze pełne jest rozmaitych drobnoustrojów, a ja przecież nie wybierałem, które mają wejść do słoika, a które nie. Fenomen ten dawno temu wyjaśnił Pasteur stwierdzeniem: „Podłoże jest wszystkim, bakteria zaś niczym. Jest to fundamentalne prawo natury mówiące, że aby drobnoustroje mogły się rozmnażać, potrzebują ściśle określonych (selektywnych) warunków, zwanych podłożem. i to chyba najwazniejsze.... dlaczego ludzie choruja to podłoże determinuje rozwój drobnoustrojów, natomiast one same do gadania nic nie mają. Przenosi je ruch powietrza, albo inny „przewoźnik, a gdy trafią na odpowiednie podłoże rozmnażają się. rozwój wszystkich drobnoustrojów zdeterminowany jest przez podłoże, na które trafią. Dotyczy to także organizmu ludzkiego, który może (warunkowo) stanowić podłoże dla drobnoustrojów chorobotwórczych, dawniej zwanych bakcylami, a obecnie zarazkami. a tu dla tych ktorzy staraja sie na "siłę" walczyc z zakwaszeniem ciala Zakwaszanie podłoża jest typową metodą konserwowania podłoża, stosowaną przez ludzki organizm, by nie dopuścić do niekontrolowanego rozwoju drobnoustrojów, jeśli przenikną pierwszą linię obrony, zwaną obroną nieswoistą. Nasze płyny ustrojowe krew i limfa są 0,9% roztworem soli (NaCl), która z chemicznego punktu widzenia jest solą* kwasu solnego i sodu. Słone, a więc kwaśne, są łzy, pot i mocz. nalezy tak sie oczyscic dotlenic i tak zywic aby cialo.... nie musialo sie zakwaszac walczac z drobnoustrojami nalezy cialo stworzyc takim....aby te drobnoustroje nie mialy pozywki w naszym ciele, aby nasze cialo nie stanowilo ... zyznej gleby dla ichrozwoju bo przeciwdzialajac im...cialo sie zakwasza co jest dla nas ratunkiem ...a co niektorzy na sile chca odkwasic cialo zaburzajac proces to tak jak stosowac leki na... choroby.... ktore sa proba oczyszczenia ciala zaburza sie proces oczyszczania i bedzie za jakis czas jeszcze gorzej bo nastapi kumulacja Medycyna zawsze bierze skutek za przyczynę (taka to już dziedzina, ta medycyna) a my mamy ten program tak gleboko zakorzeniony ze nawet tu i teraz choc bardziej naturalnymi metodami i mniej nam szkodzacym dalej ....robimy za lekarzy ;) pokarm naszym lekarstwem..... ja ide dalej :) ja lekarstwa nie potrzebuje ja sie oczyszczam jak najlepiej potrafie i cialo samo sobie poradzi nie mniej... zęby wypada od czasu do czasu umyc , tak jak i tylek wytrzec papierem po... :) choc... jak czlowiek ( po glodowce) zywi na 100% tak jak powinien... wycierac nie ma potrzeby :) i kupka nie smierdzi :):) tak i ja czasem te pare lewatyw sobie zrobie... dla swietego spokoju .... no... byle do glodowki hiehie reszta zaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sławk moja optyka patrzenia na siebie i swoje możliwości zmieniała się pod wpływem biegania "oczyszczałem się", "głodowałem" i głodować się będę ale dopiero codzienne pokonywanie barier w bieganiu dało mi dużo do myślenia codziennie nowe wyzwania, wysiłek, cele do zdobycia - to mnię nakręca jak zacząłem spinning to myślałem "ale jazda" teraz widzę, że było to dobra podstawa do wejście w trening biegowy "chociaż wtedy nie miałem pojęcia, że mi 'odbije" na puncie biegania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi :) Spoko jeszcze plywam. Rozpoczynam teraz treningi pod katem Mistrzstw Polski Mastersow, ktore odbeda sie Listopadzie w Katowicach. Jakby co, to zapraszam na doping :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek Primo. Jem smacznie i zdrowo. Koryto zdecydowanie inaczej wyglada. Ty tak nigdy nie jadales wiec nie masz pojecia jak się człowiek czuje na takiej diecie. Dzis na sniadanko watrobka z indyka z malym ziemniakiem, maselkiem i warzywami. Na obiad pyszna pizza domowej roboty. Pizza bez mączna. Smaczniejsza niz na korycie. Taka jak ponizej. http://i.imgur.com/k5bnp.jpg