Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość vbncvbhnjmk,l.jhgxz

Czy leczenie kanałowe boli ???????

Polecane posty

Gość ech.......................
Ide bo az mnie zeby bola....... Ja mam chopla zębowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość referfrefrfff
mnie nie bolało nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie lepiej by było, gdybyś poszukała gabinetu z nfz ? - bo z tego co się orientuje, to ten ząb można wziąć na nfz i byś spoooooooro zaoszczędziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem... właśnie dlatego, że to jedynka się boję :( bo to jest jednak jedynka, a mam sprawdzonego dentyste, polecanego, a jak pójdę na nfz i mi zyebią? tego się boję... już wolę trochę zainwestować i mieć pewne, że mam zęba dobrze zrobionego ... po prostu sobie bluzeczki nie kupię w tym miesiącu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a można wychodzić i z takiego założenia, jeśli dobra opinia o nim, ma Cię skłonić do szybkiego załatwienia tej sprawy, to proszę bardzo ;) Ja byłem w dobrym gabinecie prywatnym, ale z umową NFZ. Co się dało, to wziąłem na NFZ. Ale to jest tak z tą jedynką, że bez względu na to ząb jest robiony za własne pieniądze, czy z funduszu, to wychodzi na to samo. Usługa i jakość ta sama, tylko płatnik inny. Grunt,żebyś w ogóle poszła, gdziekolwiek, byle to skutecznie załatwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach :) wiesz co? ja pójdę na te kanałowe, zrobię tego zęba, wykosztuję się niemiłosiernie, a później będę tak dbać o zęby, że już tam nie wrócę, o! :) nawet na 'przegląd' nie pójdę, a jak ząb mnie będzie boleć, to przywiążę sobie do niego sznureczek i do klamki i trzasnę drzwiami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i bardzo dobrze, podoba mi się taka zdecydowana postawa heh, ale na przegląda czasem warto pójść :D Wiesz, ja latami nie byłem u dentysty, straszny wstyd, no ale jak w końcu poszedłem, to zabrałem się za tę górną piątkę kanałowo, ukruszoną dolną jedynkę, usuwanie kamienia, piaskowani i ząbki mam jak nowe. A co najlepsze, to uwielbiam moją dentystykę, nie chce mi się od niech wychodzić i po wyjściu od niej już myślę o kolejnej wizycie :D Teraz nas czeka długa półroczna rozłąka, ale została ogromna motywacja do dbania o ząbki. Także i Ty się zajmij tą jedynką, bo trzeba zadbać - jak zakładam - o Twój ładny uśmiech ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach Agencie ja Ci normalnie gratuluję!!! to jest słuchaj coś, tak się przełamać po długim czasie, pójść do dentysty i mieć zdrowe ząbki :) Bo zdrowie zębów jest bardzo ważne, mi to chłopak mojej mamy cały czas powtarzał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to słuchaj moich rad i tego chłopaka heh ;) Tak, zęby są niesamowicie ważne i trzeba o nie dbać. Ja poprawiłem tylko pare defektów, ale już czuję się lepiej, zdrowiej, pewniej. Ty zrobisz sobie tę jedynkę i też poczujesz spokój ducha, co mam nadzieję, nastąpi w miarę szybko. Szkoda odkładać takie sprawy, by potem nie było za późno. Najważniejsze, że Cię stać, bo co tu dużo mówić, usługi stomatologiczne są bardzo drogie i wielu nie może sobie na nie pozwolić, a nie wszystko refunduje nfz. Liczę,że wkrótce tu wpadniesz i pochwalisz sie,że nie było się czego bać. Są gorsi lekarze niż stomatolodzy ...np stomatolodzy chirurdzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja póki co zmykam, więc życzę zdrowych ząbków i powodów do uśmiechu, pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pommponik
Leczenie kanałowe to dobrodziejstwo dla bolących zębów, w których próchnica jest już tak głęboka, że doszła do miazgi (nerwu). Taki ząb, jak już swoje "poboli", obumiera i jeszcze kilkadziesiąt lat temu jedynym rozwiązaniem było wyrwanie takiego zęba. Dzisiaj leczenie kanałowe umożliwia zachowanie takiego zęba w buzi, który chociaż jest martwy, to świetnie spełnia swoje funkcje: można nim gryźć, a co najważniejsze - widać go przy uśmiechu! ;-). Dlatego nie należy się bać leczenia kanałowego bo leczenie kanałowe nie boli, pod warunkiem oczywiście, że zgodzimy się na znieczulenie, ale niekiedy nawet znieczulenie nie jest konieczne. Na stronie http://www.anident.pl/leczenie-kanalowe.html leczenie kanałowe jest opisane dość dokładnie. Dzisiaj kanałowe to już dwudziesty pierwszy wiek: komputery, mikroskopy, endometry. Ale zasada ta sama: oczyścić ząb od środka i wypełnić specjalnym materiałem kanały. Taki ząb służy przez kilkadziesiąt lat, często do końca życia, i co najważniejsze - nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaką metodą leczysz i gdzie :) Ja leczyłam zęby w mikroskopie, w klinice Dental-Design Jaworska. Leczenie trochę trwało, jednak bólu ani razu nie czułam. Nie wiem czy to zasługa lekarza czy sprzętu, ale mi pasuje :D Obsługa w klinice jest bardzo miła, ogólnie to już taki wyższy poziom- ładne wyposażone sale, wszystko działa tam jak w zegarku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina 2013
