Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Gosia dopiero zobaczylam filmik. Smialam sie z mezem fajnie sie giba i powoli, powoli przechyla na boczek, przeslodka. moja jeszcze nie jest tak zwinna. Ja sobie leze w wannie. jutro szczepienia nie wiem jeszcze czy wybrac 5w1 czy 6w1, no i moja dzis znowu pokasluje, jest marudna i nie wiem czy cos zlapala czy taki dzien. Jutro sie przekonamy. 🌼 Jeszcze troche ja przechodze znow na diete antyuczuleniowa, bo wiem ze mala marudzi czesto jak sobie wlasnie odpuszczam i jak wracam do diety na ogol jest lepiej. Wiec jestem z toba i to 6 widera zaczne chociaz nie wiem w jakich godzinach bo przez ta wizyte pewnie mi sie dzien rozreguluje wiec pewnie w wolnej chwili. Widzialam sie na zdjeciach i to mnie przeraza. wydaje mi sie ze nie jest zle w koncu jak chodzilam tyle czasu z wielkim brzuchem to musi byc lepiej ale na zdjeciach sie sobie nie podobam. no coz.... myje glowe i ide spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeej O matko padam dzisiaj. Urządzałam dwa akwaria - wymieniałam wodę, obsadzałam kamienie mchem, sadziłam roślinki... juro czeka mnie jeszcze jedno terakwarium.... a za jakiś czas 2m akwa będę sobie stawiać :) Ale normalnie taka robota niby nie męcząca, a nic mi się nie chce. Domownicy śpią, a ja siedzę i patrze jaki nieład w pokoju :O a w mojej szafie to już w ogóle 😭 Chciałam to sobie ogarnąć teraz, ale ciężko mi tyłek ruszyć :P Przy okazji przedstawiam Kermita :classic_cool: http://oi50.tinypic.com/vxyz40.jpg :classic_cool: 🌼 Jeszcze Troszkę Pokaż jakieś zdjęcie jak przebrani byliście :) Gratulacje :) 🌼 Biegaczka No dzisiaj mój śpi już od ok 22 więc jeśli przed północą nie wstanie na jedzenie to nie mam co liczyć na ponowne spanie do 8... ale czasowo 8h i tak mógłby przespać :) Grzeczny był dzisiaj taki jakbym dziecka nie miała :P Albo tak mi się wydaje bo weekend to P w domu i jeszcze jego siostra przyjechała to trochę bawiła i jak na giełdzie zoologicznej byłam to później spał i spał po takim mroźnym spacerku ;) Chyba biorę się za jakieś szybkie ogarnięcie... chociaż ławę by się przydało 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia,juz nie karmie,bo Felo troche pod kroplowkami sie wylezal i przez 3 dni goraczki ciagle spal.zabronili mi go wybudzac,wiec na spiochu tylko pieluche zmienialam i ciezki bylo mu sie do butli przyzwyczaic na nowo,a cycka nie chcial w ogole. Ja tez jeztem w szoku,bo d 3 dni je o 23 i pozniej budzi sie tylko raz w nocy,wiec sie wysypiam-pozniej pbudka calej rodziny o 7 i on spi dslej po zjedzeniu,a ja sprzatam i jem:)ohooo budzi sie w.asnie,wiec koniec laby:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biegaczka, ja planuję przestawiać Igora na butelkę ale to dopiero gdzieś pod koniec marca. Też mi szkoda, ale w moim życiu szykuje się rewolucja ... same zmiany, zmiany, zmiany. Niestety nie mogę o tym pisać na publicznym. Gosia, super taka wycieczka w nosidełku, powiedz mi jeszcze w co ubrałaś małą? Grzeczna była ? Jeżeli chodzi o przesypianie nocy to u nas standardowo dwie pobudki , czasem mam święto i wypada jedno budzenie. Na pewno wielką zaletą pod tym względem jest mleko modyfikowane ehhhh jeszcze dwa miesiące i są szanse że się wyśpię ;)' Biegaczka, ja bym baaardzo chciała trzecie ... Nawet gadałam o tym z moim m, na razie decyzja nie podjęta . Zresztą nie wiem czy do tych naszych rewolucji życiowych