Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

21.11.2012 - a jaki masz kolor tego krzesełka ? Fajnie jest wykonane ? Bo ja też coś o takim podobnym myślałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka mam te lyzeczki o ktorych pisalas. Sa super :-) Mala je b.lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajne to krzesełko. My mamy takie zwykłe dla dziecka które już pewnie siedzi. Dostaliśmy na prezent. Dziś mąż skręcał i mały jako tako w tym siedzi ale jeszcze nie dla niego. Zobaczymy jutro bo dziś już śpiący był i płakał jak go tam posadziliśmy. Sądze że będzie musiało poczekac. A te z linka to super, bo takiego niesiedzącego mozna połozyć. :) A u nas burza rzed chwilą przeszła. Małego nie ruszyła. Dziś mąż dał mu ananasa do pociumkania a mówiłam mu żeby nie dawał. Myślicie, że coś mu będzie? Jak na razie ok, śpi. Dał mu tak ok 16. Mam nadzieję, że brzuszek nie będzie go bolał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka ja mam kolor coffi, wg mnie wykonanie jest dobre- jak narazie dziala bez zarzutu a uzywamy go kilka razy dziennie . Obecnie uzywamy tylko krzeselka, ale stoliczek tez jest fajny bo ma jakby dwa blaty, tzn jak dziecko zje to mozna sciagnac blat nr 1 i go umyc- jest to wygodne bo nie trzeba bedzie demontowac od razu calego stolika :) xxxxxx Endorfina nic mu nie bedzie, przeciez tylko pociumkal :) ps. moj juz ciumkal nawet ogorki kiszone /to sprawka dziadkow ;)/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka ja mam kolor coffi, wg mnie wykonanie jest dobre- jak narazie dziala bez zarzutu a uzywamy go kilka razy dziennie . Obecnie uzywamy tylko krzeselka, ale stoliczek tez jest fajny bo ma jakby dwa blaty, tzn jak dziecko zje to mozna sciagnac blat nr 1 i go umyc- jest to wygodne bo nie trzeba bedzie demontowac od razu calego stolika :) xxxxxx Endorfina nic mu nie bedzie, przeciez tylko pociumkal :) ps. moj juz ciumkal nawet ogorki kiszone /to sprawka dziadkow ;)/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteście już na urlopie wychowawczym? Jak to jest z tym zasiłkiem na urlopie? któraś z was dziewczyny się stara o coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21.11.2012 - juz zamówiłam bardzooo podobne krzesęłko. Ciekawe jak się Leonkowi spodoba i czy będzie chętnie w nim siedział i wcinał te swoje słoiczki :) 🌼 endorfina - ja narazie jestem na urlopie wypoczynkowym, a od 20 czerwca będe na wychowawczym. Która już wróciła do pracy ? Ja dziś dużo myślałam o tym jak to będzie we wrześniu bo wtedy planuje wrócić do pracy i kurde - straszne chyba to będzie. Może dlatego, że nie bardzo lubię swoją robotę i jade do pracy godzinę. Tak więc 2 godziny dziennie w autobusach zamiast z dzieckiem - tragedia. Pocieszcie ..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka akurat jestem w sytuacji ze moj maz jako tako zarabia wiec powedzmy ze.wytrzymamy narazie bez drugiej pensji, wiec do roku na pewno mala zostanie ze mna a pozniej w zaleznosci jak sie z babcia zorganizujemy :-). Chociaz jak pisalam zaczynam myslec o drugim i kto wie czy sie nie zmobilizujemy. Matko narazie jakos nie moge racjonalnie myslec, odzwyczailam sie od roboty a mala wydaje sie.taka malutka jeszcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że problem powrotu do pracy :( mnie też się nie uśmiecha wracać, też chciałam conajmniej do roku z nią być , wczoraj teść coś sugerował żebym wróciła do pracy. Na co mu odpowiedziałam że nie ma z kim młodej zostawic , to coś zaczął kombinować że mogłabym chociaż na 4 - 5 godzin wrócić, ,,,na zasadzie że jakoś to będzie... Odnoszę wrażenie że koniecznie chcą młodą mieć chociaż na jakiś czas tylko dla siebie, a ja nie czuje się gotowa by swoje dziecko zostawiać komuś pod opiekę, po za tym biorąc pod uwagę odległość domu teściów od mojej pracy to 1,5 godziny dojazdu w 1 stronę więc 5 godzin +3. To 8 pół dnia . Jakoś mi się nie uśmiecha. Muszę chyba wziąć się za to szycie tych pościeli , nawet jakbym z 500zł dorobiła to byłoby już ok. Ech. Także rozumiem Was dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) własnie mialam sie pytac czy jestem pierwsza listopadowka ktora wrocila do pracy i chyba tak bo wy dopiero sie zastanawiacie kiedy to zrobic a ja juz drugi tydzien pracuje. moja starsza corka sie rozchorowala wymiotuje i ma biegunke siedzi teraz prxy mnie taka bladziudka i cicha jak nie ona:( a mloda jeszcze spi. milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspolczuje Anja, mam