Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liska25

Polmedowe ciężarówki:)

Polecane posty

HENIUTA !!! Witaj, powiem szczerze,że myślałam,że ja jestem panikara i się zamartwiałam, stresowałam itp ale TY bijesz mnie na głowe :))) Tyle Bhcg zrobic SZOK!!! Ja jak usłyszałam serduszko to się uspokoiłam, wiadomo człowiek się stresuje martwi,żeby wszystko bylo dobrze, czeka do kolejnej wizyty ale PAMIĘTAJ STRES NERWY TWOJE SZKODA DZIECKU A WIĘĆ USPOKUJ SIĘ TROCHE:) No mowie powaznie bo tak jest. Wiyzte masz juz w poniedzialek, nie ma co sie nakrecac niepotrzebnie. Teraz wsyzstko w rekach Boga i Twoich opanowanych emocji i nerwow a wszystko bedzie dobrze. Zawsze czeka sie do tego bezpiecznego 12 -13 tygodnia. Ale nie dajmy sie zwariowac. :))) MOgę Cię walnąć porządnie w łeb!!! :))) Ja nie mówie,że ja nie stresowałam się czy troche bałam, ale bez przesady naprawde. Ciesz sie,że jestes w ciazy, czekaj cierpliwie do 12.11 i bedzie dobrze :) POWODZENIA. ps. Nie wyszkuj sobie ,ze nnp piersi masz mniejsze czy mniej Cię bolą i innych zanikajacych objawow, bo kazda ciaza jest inna . Ale pwoiem Ci,ze mnie na poczatku samym piekly sutki, powiekszyly sie piersi i bolaly a za jakis czas bol ustapil i sutki tez, wiec LUUUZZZ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HENIUTA! ps ja bym juz zadnej BETY NIE ROBILA, potem inaczej sie liczy i patrzy jak na samym poczatku, wiec nie rob !!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Heniuta wiesz każda z nas pewnie panikowała, ja straciłam dwie ciąże więc tez byłam przestarszona każdym zanikiem objawów ale jak sie przekonałam o niczym to nie swiadczy, bo objawy pojawiały sie i znikały a teraz jestem w 30 tc. Ja zrobiłam po pierwszym ICSI więcej bet niż potrzeba niestety przed niczym mnie to nie uchroniło a kosztowało więcej nerwów bo czekanie na wynik to była istna męczarnia i stres, dlatego za drugim razem a trzecią ciążą już powiedziałam ze będe sie trzymac tego co kazał lekarz i zrobiłam tylko 3 bety wizyta serduszkowa i koniec. Wiesz robienie tylu bet nie ma sensu bo: 1. za każdym razem pobieraja Ci krew a wierz mi hemoglobina i inne wyniki poleca Ci w ciąży więc to nie wskazane tak się pozbywac krewki 2. po osiągnięciu bodajze 6000 jednostek hcg nie przyrasta juz tak gwałtownie a bodajze po 12 tygodniu spada więc poziom nic Ci nie powie, jak tak bardzo panikujesz to juz lepiej pójśc na USG. Wiesz mi ja też panikowałam i bałam sie cieszyć ale taka fajna położna z Invimedu powiedziała że teraz to mam wybierac imię, wóżek itd i myśleć o dobrych rzeczach no i starałam się wypełniac jej zalecenia. Więc postaraj się skierowac myśli i działania na inny tor bo się zamęczysz a dla maluszka to też nie wskazane. Jesli widziałąś juz serduszko to dlaczego miałoby cos pójść źle, cb to zupełnie inny przypadek a jak u Ciebie juz bije serduszko to znaczy ze maluszek rozwija się i ma sie dobrze i na pewno wszystko skończy się szczęśliwie :) zatem moja rada nie rób bety, za ta kaske kup śliczne śpiochy dla maleństwa i zacznij się cieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i piersiami to się nie martw, ja też tak miałąm ze kilka dni bolały później na kilka przestawały póxniej znowu ból az w końcu całkiem ból zanikł i to dość szybko bo chyba ok 10 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniuta
Boooziu, dziewczyny dzięki wielkie :-* Bardzo mnie pokrzepiło to co napisałyście i wiem, że macie 100% racji! Dr. E mówiła, że dzidzia ma właściwą wielkość i jest prawidłowo ułożona w macicy, więc na prawdę nie wiem, skąd te głupoty w mojej głowie się biorą. Moja siostra straciła ciażę i może dlatego tak się boje, ale jej maluszek był źle ułożony (za nisko) i dlatego stało się tak a nie inaczej, ale teraz ma prawie 3 miesięcznego, zdrowego synka :-) Jeszcze raz wielkie dzięki i jeśli pozwolicie to chciałabym tu z Wami popisać, bo jak widzicie przyda mi się głos zdrowego rozsądku i wsparcie :-) buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniuta
Aha i nie zrobię tej bety! Tak będzie lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniuta witaj:-) Ja mogę tylko rękoma i nogami podpisać się pod tym, co mówią Kamkrzem i Wrocławianka! Zobaczysz, czas szybko minie i nim się obejrzysz, a skończysz 3 miesiąc i wtedy na pewno poczujesz się spokojniejsza. Będzie dobrze, zobaczysz:-) A zadowolona byłaś z opieki w Novum? Pytam, bo koleżanka planuje tam in vitro za kilka m- cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena pisząc o Fridzie miałaś na myśli aspirator do nosa czy spray który zawiera minerały soli morskiej ? No i te witaminy - czy ich dawki są takie same dla wszystkich dzieci i czy też wszystko zależy od zalecenia pediatry ? Co do zabiegów pielęgnacyjnych to ja też niebawem wybieram się najpierw do fryzjera na farbę bo już nie mogę patrzeć na swoje odrosty, a potem do kosmetyczki. Później może nie być na to od razu czasu ;) Heniuta - myślę, że każda z nas na początku się martwiła i nieco stresowała, ale Ty kobieto "poszłaś po bandzie" z ilością wykonanych bet ! Tak jak pisała wrocławianka po przekroczeniu iluś tam jednostek beta nie przyrasta tak jak na początku a potem spada więc bez sensu tyle kłuć. Ciesz się pozytywnymi wiadomościami z wizyty i tym że serduszko bije ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniuta, jasne że możesz pisać, witam i obiecujemy sprowadzać na ziemię jak to będzie konieczne :) wiadomo przykre doświadczenia osób z otoczenia powoduja że człowiek boi się że i jego to spotka ale jak piszesz ze maluch dobrze ułożony to na pewno teraz ciąża skończy się szczęśliwie za 8 miesięcy. Wizyte masz już za tydzień więc to niedługo, szybko zleci a w międzyczasie dla odstresowania poszperaj w necie za wózkami, imionami pooglądaj w sklepach ciuszki zobaczysz humor Ci się poprawi :) I tak jak pisze Lena zanim się obejrzysz skonczysz 3 miesiąc i będziesz już spokojniejsza :) wiem bo każda z nas tak miała :) niepokój jest zawsze na każdym etapie ciąży tak wywalczonej przez każdą z nas ale nie można sie dac zwariować i pozwolić żeby nas zdominował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniuta
Dziękuję Wam wszystkim :-* Super, że mogłam poczytać takie słowa i jest mi na serio lżej na sercu teraz i myślę, że spokojniej doczekam do poniedziałkowej wizyty :-) Imiona mamy już wybrane od dawna i mam dziwne przeczucie, że to będzie dziewczynka :-) Ciuszków i wózków boję sie trochę oglądać, ale kto wie może właśnie powinnam przełamać te lęki jakimś super bodziakiem ;-) Lena odnośnie Novum to na początku byliśmy zadoowoleni, ale teraz z perspektywy czasu i doświadczeń to to trochę taka "taśma", fabryka dzieci. Wielki moloch z marmurami i z drzewem rosnącym w środku, nawet te nakładki na studzienki kanalizacyjne mają ze swoim logo ;-/ Mam pco,byłam stymulowana puregonem i maiłam tę samą dawkę 100 jedn przez całą stymulkę co doprowadziło do lekkiej hiperki. Podejrzewam, że komórki mialam niedojrzałe (bo trzeba było robić już punkcję - e2 powyżej 5000) czułam się zupełnie anonimowa inaczej niż w Polmedzie. Nie podają klasy zarodków. Czy polecam? Nie wiem. Nam się tam nie udało, więc nie jestem pewnie obiektywna, ale mają dużo sukcesów. Wydaje mi się, że przez ten przerób pacjentek nie traktują każdego przypadku indywidualnie, tylko lecą schematem. Jakby koleżanka miała jakieś pytania odnośnie lekarzy(przerobiłam 3), logistyki czy czegokolwiek to chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:). Korzystam z okazji, że Mikołaj śpi i mogę skrobnąć. Dzięki wrocławianko, Mikołaj grzeczny, w nocy śpi, dwa razy wstaje na amu:). W dzień już potrzebuje większego zainteresowania, mało śpi, ostatnio męczą go gazy,ale zakupiłam już kropelki na czarną godzinę. Za trzy dni mój mały mężczyzna kończy miesiąc- jak to zleciało!:) Widzę, że u Was szał zakupowy, remonciki itp.:D.Czas leci i zanim się obejrzycie będziecie ściskać Wasze kruszynki:) . Pozdrawiamy Was wszystkie razem z Mikim :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frezja miałam na myśli i spray do nosa do codziennego użytku i aspirator na przeziębienia. Ja kupiłam jedno i drugie. A jeśli chodzi o te witaminy, to na pewno sie dowiemy w szpitalu, w jakich dawkach, bo położna nie wspominała. Albo nasze mamuśki nam pomogą:-) Heniuta a jakie imiona macie już wybrane?:-) Co do Novum, to dzięki, jak koleżanka będzie miała jakieś pytania, to zapytam:-) A jeśli chodzi o anonimowość, to w Polmedisie nie ma chyba takiej opcji. Klinika jest mała i chyba na szczęście, przez co czujemy się inaczej, a nie jak w fabryce z taśmociągiem, jak napisałaś:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wczoraj zwichnęłam nogę w kostce i w momencie kiedy to się stało osunęłam sie na ziemię. Nie było to gruchnięcie jakieś bardziej właśnie osuniecie. Do tego oparłam sie na ręce. Malutka normalnie się rusza nie zauważyłam nic złego. Dziś jeździłam do ortopedy i chciałam na ktg ale nigdzie nie mogłam się dostac. Zastanawiam się czy jechac do dr. Siejkowskiego czy już nie schizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka, wydaje mi się że skoro nie upadłaś to nie powinno się nic złego stać ale jeśli się chcesz uspokoić to z tego co mi mówiła ostatnio moja dr to KTG można zrobić w szpitalu w każdej chwili, mówiła to a propo tego że jak bym się bała że mała sie nie rusza to mogę sie uspokoić i podjechać na KTG właśnie do szpitala albo do Medfeminy bez żadnego umawiania. Może w Polmedisie też jest taka możliwość. A może przedzwoń do swojego lekarza i spytaj czy jest taka konieczność, według mnie to skoro mała sie rusza to z nią na pewno wszystko dobrze ale moze trzeba sprawdzić szyjkę i łożysko. Nisia, to grzeczny chłopiec z twojego Mikołajka no i rzeczywiscie czas leci !!! jeszcze niedawno nie mogłyśmy się doczekać aż zacznie sie poród a tu już chłopak kończy miesiąc. To z te okazji zdrówka i aby dalej taki grzeczny był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) EwelKaB, z tego co mówił Doktor to oni do 12.11 nie pracują bo się przenoszą na piętro, więc lepiej podjedź na IP do szpitala. Jak pisze Wrocławiankaoo, powinni Ci zrobić KTG a może będzie jakiś gin. na dyżurze to Cię zdaba tak dla bezpieczeństwa. Najważniejsze, że mała buszuje w brzuszku. Ja to wczoraj wykrakałam sobie z tymi żebrami. Jak mi się ułożył pod lewym żebrem, to dziś chodzę jak połamana i musiałam trochę poleżeć. Nakarminałm go czekoladą na gorącą, żeby zrobił fikołka ale nic. Mały uparciuch :-) Dzięki Dziewczyny za rady dot. ciuszków i kosmetyków. U mnie teraz operacja "pokoik", który już pomalowany. Teraz tylko firanka, żyrandol i jakiś dywanik. Jutro czekam na telefon z 3KIWI czy są nasze mebelki. W czwartek mam wizytę u diabetologa, zobaczymy co powie Doktor, bo nawet mi idzie z tą dietą, tak myślę :-) bo np. dziś wypiłam czekoladę i zjadłam kawałek ciasta, wynik cukru był tylko 96. W ciągu tych 11 dni dosłownie 5 razy przekroczyłam wynik, a cukier mierzę sobie 4-6 razy dziennie. Wrocławiankaooo, jeśli chodzi o wózek, zdecydowaliśmy się na ten kolor WALUT BROWN. A jak tam Wasz remont i meble w kuchni? Nie mogę się też doczekać wizyty, żeby zobaczyć jak tam maluch. 