Duo. Skad możesz wiedziec jaki jest i był stan moich jelit ??? Bo z twoich syf wyleciał ??? Bo poczytałeś Tombaka i kolejny raz powtarzasz jego naiwna maksyme ??? Nie rozmieszaj mnie. Człowiek nie urodzil z lewatywa i jesli nie ma takiej potrzeby, to nie musi jej używać. Lewatywy czy kuracja H.Clark sa wskazane na diecie mieszania paliw i w szczególnych przypadkach zdrowotnych. Na diecie Lutza/Kwasniewskiego sa zbędne. Organizm człowieka jest zdolny do samoleczenia i samoczyszczenia z nagromadzonego nieodpowiednim odzywianiem syfu. Wystarczy odpowiednia dieta, ktorej prekursem byl Lutz, a kontynuatorem Kwaśniewski. Potwierdzaja to tez czteroletnie badania nad dieta optymalna przeprowadzone przez Poznanski Uniwersytet Medyczny oraz tysiące tak się żywiących osob. Ale widze, ze dla ciebie to żaden argument. Widze tez, ze nie każdy może to zrozumiec albo nie umie się przyznac, iż w tym wypadku nie ma racji. Nie wiem, może nie może się pogodzic z tym, ze organizm moze sam się oczyścić bez stosowania lewatyw i innych kuracji w okresie zdecydowanie krótszym niż dwa lata. I do tego bez szczegolnych wyrzeczen czy reżimów zywnieniowych. Skad glupie twierdzenie, ze DO mogla by być dla ludzi, ktorzy nie umia zrezygnowac ze starych zwyczajów ??? Ludzie boja się tluszczu, a DO to tlusta, a nie miesna dieta z ograniczeniem wegli, ktore czy chcesz czy nie, w większej ilości sa balastem dla człowieka. Organizm lubi tłuszcz nasycony. Ze spalenia 1 gr otrzymuje 9 kcal, a ze spalenia 1g glukozy tylko 4 kcal. Przy spalaniu tłuszczu organizm mniej pracuje, mniej wydatkuje energii, białka, minerałów, witamin, bo nie musi wytwarzać enzymów do przekształcania węglowodanów w paliwo. Otrzymuje wiecej za mniej. Odciazona watroba odtruwa organizm z toksyn bo taka jest jej rola. Organizm uwolniony z toksyn sprawniej się regeneruje i dłużej utrzymuje młodość i witalność. Wiec nie wmawiaj mi bezpodstawnie, ze nie wiem jak się człowiek może dobrze czuc. Moze to ty nie wiesz ? Duza poprawa na plywalni bez zadnych supli i szczególnych treningow tez nie bierze się z nikad. A odnośnie supli, to zauważyłem, ze je polecasz. Nie rozumiem osob, ktorzy mozolnie przez lata oczyszczja organizm, stosuja rezim żywieniowy aby pozniej faszerowac się suplami. Przecie to chemia, której stosowanie może miec niekorzystny wplyw na zdrowie. Moga pojawic się problemy z układem krwionośnym (nadcisnienie, arytmia) zaburzenia rownowagi elektrolitowej, biegunki, problemy z watroba, nerkami. Spozywanie supli nie jest zdrowe i kazdy powinien byc tego swiadomy, ze predzej czy pozniej odbije sie to na jego zdrowiu. Ty jako człowiek poniekad związany z silownia powinnes o tym wiedziec. Przykład z brzegu. Stare ale jare. „Władimir Kliczko w weekend dwukrotnie trafił do szpitala. Najpierw, w nocy z piątku na sobotę uskarżał się na bardzo silny ból brzucha. Lekarze z kliniki w Dusseldorfie przeprowadzili endoskopowy zabieg usunięcia kamienia z nerki. Niestety w niedzielę Kliczko znów poczuł się źle i trafił do szpitala z bardzo mocnym bólem nerki. Mistrz świata organizacji IBF, WBO i IBO przyznał, że czuł się, jakby trafił do piekła. http://menstream.pl/wiadomosci-sport/kliczko-dwa-razy-w-szpitalu-odwoluje-walke-,0,984010.html Może to nie z supli, ale nikt tego nie może wykluczyc. W koncu to sportowiec wyczynowy, a tam z suplami jada ostro. Rynek suplementów wart jest miliony złotych. Popularne pisemka dla pakerow Flex i Muscle & Fitness, które m.in. publikuja rzekomo wiarygodne testy supli są wydawane przez Weidera producenta suplementów dla kulturystów. W rzeczywistości w badaniach naukowych 90% suplementów diety okazało się albo nie działać albo wręcz szkodzić. Ale o tym Kowalski nie wie i lyka chemie, która może przynieść wiecej szkody niż