leczenie kanałowe nie musi boleć, są nowe techniki. Jedna z nich jest technika leczenia kanałowego przy użyciu mikroskopu endodontycznego, zabiegi te wykonuje się w gabinecie Kraina Uśmiechu w Bydgoszczy. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka janik
ja myślę jak trafisz na dobrego dentystę, który umie znieczulic to to nie boli. mi się udało że mnie nie bolało, jestem z Łodzi i wszystkim łodzianom polecam Centrum Medyczne Bamed81, leczyłam tam już dwa zęby i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 987654321123456789
wlasnie jestem w trakcie leczenia kanalowego dolnej siodemki, bolal tylko zastrzyk znieczulajacy (przeszywajacy bol ale tylko kilka sekund) a potem juz bylo ok. zab w tej chwili zatruty umiera, czekaja mnie jeszcze co najmniej, 2 wizyty z tym zebem ale juz bolec nie bedzie, mam wspaniala dentystke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stomatolog g
me do not - posłuchaj mnie uważnie. Poziom niewiedzy poszczególnych wypowiedzi przyprawił mnie o ból zęba :) Leczenie kanałowe, czyli endodentyczne w Twoim przypadku bedzie całkowicie bezbolesne, nawet bez znieczulenia nasiękowego! Dlatego, ponieważ Twój ząb już obumarł i miazga jest martwa. Oto, jakie czynności wykona Twój stomatolog: - dla Twojego komfortu, zaaplikuje ci znieczulenie nasiękowe w okolicę przyzębia. - rozwierci próchnicę, oraz kanał. - zmierzy endometrem głebokość kanału, ewentualnie wykona RTG. - wyczysci i wytrawi kanał - wypełni kanał butaperką na gorąco -wykona wypełnienie z materiałów kompozytowych, wzmocnione sztytem - oszlifuje i wypoleruje ząb Gdy nie pojawią się komplikacje, wszystkie te czynności odbęda się na jednej wizycie. Nie musze dodawać, że podczas zabiegu nie odczujesz ŻADNEGO dyskomfortu czy też bólu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojonca
stomatolog, gratki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziś umre
Ja idę dzisiaj na kanałówke siódemki. Ponoć igłą czyszczą kanały i wyszarpują nią nerw. Ciekawe czy przeżyję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też się właśnie wybieram do http://www.wojcikclinic.pl/ na kanałowe. Dentysta mnie uspokajał, że nie ma się czego bać, że będę miała znieczulenie... Ale i tak strach jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja leczylam dwa zeby kanalowo w klinice w dabrowie chotomowskiej http://www.duodental.eu/ i jestem zadowolona z zabiegu. Dentysta byl bardzo delikatny. Ladnie zrobil te zeby i po leczeniu odczuwalam jeszcze przez kilka godzin dyskomfort, ale przeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy, jak się ma dobre znieczulenie to nic nie boli ;) Mi robili w http://www.mega-dent.pl/ i mialam akurat 3-kanalowy ząb, więc troche sie nachodzilam na wizyty bo za jedną nie da się tego opracować, a nic nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam robione leczenie kanałowe w http://www.hercka.pl/ i żadnego bólu nie odczuwałam, wystarczy zdecydować się na jakieś znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja wlasnie wyleczyl;am wszystkie zeby - 3 az - i mam spokoj. zrobilam trez czyszczenie z pisakowaniem i fajnie sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dostaje sie znieczulenie - przynajmniej ja przy moim kanałowym u http://www.popkoadam.pl nie miałam problemu, nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minnie_mouse
to prawda, na znieczuleniu nie powinno byc problemu :) moja mama miała kanałowo leczone zęby tutaj http://www.bezbolesnie.pl/ więc mi opowiadała jak to jest ;) zresztą, każdy inaczej znosi ból i ma swoje predyspozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa345
zgodze się, po to w końcu jest znieczulenie, nie powinno być problemu, lekarz musiałby być niespełna rozumu by robić kanałowe na żywca :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ząb był wcześniej zatruty to nic nie boli :) Ja zęby z całą rodziną robię w gabinecie sanusdent w Ochocie, bardzo ich polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie nie bolało :) a robiłam tu www.truszel.pl ale wiadomo to wszystko zalezy od osoby i od lekarza przede wszystkim, a tak straszyli, ze bedzie bolało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnitaBraun
przede wszystkim najlepiej isc prywatnie... wszyscy wiemy jak sie leczy zeby na nfz;/ Moim zdaniem lepiej zaplacic i miec wszystko dobrze zrobione (dodatkowo praktycznie bezbolesnie!). Tutaj troche info o leczeniu kanałowym jesli ktos miałby jakies watpliwosci http://ratynscy.pl/leczenie-pod-mikroskopem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×