Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Widze ze temat wlosow na forum. Gosia ja mimo ze juz od miesiaca nie karme piersia to tez mi wlosy leca strasznie :( sa wszedzie, na poduszce, podlogach, w wannie a dodatkowo Wojtus tez czepia mi sie wlosow i je wyrywa :( mam nadzieje ze bedzie tak jak pisze Mala B i nie wylysiejemy calkiem ;) zzzzz Idris no rzeczywiescie zamowilas sobie pochmurny poranek ;) ale na szczescie potem zrobilo sie lato :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też strasznie włosy wypadają - jest to ogromna ilość po myciu, na szczotce i grzebieniu. W całym mieszkaniu są więc co chwila odkurzanie. Teraz to robię tak, że rano i wieczorem wyczesuję dokładnie włosy nad wanną żeby łatwiej je było zebrać i wywalić. My dziś po pierwszej rehabilitacji. Bardzo fajne ćwiczenia były i małemu też się bardzo podobalo. Zajęcia trwały 45 min i nawet nie zajeczał ani razu. Do poniedziałku narazie mamy umówione wizyty, a potem czekamy na kolejne terminy. Kiepsko tylko strasznie jest z dojazdem bo jade dwoma autobusami, łącznie godzinę czasu. Gdybym nie miała takich oporów w prowadzeniu auta to mąż zostawiałby mi samochód i nie byłoby problemu, a tak jest jak jest :( Krucha - ja zaczełam od słoiczków i na początku wcinał jabłko, marchew gorzej mu smakowała. Jeszcze nie jadł nic z mięsem więc nie wiem nic o tych słoiczkach. Myślę, że łatwiej i równie pewnie jest podać na poczatek ze słoiczków. Ja dopiero jak Leon oswoi się z jedzeniem łyżeczką i zjadanie jakiś większych porcji to może zacznę sama mu coś gotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprostowanie do mojego wcześniejszego posta, miało być calgel Moze któraś z Was ma ochote wybrać się na bezpłatne warsztaty dla rodziców dzieci 0-1 podaje linka www.warsztaty.mamotoja.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U nas cały czas piękna pogoda. Na dwór wychodzimy 2-3 razy dziennie. Zaczęłam małej sama gotować . Wczoraj blenderowałam i widziała to Tośka, jak skończyłam to aż się trzęsła żeby dać jej jeść :) W ogóle chyba przez te spacerowanie poprawił się jej apetyt. 🌻 Gosia ja nie karmię piersią a też mi włosy lecą. Widać gdzie w domu najwięcej przesiaduje bo na podłodze pełno :/ A kupiłaś tą odżywkę? Mi koleżanka polecała jakąś z apteki coś w nazwie z henny ma, nie pamiętam jak dokładnie się nazywa. 🌻 Leonka my mieliśmy USG przezciemiąszkowe i brzucha też. Fajnie że Leonkowi się podoba rehabilitacja :) 🌻 Krucha ja bym podała najpierw marchew chociaż przez 2-3 dni, podejrzewam że lekarz kazał od razu dawać mięsne obiadki ze względu że w mięsie to żelazo. 🌻 Dobra, muszę się brać za robotę tak żeby przed południem wyjść już na spacer... a mała już pobudkę sobie zrobiła aż 40 minut drzemała... do niedawna to do 10 by spała. P.s zazdroszczę tych zębów :) my czekamy już ponad miesiąc (lekarze mówili że idą zęby) tylko coś dojść nie mogą ;) ślini się bardzo, łapki pcha na dziąsła a żebów nie widać, jak były dziąsełka poprzecinane tak są :) Słonecznego dnia życzę :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u nas herbatki poszły w ruch już na każdym spacerze pochłania butelkę :) , teraz wyszłyśmy na ogród , niby po cycu ale czegoś jej brak więc zrobiłam herbatka , niosę jej butelkę a młoda z daleka jak mnie zobaczyła dziób otwiera zadowolona i łapki wystawia ,,, jak jej podawałam butle to chwyciła w 2e łapki i siup do buziola :) zgłupiałam bo nie wiem czy może z 10 razy dopiero butelkę miała w buzi:) nawet udało mi się zdjęcie zrobić jak sobie sama trzyma :) Krucha , ja też bym dała ze dwa dni dała marchwi samej lub,,,, czemu nie połączyć marchewki z jabłkiem ??? my tak jadamy to czemu nie dzieci a może dobry to byłby sposób na dzieci które nie przepadają za samą marchewką ??? a i mojej ostatnio dawałam do skosztowania jabłko właśnie tak skrobane to się aż częsie i chyba będę musiała jej pomału już coś wprowadzać ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny. Dalam malej dzis sama