Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Gość Azja@1212
jesienne słonko wyniki próby wątrobowe: Bilirubina całkowita - 0,73 mg/dl Aminotransferaza alaninowa - 376 IU/I Aminotransferaza asparaginianowa - 311 IU/I Jakie normy nie wiem, przepisali na to: Sylimarol, Hydroxzinum i Ursopol - ten ostatni lek dziś odebrałam z apteki bo mam go brać 3x2 czyli 6 dziennie a w opakowaniu jest 60 tabletek czyli na 10 dni zapłaciłam za nie 99 zł normalnie ,mnie w aptece w podłogę wbiło bo pierwszy raz w życiu za jedno opakowanie tak dużo zapłaciłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziolek_88 - rozłąka z Filipem była bardzo ciężka do tego Filip było chory nie chciał ze mną rozmawiać płakał przez telefon więc jak wróciłam do domu i się do niego przytuliłam to sama się popłakałam tak mi się za nim tęskniło. Bardzo mi było bez niego ciężko a szczególnie jak np. dzwoniłam do męża a w tle słyszałam jego słaby głos z powodu choroby i jak popłakiwał to serce się kroiło :( 😭😭😭😭😭😭😭😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle miałam zabiegany dzień o 11:00 pojechałam do Rzeszowa do szpitala po wypis z teściową i Filipem po drodze wstąpiliśmy do Auchan więc tam nam zeszło 1,5 godziny później z 30 min w korku zanim dojechaliśmy do szpitala. Filip z babcia zostali na zewnątrz w parku a ja poszłam po ten wypis tak mi się zrobiło słabo że myślałam że nie wytrzymam ale na szczęście przeszło to dobrze bo byłam kierowcą. Później jeszcze żeby wyjechać z Rzeszowa też nam chwile zeszło bo korki i do domu dotarliśmy koło 16:00 a później jeszcze na 18:00 byłam umówiona na farbowanie włosów bo już miałam trochę odrosty i nie chce żeby nasze maleństwo które się urodzi stwierdziło że mamusia taka niepofarbowana :):):):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Teraz jeszcze muszę rachunki pozapłacać :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o A i potrzebuję jeszcze Waszej pomocy co mogę kupić tacie na urodziny, mój tata to już dziadzio ma 72 lata może macie jakieś pomysły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja 😭 Ja Cię proszę Ty już nie pisz więcej o tej rozłące!! Na samą myśl rozłąki z młodą mnie trzęsie więc... masakra 😭 🌼 Ja dzisiaj obolała. Bardzo źle w nocy spałam, cały dzień mi źle, niewygodnie i boli pipa ;) Aż mi się kłaść nie chce bo wiem, że się położę i poczuje ból kości miednicy a ani się przekręcić ani wygodnie ułożyć nie mogę :( Posiedzę póki już całkiem do spania padać nie będę. Poza tym ledwo co przełknąć dzisiaj coś mogłam... w sumie to tylko śniadanie i obiad bo trzeba, a chęci brak... za to pije ciągle wodę i muszę biegać siku, a taaaak mi się nie chce :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21.11.2012 - mój w 34 tygodniu ważył ok 2400 g. Jutro mam kolejne usg czyli w 38 tyg - ciekawe ile teraz bedzie ważył. No i najważniejsze - czy się odwrócił głową w dół czy nie. 🌼 My dziś znów w kinie byliśmy, właśnie wróciliśmy. Tym razem na "Uprowadzona 2". Chyba staramy się tak na zapas nachodzić do kina zanim mały się urodzi. Planujemy jeszcze wybrac się na "Obławę", ale premiera dopiero 19.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie ❤️ Jeśli chodzi o pytanie odnośnie obniżonego brzucha to sama zauważam ale najbardziej ktoś kto mnie nie widzi na co dzień czyli np. teściowa ale i mąż mówi że brzuch nisko. 🌼 W nocy nawet spałam ok ale ja mam teraz przez tą wątrobę jedne tabletki co są na uspokojenie więc może i dlatego śpię lepiej. 🌼 Plany na dziś zaraz idę myć lodówkę bo by się już jej przydało a po obiedzie jedziemy na cmentarz posprzątać na grobie. Plany ambitne zobaczymy jakie rezultaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja. Dziś wstałam wczesniej bo jedziemy na pobranie krwi, a potem usg. 