nadzieje ze szybko wroci do siebie i nie zarazi malej. Dziewczyny od dzisiaj w biedronce jest sporo artykolow dla maluchow w atrakcyjnych cenach. np. body z krotkim rekawkiem za 3 szt. 19,99 zl. Poza tym inne duperele kocyki itp. nie pamietam bo przede wszystkim zalezalo mi na body :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu strasznie tu pusto. Co robicie ? Wiem, wiem - ładna pogodna i więcej spacerów, a mniej netu. U mnie tak samo, kilka razu w ciągu dnia na spacer czy zakupy i czas strasznie szybko mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja aktualnie chora. Pomalutku wracam do zdrowia, od dwóch dni nie mam głosu :( Myślałam, że dziś będzie lepiej no ale nie. Wczoraj mówiłam tak zachrypnięcie jak szeptem dziś nie mogę mówić już prawie wcale :O Brak głosu przy dziecku jest naprawdę przerąbany :O Młody w nocy dał popis wrzasku, chyba zębów się doczekamy. Dostał nad ranem syrop przeciwbólowy i już spał, ale co się wcześniej go nanosiłam to mi ręce wysiadały. Wysłałam w nocy na pocztę filmik, miałam coś jeszcze podesłać, ale zaczęły się pobudki. Teraz muszę się wykąpać bo wymiętolona po spaniu jestem... i tak do dupy mija cały tydzień :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co Tobie MałaB? Zapalenie gardła? Czy migdałki? Bo moja siostrzenica coś miala takiego i były to migdałki. Nie wesoło. za drugim razem płukanie szałwią pomogło. A ja przed wczoraj zrobiłam małemu ala zupkę tzn. marchewka+ziemniak+brokuł i wczoraj zero kupy i dziś jescze nie było. Nie wiem czy go to zapchało czy co? Co robić, czekac? Brzuszek go nie boli bo nie płacze. Macie jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala B. ja tez bylam chora wlasciwie dopiero od srody lepiej sie czuje. Dziewczyny jak to jest z ta kasza manna. jak ja przygotowujecie, powinnam juz wprowadzac gluten a nie wiem jak sie do tego zabrac. Dajcie znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endorfina w sumie to nie wiem bo nie byłam u lekarza :-P ogólnie to miałam katar ale taki ropny :O no i po nocy obudziłam się już z takim załadowanym gardłem to chyba na krtań mi to spłynęło :O gardło mnie właśnie nie boli tylko ciągle katar. Teraz już też lepiej ale np w poniedziałek ruszać się nie mogłam i się telepałam. Kiedyś muszę się dokładnie przepadać bo coś za często choruje. Z kupą ja bym się nie przejmowała. Jakby się prężył i nie mógł zrobić to co innego. Mój ostatnio 3dni nie robił, a jak przyszła to nawalił jednym bąkiem aż po plecy :-D Idris ja kupiłam słoiczki glutenowe po prostu. Hipp owoce i zboża. Jeden słoiczek daje na 3 raty. Teraz młody mi śpi, strasznie ryczał i dałam paracetamol, po kilku minutach po prostu odleciał mi na rękach i pozaglądałam mu do buzi i chyba coś widać na dole po lewej stronie. Także raczej będzie ząbek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idris sa tez sloiczki owoce np jabluszka z kasza manna poszukaj w sklepie :-) moja tez sloiczkowa a mi to pasuje, oszczedzam czas na gotowaniu przecieraniu itd. No wlasnie a jak z podawaniem zoltka dzieciom sloiczkowym????? Co sadzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endorfina moja tez ma czasami tak ze nie robi kupki ale jak juz robi to po plecy i taka ze az musze ja umyc by porzadnie oczyscic, chusteczkami nie da rady:-). Tak wiec jak sie nie prezy to na pewno dzis lub jutro zrobi, podobno do 7 dni nie ma co sie przejmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha kupilam tego sloiczka i bede powoli wprowadzac. Dzieki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kaszką manną mam też obiadowy słoiczek. Bodajże jest to rosołek, ale większość właśnie owocowych bo zwykłe owocowe średnio mojemu podchodzą. O żółtku jeszcze nawet nie myślałam, młodej robię jajka przepiórcze to zapytam lekarki czy takie całe żółtko z tego jajka mogę dać. Przy młodej po prostu dawałam jej do ręki i sama je męczyła to może i młody tak sobie poradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki trochę mnie uspokoiłyście. Nadal czekamy :( A co do glutenu ja gotowałam w 100ml (może mniej) wody łyżeczkę kaszki manny (takiej zwykłej) i podoawałam łyżeczką troszkę codziennie. Ostatnio dodawałam do marchewki tej słoiczkowej i też było ok. W ogóle przeczytałam by unikac marchwi bo przez to dziecko nie robi kupy ale z ta ze słoika było wszystko ok. tylko ta normalna gotowana przeze mnie tak podziałała. Podaję też jabłuszko starte na tarce i herbatkę i jak narazie to wszystko. Potem zamierzam