marchewke-sloiczkowa, chyba na poczatek jednak bede dawac sloiki. Zjadla w sumie moze dwie pelne lyzeczki,nie plula, chyba smakowalo :) Gosiu a jaka herabtke dajesz? Bo ja w planach mialam zwykla wode do picia podawac Natusi. Na razie jeszcże nie pila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taką w puszce granulki, ziołowa uspakajająca od 1 miesiąca , nie jest bardzo słodka , i ma fajny orzeźwiający smak. Wiem bo kiedyś ją na sucho wcinałam tonami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja mojemu ostatnio wodę dałam zobaczyć jak na butle zareaguje to od razu chwycił w rączki i jeszcze nóżkami sobie podtrzymywał :P Mało mi coś spał wczoraj, dwa razy po ledwie 30minut. No coś kosztem czegoś, w nocy spał od 20, jadł chwile o 2 i spał dalej prawie do 7. A dzisiaj sąsiad z boku robi remont i kuźwa cały czas coś wierci centralnie mi za plecami :O Wysiedzieć się nie da, czekam aż P wróci z młodą i wybywamy z domu. Wypraliśmy do końca spacerówkę i ciepło jest to zaliczymy pierwszy próbny spacer jeśli wyschła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja swojej dawalam juz co nie co. Jabluszko troszke zje ale gotowanego ziemniaka i marchewki nie tknie. Miala tak skwaszona mine jak to jadla a potem sie rozplakala. ja dawalam i samo przyrzadzone i ze sloiczka ale narazie nie jest gotowa na jedzenie widocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my już możemy na spacerówkę spokojnie się przestawić :) Młody jest WIELKI :D Naprawdę jak przenieśliśmy młodą w spacerówkę to się w niej "topiła" a on tak fajnie sobie leżał. Szkoda, że nie miałam aparatu i telefonem robiłam, a cholercia nie mam jak zgrać żeby pokazać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaBlondynka zdjęcia mozesz bezpośrednio z tel na maila wysyłać, zamiast nr telefonu wpisujesz adres - (w zaleznosci jaki masz tel) :) - opłata chyba jak za mmsa. Piękna pogoda. Młodego dośc lekko ubieramy i jak na razie jest ok. Jeszcze w cienkiej czapce śmiga bo u nas wietrznie, w ogóle mieszkamy na takiej jakby górce i ciągle wieje. Co do jedzenia to my jeszcze tylko cyc, nic nie wprowadzałam. Mój konczy dziś 5 miesięcy więc trzeba pomału myśleć. A picie podajecie z butelki takiej ze smokiem? A czy można od razu uczyć z niekapka czy ta butelka jest nieunikniona? U nas dziąsła rozpulchnione, takie miekkie wiec coś tam się zaczyna :). Krucha -Dziwne że ma niedobory żelaza niby mówią że mleko matki wystarcza i pokrywa wszystkie zapotrzebowania dziecka. MNie też wlosy lecą, teraz mniej jak na początku i już taki mam odrost, że w przyszłym tyg. koniecznie muszę iść do fryzjera :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endorfina No właśnie nie mogę, na początku normalnie miałam bo nawet np na fb wstawiałam, ale gdzieś coś popsułam i doopa :P Mam nokie lumia i żarła mi masę kasy na jakieś aktualizacje co sama ściągała to wszystko musiałam powyłączać, tak powyłączałam, że nic nie działa, ale szczerze bawić mi się w to nie chce bo zaraz po zakupie w jeden dzień zjadło mi 50zł na nic :O Poszukam jakiegoś kabelka do niej, albo wyślę mmsa komuś kto mi zgra bo to jedyne co wiem jak szybko włączyć i wyłączyć żeby tylko za to zapłacić ;) Jestem zrąbana tragicznie. Pół nocy wymiotowałam :O Coś zjadłam i mi na żołądku siedziało, obudziłam się o 1 i tak kursowałam toaleta pokój toaleta pokój. Całe szczęście młody ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha a co do picia to zarówno młodej kiedyś jak i młodemu teraz pokazałam butle i poza zabawą żadne zainteresowane piciem nie było ;) Młoda później szybko i ładnie niekapka załapała, ale to już siedziała, a najchętniej to na butelkę typu kubuś przeszła i bidon ( przed rokiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo proszę, a jednak się udało. A po porodzie jak młodego chciałam wysłać na pocztę to nie szło, ale już wiem czemu. Nie mam wszystkich znaków jak wpisuje adres i do nas nie mogłam to nie zawracałam sobie głowy, ale do siebie wysłałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi ale duzy ten twoj chlopak, albo spacerowka mala:-). Spokojnie juz sie nadaje :-). Ostatnio jak bylo cieplo tez mlodej zdjelam czapke. zaszalalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi no rzeczywiscie!!! Jest roznica! Duzy chlopak! :) Ja tez wczoraj zaszalalam i malutka byla bez czapeczki w wozku a jak ja wyjelam na placu zabaw, kurcze, musialam ja tam karmic :P to zalozylam tylko opaske ;) oczywiscie moja mama cala w strachu ze jak to bez czapeczki hihi Co do tego zelaza to chcialam spytac, czy Wy nie robilyscie badania krwi miedzy 3 a 5 miesiacem? Bo nasz pediatra powiedzial, ze to jest zalecane teraz, kontrolnie zrobic w tym czasie badanie krwi wlasnie w celu wykluczenia anemii. Wiec zrobilam i wyszlo ze poziom troche zanizony. Dzis dalam Natce kaszke peirwszy raz na moim mleku, mniej sie krzywila niz przy marchewce i wode do picia z butelki, ale raczej sie tym bawi. Myslalam o niekapku ale chyba poki co dam sobie spokoj. Jezeli nie bedzie pic slodzonych herbat a raczej wode czy bobofruty to niech sobie pije przez smoczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rzeczywiscie z niego maly kolos :-). Moja dzis ryczala na noc ale juz zasnela. Ja musze wygrzebac spacerowke i ja doprowadzic do porzadku. Musze wymienic mate kokosowa w srodku bo jest cala.pofalowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka tak. Nasza pediatra uwaza ze wit d ginie w cieplym i ze lepiej podawac. Ale idzie lato, sloneczko to zapytaj swojego pediatry :) milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka jak bylam w zeszlym tygodniu na szczepieniu to pytalam o wit D, mam ja podawac jak bedzie pochmurny dzien /jak dzis :(/ a jak slonecznie to nie. Ja podaje ja na lyzeczce przed jedzeniem mleka,bo witaminy rozpuszczaja sie w tluszczach. A i to podobno prawda ze wit niszczy wysoka temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciacho pycha.........a ja się staram nie jeść słodkości a tu ślinka leci..... więcej nie otwieram linków :) Wasze maluszki też tak szaleją w kąpieli? No masakra, kiedyś to na brzuszku jako tako a teraz chlapacz niesamowity w każdej pozycji. Kąpie go jeszcze w pokoju i dobrze, na podłodze nie ma dywanu bo wychlapuje połowę wody. A wannę w łazience mam taką głęboką, że kręgosłup mi siądzie predzej niż małego tam wykąpie i utrzymam a znowu prysznic tez lipny i będzie problem z kąpielą. I młody strasznie się już nudzi w domu tzn. zabawki dla niego go nudzą, raczki tak mu chodzą, że by wszystko chciał dotykać, papiery, gazety, szklanki, telefony itp no i oczywiście przełożenie do drugiej rączki i do buzi :) Straszny łobuziak z niego bedzie coś mi się wydaje. Co do wit, D to ja karmię piersią ale lekarz powiedział coś takiego, że nawet dorośli powinny przyjmować tą wit. bo nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi a co to za biala masa na torcie?? Wyglada smakowicie, zjadlo by sie hihih, ale ja tez nie jem slodkiego :) Zaczelam juz jesc ser zolty, kefiry, jogurty, jajka, malej poki co nic nie jest!!! Strasznie sie ciesze. Ale slodkosci wole nie zaczynac, bo udalo mi sie schudnac, a nie chce nadrobic, lato idzie :P Endorfina, no moja Natka tez tak chlapie, dywan mokry, telewizor mokry, ja mokra hihih Natalka robi tak, ze obie nozki do gory i za chwile chlap z powrotem do wody , w ogole uwielbia sie kapac, usmiech na buzi, zadowolona, jeszcze nigdy nie plakala przy kapieli. Dziewczyny jabluszko mozna skrobac surowe?? Bo ja zawsze myslalam ze na poczatek trzeba podgotowac tak troche jak na kompot :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serek śmietankowy Łaciaty plus cukier puder :) Mój w kąpieli też chlapie i to tak samo, że obie nogi tak rzuca do wanienki, albo czasem rękę trzepie jakby chciał coś złapać. Powódź koło wanienki po każdym myciu :) Ruszamy zaraz w plener, karmie młodego, P szuka grilla, żarełko gotowe. Otwieramy u nas sezon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×