Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Witajcie dziewczyny chyba wszystko wrocilo do normy juz nie krwawie od wczoraj ale w poniedzialek wybiore sie do mojej gin i zobaczymy co mi powie ale jestem dobrej mysli DZIEWCZYNY PISZCIE BO NUDY W TEMACIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) 1111ewa, to dobrze, ze krwawienie ustąpiło, jeśli lekarka uprzedziła Cie, że może tak być to się nie martw :) Ja już w czwartek ide do lekarza :D w końcu będe wiedziała na czym stoję, dziś kończę 8 tydzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asmana, za wcześnie poszłaś do lekarza.. a w poprzednich ciążach kiedy miałaś pierwsze USG? w 5 tygodniu? każda ciąża jest inna.. wg mnie powinnaś jeszcze spokojnie poczekać z 2 tygodnie z USG, wtedy będzie wszystko jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ponury wieczór, pogoda mnie dziś dobiła a miałam ochotę na spacer po 3 dniowej leżance w domu ;( trochę się przeziębiłam i mąż nie pozwolił mi wyjść z łóżka ;) ;) podczytuję Was trochę i postaram się wstrzelić na bieżąco w wątek ;) odnośnie mojego pierwszego USG < dopochwowe > wg moich i jak wynikało z USG pęcherzyk 6 t 2 d a zarodek 6 t 3 d 8 mm ;) ;) widziałam też serduszko ;) ;) niesamowite uczucie ;) teraz mam milion badań do zrobienia a nast. wizytę na 11 kwietnia ;) kilka słów o sobie : mam 26 lat, mieszkam i pracuję w Warszawie, to będzie Nasza pierwsza upragniona i 5 lat wyczekiwana dzidziula ;) jako, że to moja pierwsza ciąża przeszukuję internet odnośnie wszystkiego i niczego, mam nadzieję, że tu na forum żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi ;) ;) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maguś nie pamiętam jak to było z poprzednimi ciążami, bo było to już tak dawno:-) Jutro przed 8 mam się wstawić u swojego lekarza. Od wczoraj bóle brzucha zniknęły i sama nie wiem jak to odbierac, czy wszystko sie unormowało, czy coś się złego podziało. Jednak wychodze z założenia, że gdyby się coś zlgo podziało to pewnie bym krwawiła czy plamiła a tego nie ma. Może i masz racje, że za szybko poszłam do lekarza ale chciałam już potwierdzic wszystko na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmana Mysle ze na takim wczesnym etapie ciazy zawsze widac tylko pecherzyk ale za jakies 2 tyg juz bedzie widac dzidzie a jutro jakie bedziesz miala badanie Bole brzucha sa normalne w ciazy dopuki nie sa za mocne bo swiadczy to o tym ze macica sie rozciaga wiec musi troche pobolec ale badz dobrej mysli napisz jutro jak bedziesz cos wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Asmana, ja mam podobnie, sa dni, że najwyżej raz czy dwa mnie zakłuje, a sa takie, np dzis, że cały czas czuję jakies pobolewania i delikatne skurcze. Ale wychodzę z zalożenia, że skoro nie ma krwawienia to chyba nic groźnego sie nie dzieje - zresztą faktycznie skoro macica się rozszerza to cos czuc chyba powinnam:) Ja mam wizyte u lekarza zaklepaną na wtorek i strasznie się jej boję. I to nie badania itp ale tego czy wszystko bedzie dobrze z dzidziusiem.. Może to taka schiza zawodowa, za duzo w życiu widziałam chorych dzieci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdlosci przeszly :) pozdrawiam wszystkie nowe mamuski. chyba jest nas coraz wiecej. bylismy dzisiaj z mlodym na basenie... ❤️ wrzucam zdjecie na nasze forum :) a co! buziak 111ewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
111ewa dopiero przeczytalam o krwawieniu. ale juz chyba ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam troche zaległości , ewa daj znać co i jak, mam nadzieje ze to nic takiego , aleidz do lekarza, nie wolno takiego czegos zbagataelizować, moze w tym dniu miałas mięc okres?? i dlatego to plamienie, pozdrawiam cie i trzymaj sie cieplutko, inne mamusie tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej upsi a mdłosci to przeszly same czy bierzecie witamine B6...mi gin przepisala własnie i wiem ze chyba lepiej sie czuje po niej...ale cały week spędziałam tez w lózku taka słaba byłam...masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawikusi
witam tez jestem przyszla mama listopadowa termin na 03.11.2012 czy moge no was doł,aczyc????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawikusi
to moze napisze cos o sobie mam 27 lat 3letnia corke i mieszkam w woj. slaskim. o ciazy wiem od 3 tygodnia bardzo wczesnie test pokazal mi dwie blade kreski . obecnie jest to moj 9t3d ciazy mialam robione usg w 4 tc i teraz niedawno w 8 tc badania tez juz mialam robione nawet sporo :) nastepna wizyte mam na 17.04 odpoczatku przebywam na l4 jst to moja dryga ciaza .... pierwsza przebiegala bardzo fajnie za to teraz mdlosci zgaga sennosc brak apetytu uczulenie na zapachy no masakra jednym slowem ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawikusi
MBlondi.............24...........Wrocław................ 2gie dziecko ..........1.11.2011 ulna.................28 lat.......podkarpackie..........3 dziecko 5 tydz.......2.11.2012 mamawikusi........27lat......ślaskie........03.11.2012......2gie dziecko lafarin..............24lata......malopolskie...... ..... .2g i dzidzius Angie..............29 lat.......świętokrzyskie.........1sze dziecko 1111ewa..........28 lat.......podkarpackie...........2gie dziecko...... 6.11.2012 upsi................24...........dolnoslaskie............ .2gi malin Iwona..............28...........mazowieckie............2 dziecko5 tydz dorota.............24...........mazowieckie............ 1 dzidzius Fasolinda..........25...........zachodniopom..........1sz e dziecko.............2.11.2012 (?) doremi-ka.........24..........małopolskie........1wsze dziecko......16.11.2012 katranka..............29lat...........slaskie.....1wsze dz.......22list 2011? AgataHa...............23 lata..........dolnośląskie....2 dziecko...13/28 list

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamawikusi ja mam tak samo...cos strasznego ....juz współczuje tobie i sobie...ale dał Tobie cos lekarz na te mdłosci? czy moze walczysz z tym sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sie tez dopisuje:) MBlondi........24...........Wrocław................ 2gie dziecko...1.11.2011 ulna.....28 lat.......podkarpackie........3 dziecko 5 tydz.....2.11.2012 mamawikusi......27lat......ślaskie........03.11.2012.. ....2gie dziecko lafarin..............24lata......malopolskie...... ..... .2g i dzidzius Angie..............29 lat.......świętokrzyskie.........1sze dziecko 1111ewa.....28 lat.......podkarpackie.......2gie dziecko... 6.11.2012 upsi................24...........dolnoslaskie............ .2gi malin Iwona..............28...........mazowieckie............2 dziecko5 tydz dorota.............24...........mazowieckie............ 1 dzidzius Fasolinda.....25......zachodniopom...1sz e dziecko........2.11.2012 (?) doremi-ka.....24.........małopolskie.....1wsze dziecko......16.11.2012 katranka............29lat...........slaskie.....1wsze dz.......22list 2011? AgataHa............23 lata..........dolnośląskie....2 dziecko...13/28 list ...biegaczka........:).............Polska.............2dziecko...24.11.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie u lekarza. Jajo płodowe rosnie, ale nadal jest puste:-( Dostałam L4 i luteine na podtrzymanie. Mam przyjść we wtorek po świetach i lekarz powiedział, że zarodek już powinien być jeżli nie to.....:-(, ale świeta nas czekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asamana bedyie dobrze a ktory masz tc ?? mnie lekarz na mdlosci nic nie dal bo nie wymiotuje coagnie mnie ale nie moge zwymiotowac powiedziala tlyko ze do 12 tc powinno przejsc nie chciala zabardzo dawac mi tabletek ..... najgorzej bo 3latka ktora mam w domu jest bardzo zywa a ja bez sil i zlym samopoczuciem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamawikusi ciezko powiedzieć jeden lekarz mówi 5tydzien 4 dień inny 4 tydzień 5 dzień a wg mnie liczac od 1 dnia ostatniej miesiaczki to 6.5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmana to jak ci lekarze licza to to ze nie ma plodu to jeszcze nie masz sie czym martwic bo moze byc jeszcze za wczesnie ja mialam robione usg jakos 4t6dc i byl tlyko pecherzyk nie bylo dzidzi ...a teraz w 8t2dc bylo dzidzi i bilo juz serduszko:) trzymam kciuki za ciebie napewno po swietach zobaczysz malenstwo tlyko nie zamartwij sie na zapas:) ja dzis jako tako zjadlam troche i siedze z corcia ... w czerwcu sie bronie i musze prace pisac.... ciezko jest przy malej dlatego ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka ja jaka
Hejka , zaczernię się dzisiaj na ewela , bo już mogę leganie się zapisać W piątek była u gina, dzidzia znajduje się tam gdzie być powinna, wzrost 177 mm , serduszko bije . W piątek było dokładnie 7 tygdoni i 4 dni :) Jestem mega szczęśliwa i przerażona . Całuski dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaqKR
Jestem wściekła i rozżalona, a moja dobra znajoma akurat wyjechała :( poszłam dziś do lekarza do przychodni na nfz , siadam , lekarz popatrzył w kartę ,,,, i się pyta, - Co Pani dolega,,,, mówię więc że jestem w ciąży, popatrzył jak na nawiedzoną i z pretensją - a z czego Pani to wnioskuje,,,??? Więc mówię że robiłam testy, i badanie beta - HCG,,,,, które potwierdziło 4 tydzień przeszło 2 tyg temu, i że z moich obliczeń to już ponad 6 tydzień,,,, ( jak na złość ich nie zabrałam bo jak byłam prywatnie to lekarka nawet na nie nie spojrzała ) Na to mi odpowiada - na słowo to ja Pani nie wierzę , proszę się rozebrać ( oczywiście USG nie posiadają ) więc po badaniu na oko rzekł,,,, nie potwierdzam ciąży , a objawy ma Pani jak na okres. W sumie wykluczyć też nie mogę ale to "rzekome" badanie ( beta HCG) równie dobrze może oznaczać jakieś nieprawidłowości w postaci nowotworów i innych ,,,,, proszę przyjść za tydzień z badaniami . Nie chciałam mówić że byłam wcześniej prywatnie bo chciałam zobaczyć co ten mi powie ,,,, ale nie wytrzymałam i mówię mu że byłam już na USG i że widziałam fasolkę który jak stwierdziła lekarka jest dobrze umiejscowiony. Ale on swoje,,, że póki serce nie bije to płód może być pusty albo może się nie rozwijać ,,,, wyszłam,,,, i aż mi się płakać chciało,,,,:( Trochę mi poprawiła humor babka która rejestruje do niego,,,,przynajmniej ona miała zdrowe podejście,,,,, WRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaqkk to musialas trafic na jakiego konowala ... naprawde ... zeby takie hasla rzucac .... jaka ja jaka super ze widzialas juz serduszko i malenstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ale masakra ...ale ja miałam tak z pierwszym dzieckiem..identycznie mnie potraktowała Pani Gin...okropnie ..powinno sie jakies skargi pisac na takich...chyba nie lekarskich lekarzy....teraz przy drugiej ciązy byłam pierwszy raz w 4 tc i nie zakładała karty, usg tez nie robiła bo nie ma...ale skierowała na badania i kazała przyjsc za dwa tygodnie...w zeszły piatek byłam...okazało sie 6 tydzień w sumie prawie koniec 6...przebadała - wszytsko w porzadku...badania zweryfikowała - tez ok...załozyła karte ciązy i skierowała na kolejne badania i za 3 tygodnie umówiłam sie na kolejna wizyte...a na usg za 4 tygodnie - wiec juz bede prawie w 11 tygodniu i to bedzie moje pierwsze usg....ot cała historia z lekarką z nfz...mysle ze dobrze trafiłam:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamawikusi to jestesmy bardzo bliziutko terminami ja mam na 2 .11.i tez sie dowiedziałam wcześno , u mnie tez juz ponad 9 tydz, w piatek bedzie 10 asmana nie martw sie to jeszcze może wczesno , ja byłam w 5 tyg 1 dzień i był tylko pęcherzyk, dopiero jak poszłam w 8 tyg na usg to słyszałam juz serduszko , widziałam rączki ,nóżki