wprowadzić kaszkę jako drugie śniadanko ok. 9-10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki :) ale tematów było przez moją nieobecność :) Co do krzesełka to my dopiero od jutra będziemy mieć ale mała już siedziała w takim i było ok. My gluten też gównie ze słoiczkowych obiadków, raz zrobiłam na wodzie to nie chciała tego ruszyć. Dawałam rosołek z kaszą manną, teraz mamy wspomniane też jabłuszko z kaszą manną. A od wczoraj daje jej kaszke manne z truskawkami z hippa. Obiadki z żółtkiem też są-bobovita ma, nie wiem jak inne firmy ale z tych co mamy to nie było w składzie. Obiadki mamy już takie że mała musi memłać :) ale je bardzo chętnie i z apetytem- taki duży słoiczek potrafi zjeść. Co do postępów Tosi to to że w końcu wie jak smakuje noga :) Śpimy na brzuchu-wcześniej spała tylko na plecach ale do spania miała zakładany śpiworek i to ją ograniczało bo już pierwszej nocy inaczej się sama ułożyła. Mamy już za sobą szczepienie wzw i pierwszą dawkę pneumokoków, trafiłam na super babkę która zajmuje się kalendarzem szczepień w nfz, 40 minut wizyta trwała i to tylko zwykła wizyta bez szczepienia. Ale niestety muszę ją trochę podpaść waży 6700 i przez miesiąc przybrała tylko 300g. No i w nocy mam dołożone karmienie bo potrafi przespać 12h bez jedzenia! 🌻 Leonka a jak waga Leosia? Przeszłaś całkiem na mm? 🌻 Dziewczyny ile razy dziennie myjecie rączki szkrabą? 🌻 ja od wczoraj jestem na urlopie wychowawczym :) no i do tej pracy już raczej nie wrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi jak Twój głos? Powiedz mi jaki wymiar ma dzieciaków fototapeta, też chciałam położyć i zastanawiam się nad rozmiarem... A i Twoja córcia zdolna :) byle sama nie próbowała wsiadać za kierownice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rączki myjemy różnie. 4-6 razy dziennie. Czasami tylko 2. Zależy od potrzeby. I jak jest maruda to to go uspokaja. Sam sobie odkręca wodę i ma zabawę. (mamy taki kran, że wystarczy pociągnąć- nie ma kurków) Tak czytam to dużo wasze dzieciaczki jedzą. Mój głównie cyca ciągnie i stopniowo po kilka łyżeczek na spróbowanie dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wazy 7 kg :-). Co do mycia rak to szczerze ja myje tylko po jedzonku no i jak ma nocna kapiel. A tak to nie myje, chyba ze widze ze czyms sie ubabrala. A tak myje sobie wpychajac je do buzi;-) tylko mnie nie zlinczujcie tutaj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek Dalej nie mówię :O Wczoraj koleżanka stwierdziła, że młoda się mnie może nie słucha bo głosu nie poznaje i uznaje, że to nie do niej ktoś mówi, bo zakodowany ma inny głos mamy. A młodemu ząbka nadal nie widać i tu opinia koleżanki podobna - może grymasi bo od 3 dni nie ma śpiewanek i pogadanek z mamą? No nie wiem, może coś w tym jest, ale w dziąsełku ma taką gulke małą, albo sobie wmawiam :P Tapetę mamy 360x254cm, ale u nas to i tak kawałek ściany tylko bo mieszkamy w poniemieckiej kamienicy to mieszkanie ma 330cm wysokości, a pokój dzieciaków długi na prawie 5m także nie masz co się tym kierować. Jak za mała można wyśrodkować, jak za duża można przyciąć lub zawinąć na boczną ścianę :) Idris Ja też nie mam jakiejś regularności w myciu rączek. Tak naprawdę nawet nie wiem ile razy, pewnie też czasem mniej czasem więcej. Dzisiaj jeszcze nie myliśmy, ale jak wstanie to pierwsze co to umyjemy i rączki i buźkę bo jest obklejony paracetamolem :P Ale marudził i zasypiał przy piersi to już nie chciałam mu odwracać uwagi od jedzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weszlam na poczte i obejrzalam filmik i widze ze jesli chodzi o gadanie do malucha podczas jedzenia to nie tylko ja tak mam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaBlondynka ja też problemy gardłowe jak już wcześniej pisałam miałam angine brałam antybiotyk i tydzień po skończonym antybiotyku mam znowu anginę tylko teraz zrobili mi wymaz z gardła i znowu antybiotyk jutro iddę z wynikiem i dobierze mi odpowiedni antybiotyk. Boje się brać bo ja dalej karmie piersią i nie chce tego przerywać lekarz kazał mi brać priobiotyki i małemu również dawać ale już mam dosyć nic nie pomaga mi na to gardło boli boli i białe krosty na migdałkach brrrrr. Krzyś ma tylko katarek mam nadzieję że gardełko go nie będzie boleć i nie przejmie tego świństwa co siedzi mi w gardle. A tak po za tym spokój całe dni na spacerkach w ogrodzie, mały dostaje już obiadki nawet mu smakuje a tak to na cycku cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×