2 tyg. temu ważył 760 gram, a to był koniec 25 tyg. Kolejna 19.11. MałaG a Ty jak się czujesz? Witam Cię Heniuta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, MałaG gratuluję 2 serduszek :D:D Heniuta witamy na forum, ja zanim usłyszałam serduszko zrobiłam 6 bet ale Ty mnie pobiłaś :):) jak dziewczyny pisały nie stresuj się bo to nie jest dobre dla ciebie i maluszka :) dziewczyny jeżeli chodzi o witaminy to ja miałam IbuVit D+K w kapsułkach, można je kupic bez recepty, paracetamol w czopkach również. EwelkaB jeżeli nie masz krwawienia, żadnych bóli brzucha i czujesz że dziecko się rusza to chyba wszystko jest ok ale dla swojego spokoju umów się na wizytę. Ja miałam podobną sytuację, z tym że nie miałam zwichniętej nogi, w 10 tc potknęłam się na schodach i na "tyłku" zsunęłam się po kilku schodach na szczęście wszystko skończyło się dobrze, mino że rano pojawiły się drobne brunatne plamienia które po kilku godz ustały to stres był do wizyty, aż usłyszałam serduszko i zobaczyłam że z dzidzią jest wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Najpierw tu była taka cisza,a teraz nadrukowałyście tyle,że nie ogarnę wszystkiego;) Wrocławianko,ależ ta Twoja Hania ciężka;)Dobrze,że u Was wszystko ok:) Dziewczynki w kwestii witamin to Wam powiem,że najlepiej opłaca się kupić K+D w jedym,dawka jest taka sama jak w tych co kupuje się osobno,a połowa kasy zostaje w kieszeni.Polecam Wam takie w kapsulkach twist off,można wycisnąć do mleczka lub bezpośrednio do buzki.Do noska najlepsza jest sól morska,jest taka co to można ją od 1 dnia zycia stosować,a do czyszczenia oczywiście frida.Ja uzywam przy codziennej pielęgnacji,bo mojej Lence jeszcze ta wydzielina płodowa zalega i ten spray fajnie rozrzedza,a frida czyści nosek. Jesli chodzi o wagę dzieciaczków to teraz zobaczycie,że z wizyty na wizytę będą bardzo przybierać na wadze:) Ewelka bidulo, ale pech:(Wiesz co,dla świętego spokoju lepiej zrób sobie ktg,myślę,że się nic złego nie stało z dzidziusiem, ale Ty się denerwujesz, a to Wam nie służy. Heniuta witaj:)Dziewczyny Cie już uświadomiły we wszystkim więc pozostaje mi tylko podpisać się obiema rękami pod tym:)Trzymam kciuki za maluszka i za Ciebie,będzie dobrze:) Czekająca widzę,że cukier uspokojony;)Emek był w 3 kiwi wczoraj i wspominał,że tu znjomi robią zakupy i że maja dobre rabaty dawać;) Daj znać jak będą mebelki,a najlepiej fotki wrzuć:) Nisia,Ty to masz dobrze:)Mojej córci to się dzień z nocą pomylił;)Przez ostatnie 3 dni nie śpi od 19 do 2 w nocy,za to w dzień budzi się na jedzonko i kima jak niedzwiadek;)Jedyny plus,ze można z nią po sklepach pochodzić,bo spi grzecznie w foteliku a ja mogę sobie pobuszować w ciuchach;) Wrocławianko,ja już mam ta hustawkę,Lenka się właśnie buja w niej i bardzo jej się podoba;) Dziewczyny jak bedziecie na wyprzedaży w Mothercare to proponuje zakupić takie półśpiochy na gumce, to najbardziej praktyczne ubranko na noc jak dla mnie,do tego były do dokupienia takie bluzeczki bawelniane na dł rękaw,żałuję że tylko 2 zestawy takie kupiłam.Do Waszych list dopiszcie sobie jeszcze body na krótki rękaw,mimo że to zima to będą potrzebne.Polujcie na okazje na allegro,ja kupiłam kilka dni temu na aukcji 4 szt nowych bodziaków z Zary za 14 zł,dziś przyszły i jestem zadowolona:) Pomyślcie też o takich woreczkach na zużyte pieluchy,bardzo sie przydają;) Spadam kąpać Lenkę,potem zajrzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny u nas ciuszki w rozmiarze 50- 56 posłużyły przez 2,5 miesiąca:-) teraz już 62 używany. Do noska frida na codzien,solł morska fizjologiczna, a na katar hipertoniczna, na mocny katar nasivin najsłabszy:-) przy katarze ' katarek' niezbędny Sylwia a Lenka nie ma sapek? Moja