Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Endorfinka, no tak mi pediatra powiedział, że spokojnie wystarczy po ukończeniu 6 miesiecy wprowadzic gluten. A mnie sie nie spieszy z podawaniem innych rzeczy, jeżeli na cycusiu tak ładnie rośnie :) Ja troche zbzikowałam na punkcie karmienia, bo starszej córci niestety nie udało mi sie karmić piersią, a Natalkę tak, więc korzystam po prostu!!! :) :) Natka też juz w lżejszym kombinezonie jeździ i tylko cienki kocyk ma. Fajnie, że sie wreszcie ciepło robi!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Idris pościel jest super! co prawda droga no ale ręcznie robiona :) Krucha trzymam kciuki żeby katar szybko przeszedł. Ja wczoraj też byłam z dziećmi u lekarza, Tosia ma czerwone gardło i trochę kataru rano jej ściągam, a Kacper katar pełnym nosem ;) Więc szczepienie przełożone. We wtorek ide do pulmonologa z Tośką. I jeszcze mam iść do lekarza który zajmuje się szczepieniami w związku z tym że chce zaszczepić na te pneumo. Bo nasza lekarka nie jest zwolenniczką tych szczepień. Co do ubierania jak jechałam wczoraj na południe do lekarza to mała miała bodziaka z krótkim, cienką bluzeczkę, rajstopki i spodnie, na to założyłam kurtkę taką niby wiosenną ale z polarem i mała się zgrzała. jak później ją ubierałam na wyjście z domu to miała góra tak samo, rajstopki i na to taki kombinezon z weluru i już było ok. Lekarka powiedziała że ubierać "na cebulkę" tak żeby można było coś na tym dworze ściągnąć. Mamuśki i jak zmieniacie wózki na spacerówki? Ja chyba jeszcze trochę poczekam i do końca miesiąca zostawię gondole, mała ma dużo miejsca jeszcze a mamy podnoszone oparcie więc na pół siedząco może obserwować świat. Leonka my karmimy gdzieś 5-6 razy w zależności jak mała chce mlekiem, koło 14 jest obiadek i od czasu do czasu owoc. Jak będzie mieć cześciej owoce to chyba będę robić tak jak u młodego że owoc przed spacerem czyli koło 10. I też czasem daję biszkopta. Gosia fajne są też literki do maluszkowego pokoju i moja koleżanka np robi dużo rzeczy z filcu, wychodzi to super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie :) Dawno mnie nie bylo, tzn nie pisalam ale podczytywalam Was ;) zzzzzz Idris ale masz zaparcie do spacerkow, no no 4 godziny :) A posciel piekna :) zzzzz Leonka ja karmie mm i juz od dwoch tygodni dokarmiam go obiadkami tzn gotuje mu warzywa i rozdrabniam blenderem. Najpierw bylo to sama marchew /2 lyzeczki / potem /po 2 dniach/ marchew z ziemniaczkiem a od wczoraj marchew, ziemniak i brokul- to Wojtus uwielbia :) I to jest jeden posilek, dodatkowo dostaje ugotowane, przetarte jablko, 4x mm po okolo 100 ml i wode do picia. zzzzzz Moj maly od 2 dni co chwile przekreca sie z plecow na brzuch- ie sposob go przewinac ;) TP.21.11.2012 Synek Wojtuś ❤️ Czekamy na Ciebie kochanie ❤️ Wojtuś urodził się 29.11.2012 o godz 18.10 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21.11.2012 - dzięki za info odnośnie tego ile zjada Wojtuś. To wg tego ile je Twój (a jest o miesiąc młodszy) to mój je bardzo mało. Dziś zjadł łącznie 360 ml mleka + trochę z cyca ale chyba malutko, 20 ml kaszy i pół słoiczka deserku (jabłka z bananem) Martwi mnie to, że tak mało je. Ale co mam go zmuszać ? Tak się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka zmusic malca do jedzenia to ciezkie zadanie :( wiem bo moj Wojtus tez przez kilka dni byl niejadkiem i chociaz bardzo sie staralam to on decydowal ile zje ;) wiec wydaje mi sie ze zmuszanie nie ma sensu, poprostu Twoj synus ma mniejsze potrzeby :) p. moj to wielkolud /ale nie gruby/ w zeszly wtorek wazyl 7450 g ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka ja sie nie znam ale tak na zdrowy rozum tez uwazam ze nie ma co zmuszac. Moj brat mial operacje serca po narodzinach, wiec to pewnie jakos wplynelo ale 7500 wazyl jak mial rok i na tamte czasy nikt go nie kazal dokarmiac. A jak mial dwa juz nadrobil. widocznie je tyle ile mu wystarczy i do konca nie wiesz ile wypil z piersi. 