Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Gość mordziata
ja również jestem na samym początku - 5 tc w piątek :) do lekarza jeszcze nie dzwoniła, po świętach pójdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mordziata
w pierwszej ciązy byłam u lekarza w 6 tc i nie było zarodka, więc teraz pójdę w 7 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka ja jaka
Ja mam wizytę w piątek, już nie mogę się doczekać . Będzie koniec 7 tygodnia więc mam nadzieję że USG już będzie można zrobić i że coś tam wogóle będzie ;) . Powiem wam, że tak się wkręciłam .... nie potrafię ukryć tej radości a to nie dosyć że dopiero początek to jeszcze nie byłam u gina !!! echhhh zawsze byłam w gorącej wodzie kąpana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biegaczka u mnie obecnie 8 tydz,jutro ide na 2 wizyte myslałam ze mulenie mi przechodzi ,moze jest słabsze, ale jest dalej:( tak jak ewa pisze to takie fale nadchodzą, dziś obiadu nie tknę bo nie moge patrzec na mięso , o chyda, najbardziej mi smakuje biały twarozek ze szcypiorkiem mniam i nutella własnie to był mój obiad pycha NIKA daj znac jak po wizycie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaqKR
Byłam dziś u lekarza , na razie widać tylko pęcheżyk, jak jest którąś mama z Krakowa to mam pytanie, macie jakiegoś lekarza godnego polecenia na nfz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) o dzidzi wiem już od jakiś 2 tyg. ale nie chcialam się udzielac, żeby nie zapeszyć. Miło mi będzie sobie poczytać co piszecie i samej się podzielić moją radością :) Wg. usg jestem w 5t+6d ciąży, natomiast wg om trochę starszej, prawie o tydzień. Dzisiaj byłam na usg, bo tydzień temu pani dr wykryła w moim lewym jajniku guzek. Kazała mi kontrolnie przyjść dzisiaj, by sprawdzić czy się powiększa czy nie (na szczęście się zmniejsza). Wtedy widoczny był tylko pęcherzyk ciążowy. A dzisiaj dowiedziałam się, że bije już serduszko :):):):) Taką radość poczułam, odetchnęłam z ulgą!! Naczytałam się o pustych ciążach, poronieniach tfu tfu i miałam czarne myśli. A tu się okazuje, że mojej fasolce bije już serduszko! :) A jak u Was, też już widać zarodek z bijącym serduszkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQKR, na NFZ to chyba najlepiej zapisać się do przychodni na Kopernika i tam wybrać lekarza, są najlepsi w mieście. Polecam dr. Piskorza. Ja chodzę do niego prywatnie do multimedisu. Bardzo dobry jest też dr Wiecheć. Leżałam ponad miesiąc na Kopernika w pierwszej ciąży i bardzo dokładnie przyjrzałam się lekarzom ;) Nowa mama Ewa, witamy :) ja jeszcze nie byłam na USG, ide za tydzień, a jestem w 7 tyg i 3 dniu ciąży :) Ulna, mam dokładnie takie same fale z mdłościami ;) Mordziata, właśnie takie same przejścia miałam w pierwszej ciąży, dlatego dopiero po skończonym 8 tygodniu ide na USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam isc po swietach....Ale chyba nie wytrzymam i pojde w piatek przed swietami,bo chce juz zobaczyc te serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaku ja bym polecala dr Baste, ktory przyjmuje w Narutowiczu i gdzies chyba jeszcze.... ja tez w piatek ruszam na kolejne usg licze ze juz uslysze serduszko bijace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Ja tez chyba nie wytrzymam i zapiszę się do lekarza przed świętami... bardzo bym chciała już miec potwierdzoną ciażę, bijące serduszko itd.. Bardzo sie boję, bo warunki mojej pracy nie są w 100% bezpieczne i w ogole naoglądałam się w życiu tyle chorych dzieci , że pewnie całą ciażę będa mnie przesladowac jakieś schizy:) Póki co 7 tydzien w toku, wysyp pryszczy na policzkach znienacka i całodobowe mulenie. Na samą mysl o jedzeniu:) Na moje do tej pory ukochane słodycze, na sledzie, na mięso... Mogę jesc jedynie owoce, pieczywo i twarożek ze szczypiorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja dziś nadal czuję się strasznie dlatego tez się położyłam wcześniej a teraz wstałam żeby się wykąpać i ogarnąć trochę dom. Ok spadam bo rano do pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaqKR
Doremi-ka a to jest pan czy pani doktor bo coś mi to nazwisko mówi i nie wiem czy on na kopernika właśnie nie przyjmował kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaku to jest pan, nie wiem cy na kopernika przykmowal ale wiem ze od dluzszego czasu jest w narutowiczu :) a nazwisko moze ci sie kojarzc bo jego ojciec i wujek ttez jest ginekologiem :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaku nie iwem czy przyjmowal na kopernika ale wiem ze juz od jakiegos czasu jest w narutowicze :) a moze kojarzysz nazwisko bo ich jest sporo, jego ojciec i wuj tez sa ginekologami :) Ja jak narazie choze prywatnie bo moj gin na NFZ pow ze przed 10 tyg nie chce mnie widziec bo wie jakie sa akcje we wczenych ciazach i zeczesto dochodzi do poronienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny jest nas coraz wiecej mozecie sie wpisac do tabelki Ja chodze na NFZ i bylam juz 2 razy teraz ide dopiero w 12 tyg i pewnie znowu USG ale to dobrze bo zobacze swoja dzidzie Super pogoda tylko szkoda ze tak wieje i nie mozna wyjsc na pole ale mam nadzioeje ze w swieta sobie odbijemy Ja nadal mam mdlosci ale juz nie caly dzien ale wstret do jedzenia zostal Mam pytanie czy macie juz karty ciazy bo ja jeszcze nie i pewnie dopiero przy nastepnej wizycie dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaqKR
A ja póki co czuje się dobrze ale jadłabym pomarańcze na kilogramy, jabłka niechętnie ;) może czasami senna jestem, mdłości jeszcze nie mam ale to dopiero 6 tydzień więc wszystko przede mną,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie z usg 8 tydz, z @ prawie 9 , słyszałam serduszko widziałam raczki i nózki moje dzieciątko ma prawie 2 cm miałam robione usg, cytologie, i dostałam skierowanie na badania nawet ich sporo , + nawet dodatkowo dostałam na Hiv i tsh MIAŁYSCIE TAKIE BADANIA INTERESUJE MNIE TO HIV I TSH BO MUSZE JE ZROBIC PRYWATNIE?? nastepna wizyta za 2 tyg EWA ja tez nie mam jeszcze karty , nie załozył mi jeszcze dopiero za 2tyg jak bede miec juz te badania , ale w karcie mam zanotowane ze wizyta odbyła sie juz i była przed 10 tyg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulna30 Ja tez mam w karcie ze bylam w 5 tyg wiec sie nie martwie ze becikowego nie bedzie super ze widzialas swoja fasolke u nie tez ciaza jest mlodsza ale i tak biore pod uwage termin z OM i przy porodzie tez ten jest brany pod uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulna30 TSA mialam ale HIV nie ale mysle ze jesli masz skierowanie na badania to nie bedziesz musiala za nie placic chyba ze bylas pywatnie to wtedy napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa bede musiała zapłacic , ja teraz byłam na nfz, i reszte badan mam na nfz, a on mi na karteczne odzielnie napisał te HIV I TSH i pow. cytuje,, czy dam sama w stanie zrobic te badania, one sa wazne, wiec rozumiem ze prywatnie je musze zrobic, zreszta na skierowaniu na badania nie mam zaznaczone ich a ty miałas teraz usg?? byłas teraz u lekarza w tym tygodniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciazy robilam badania (pierwsze) odplatnie w prywatnej przychodni i zaplaciłam 480zł :/ teraz podobno prywatni lekarze daja skierowania na bezplatne badania,ale niektore trzeba robic we wlasnym zakresie,hiv robilam w pierwszej ciazy,wiec nie wiem,czy bede musiala robic je ponownie,skoro meza mam tego samego no i w sumie jedyne co,to do fryzjera i dentysty chodze,gdzie teoretycznie mozna by sie bylo zarazic. Grupa krwi mi odpada i cytologia,bo robilam 2 tygodnie temu,takze ciekawa jestem....w pon. dzwonie sie umowic i juz nie moge sie doczekac wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a powiedzcie mi, ja wg ostatniej miesiączki jestem w 4 tygodniu i 6 dniu. Pęczerzyk rośnie w chwili obecnej wynowi 7 mm ale nie ma zarodka. Zwariuje, wysyłają mnie od lekarza do lekarza, od szpitala jedengo do drugiego. Jest też trochękrwi w macicy Czy któras mi coś może z Was powiedzieć na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mordziata
asmana - nie przejmuj sie, ja tak mialam, poszłam za wczesnie i byl sam pecherzyk, a jak poszlam w 8tc to zarodek mial juz 17 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mordziata dzięki, ale wiesz jak to jets powiedzieć nie przejmuj się... Jest to moja 3 ciąża, wiec powinnam być bardziej opanowana..., ale przeraża mnie fakt, że jednak nie będzie w naszej rodzinie trzeciego bobaska. Ta niewiedza i ta niepewność jest straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mordziata
asmana, ja bylam w pierwszej ciazy na usg jakos w 6 tygodniu i nie bylo jeszcze widac, daj sobie czas, nic innego zrobic sie nie da. zobaczysz, dobrze bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlansie wrocilam od gina i chce sie z wami podzielic nowosciami :) moja fasolka ma juz 1 cm dlugosci i serducho bije :) 146 uderzen na minute :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny mam pytanie moze ktoras mi odpowie Dostalam wczoraj lekkiego plamienia ale bylo tego bardzo malo i w koloze ciemno brazowym a dzisiaj zauwazylam sluz tez w takim samym koloze ale nie jest tego duzo Na ostatniej wizycie 19 doktorka powiedziala mi ze cos takiego moze wystapic i ze to nie grozne ze zwiazane jest to czyszczeniem macicy bo na USG cos tam widziala ale mimo wszystko sie boje Miala ktoras z was cos takiego i czy myslicie ze to grozne jak jutro tez tak bedzie to pewnie czeka mnie IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, ja w pierwszej ciąży miałam plamienia do 8 tygodnia ciąży, były dość spore, więc myliłam je z okresem, bo występowały w podobnym czasie. Najlepiej udaj sie jak najszybciej do lekarza,ale nie martw sie na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×