nie brakuje jeszcze trzeciego dziecka :D Jeszcze zobaczymy ... Ja na razie chodzę na to TBS a waga ani drgnie, od dzisiaj troszkę ograniczyłam jedzenie, bo to bardzo dziwne ... hmmmm Coś mi się wydaje że przy Amelce te ostatnie kg spadły dopiero jak przestałam karmić, ale nie jestem pewna czy to nie było przypadkiem spowodowane powrotem do pracy. Jeszcze Troszkę pokażcie przebranie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała B. ale żabisko swietne...:) ewela no juz mi lepiej ze nie bede sama na odstawienie małego...musze sie nastawic pozytywnie na to wydarzenie...ale widze ze ty masz dobre podejscie wiec nie bedzie ze mna tak zle...znaczy ze bede sie wpierac na twoim ramieniu:) a te zmiany to mam nadzieje ze tylko na lepsze...u mnie sie tez w tym roku bedzie działo mam nadzieje ze wszytskie moje wizualizacje sie ziszczą...licze na to i tobie tez tego zyczę:) to bedzie perzełomowy rok:) a z tym dzidziusiem to ładna zmiana i to mnie zaskoczyłas ale sie ciesze ze myslicie nad tym...oj bedzie miło znów sie toczyc z brzuszkami:) juz sobie wyobrazam te oczekiwanie na pierwsze ruchy mmmmm ech ....ale sie rozmarzyłam... Jeszcze troszke dawaj zdjecia...sama jestem ciekawa kreacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps.ewela a co do wagi to moze jest tak ze tłuszcz zamieniasz w miesnie i dlatego nie zauwazasz spadku wagi...a moze na ciuchach widzisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za gratulacje! Jak tylko będę miała zdjęcia na kompie to Wam pokarze :P 🌼 Zaraz karmienie Majki, mam nadzieję że potem zaśnie, bo w domu straszny syf :/ Muszę ogarnąć, a tak mi się nie chce... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! My też zabiegani mała pochłania Nasz cały czas. Dortelinka tak się ciesze, że już wszystko w porządku. Gosiu fatalnie z tym autem ale na szczęście pod domem i miał kto odwieść więc jest jakiś pozytyw w całym zdarzeniu. Dzieciątko bardzo silne :) Ja i mój mieszkamy z moimi rodzicami i zawsze wszystko było ok dopóki nie urodzłam teraz jest tak zrób przy małej tak a nie tak itp strasznie to denerwujące.. Mała jutro kończy 7 tygodni i dzisiejsza noc przespała rewelacyjnie od godziny 20 do 6 rana bez jedzenia. Pochwaliłam się mamie żartem, że mała zrobiła rodzicom prezent i dała pospać, tak też dawała bo budziła się co cztery godz na karmienie i co usłyszałam od matki? Że jak ja tak mogę głodzić dziecko, że powinnam jej dać przez sen tak jak dawałam jak wyszła ze szpitala... Kolejna kłótnia.. Jestem zdania, że jak Hania byłaby głodna to by się na karmienie obudziła.. Już tyle rozmów za nami, że ja chcę wychowywać po swojemu ona może mi tylko doradzić a nie kazać... No i kto tu z Nas ma racje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Listopadowa jestem całym sercem z Tobą...racje masz Ty to oczywiste i nie ma w tym ani kszty sarkazmu....mała spała pieknie ale nie jest to tez odstepstwo od normy bo popatrz na małego od MałajB spi tez pieknie cała noc...i tez uwazam ze dziecko samo by sie obudziło jakby było głodne czy spragnione:) takze rzęsy do góry kochana:) ps. mój tez ładnie spał...od 21 do 2 standarcik w kolejna druga noc...zobaczymy czy juz tak zostanie czy sie cos poprzestawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela, nie płakała,, jak tylko czuje ruch jest ok, jak jedzie wózkiem czy się ja niesie, a ubrałam ja , body rajtki, ciepła bluza , spodenki , ciepłe butki, apaszka , czapka, i wsadziłam do takiego grubego śpiwóra co pasy przeciąga się do środka, okryłam ja jeszcze cienkim kocykiem żeby jej pod buzia uszczelnic, ale też że jak by jej za ciepło było to kocyk wyciagam, w pociągu tylko rozpiełam zamek śpiworka i odkryłam kocyk, z pasami się mordować nie musiałam bo w środku , Listopadowa, wiem że to wkurzajace, mnie raz na początku teść zirytował jak stwierdził że za zimno żeby z takim małym dzieckiem iść na spacer jak miała ok 2 tyg a na polu było -10, nic nie powiedziałam, mężowi po chwili tylko, który wziął, zapakował wózek i pojechaliśmy tak czy siak, ogólnie mi się nie wtrącaja w wychowanie, teściowa tylko by ja na rękach chciała cały czas nosić ale wie że tego nie pochwalam, bo już się jej za bardzo samej nie da zostawić a co będzie później, po 2 często uciekam z młoda z domu, czy wolę posiedziec w pokoju bo jak tylko wyjde z nią a już nie mówiąc żebym z nią siadła przed telewizorem coś oglądnąć to zaraz zbiegowisko, teściowa i szwagierka i tylko patrzą żeby mi ja wyrwać :/ wczoraj teściowa przeszła samą siebie, jedliśmy obiad, mała siedziała w huśtawce , ale zaczęła marudzic, że teściowa też jadła to nie mogła powiedzieć daj ja a ty sobie zjedz, zjadłam z małą na kolanach, skończyliśmy, a teściowa do mnie że mi jeszcze skrzydełko z kurczaka da, na co jej odp że już pojadłam i dziękuję, miałam młoda na kolanach, to poszła do kuchni przyniosła mi to skrzydełko, postawiła przede mną i mówi , daj ja i zjedz sobie :/ może to syndrom młodej matki ale nie lubię jak ktoś oprócz mnie i męża ja bierze bez powodu na ręce, raz ja zostawiłam tylko na 2 godziny mojej przyjaciółce która na 2 swoich i mam do niej zaufanie co do opieki nad dziećmi bo swoje wychowuje na moich oczach, Także ja bym zjadła jak ktoś by mi się wtrącał jeśli o to nie proszę, oni mnie też trochę znają i wiedzą że ja franca stanowcza jestem, boję się tylko okresu gdzie trzeba będzie zacząć wprowadzać staje posiłki czy się nie będą wtrącać w kwesti mojej konsekwencji, bo wiem że młoda będzie miała przekichane ze mną, A Ewela, jak chcesz się pochwalic tymi zmianami to na pobycie napisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny bo już myślałam, że to ja coś źle robię.. My małą na spacerki ubieramy w bodziaki, sweterek śpiochy jakieś grubsze spodenki i kurteczka taka leciutka to bardziej polarowa bluzeczka no skarpetki też, do śpiworka i cieniutki kocyk i tak śmigamy na spacerki Gosiu chyba tak to syndrom młodych matek bo mnie też to denerwuje jak jej bez powodu pchają smoczka czy biorą na ręce :/ Ja chciałam nie uczyć ze smoczkiem niestety z tym szpitalem wyszło jak wyszło i mała ciągnie ale na szczęście czasami się go tylko domaga :) Dziś znowu miałam odwiedziny siostry i znów nie rób tego czy tamtego bo jej koleżanki robią tak czy siak ale poszłam za radą wysłucham ale biorę do serca tylko te rady które wydają mi się słuszne.. Gosiu powiedz mi bo Ty też jak pamiętam po CC jesteś... Ćwiczysz już jak tak to w jaki sposób? JA chce się zabrać za ten swój brzuch i mięśnie a niestety ostatnio jestem mega roztrzepana i zapomniałam zapytać lekarza na wizycie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam na szczepionce. Malej katar odszedl na badaniach miala wszysciutko czysciutkie, byla osluchana i lekarz powiedziala ze nie widzi przeciwskazan. szczepilismy 5w1, bo 6w1 stanowczo