21.11 no powiem ci ze kawal z niego chlopa. moja, chociaz to dziewczynka to wazy 6500 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeeej laski. Piękna wiosna do nas przyszła do was też? Kolejny dzień poza domem z powrotem na zmianę pieluchy i jedzenie :) Cieplutko i spacerowo. Podsyłam na pocztę kilka zdjęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi, ale super Artur podnosi pupcie! Mojej juz tez sie czasem tak udaje :) no i ten usmiech-na cala buzinke! ;) Fajnie sobie spacerowaliście. U nas wczoraj bylo 13 stopni, tez pochodzilismy, zreszta wychodzimy codziennie, mimo ze malutka ma katarek, ale nic poza tym sie nie dzieje, wiec nie bede jej trzymac w domu. Blondi, a na spacerku czasem wyciagasz mlodego z wozka? Bo ja jeszcze Natki nie wyjmowalam, zreszta ona zazwyczaj spi, a jak nie spi to albo grzecznie lezy albo zaczyna sie drzec wiec pedzimy do domu, ale im bedzie cieplej to tez ja sobie wyjme w razie ryku :) Leonka a dostalas od peditary nakaz ważenia Leona co jakis czas tak kontrolnie czy przybiera? Dobra, zmykam Malgosie wybierac do przedszkola, papa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też w końcu wiosna :) :) Ja swojego wczoraj wyciagnęłam z wózka bo tak sie darł, że masakra. Nie wiem co mu się stało, wiał trochę wiaterek jak go wyciągałam -3razy ale dziaj nic mu nie jest. I jeszcze siedzielismy na tarasie z 40 min. Mój zawsze w wózku popłakuje jak chce spać, popłacze czasami 5min czasami 20min i śpi ale wczoraj przeszedł samego siebie :( Ja jestem za nie wyjmowaniem bo potem nie będzie chciał leżej grzecznie w wózku. A kiedy dziewczyny spacerówki? Chyba dopiero jak zaczną dzieciaczki siedzieć bo mój mąż to by już chciał i marudzi a to przecież za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski ;-) U Nas też piękna wiosna więc spacerujemy codziennie oby było tak cudownie a nawet cieplej jeszcze :-D Leonka myślę ze nie powinnas się zamartwiac tym ile je Leonek, pewnie tyle potrzebuje a dziecko na pewno samo krzywdy sobie nie zrobi ;-) Mój też czasem zje więcej, czasem mniej choć przyznam, ze sama kiedyś panikowalam ale jak jest głodny to sam się upomni ;-) a je tak mniej więcej 5x butla 100-130ml, codziennie obiadek, herbatka, ostatnio daje mu też soczek i czasem deserek, zamiast jednej butli chce mu wprowadzic jakaś kaszke no i tyle poki co :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja w weekend byłam u rodziców ok 200 km od domu. Mała zachowywała się super. Spała w łóżeczku turystycznym, spacerowałyśmy. Dzisiaj też wybieramy się na spacer, chociaż w domu mam bałagan i powinnam posprzątać, ale to mogę odłożyć na południe. Co do wózków, ja będę korzystać z gondoli póki mała nie będzie siadać. Uważam, że jest wygodna i ma jeszcze w niej dużo miejsca. Na wyjeździe korzystałam z spacerówki zaap (http://minitraper.pl/99-quinny-zapp-xtra-spacer%C3%B3wka-2w1.html), mam do nie wkładkę dla mniejszych dzieci i można ją przechylić by dziecko było w pozycji leżącej, ale gorzej