🌼 W nocy miałam przez pare minut ból brzucha taki jak na okres własnie. To chyba pierwszy raz więc rozumiem, że to jeszcze nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was , moje drogie,,,, 😍 Ja dziś pospałam, dopiero co wstałam a poszłam spać przed 23 ,,,, więc prawie 12 h z przerwą bo ostatnio się zawsze budzę jak mąż do pracy wstaje, śmieje się że włącza mi się już tryb czuwania , jako że śpimy na wersalce która jest dzielona po środku i już lekko zużyta i się w tym miejscu zapada trochę :) to jestem szczęśliwa jak mąż opuszcza łóżko bo wtedy wciskam do tej dziury tyłek i wtedy jest dobrze :) mogę wtedy spać dalej :) jak zawsze mnie drażniło to że ten środek się zapada to teraz jest dla mnie zbawieniem :D 😍 Ja zaraz się biorę za ogarnięcie mojej, jakże niepozbieranej w dniu dzisiejszym, osoby bo dziś wizyta u doktorka,,,, wczoraj wieczorem była jeszcze akcja lusterko ,,,ale coraz gorzej Wam powiem. ile się na stękam, ile wygniotę to moje brzucho to moje. W ogóle z racji pogody w kratkę czuję się dziś jak wyciągnięta z krowiego gardła,,,bo jak już pisałam chyba tu kiedyś ja strasznie reaguje na zmiany pogody ,,,ręce i nogi bolą jak diabli. Z objawów ciążowych nic specjalnego się nie dzieję , czasami zaboli brzucholek jak na okres, gdzieś czasami zakuje coś, trochę stwardnieję na chwilkę,,,, ale ogólnie jeszcze daję rady, omdleń , zawrotów głowy i innych póki co nie odnotowałam w ostatnim okresie. jedynie ciężej się chodzi. 😍 Azja no to piękne dał Ci leki ,,,, mnie jak mój leczył na dowcipne sprawy ładował cały czas ten sam i nie skuteczny lek , przy czym drogi, ze 3 miesiące tak się męczyłam,,, a jak poszłam podczas jego urlopu na kontrol do innej zapisała mi robione leki za 4 zł i przeszło od razu :) Mogłaś podejść do innego skonsultować .... 😍 Mała B,,,, a Twój Tato ma jakieś zainteresowania ?? może coś pod jakieś hobby . Ciężko tak doradzić jak się człowieka nie zna, może jak czytać lubi to jakąś fajną książkę. Uciekam,,,,bo trzeba się zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lodówka już umyta zeszło mi prawie 2 godziny wiec trochę się zmęczyłam ale już dawno myta nie była wiec już się o to prosiła poza tym nie wiem kiedy by mi jeszcze przyszedł przypływ energii. 🌼 A co tu u nas taka cisza czyżby ładna pogoda i mamusie korzystają u nas nie za bardzo :( słoneczko schowane za chmurami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuchatki :D u nas na forum spokojnie z porodami, zaglądałam na inne forum listopadówek i tam już trzy mamusie rozpakowane ;) 🌻 ja po sobie jeszcze nie czuję żebym w niedługim czasie miała rodzić, bóli nie mam takich o których piszecie, jedynie twardnienie brzucha, moja gin z przychodni stwierdziła że brzuch już mi się obniżył ale ja w sumie jakoś tego nie widzę, tak samo mój P wczoraj poprałam troszkę ciuszków dzisiaj pasowałoby je wyprasować ale na razie chyba będę musiała się zdrzemnąć bo czuję że nie dospana jestem 💤 a później za obiadek się zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, u nas pogoda barowa . Do baru nie mogę więc śpie, zresztą przebeczałam wczoraj cały wieczór , tak jakoś mi poszło ... :P niby o pierdoły ale ja wysiadam. Mąż dwa tygodnie pojechał na przegląd i nie przeszedł bo weszła jakaś ustawa odnoście butli z gazem, ze tam niby musi wypełnić wniosek o wydanie duplikatu do UDT (urząd dozoru techniczego) , wypełnił zapłącił 55 zł i wysłał to gdzieś do Gdańska ... PO dwóch tygodniach dokumentu nie było więc wczoraj zadzwonił, Ci tam stwierdzili że nie mają tam butli to takich nr serynych i odesłali nas utt (urząd transportu technicznego )- czy jakoś tak. I okazało się, że owszem możliewe że takie coś było ale urząd dozoru źle wbił pieczątkę !!!! pismo które obecnie mamy jest nieważne !!! tzn butla była montowana 2010 roku a wtedy ta pieczątka mogła ale nie musiał tam być ! A że zmieniła się ustawa i czeka nas wymiana butli ! Teraz musimy wyciągnąć prawie 500 zł i zapisać się do gazownika żeby wymienić butle która jest tak naprawde ważna jeszcze 8 lat :( na nasz koszt. Firma która to montowała zajduje się w Przemyślu :( , my mieszkamy na śląsku , auto nie ma przeglądu więc nie możemy jeździźć, niedługo poród i ciekawe co my teraz zrobimy buuuuuu . Jak sobie o tym pomyślę to znowu becze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najśmieszniejsze