pożytku. Oczekiwane efekty zaleza przede wszystkim od właściwej diety i treningu. A suple w formie naturalnej i w wystarczających ilościach wystepuja w pożywieniu. Na przyklad BCAA jest zawarta w zoltkach, glutamina w twarogu, omega3 to ryby, kreatyna w miesie szczególnie w wołowinie, na stawy to chrząstki, wywary kolagenowe, etc. Wsio jest w naturze. Trzeba tylko poszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek Primo. Jem smacznie i zdrowo. Koryto zdecydowanie inaczej wyglada. Ty tak nigdy nie jadales wiec nie masz pojecia jak się człowiek czuje na takiej diecie. Dzisiaj na sniadanko watrobka z indyka z malym ziemniakiem, maselkiem i warzywami. A na obiad pyszna pizza domowej roboty. Pizze bez mączną. Smaczniejsza niz na korycie. Taka jak ponizej. http://i.imgur.com/k5bnp.jpg Duo. Skad możesz wiedziec jaki jest i był stan moich jelit ??? Bo z twoich syf wyleciał ??? Bo poczytałeś Tombaka i kolejny raz powtarzasz jego naiwna maksyme ??? Nie rozmieszaj mnie. Człowiek nie urodzil z lewatywa i jesli nie ma takiej potrzeby, to nie musi jej używać. Lewatywy czy kuracja H.Clark sa wskazane na diecie mieszania paliw i w szczególnych przypadkach zdrowotnych. Na diecie Lutza/Kwasniewskiego sa zbędne. Organizm człowieka jest zdolny do samoleczenia i samoczyszczenia z nagromadzonego nieodpowiednim odzywianiem syfu. Wystarczy odpowiednia dieta, ktorej prekursem byl Lutz, a kontynuatorem Kwaśniewski. Potwierdzaja to tez czteroletnie badania nad dieta optymalna przeprowadzone przez Poznanski Uniwersytet Medyczny oraz tysiące tak się żywiących osob. Ale widze, ze dla ciebie to żaden argument. Widze tez, ze nie każdy może to zrozumiec albo nie umie się przyznac, iż w tym wypadku nie ma racji. Nie wiem, może nie może się pogodzic z tym, ze organizm moze sam się oczyścić bez stosowania lewatyw i innych kuracji w okresie zdecydowanie krótszym niż dwa lata. I do tego bez szczegolnych wyrzeczen czy reżimów zywnieniowych. Skad glupie twierdzenie, ze DO mogla by być dla ludzi, ktorzy nie umia zrezygnowac ze starych zwyczajów ??? Ludzie boja się tluszczu, a DO to tlusta, a nie miesna dieta z ograniczeniem wegli, ktore czy chcesz czy nie, w większej ilości sa balastem dla człowieka. Organizm lubi tłuszcz nasycony. Ze spalenia 1 gr otrzymuje 9 kcal, a ze spalenia 1g glukozy tylko 4 kcal. Przy spalaniu tłuszczu organizm mniej pracuje, mniej wydatkuje energii, białka, minerałów, witamin, bo nie musi wytwarzać enzymów do przekształcania węglowodanów w paliwo. Otrzymuje wiecej za mniej. Odciazona watroba odtruwa organizm z toksyn bo taka jest jej rola. Organizm uwolniony z toksyn sprawniej się regeneruje i dłużej utrzymuje młodość i witalność. Wiec nie wmawiaj mi bezpodstawnie, ze nie wiem jak się człowiek może dobrze czuc. Moze to ty nie wiesz ? Duza poprawa na plywalni bez zadnych supli i szczególnych treningow tez nie bierze się z nikad. A odnośnie supli, to zauważyłem, ze je polecasz. Nie rozumiem osob, ktorzy mozolnie przez lata oczyszczja organizm, stosuja rezim żywieniowy aby pozniej faszerowac się suplami. Przecie to chemia, której stosowanie może miec niekorzystny wplyw na zdrowie. Moga pojawic się problemy z układem krwionośnym (nadcisnienie, arytmia) zaburzenia rownowagi elektrolitowej, biegunki, problemy z watroba, nerkami. Spozywanie supli nie jest zdrowe i kazdy powinien byc tego swiadomy, ze predzej czy pozniej odbije sie to na jego zdrowiu. Ty jako człowiek poniekad związany z silownia powinnes o tym wiedziec. Przykład z brzegu. Stare ale jare. „Władimir Kliczko w weekend dwukrotnie trafił do szpitala. Najpierw, w nocy z piątku na sobotę uskarżał się na bardzo silny ból brzucha. Lekarze z kliniki w Dusseldorfie przeprowadzili endoskopowy zabieg usunięcia kamienia z nerki. Niestety w niedzielę