spała w niej, jednak gondola przy tym jest dużo wygodniejsza i komfortowa. Ależ pięknie dzisiaj, moją ubieram tak jak pisałam na pajac tylko polarkowa bluza i spodenki i kocyk. Przetestowane, małej ciepło a nie jest zgrzana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krucha Tak wyciągam. Wczoraj sobie trochę pospacerował na rękach, zdjęcia porobiliśmy. Jakbym miała koc fajny tzn taki gruby muszę kupić z taką "podkładką" od spodu specjalny piknikowy to bym z nim na kocyku chętnie poleżała :) Za tydzień planujemy grilla to pewnie tak będzie. Spacerówkę P chciał już wczoraj no ale ja tak się zastanawiałam jeszcze no i pojechał w gondoli, ale w sumie ledwo się mieści. Dużą mamy, ale on długi chłop dosyć. Tzn mieścić się mieści, ale jak go położe tak wygodnie, a troszkę zjedzie to już nogi podgina, a tak żeby się trzymał u samej góry to niestety właśnie nie bo to się kręci i wierci. A pupkę tam na zdjęciu jak podnosił to mało bo normalnie jeszcze na rękach do tego się podnosił, ale jak robiłam zdjęcia to tylko pupe chciał unosić. No i już pełza ładnie. Położę go na macie i usiądę na końcu z jakąś zabawką to przyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie u nas dzisiaj chłodno wczoraj też było chłodno i wiał zimny lekki wiaterek ale dzień spędziliśmy intensywnie wybraliśmy się z dzieciakami i znajomymi do lasu na ognisko rozpaliliśmy ognisko i przy nim grzaliśmy się. Krzyś spał w wózku opatulony kocem bo w lesie zimno. Ale kiełbaska smakowała pysznie. Ogólnie dzień spędzony rewelacyjnie. Co do ubioru to ja body bluza rajstopki spodenki i kurteczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki , u nas też wiosna, młoda 1 drzemke zazwyczaj zalicza na tarasie , a pozniej jedziemy zalatwiac sprawy line po prostu na spacer. I my sie już w spacerówke przesiadly, ja mam taką że rozkłada się całkiem na płasko a jak się nudzi to o 1 pozycję do góry dam i nie jest źle, w foteliku jest bardziej w pionie wiec krzywdy jej tym nie robię. Wyciągać też już ją wyciagamy, czy po ogrodzie czy jak się przysiadzie gdzieś na ławce a marudzi, wczoraj jak wyjechalismy o 13 tak wrócilismy o 20 , raz karmilam w aucie , raz w knajpie a popołudniu pojechalismy do znajomych ;) i zaczęłam jej herbatke na spacery zabierać. Taką od 1 miesiąca. W ciągu dnia takie 130wypija spokojnie i tylko cyc dalej , i chyba zęby się pokaża niedługo bo się dziasla jej takie twarde na dole zrobiły. To chyba tyle ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosna i nasze forum puste :-). Dziewczyny a mbie jakos pogoda bmnie sluzy jakos zle wplywa te slonce marzy mi sie deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez napisalam, az wstyd czytac. To z telefonu i poczas nocnego karmienia. wybaczcie. Chcialam napisac ze pogoda zle wplywa na moje samopoczucie. Chyba wole chlodniejsze klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pusto tu faktycznie Idris. My dziś byliśmy z młodym w Centrum Zdrowia Dziecka aby sprawdzić czy ma wzmożone napięcie mięśniowe (dostaliśmy jakiś czas temu skierowanie). No i troszkę ma więc będziemy chodzili na rehabilitację. Narazie idziemy na 3 dni, a potem pewnie jakiś dłuższy cykl. To, że nie chciał leżeć na brzuchu to nie dlatego, że poprostu mu to nie pasowało tylko własnie przez to, że niektóre mięśnie ma za słabe, a niektóre za mocno napięte i poprostu ta pozycja jest dla niego nie komfortowa. Czy temat wzmozonego napięcia albo obniżonego napięcia jest Wam jakoś bliżej znany ? Miałyście z tym doczynienia ? Robiła któraś z Was USG przezciemiączkowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jatojatoja