jest to że w zeszłym roku auto przegląd przeszło pomyślnie, UDT nie miał nic do naszego gazu. Normalnie wyć się chce w tym kraju, niech ktoś mi powie jak to możliwe że w PL ustawy działają wstecz :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela ale mnie nastraszyłaś z tym gazem, bo my jedno auto też na gaz mamy. To do kiedy takie ceregiele trzeba robić przy przeglądzie? Ja jutro idę do lekarza i wtedy dowiem się o terminie cesarki. Zadnych obiawów na razie nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela. - może jedźcie podbić przegląd gdzie indziej i w ogóle nie zwrócą uwagi czasem tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa_wazka ustawa weszła od stycznia a od czerwca to kontrolują , byliśmy na kilku stacji kontroli i wszędzie mówią to samo. Podobno temat nawet był omawiany w wiadomościach (nic wcześniej nie słyszeliśmy) . http://www.udt.gov.pl/HTML/index.php?option=com_content&task=view&id=397&Itemid=263 wkleiłam tą ustawę ... a tutaj daję ten wniosek który trzeba wysłać i modlić się żeby był dobrze podbity ... aby miał ważność :( http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/zbiorniki-stanowiace-wyposazenie-pojazdow-samochodowych-lpgcnglng/duplikat-poswiadczen-zbiornikow-lpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa_wazka te ceregiele trzeba załatwić przed przeglądem, bo według prawa masz niezalegalizowaną butle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam do meża by mu powiedzieć, szczęśliwy nie był, strony zapisałam do ulubionych - dzięki:) Przegląd na szczęście dopiero w przyszłym roku. Oczywiście chodzi o kasę bo za sam wniosek 52 zł biorą:) Cudowny kraj:) Chyba chcą zniechęcić ludzi do zakładania gazu ale co się dziwić jak paliwo u nas kosztuje tyle co w krajach UE gdzie zarabiają 4 razy tyle co my:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalnie dupa , dupa , dupa . Mąż gdzieś tam jeszcze dzwoni, bo niby z jakiej paki mamy ponosić koszt wymiany butli skoro ona ważna jest jeszcze lat ! Wszędzie mówią to samo przykro nam, źle podbity dokument i trzeba wymienić butlę :( . Przecież to pismo podbiło UDT , nawet dzwonił do facet który to podbił i podpisał i ten twierdzi że wtedy to było prawidłowo i że nie jego wina że zmienili ustawę . On sam podpisał 200 takich certyfikatów, wszyscy są w tej samej sytuacji i się kuźwa śmieje nam w pysk Normalnie zaraz tu urodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny.. ja miałam wczoraj koszmarny dzień cały.. grypa niby sobie poszła ale padły mi zatoki :/ a to chyba najgorsze co może być.. ból głowy przez cały dzień nie do wytrzymania, paracetamolu nawet nie miałam po co brać bo mi takie słabe leki nie pomagają.. jeszcze do tego zawroty głowy i wogole na nogach się chwialam, mroczki przed oczami.. mój sobie zrobił wczoraj pól dnia urlopu i wrócił do domu żebym sama nie była i Dorianem się zajac. Także jak wrócił do domu tylko tak ja resztę dnia przespalam.. dzisiaj narazie jakoś funkcjonuje ale tez nie jest za ciekawie :/ do tego zimno strasznie, ogrzewanie chodzi bo pizga na dworze takim zimnym powietrzem, ze człowiek od razu sztywny się robi.. 🌻 na suszarce ostatnia partia prania się dosusza, jak dam radę to poprasuje dzisiaj.. dostałam od koleżanki, ubranka naprawdę przeurocze, och i ahhh jak się je ogląda ale... wszystko RÓŻOWE!! ja jako mamusia z zamiłowaniem do ciężkiej muzyki, kiedyś wyłącznie czarnego ubioru i jednak nadal glanow nie bardzo przepadam za tym kolorem.. i zawsze powtarzałam sobie, ze jak będę mieć córeczkę to nie ma mowy, żeby ja w róż ubierać.. no i z ciuszkow co sama pokupowalam to są raczej w brazowej, zielonej i bezowej kolorystyce a to co dostałam od rodziców i znajomych i jak ktoś z prezentem wpada w odwiedziny to wszystko różowe.. wiec chyba nie unikne tego ;) 🌻 mąż zaczął kwestionować nasz poprzedni wybór imienia dla małej i nie wiem czy moja mama go czymś przekupila czy jakiś pakt zawarli bo mnie teraz piluje, ze on chce jednak mieć Zuzie.. mama od kilku miesięcy mi to imię próbuje wcisnąć a teraz jeszcze P.. Nie, ze mi się jakoś nie podoba ale ja się przyzwyczailam do Judytki... 