Kliczko znów poczuł się źle i trafił do szpitala z bardzo mocnym bólem nerki. Mistrz świata organizacji IBF, WBO i IBO przyznał, że czuł się, jakby trafił do piekła. http://menstream.pl/wiadomosci-sport/kliczko-dwa-razy-w-szpitalu-odwoluje-walke-,0,984010.html Może to nie z supli, ale nikt tego nie może wykluczyc. W koncu to sportowiec wyczynowy, a tam z suplami jada ostro. Rynek suplementów wart jest miliony złotych. Popularne pisemka dla pakerow Flex i Muscle & Fitness, które m.in. publikuja rzekomo wiarygodne testy supli są wydawane przez Weidera producenta suplementów dla kulturystów. W rzeczywistości w badaniach naukowych 90% suplementów diety okazało się albo nie działać albo wręcz szkodzić. Ale o tym Kowalski nie wie i lyka chemie, która może przynieść wiecej szkody niż pożytku. Oczekiwane efekty zaleza przede wszystkim od właściwej diety i treningu. A suple w formie naturalnej i w wystarczających ilościach wystepuja w pożywieniu. Na przyklad BCAA jest zawarta w zoltkach, glutamina w twarogu, omega3 to ryby, kreatyna w miesie szczególnie w wołowinie, na stawy to chrząstki, wywary kolagenowe, etc. Wsio jest w naturze. Trzeba tylko poszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno. Czytam teraz, ze napisałeś, iz jem korytkowo, wiec raczej nie wiesz jak ono wyglada. Koryto to dieta mieszania paliw, gdzie oprocz tluszczy sa spozywane węglowodany w ilości przekraczającej zapotrzebowanie organizmu, ktore to sa zamieniane na kwasy tluszczowe. I przykladawo posilek składający się np. z ryzu, kaszy czy płatków zbozowych podlany paroma lyzkami oleju nosi znamiona koryta. Im wiecej wegli i tluszczy w jedny posiłku tym gorzej. Organizm zadowala się otrzymanymi tluszczami, a nadwyżkę wegli zamienia na kwasy tluszczowe. Na niskoweglowodanowej diecie wegli dostarcza się nie wiecej niż organizm potrzebuje, a otrzymany tluszcz przetwarza na energie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irazu odn. lewatyw zacytuje mistrza Tanake. Myle, ze sie nie pogniewa. "Odnośnie lewatyw to każdy może postępować jak chce, tyle, że cokolwiek by o tym nie powiedzieć, lewatywa ( a tym bardziej lewatywa z kawy) nie jest czymś naturalnym. Generalnie rzecz biorąc lewatywa jest dość bezpiecznym srodkiem oczyszczania jelit, ale nie może być stosowana codziennie. Dlaczego? Ponieważ organizm przyzwyczaja się, że treśc jelitowa nie jest wydalana na wskutek ruchów jelit, a w sposób sztuczny - dzięki lewatywie. Czasowe stosowanie lewatywy nie wywołuje żadnych problemów, badania potwierdziły, że np. po usunieciu zaparcia, jelita podejmują swoje normalne czynności. Tak więc stosowanie lewatywy raz na jakis czas, czy też stosowanie jej przez kilka/ kilkanaście dni pod rząd niczym nie grozi. Natomiast przy codziennym jej stosowaniu, prędzej czy później dojdzie do ograniczenia naturalnych ruchów jelit, a nawet zaburzeń wchłaniania. Co więcej tak częsta lewatywa niczemu nie służy, bo jeśli ktoś oczyścił jelita, to codzienna lewatywa jest mu ( przez dłuższy czas) niepotrzebna. Jako pierwsi zaczęli stosować lewatywę praktycy jogi, przed tysiącami lat. Oni też zwrócili uwagę na jej zdrowotne właściwości. Jednak zawsze była ona stosowana czasowo. Ludzki organizm sam się oczyszcza ( o ile jest zdrowy) i do wszelkich metod oczyszczających trzeba podchodzić ostrożnie ( pomijając dietę, ruch fizyczny czy oddychanie). Obecnie badania nad szkodliwościa zbyt często stosowanych lewatyw są dość zaawansowane ( osoby chore na anoreksję i bulimię czesto stosuja lewatywy, co stanowi dla lekarzy duży problem.) Cytuję: "Niewłaściwe stosowanie lewatywy jest szkodliwe z wielu względów: wpływa na zachwianie równowagi elektrolitów w organizmie; prowadzi do odwodnienia, uszkodzą błonę śluzową jelit, i powoduje spowolnienie pracy jelita, co prowadzi do obstrukcji, kiedy lewatywa nie jest stosowana."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pływaka
