Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość vbncvbhnjmk,l.jhgxz

Czy leczenie kanałowe boli ???????

Polecane posty

me do not - ale jak to? skonsultuj tego zęba z innym stomatologiem i jak stwierdzi, że bez kanałowego się nie obejdzie, to nie żartuj. Bo zachowujesz się, jak dzieciak 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiniaaaaaaaaaaaaaaaa miazga nie ale jej zatruwanie, usuwanie i wypełnianie pustych kanałów już tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy mnie nie rozumiecie. Ja miałam zdrowego zęba i przez głupie jebnięcie się mam go uśmiercić - to mnie PRZERAŻA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniaaaaaaaaaaaaaaaa
ja mialam jakas miazge robiona bolało troche myslalam ze to kanałówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co z tego, że martwy? Lepszy martwy niż brak zęba :D Ja nawet nie pamiętam, które mam martwe a które żywe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widzę opcję taką, że głupia me do not zostawia zęba takiego jaki jest i po jakimś czasie wraca z podkulonym ogonem do dentysty i prosi o kanałowe. A dentysta mówi: "droga me do not jest już za późno na leczenie kanałowe, zęba trzeba wyrwać". I me do not wychodzi od dentysty szczerbata. Taką widzę opcję. Ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Me do not. Nawet, jak Ci tego zęba "zabije" dentysta, to on zostanie na miejscu i będziesz mogła go używać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja leczyłem ząb kanałowo pod koniec zeszłego roku. Dwie wizyty - podczas nich nic ani trochę nie bolało. 120 zł za kanał + 90 za każdy kolejny. Uff, leczony ząb miał tylko jeden kanał :D a dentystkę mam taka fajną, że z przyjemnością do niej chodzę i wyczekuje potem kolejnej wizyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez leczenie kanałowe pozbywasz się miazgi i dlatego ząb ciemnieje, ale obecne metody leczenia nie przebarwiają zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"a dentystkę mam taka fajną, że z przyjemnością do niej chodzę i wyczekuje potem kolejnej wizyty " Mam ten sam "problem". Niestety przy ostatniej wizycie powiedziała mi, że teraz to tylko co pół roku na kontrolę 😭 Chyba sobie jakiś dąb ukruszę, żeby mieć pretekst do wizyty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie myślę, że głupio bym chyba wyglądała bez górnej jedynki, więc chyba zrobię kanałowe... Ale nie ręczę za siebie jutro, bo znam się długo i byłoby to w moim stylu, jakbym tego kanałowego odmówiła. Chociaż jest to najlepsze i jedyne rozwiązanie... Ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lomu, ja ostatni raz byłem u mojej w zeszły czwartek na usuwaniu kamienia & piaskowaniu ... I też mnie teraz czeka półroczna rozłąka heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mężatką jest :) Może jakieś ciasto jej upiekę za to, że tak pięknie zajęła się moimi zębami :D Me do not - ja w podstawówce chodziłem bez obu jedynek górnych, dopóki koronek nie wstawiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety boli ale da sie przeżyć, nie zemdlejesz z bólu najpierw trzeba oczyścić kanał zęba, czyli zatruć nerw i potem go wyciągnąć dentysta nawierca zęba i wkłada truciznę do kanału, potem zalepia go prowizorycznie na kilka dni wtedy boli zaopatrz się w leki przeciwbólowe i na pierwsze 2 dni lepiej weź sobie wolne (mi pomagał nurofen forte, trzeba uważać na maksymalną dawkę, zebyś sie nie zatruła) potem trzeba tego nerwa wyciągnąć bardzo dokladnie, czyli wsadzić do zęba igiełkę w kształcie śruby i "wydrapać" to, co z nerwa zostało, nie jest to przyjemne no i na koniec wypełnia się kanał i zakleja plombą ogólnie proces niezbyt przyjemny, dośc długotrwały i dośc drogi ale warto własny ząb, nawet leczony kanałowo i martwy zawsze będzi elepszy, niż najlepszy sztuczny dlatego trzeba zacisnąć, nomen omen, zęby, przecierpieć i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
me do not - ja bym się w ogóle nie zastanawiał tylko od razu robił kanałowe. Ząb będzie dalej pełnił swoją funkcję, zarówno użytkową jak i estetyczną, bez względu na to, czy jest żywy czy martwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tam nic nie bolało, nawet jak zeszło znieczulenie, to miałam tylko trochę napuchnięte i tyle. Nie wiem, jaki próg bólu masz, ale zdecydowanie da się przeżyć. W zależności do jakiego stomatologa pójdziesz. Mój robi wszystko delikatnie i dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A swoją drogą, to znieczulenie jest najfajniejsze u dentysty :D Jak mi ostatnio wyrywała 3 zęby, to pół gęby mi zdrętwiało od znieczulenia. Wyrwała i mówi do mnie: "Proszę wypłukać i wypluć". Ja do niej : "Spróbuję" I wszystko mi po brodzie poleciało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samluks
ciepłe mleko ,to ty masz nie buzie a dupe bo ci smierdzi na odleglośc 10 zebow to w moich grabiach na działce wiecej jest dobrych -zresztom jaki właściciel takie i jego wyposarzenie.pewnie i majtki zmieniasz raz na rok w wigilie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabieudko
zależy od stanu w jakim znajduje się twój ząb. mój był w tragicznym, 3 dentystów skazało go na wyrwanie; do czego nie chciałam dopuścić z powodu noszenia aparatu. wybuliłam ok 1200 zł, ale zaawansowany stan zapalny cofnął się i ząb uratowany! co prawda miałam 3 kanały i w dodatku leczone pod mikroskopem-stąd taka cena :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzdki11111
mialem leczone kanalowo zeba 5 lat temu. to byl najgorszy bol i meczarnia w moim zyciu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! do dzis pamietam jak caly spocony(jeszcze dziecko) siedzialem na fotelu a dentystka dłubala mi igłą w zebie(tak sie usuwa nerwy). siedzialem jeczalem, stekałem z bolu. kurwa nie przezylbym kolejnego leczenia kanalowego.... ci co tutaj piszą ze nic nie boli chyba se nie zdają sprawy jak to naprawde wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×