Maja miała i przeszły po przebytym katarze:-) Z witaminami bym się wstrzymała, albo kupiła osobno, przy karmieniu mlekiem modyfikowanym podajemy tylko D. Fajne są te w aplikatorze, jednym przyciskiem im zjedzone:-) ja podaje też vita c(cebion) imultiwitamine cebion multi:-) do apteczki dodalabym jeszcze czopki glicerynowe, paracetamol, kropelkina kolki, octanispet duo pępka im ogólnie do odkażania, woreczki do pobrania moczu można sobie kupić, im chyba to wszystko. Z ciuszków, ja korzystam tyko z pajaców do spania, na codzien body na długi rękaw, spodenki i skarpetki, bądź polspiochy im na to sweterki lub bluzy. dziewczynki jutro postaram się więcej napisać, u nas ok, pożegnaliśmy kolki, tfu tfu złzzmiana mleka przyniosła super rezultat.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska to fajnie,że mleko działa:)Ja też podaje czasem HA i jest dobrze,jednyny minus to strasznie smierdzące kupy.Ludzie na forach się skarżyli na przykry zapach ,ale nie przypuszczałam ,że to aż tak dokuczliwe dla nosa;) Co do Lenki to nie sapie,nie ma tez objawów typu spuchniety czy czerwony nosek.Od czasu do czasu spływa jej taka biala wydzielnina z noska i powiedzieli mi,że to pozostalosci wód płodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała jeszcze śmiga w rozmiarze 50 i 56/ a dziś skończyła 6 tygodni/ i myślę,że jeszcze troszke będzie ten rozmiar nosić.Te grubsze rzeczy typu spodnie,bluzy,kurtki ma na 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, U nas Szymuś strasznie męczy się przez nosek, ma dość duzo wydzieliny płodowej, podejrzewamy, ze zostal źle wyczyszczony po porodzie. Jak będziemy teraz u pani doktorek to musze zapytac co z tym zrobić.. Sylwia a jaką w koncu kupiłas huśtawke? podaj linka, bo tez bym juz kupila, tylko najlepiej sprawdzoną przez kogoś... u nas mleko w sumie też sie przyjęło, tylko kupke robi raz na 2 dni, ale się nie męczy :-) Sylwia nie marw się, ale u nas też Julcia pomyliła dzień z nocą, poza tym uwielbia być na rękach. Z tego co wiem to taki urok dziewczynek :-)W dzień spi jak aniolek, a jak przychodzi wieczor to szaleje do 23.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:) Ewekla ja bym na twoim miejscu pojechała na IP tym bardziej, że Ci się szyjka skróciła i jest ryzyko przedwczesnego porodu, wystarczy, że zrobią Ci usg. Pewnie jest wszystko ok, ale lepiej sprawdzić bo tak będziesz się martwić:( Sylwia i Liska a może być Nosferida zamiast Fridy do oczyszczania noska? Bede robic zakupy na stronie internetowej i chcę zamówić nosferidę, ale jak jest gorsza:( Brakuje mi laktatora, stanika i jeszcze kilka drobiazgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściaro,huśtawka jak dla mnie super,no ale wiadomo,że dzieci różne są i nie wszystkie będą zajarane;)Tak,ona sama buja,ma duzo melodyjek więc dziecko zaciekawione jest.Ja zakupu nie żałuję. Kalinko ja mam właśnie ta nosefride:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co,ona jest do wagi 11 kg,więc myslę że całkiem niezle,bo ogladałam tez takie co to do 8-9 kg są przeznaczone.Wszystko zalezy jak szybko rosnie dziecko,przewiduję,że do 7-8 msc wystarczy,potem dziecko i tak pewnie zainteresowane już tym nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam nosefride:) Jest fajna, mam też sopelek, ale nose jest lepsza, tylko weż od razu większą ilośc zapasowych gąbeczek:) frezja koniecznie 1g i tak najlepiej dawać po pół. Tak tylko dla podrażnienia przy zatwardzeniu. Sylwia, a moze Maja też miała tą wydzielinę, w sumie to nie wiem, lekarze mówili, że to sapki więc ja też tak mówiam. ale wlasnie przy katarze chyba mocno oczyściłam nosek i się skończyły problemy z oddychaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×