🌻 Dagniesia pewnie już rozpakowana bo ona przecież z rozwarciem do tego szpitala jechała już.. mam nadzieje, ze wszystko z nią wporzadku.. 🌻 a dziewczyny, szedł ostatnio temat spermy u nas na forum i czy to przyspiesza poród.. no wiec z tym pytaniem się zwróciłam do mojego poloznika ;) wiec Saimon mnie troszeczkę uświadomił w tej kwesti i powiedział, ze dopóki nie odejdzie czop to sperma nie dochodzi tam wyżej wiec nie zmiekcza szyjki.. wiec przyspieszyć może rzeczywiście odrobine ale to już na samej końcówce gdzie w zasadzie ciąża już jest sama z siebie gotowa do porodu.. a jeśli chodzi o seks to predzej orgazm może wzmoc skurcze niz sperma.. chociaż stwierdził tez, ze jak ma się ochotę i wszystko jest ok to powinno się kochać ile wlezie bo to dobry trening przed porodem dla mięśni jest.. i stwierdził, ze jak się para wybzyka za czasu to łatwiej zniesie późniejsza wstrzemięźliwość :D śmieszny ten mój Simon jest ;) a w Dorisa zawsze tonę zelek pakuje jak idziemy na wizytę ;) następna w czwartek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa_wazka ja zawsze podbijałam razem przegląd i z gazem nie było problemu to teraz jestem przestraszona bo jedno auto mamy w listopadzie a drugie w grudniu i też jak coś będzie nie tak to mnie trafi :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja to lepiej podjedź sobie do stacji i niech CI sprawdzą czy musisz wymieniać te papiery, wszystko zależy w którym roku miałaś montowany gaz i kto się się pod tym podpisał UDT czy UTT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja no to już wcześniej sobie wydrukuj wniosek i złóż może? Moje auto nie jest na gaz wiec w ostateczności mąż sobie moim będzie jeździł ale wkurza fakt, że znowu cos wymyślają tylko po to by za pieczątkę płacić 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podbił się UDT to musisz wymienic butle a jak UTT to tylko wymieniasz papier . Mam nadzieję ze dobrze powiedziałam i nie namieszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super w jednym to nawet papierów do gazu nie mamy i gość zawsze podbijał wiec chyba będą kłopoty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa_wazka ja też błogosławie fakt że samochodem zajmuje się mój mąż, przecież ja teraz bym ich wszystkich tam pozabijała . Czasami w urzędach ogarnia mnie taka niemoc że wyć się chce. Narazie się od tego odcinam bo zawału tu dostanę i modlę się żeby wcześniej nie urodzić, bo wtedy będę musiała u nas w Tychach a na ten szpital to strach się spojrzeć a co dopiero tam rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestam już po USG i Leon już siedzi głową w dół. Normalnie odwrócił się chyba dziś w nocy. Albo wczesniej już, sama nie wiem. Ja go myślałam, że głaszczę po główce, a to pupka się okazała. Waga z usg 3670 więc chyba sporo bo nie całe 4 tygodnie temu ważył 2400. No i Pani powiedziała, że jest takim małym pączysiem :) No ale najwazniejsze, że wszystko ok, serduszko ok, nerki ok, kregosłup ok itd. Termin porodu z tego usg 25.10.2012 - tak jak mi się kiedyś przysniło jak już byłam w jakimś 7 miesiącu. Ale wiem, że tym terminem nie ma co się sugerować. 🌼 Co to tej instalacji gazowej to mnie zaniepokoiłyscie. A jak my zakładaliśmy dosłownie 2 tygodnie temu to też coś jeszcze będzie trzeba przy przegladzie robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka to duże to twoje dziecka a moje też miało być duże bo w 33 ważyło 2 kg a teraz w 37 waży 2400 i nie wiem czy to normalne ale jutro mam wizytę więc się zapytam czy to normalne ale pocieszam sie że to nie są dokładne pomiary i te 3 kg bedzie miała Jeśli chodzi o gaz to my wymienialiśmy w zeszłym roku i teraz na przeglądzie nie było żadnych problemów więc nie zazdroszcze wam dziewczyny Patisonek dobrze że się lepiej czujesz jepiej żeby omijały nas teraz te dolegliwości a dagniesia to pewnie urodziła albo już niedługu ale myśle że będzie ok i trzymam za nią mocno kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×