odradzali. Mala strasznie sie rozplakala, nie moglam po prostu patrzec maz trzymal ja za nozke. Straszne moze dlatego ze ogolnie mala ma lagodny charakter i rzadko placze w sumie w ten sposob to nigdy. teraz cos znou nosek zatkany, ale na szczescie nie goraczkuje spi dobrze, poplakuje sobie od czasu do czasu ale wydaje mi sie ze to raczj przez wspomnienie. dzisiaj robi co chce nie stosuje rzadnych planow, wydaje mi sie ze podczas snu organizm sie regenerujena w koncu szczepionka go oslabia. Co do dobrych rad dziewczyny to jest widze standard i kazda musi to widze przezywac no coz ja uwazam ze matki intuicja jest najwazniejsza i ona wie co dobre tak wiec trzeba to olac. Ja ta metode stosuje i jest ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przepraszam za literowki i skladnie ale pisze z telefonun i to malo wygodne. 🌼 Gosia to jest normalne kobiety tak maja, podobno to przez jakis hormon. Mialam podobnie na poczatku, teraz mi przeszlo. I odpusc troche tesciowej, zrozum ze dla niej to wielkie szczescie wiec daj sientroszke nacieszyc w ramach normy. Jak ja widzialam ile radosci mojej mamie sprawia noszenie wnuczki to odpuscilam, wrecz bylo mi glupio ze tak mala zabieralam wczesniej. Wyznacz np. jakas godzinke zabawy zacisnij zeby i pozwol sie nacieszyc mala, a na dziecko nowe osoby tez dobrze wplywa. Tylko by tesciowa nie chciala jej nosic 12 h :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dortelinka super że badania wyszły dobrze! Biegaczka ja karmię mm i cały czas używałam bebilon, ostatnio strasznie podrożało to mlesio i zastanawiam się nad zmianą,choć z drugiej strony szkoda eksperymentować skoro to jej służy. Któraś z mam-nie pamiętam już która, kiedyś pisała że karmi mlekiem HIPP? Mogę usłyszeć wypowiedz czy służy to mleko maluszkowi? Gosiu fajna taka wycieczka pociągiem :) M.Blondynka żaba super :) ale krab rybobójca lepszy! A właśnie, zjadł ciężarną czy gdzieś się wykluła? Ja dziś ogarnęłam mieszkanko a raczej cały dom, bo dół musiałam odkurzyć bo niby kolęda ma być w tym tygodniu... Dzisiaj był drugi pierwszy raz Tosi jeśli chodzi o spacer :) tzn pierwszy raz wyszłyśmy od czasu szpitala na spacerek i znowu musimy zaczynać od takich krótkich więc 20 minut byłyśmy. W czwartek byłam szczepić wybrałam 5w1 i engerix b, malutka płakała strasznie po żółtaczce ale to Pani mnie jeszcze przed szczepieniem powiadomiła że to boli... i musiałyśmy spędzieć 30 minut w ośrodku po szczepieniu, Wy też miałyście taki wymóg? W środę idziemy na kolejne USG bioderek. A ja od soboty z okresem :( to już mój drugi, pierwszy dostałam w szpitalu jak z małą byłam... a więc tabletki poszły w ruch :) Mężuś w pracy bo spadło u nas przez dzisiejsze popołudnie duuuużżżoo śniegu :) a że taka praca to na wezwanie musiał jechać. Przede mną samotna noc, nie licząć dzieci :) A muszę pochwalić mojego syncia :) w sobotę był SAM u kolegi :) co prawda ich dom widać od nas z okna ale to nie sąsiedzi przez płot :) i wytrzymał 3 godziny!!! A co do powrotu do pracy to mi chyba będzie dane siedzieć w domu... ale ja się cieszę bo będę mogła nacieszyć się małą, każdym jej postępem który będę mogła widzieć. Nie mam zamiaru wozić dziecka 20 km do teściowej o 5,30 a żeby np dać małą do żłobka to odpada bo u nas w pobliżu nie ma, a na niania nie zabardzo by się opłacała bo to co ja zarobie to by poszło na nianie i paliwo... Ale się rozpisałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris, wierz mi żebym chciała mieć więcej dystansu, ale jak słyszę jak ona jazgota piskliwie do niej to aż mi ciarki przechodza po plecach, po chwili takich piskow młoda robi się rozdrazniona , a do tego szwagierka jest osobą upośledzoną , i obawiam się jej niektórych odruchów, czy zachowan. A jak teściowa ja bierze to szwagierka jest pierwsza przy niej . Teść mi nie przeszkadza , ale wiem że on ma podobne wyobrażenie co do wychowania co ja , i widzę że jego chyba też trochę drażni takie tiutianie przez teściową, Listopadowa, ja na razie brzucha nie ćwicze, póki co się smaruje balsamami ujedrniajacymi i na celulit, do tego masuje brzuch takim masażerem, czasami rowerek zrobię, osobiście czuje że na,brzuszki jeszcze za wczas , ale to moja prywatna opinia, i wcale nie musi być słuszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa ja tez jestem po cesarce i juz od kilku dni robie brzuszki bo drazni mnie ta falda na brzuchu :( Bylam na kontroli u gina jakis tydzien temu i nie widzi przeciwskazan a ja zauwazylam ze po cwieczeniach skora nad rana zaczyna byc moja :) czyli powoli odzyskuje w niej czucie :) i zanika takie zgrubienie wokol rany. xxxxx Idris wspolne cwiczenie fajna sprawa, ale przy moim urwisie ciezko byloby sie zgrac czasowo /ja cwicze glownie wczesnym rankiem i wieczorkiem ja maly spi ). xxxx pozdrawiam mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa ja tez jestem po cesarce i juz od kilku dni robie brzuszki bo drazni mnie ta falda na brzuchu :( Bylam na kontroli u gina jakis tydzien temu i nie widzi przeciwskazan a ja zauwazylam ze po cwieczeniach skora nad rana zaczyna byc moja :) czyli powoli odzyskuje w niej czucie :) i zanika takie zgrubienie wokol rany. xxxxx Idris wspolne cwiczenie fajna sprawa, ale przy moim urwisie ciezko byloby sie zgrac czasowo /ja cwicze glownie wczesnym rankiem i wieczorkiem ja maly spi ). xxxx pozdrawiam mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa ja tez jestem po cesarce i juz od kilku dni robie brzuszki bo drazni mnie ta falda na brzuchu :( Bylam na kontroli u gina jakis tydzien temu i nie widzi przeciwskazan a ja zauwazylam ze po cwieczeniach skora nad rana zaczyna byc moja :) czyli powoli odzyskuje w niej czucie :) i zanika takie zgrubienie wokol rany. xxxxx Idris wspolne cwiczenie fajna sprawa, ale przy moim urwisie ciezko byloby sie zgrac czasowo /ja cwicze glownie wczesnym rankiem i wieczorkiem ja maly spi ). xxxx pozdrawiam mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane :-* Czytam Was w miarę na bieżąco ale nie zawsze dam rade napisać albo nie mam co... Widze ze piszecie o szczepieniach, my tydzień temu tez bylismy i po konsultacji z pediatra wybralismy 6w1, maly w ogole nie płakał tylko zakwekal po czym się usmiechnal i zasnal :-) a ja tak sie denerwowalam ze szok... No i wazy już 5400g w sobotę skończył dwa miesiące i jest przekochany, ma etap "co do rączki to do buzki" ale najlepiej smakują mu rączki a slini się przy tym strasznie no i z ciekawości przejechalam mu palcem po dziaslach i na dole wyczulam ostry, biały punkt hmm... Czyżby ząb? Czytałam ze w 3 miesiącu może się pojawić dolna jedynka więc by się zgadzało ale nie za wcześnie? No i jak się "rozgada" to na całego, śmieje się w głos od ucha do ucha aż czasem czkawka Go złapie ;-) Ps. Z gory przepraszam za błędy ale pisze z telefonu z malym