Witam Was kobietki. Podczytuje ten topik od kiedy dowiedzialam sie ze bede mama ale nigdy nie zdecydowalam sie z Wami popisac. Moj synek jest z 1.11.2012 :-) . Dzisjednak mam pytanko do Was. Czy Wasze skarby juz zabkuja tzn. czy widac juz u nich przebijajace sie zabki? U mojego Sebastiana jeszcze nie a tk juz bym chciala aby usmiechna sie do mnie z jednym zebem :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ząbków ani widu ani słychu, ale Felek AgatyHa która tu z nami pisała ma już dwie dolne jedynki :) 🌼 A ja się zaś przefarbowałam. Jakaś taka ognisto brązowa teraz jestem :) No i rozpoczęliśmy sezon motorowy :classic_cool: Ajjjj brakowało mi tego, ale cholera dwoje dzieci to już strach na jakąś dalszą przejażdżkę jechać normalnie. Skończyłam ciacho właśnie robić i kładę się spać. Poje**** mnie z tymi ciastami ostatnio :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi szalejesz i z ciastami i z wlosami, wiosna pelna para!!!! Hihih, fajnie, a co :) to wrzuc foto z nowym kolorem ! Idris, nie wywoluj deszczu! ;) Moja Malgosia miala wlasnie chyba wzmozone napiecie, wstyd, ale nie pamietam dokladnie, w kazdym razie tez nie chciala lezec na brzuszku, w ogole w tej pozycji glowy nie potrafila trzymac, chodIlismy do poradni, rehabilitantka pokazywala nam cwiczenia i cwiczylismy w domu, latwe cwiczenia i wszystko sie unormowalo, a wczesniej trafilismy prywatnie do niezlego swira w swym fachu, tez rehabilitant i nas nastraszyl ze skoro corka nie trzyma glowy lezac na brzuszku to to moze byc porazenie mozgowe, no myslalam wtedy ze zejde na zawał, taki palant,eh, nerwow nam napsul.... Pamietam ze Malgosia jak spala to czesto wyginala sie w polksiezyc i dlugo miala zacisniete dlonie i stopki tez tak potrafila sciskac, ale tak jak mowie, wszystko minelo, a wystarczyly proste cwiczenia, wiec bedzie dobrze Leonka!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, mam pytanie do tych co karmią piersią, też Wam tak włosy lecą??? ja jak tak dalej pójdzie to łysa niedługo zostanę :( a włosy już ścięłam z miesiąc temu i nic to nie pomogło. Z zębami dobrze wymacałam,,, idzie prawa,dolna. wczoraj pod palcem wyczułam pod dziąsłem i widać też jest taką kreseczkę białą na dziąśle , szczyt ząbka a dziś już jej się tam górka zrobiła więc zakładam że lada dzień pojawi się coś białego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki co chyba wywołam brzydką pogodę w Warszawie choć jest ciepło, ale pochmurnie :-). Leonka moja znajoma miała podobnie. Ale szybko dziecku przeszło. Mi włosy nie lecą wręcz przeciwnie a paznokcie twarde jak kamienie, wydaje mi się, że to wpływ łykania kwasu dha czy omega, nie pamiętam ale zalecane było po porodzie. 🌼 Blondi jeździsz na motorze? Szacunek po prostu uwielbiam kobiety na motorach. Dawaj zdjęcie :-) no i koniecznie pokaż fryzurkę :D. Dzisiaj widziałam twego bez czapeczki :-), widać nie szkodzi :-) ja musze kupić jakąś przewiewną :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris zazdroszcze, ja niby też zazywam ale nieregularnie bo jakoś nie potrafię siebie przypilnowac tak jak młodą pilnuje z witaminami. Ja jestem załamana tymi włosami, do tego stopnia że się boję głowę myc bo tyle ich zostaje, a jak susze suszarka to zbieram je z płytek od sufitu po podłogę bo przykłejaja się do zapatowanych płytek. :( Blondi , zazdroszcze sprawnej fury, nasze