GosiaqKR skąd ty wytrzasnełas takiego lekarza?? :(ktos ci go polecił , czy sama o tak poprostu trafiłas na chybił trafił???, myslisz do niego chodzić ???? to ja na nfz trafiłam na zaje....stego lekarza, usg ma w gabinecie, co wizyta praktycznie robi, wszystko mi pokazywał na tym usg puszczał jak serce bije itp.. pośmieje ,pozartuje, w obawie nawet doda jakies słowo na otuche, a to co ty tu opisałas to naprawde zgodze sie z innymi MASAKRA w zyciu bym nie chciała żeby taki bęcwał prowadził moją ciąże, 111ewa a co u ciebie byłaś u lekarza ??daj znać ,mam nadzieje ze wszystko ok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaqKR
Dziewczynki, nie mam zamiaru do niego chodzić ,,,, tak trafiłam przez przypadek,,,, w sumie u nas jest 3 gin w tym 2 spokrewnionych o tym samym nazwisku, chciałam iść do tego 2 go, ale pomyliłam imiona :( ,,, za 2 tyg umówiłam się do tego 2 go. ech,,,, i babka która właśnie mnie rejestrowała, poinformowała że ciężarne nie muszą być ubezpieczone do 6 tyg po porodzie, że Państwo je ubezpiecza ,,,,, zdziwiłam się . Bo ja jestem na umowę zlecenie , w dodatku przedłużaną co miesiąc, więc jestem w d,,,, jak się źle będę czułą to lipa, a w pracy muszę od siebie wymagać 200% koncentracji i uwagi.... więc jakiekolwiek złe samopoczucie czy rozkojarzenie nie wchodzi w grę.... będę próbowała szefa prosić aby w związku z zaistniałą sytuacją dał mi jednak umowę o pracę, żebym mogła spokojnie iść na macierzyński ,,,,,zobaczymy,,,, najpierw muszę potwierdzić to całe nieporozumienie które na koniec może okazać się dziwnym snem ,,,, :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaqKR to ze ten lekarz tak ci na gadał to nie wiedział co mówił, na pewno jesteś w ciązy ,i jest ok, zresztą byłas na wizycie prywatnej i była ciaza potwierdzona, a to co on tam gadał to wcale na pewno nie jest prawdą na jakiej podstawie mówił ci takie rzeczy jak nie robił ci usg , głowa do góry i za 2 tyg napewno wszystko bedzie ok, a co do pracodawcy to pewnie walcz o swoje nalezy ci sie to powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia jestem w szoku, jaki wredny lekarz aż się zdenerwowałam , maskara jakaś ... Najwyraźniej nie masz wyjścia i musisz poczekać do następnej wizyty i zobaczysz że wszystko będzie dobrze :) Słyszałaś może o dobrowolnych składkach zdrowotnych? z tego co kiedyś obiło mi się o uszy, to jest coś takiego jak dobrowolne składki zdrowotne, po trzech miesiącach regularnch wpłat masz prawo do opieki lekarskiej oraz zasiłku macierzyńskiego. Jakbyś była zainteresowana to musiałabyś się skontaktować się z NFZ . W Polsce kobiety w ciąży oraz dzieci mają prawo do bezpłatnego leczenia nawet jeżeli nie mają ubezpieczenia :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MBlondi........24...........Wrocław................ 2gie dziecko...1.11.2011 ulna.....28 lat.......podkarpackie........3 dziecko 5 tydz.....2.11.2012 mamawikusi......27lat......ślaskie........03.11.2012.. ....2gie dziecko lafarin..............24lata......malopolskie...... ..... .2g i dzidzius Angie..............29 lat.......świętokrzyskie.........1sze dziecko 1111ewa.....28 lat.......podkarpackie.......2gie dziecko... 6.11.2012 upsi................24...........dolnoslaskie............ .2gi malin Iwona..............28...........mazowieckie............2 dziecko5 tydz dorota.............24...........mazowieckie............ 1 dzidzius Fasolinda.....25......zachodniopom...1sz e dziecko........2.11.2012 (?) doremi-ka.....24.........małopolskie.....1wsze dziecko......16.11.2012 katranka............29lat...........slaskie.....1wsze dz.......22list 2011? AgataHa............23 lata.......dolnośląskie....2 dziecko...13/28 list ...biegaczka........ .............Polska.............2dz iecko...24.11.12 ewela. .............. 33 lata śląskie ..........2 dziecko 14.11.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×