Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość załamana__mama__2012

Złe wyniki badania prenatalnego..zespół downa nadzieja

Polecane posty

Gość załamana__mama__2012

wczoraj miałam badanie prenatalne i prawdopodobnie mojemaleństwo ma zespół downa;( nawet sobie nie wyobrażacie co ja teraz przeżywam..lekarz nie mógł sam w to uwierzyć, bo mam 20lat, jestem zdrowa i u mnie w rodzinie ani u mojego narzeczonego nie było żadnych chorób genetycznych..w środę mam następne badanie..mam nadzieje, że może jednak będzie wszystko ok.. NT ma 3,48 to bardzo dużo, lekarz mi mówił też, że ma coś nie tak z kością nosową..miał ktoś podobny przypadek? mogę jeszcze się pocieszać, że wszysto będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejsza
a dobry sprzęt ma Twój gin? ja poszła bym do innego na usg dla pewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymaj sie......
Zawsze trzeba mieć nadzieję, rób badania do prawie 100% pewności. Ale już od ok 10 lat nie ma opinii, że tylko kobiety w tzw późnym wieku mogą mieć dziecko z ZD. Każdej dziecko może mieć teraz tę chorobę, nawet tak młodej jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie myśl jeszcze o najgorszym , choc domyślam sie, jak Ci ciężko .Ale takie badania często nie pokazują rzeczywistości.Może idź jeszcze do innego lekarza to skonsultowac.Czasami jest też tak, ze to badanie wyjdzie dobrze a dziecko jednak rodzi się chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy gdyby się okazało że to
jednak ta choroba zdecydujesz się urodzic czy usunąc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana__mama__2012
bardzo chce mieć to dziecko..boję się, że będę musiała podjąć najgorszą decyzje w moim życiu..decyzja o życiu mojego dziecka i co wtedy mam zrobić..nie mogę go usunąć..ale jak my damy sobie radę;( to jest najgorsze co mnie w życiu spotkało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo mi przykro :(
kurcze idz jeszcze gdzie indziej. znjadz dobrego lekarza z dobrym sprzetem i powtorz badanie jakois w miare szybko. moze sie pomylil zawsze trzeba miec nadzieje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę idź jeszcze do innego lekarza, mimo iż ten obecny jest dobry.Pomyłki sie zdarzają każdemu.Ja bym w tej sytuacji nawet jeszcze do dwóch poszła bo to poważna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczarowany olowek1000
nie martw sie na zapas. Moze odwiedz innego lekarza. A ta psycholka sie nie przejmuj. To taki looser, kafeteryjny no life:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za przeproszeniem
Nie wiem, co mam Ci doradzić autorko... Jedyne co mi się nasuwa to: postępuj wedle własnego sumienia i raczej nie ulegaj naciskom innych. I pamietaj, że jesteś bardzo młoda, z pewnością nie po raz pierwszy masz szansę zostać matką. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie mi przykro, że przechodzisz to teraz wszystko, trzymam z całych sił za Ciebie i Twoje maleństwo, żeby to się jednak nie potwierdziło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indiaindia
Jeszcze nie rozpaczaj. Idź do innego lekarza - jeśli potwierdzi, będziesz dopiero się martwić. Poszukaj dobrego specjalisty od usg, są tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Znam taką mamę,której mówili,że dziecko będzie chore.. Dwóch lekarzy. Dwa usg genetyczne,a było zdrowe.na forum ktoś też pisał,że pierwszy lekarz pomylił się z diagnozą, a przy drugim badaniu już wyszło wszystko ok. To tylko ludzie,pomyłki się zdarzają. Idź do kolejnych lekarzy.zrób test pappa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwqdqwedq
Tak mi przykro z twojego powodu, autorko tematu. Ale teraz musisz wziąć się w garść. Najlepiej to nie myśl za dużo tylko działaj. Zrób te uzupełniające badania jak najszybciej skoro masz margines czasu na decyzję a potem nie wahaj się. Urodzić dziecko które nie będzie nigdy samodzielne, które zostanie z obcymi gdy rodzice umrą, które będzie nękane wciąż przez różne dolegliwości (cóż, to cały "zespół" więc wciąż coś się dzieje, nie licząc samego ograniczenia umysłowego)? Dla kogo miałoby to być dobre, bo na pewno nie dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to w ogóle możliwe, że tacy ludzie istnieją, w sensie, że mają odwagę takie rzeczy pisać i to jeszcze zmartwionej osobie, nie rozumiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwqdqwedq
Bywa oczyszczające gdy ktoś walnie tak prosto z mostu i bynajmniej nie od rzeczy. Wczesne macierzyństwo? Może problemy mają z nim związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie masz bo sama jesteś downem-pamiętam tą twoją fotkę-wyglądasz jakbyś miała nierówno pod sufitem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty noxi jak dla mnie możesz
schudnąc nawet do 20 kilogramów , nic nie zmieni tego że masz ryj jak niewypal - obojętnie z jaką wagą a że dzieci miec nie bedziesz to jasne jak słońce , jeszcze się taki głupi nie urodził który by poleciał na takie ścierwo jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuki123
badanie prenatalne robi się między 12-14 tyg jedz do innego miasta i zrób jeszcze raz takie badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestemszczera- ale nic nie jest jeszcze przesadzone moim zdaniem. niedawno jedna z uzytkowniczek forum tez malo co przez nieumiejetnego lekarza stracila dziecko! chyba wykurzylismy to gówno :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammaaaa
autorko, ja znam przypadek kolezanki z bardzo wysokim NT, całą ciąze martwili sie podobnie jak ty teraz :( Synus urodził im się zupełnie zdrowy, ma tera ponad dwa latka i świetnie sie rozwija :) Czego i Tobie życzę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to o co kaman
i po co piszecie autorce, że powinna się wyskrobać itd? przecież ona sama dobrze wie, że życie chorego dziecka i opieka nad nim do łatwych nie należy, dlatego rozpacza, bo jest pomiędzy mlotem a kowadłem. Jest normalną kobietą kochającą swoje jeszcze nie narodzone dziecko lecz doskonale zdaje sobie sprawę jak bedzie wygladało życie jej i dziecka. Ona nie potrzebuje by jej to w taki ordynarny sposób to uświadamiać. Przepraszam autorko za dyskusję z tę chorą psychicznie S na twoim wątku. Poniosło mnie i inne forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
załamana złe wyniki pappa niekoniecznie oznaczają że coś jest nie tak zrób reszte badań napewno ci lekarz dał skierowanie do genetyka a póxniej amnopunkcje nie jest to takie straszne gdy dostaniesz te wyniki to wtedy podejmiesz decyzje taką jaka będzie dla ciebie słuszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko zrób badania, upewnij się czy dziecko jest chore czy może jednak zdrowe. Życzę ci z całego serce żeby to była pomyłka i żeby dziecko było zdrowe ale powiem ci szczerze że na twoim miejscu nie urodziłabym. Jesteś młoda i możesz mieć jeszcze zdrowe dzieci. Będziesz umęczona opieką nad chorym dzieckiem, a i twój mąż pewnie też. Nie daj Boże jeszcze partner cię zostawi i załamiesz się. Mężczyźni często lubią się ulotnić gdy mają chore dzieci. Nie potrafią psychicznie tego udźwignąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×