ta pizza wygląda, jak by na czymś obleśnie tłustym dobrze rozwinięty tasiemiec się opalał:-) tyle mam zabawy jak Cię czytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi Po czym stwierdzasz, ze temat WF-u nie jest tu popierany? Zapomniales dodac Mone do meskiego skladu ona tez potrafi miec swoj czas regularnego plywania czy tez chodzenia... Ja mialam rok czasu regularnego cwiczenia w domu i do tej pory tak jak wycwiczylam cialko takie zarysy miesni pozostaly po dzis, na brzuchu zwlaszcza dolna partia ( Maklera cwiczonko i pare moich dodanych:) ladnie wyglada ogolnie brzusio wzmocniony nie do twardej kochy ale wzmocniony. W tym roku coraz mniej zaczelam cwiczyc ale nie z lenistwa tylko z niedogodnosci sciegna w pachwinie. Ale w zamian zaczelam chodzic do pracy 5km w jedna strone gora, dol strome tereny i do domu to samo tyle ze tepem jakby cos sie za mna palilo hahaha jakos miesiac to trwalo, pozniej deszcze i silne wiatry mnie wykonczyly i dalam sobie spokoj za duzo padalo i strasznie wialo. A teraz ciezarowka ze mnie o poprzednich szczuplych ksztaltach tyle, ze brzusio lekko do przodu urosl, brzusio jest przesliczny bo moje malenstwo tam jest:)))) Makler Z wiekszosci zdaje sobie sprawe i o tym wszystkim wiem aczkolwiek milo sie czytalo bo nie czulam zadnych zlych wibracji:P A to sie pomylilam bo Ja myslalam, ze Ty lewatywy to kazdego tygodnie ze dwa razy robisz a jak seryjke robisz co pare miesiecy to inna postac rzeczy ( czyszczenie ) :) nie mowiac o postach urynowych i kuracji Gersona tam jaknajbardziej lewatywy wskazane. Co do miesa to w kontrole jakosci nie uwierze nawet jakby o nich dudnili w TV czy w radiu, sa ale z pewnoscia za slabe jak kazde inne kontrole czy dopuszczalne normy jakosci... Na jednym forum przeczytalam wpis pewnej osoby, ze w Ameryce wystarczy 10% naturalnosci a na produkcie moze widniec napis NATURALNE :) Ty masz swoje przyklady oczyszczeniowe Ja mam swoje jesli chodzi o lewatywy i bez lewatywy zostawilam taki drastik w toalecie po jednym dniu na jablkach ze szok. Nie moge przyrownac do lewatywy, oczyszczania watroby bo nie ciagnie mnie do twardych metod. Ale po tym dniu byla lekkos i niesamowita czystosc umyslu caly tydzien wszystko mnie cieszylo nawet jak cos nie szlo to jakby mnie nie dotyczylo fajne to bylo:) po paru roznych kuracjach tez zalatwialam sie w kibelku, sprawnie, bezzapachowo i prawie bez draski... mozna, mozna i lekkos corana przecudna po wyproznieniu alez mozna jesli chodzi o jelito inna i dlugotrwala sprawa z watroba:P I nie chodzi mi tu ze lewatywa to "cos dziwnego" bardziej widzialam co jak na mnie podzialalo i efekty mi bardzo odpowiadaly. Nawet mam swoj notesik z data kazdej kuracji i czasem cos opisalam, zapisane zapamietane. Mi odpowiada taka zmiana zycia lubie wolne zmiany jesli chodzi o zywnosc, lubie wolna poprawe kondycji nic naraz! Moze i w przyszlosci jeszcze dotre do ciezszych metod na razie tak mi odpowiada i sobie chwale. Tyle, ze jak przestaje sie cwiczyc widac pogorszenie albo jesli nie stosuje sie jakis kuracji codziennie jakas konkretna miksturka tak caly czas jakas miksturka tego miesiaca to nastepnego inna, dobrze i skutecznie wplywa na organizm:) Juz to od znajomej slyszalam srednia wieku nam sie wydluza dzieki lekom:))) Ja sie pisze na spotkanie zobaczysz kobiete ktorej dasz 8-10 lat mniej:P Twoje starania sa bardzo widoczne jak widzialam fotke pomyslalam sobie, ze nawet faceci 25 letni nie maja takich cial? Lenistwo... a moze zbyt duzo pokus...? Dobre towarzystwo, alkohol, dyskoteki i nawet jesli jest jakas praca nad cialem to idzie na odstawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×