na rekach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek,ja wlasnie bede zmieniala mm,bo moj pije Nan,ale tam jest jakos wiecej zelaza i Felek robi mega zielne i smierdzace kupy. Mam ostatnia puszke i zmieniam na Bebiko,moja Nina pila Nan do 6mca,ale jej sluzylo akurat(przerabialysmy tez Enfamil i Humane),a pozniej Bebiko ,ktore jest smaczne i nic jej po nim ńie bylo. Plusem tez jest cena no i jest w Biedronce-a ta akurat mam pod domem:) tak wiec za jakis tydzien zaczne powoli je wprowadzac. tak czytam,ze niektore z Was byly na usg bioderek,szlyscie same,czy z polecenia lekarza?u nas pediatra o niczym takim nie mowila,przy Nince tak samo,bylam u ortopedy na kontrolnym badaniu jedynie i chcyba wybiore sie ża tydzien.ja wlasnie probuje dodzwonic sie i umowic na szczepienie....tez bierzemy 6w1 plus pneumokoki.a w ogole dostalam wczoraj okres,a mialam w tym tyg isc na kontrole do gina i dupa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata a jak bedziesz zmieniać to robie się tak samo jak przy przechodzeniu z 1 na 2 czyli co 2 dzień jednego mleka się ujmuje a drugiego dodaje? Ewela :) hehe powiem Ci że Ty karmisz cyckiem i masz 2 pobudki a ja mm i też mam 2 pobudki w nocy na karmienie, jedynie co to 5 minut mała i śpi :) więc to nie na każde dziecko ma że jak mm to noce przesypia całe :) Może nie przesypia bo jest mało najedzona i to mleko jej tak nie syci? Agata ile godzin Felo przetrzyma w ciągu dnia na butli i ile w nocy? I jak się mały czuje, ile razy już byłaś z nim w szpitalu? Nasza Tosia się póki co trzyma ale Kapi znowu zakatarzony... eh mam nadzieję że malutka nie chwyci i już więcej szpital nam nie będzie grozić... A co do bioderek to pierwsze skierowanie dostaliśmy jeszcze w szpitalu po urodzeniu. Już pisałam po pierwszej wizycie że pani ortopeda powiedziała mi że dziecko powinno być objęte opieką do roku czasu czyli ok 4 wizyt. jak byłaś już raz na nfz to później zapisujesz się do tego samego i już skierowania nie potrzeba ponownego, chyba że idze się gdzieś indziej-z tego co mi wiadomo, byś musiała się dowiedzieć jak to jest u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,przykladowo je mi 120ml,czyli pierwszego dnia 3miarki Nan i jedna Bebiko,drugiego 2 miarki jednego i drugiego,a trzeciego jedno karmienie samym Bebiko i po tygodniu gdzies mysle,ze juz zmieni mu sie na dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata my dostaliśmy skierowanie od pediatry, ale i tak szliśmy prywatnie bo na fundusz oczekiwanie nawet koło 3msc (krócej jeśli pierwszy byle jaki termin, ale nie urządza mnie jechać pół miasta z dwójka dzieci np o 8rano ). Następna kontrola niby na 4msc ale to nie obowiązek jak wszystko ok. Z Martyna raz byliśmy, ale pierwsza pediatra skierowania wcale nie dawała, dopiero po zmianie lekarza druga dala na około pół roku bo raz chociaż powinno się zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek co do kraba i matki rybki to nie wiem, mam 3 albo 4 ciężarne i póki co żadnych młodych. Matek nie ogarniam żeby rozpoznać to nie wiem czy ja zjadł czy nie ;-) teraz zrobiłam większe terakwarium to maja gdzie się ruszać swobodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata, madziolek ja też właśnie myślę nad zmiana mleka, teraz karmimy się bebilonem ale cena strasznie poszła w górę... Zostały nam może 3-4 puszki a później będę myśleć co dalej dlatego chętnie wysłucham