w ciągu dalszym padalce dwa, my nie pojeździmyw tym sezonie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris Nie mam prawka, jeżdżę jako pasażerka w trasy. Tzn sama też potrafię, ale to tylko na pustych terenach co by mandatu nie dostać. Jak miałam akurat zacząć prawko to zaszłam w ciążę, później nie było kiedy nie było i miałam iść od wiosny to zaszłam zimą w drugą ciążę :D Teraz nie wiem czy przepisy się nie zmieniły ( coś tam miało być np, że jakiś okres po zrobieniu na najmniejszym silniku tylko można jeździć, po iluś tam na trochę większym itd... :O Trochę bezsens bo to tak jakby w aucie ktoś ograniczał, że pierwsze dwa lata możesz nie wiem tylko maluchem jeździć :O ) i czy w ogóle będę robić. Dwoje dzieci to i tak nie pojeżdżę, może jak starsze będą to sobie na stare lata zrobię, żeby legalnie w trasy z moim P jeździć :) Gosia Włosy lecą po spadku hormonów. Ale nie martw się nie wyłysiejesz. To takie wrażenie tylko, a tak naprawdę kiedy miałyśmy nadwyżkę tych hormonów włosy te które nam na co dzień powinny wylatywać nie wylatywały i teraz to podganiają. Także wrażenie jest, że leci dużo, ale na 90% masz pełno na głowie takich kilku cm teraz które jak podrosną wyrównają gęstość włosów. Tzn jeśli zobaczysz u siebie faktycznie łyse placki to znaczy, że coś jest aż nie tak z hormonami, ale póki tylko lecą to te stare lecą Krucha Jak koło weekendu pewnie jakieś zdjęcia będzie się robić to zaprezentuje nowy kolor. Cholera kiedyś latami ruda-czerwona byłam, teraz od chyba 6-7 blondynka, a teraz ciemna taka aż mi dziwnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Gosiu mój P ten motor kupił jak ja Artura urodziłam także nowy u nas. Ale to nie będzie nasz, porobi przy nim i sprzeda bo ścigacze mnie nie kręcą, bardziej turystyki lubię :) Nawet siedzieć na tym to po kilku minutach jazdy plecy mnie bolały, a na poprzednim trasy mogliśmy robić i ok było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki 🌼 Mój jest troszke marudny ale w weekend mąż wypatrzył że na dole zaczynają mu jedynki wychodzić, z prawej strony już się wyrzyna, dzisiaj jak bede na spacerku to zajde do apteki i kupie mu masc czy zel na te ząbki koleżanka mi polecała caldent lub bobodent 🌼 Podobnie jak Tobie Gosiu mi też strasznie wypadają włosy jak myję to tyle ich jest na dłoniach, później jak czesze to na grzebieniu i też często zbieram je z podłogi bądź poduszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi , może to faktycznie tylko mi się tak wydaje ale jak na krótkie włosy to sporo tego mi wyłazi,,,, mam nadzieję że całkiem nie o łysieje :) Jak znajdę wolną chwilę to ja też wrzucę jakieś nowe, wiosenne fotki,,, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez baaaardzo wlosy wypadaja, ale nie widze zeby bylo ich mniej, jednak ilosc na podlodze po myciu, wysuszeniu jest ogromna... Dziewczyny, pisalam Wam ze chce karmic jeszcze miesiac az mala skonczy 6 miesiecy i dopiero zaczac wprowadzac nowe pokarmy. Jednak okazalo sie ze Natka ma niedobory zelaza, nie jest to jeszcze anemia, ale lekarz pediatra zalecil mi aby zaczelam malej dawac zupki od razu z miesem- indykiem lub krolikiem na poczatku, no i kaszke tez. Normalnie spadlo to na mnie jak grom z jasnego nieba! Teraz mam dylemat czy na poczatek sloiki a potem gotowac czy od razu jednak gotowac jedzonko o i czy mozna tak ze zpa miesna czy jednak najpierw podac sama marchewke. Nie wiem co robic... Poradzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×