Waszych opini :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata, madziolek powiedzcie mi jeszcze ile i co ile jedzą wasze maluchy i czym dopajacie keiedy i ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata, madziolek powiedzcie mi jeszcze ile i co ile jedzą wasze maluchy i czym dopajacie keiedy i ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmie piersia ostatni raz o 23 a poniej o 4 i po 8 rano. Moja ma skonczone 7 tygodni wazy 5 kg, podobno ponad norme wiec glodna nie chodzi. Na szczescie nie ma zadnych poszczepiennych komplikacji. przemyslcie szczepionke 5 w 1. Nam pielegniarka powiedziala ze ona stanowczo odradza, tlumaczyla dlaczego ale nie powtorze a kazdy lekarz ma kase za polecenie danej szczepionki. powiedziala ze jak chce mniej wkluc to lepsza jest ta 5w1 a jak popatrzycie na kalendarz szczepien to tylko przy pierwszym szczepieniu sa 2 wklucia a potem tez tylko po jednym, a jest o polowe tansza i dluzej na rynku. Chociaz kazda szczepionka nosi za soba jakies ryzyko. My ortopede mamy dzisiaj. I dostalismy skierowanie od pediatry. ze wzgledu na dlugie czekanie polozna przy pierwszej wizycie kazala nam zadzwonic i sie umowic jeszcze przed wypisaniem skierowania. Powiem wam ze mam dosc chodzenia po lekarzach tych kolejek. ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmie piersia ostatni raz o 23 a poniej o 4 i po 8 rano. Moja ma skonczone 7 tygodni wazy 5 kg, podobno ponad norme wiec glodna nie chodzi. Na szczescie nie ma zadnych poszczepiennych komplikacji. przemyslcie szczepionke 5 w 1. Nam pielegniarka powiedziala ze ona stanowczo odradza, tlumaczyla dlaczego ale nie powtorze a kazdy lekarz ma kase za polecenie danej szczepionki. powiedziala ze jak chce mniej wkluc to lepsza jest ta 5w1 a jak popatrzycie na kalendarz szczepien to tylko przy pierwszym szczepieniu sa 2 wklucia a potem tez tylko po jednym, a jest o polowe tansza i dluzej na rynku. Chociaz kazda szczepionka nosi za soba jakies ryzyko. My ortopede mamy dzisiaj. I dostalismy skierowanie od pediatry. ze wzgledu na dlugie czekanie polozna przy pierwszej wizycie kazala nam zadzwonic i sie umowic jeszcze przed wypisaniem skierowania. Powiem wam ze mam dosc chodzenia po lekarzach tych kolejek. ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika Moja wypija 120ml w dzień co 3 godziny i to jak w zegarku! W nocy jest tak że je koło 20 czyli po kąpaniu później o 2, kolejne karmienie jest koło 5 i już później co 3h. więc wydaje mi się że często je, a ma 12 tygodni. Idris chyba chodziło Ci że przemyśleć te 6w1. No ja dużo czytałam i się radziłam lekarza czy farmaceuty. Masz rację z tym że te 5w1 są dłużej na rynku i jest wiecej badań zrobionych na nich. My na nfz mieliśmy wciśniętą recepte na szczepionkę! z tym że na końcu szczpeiłam w prywatnej placówce i nasza pani doktor nic nie wciskała, po zbadaniu małej po prostu się zapytała czym chcę ją zaszczepić i tyle... Blondi to może podrzuce Tobie synka "zbiorniczek" na rybki :) jest to zaledwie 10l a brudu co nie miara w nim ale NIENAWIDZE zmieniać wody w nim... mały dostał je jako prezent i tak zostało... z tym że mieliśmy piękne neonki, mój brat kupił jakąś rybkę niby co mogła być z neonkami i brutal je atakował i wszystkie poszły :/ mało tego na końcu też glonojad syjamski poszed jako obiad tej rybki! skubana żyje do dziś! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×