Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Korneliaaaa..

oryginalne imię dla dziewczynki

Polecane posty

Gość gość
gość dziś Albo Geralt. Czy Yennefer :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PIĘTNO ORYGINALNEGO IMIENIA- imię które ciężko zapamiętać lub wymówić...nosic je i mieć problem cale zycie. Może lepiej być 5 Julką w klasie? Czy jest sens tak wyróżniać dziecko?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
verte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przez oryginalne imię dziecko może stać sie obiektem kpin...i co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może jakieś oryginalne imię dla dziewczynki na jakiejś ładnej koszulce z własnym nadrukiem. https://cutt.ly/WiD7p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Waleria podoba mi się. Znałam piosenkę pt Walerie czyt. Waleri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:03 Dziekuje. Podoba mi sie wiele greckich imion meskich, ale to nie to forum. Wystarczy pomyslec o mitach greckich lub amazonkach hihi. Jak byłam dzieckiem to kochałam sie w greckiej mitologi, a jak troche podrosłam to Myceny, Sparta itd. Sparta is mega ciekawa, ale nie znalazłam wielu fajnych imion np Cynisca/Kyniska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po co się ograniczać? Harry Potter też był słowianinem :D I Elvis! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:17 Rozumiem dylemat. Jest tutaj jednak sytuacja, kura czy jajko pierwsze. Dzieci z orginalnymi imionami wyrozniajace sie tym moga sie czuc specjalne i tak postepowac. Dzieci z przecietnymi imionami moga sie czuc przecietne i tak postepowac. Ale.... kazda sytuacja jest inna. Zgadzam sie, ze dziecko niesmiałe moze miec problem z orginalnym imieniem, ale jezeli ma normalnychh rowiesnikow to nadal nie powinno byc problemu. Wydaje mi sie, ze zalezy to rowniez od rodzicow. Jezeli jakas patologia da orginalne imie i nie interesuje jej samopoczucie dziecka to jest problem. Moja cora ma własnie greckie, orginalne imie. Dzieckiem byla niesmialym, ale upartym wiec silnym. Teraz jest starsza i okazuje sie, ze po spotkaniu drugiej dziewczyny o takim imieniu stwierdzila, ze jej imie nie jest dostatecznie orginalne... Az mnie zatkalo. Jej immienniczek jest ponizej 1000 i ona planuje dac dziecku jeszcze bardziej orginalne imie. Oczywiscie to imie jej sie caly czas zmienia, ale przykladem takich imion jest Saskia. Takze kazda sytuacja jest indiwidualna. Orginalne imiona nie oznacza, ze jakies odlotowe. Nieraz oznacza to po prostu, ze chwilowo wypadly z mody, albo, ze nigdy na takie imiona nie bylo mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:34 Te imiona na topie napewno sa ładne. W sumie nie ma brzydkich imion poniewaz kazdy ma inny gust. Ale to, ze sa ładne, nie oznacza, ze sa takie powalajace subiektywnie skoro 20 lat temu nikt o nich nie słyszał. Wydaje mi sie, ze jest troche lepiej z tymi imionami. Jakby nie bylo to nowe zapozyczenia wchodza w zycie. Wiem, ze kazdy sie rzuca, ze to patologia (kolejne uogolnienie), ale tak zaczynało wiekszosc uzywanych dzisiaj w Polsce imion. Takze pojawiaja sie nowe i sa jakies nowe odwazne, ktore nadaja. Inne imiona wracaja jak obecna czołowka chociaz niedawno były uwazane za stare i niemodne. Zgodze sie z Toba, ze nie moge sie doczekac, az jakies nowe imiona pojawia sie na samej gorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pare imion Amazonek.... Ainia Alkaja Andromeda Antianara Asteria Doris Hipp (hihi) Marpezja Doris jest znanym imieniem na zachodzie. Mi najbardziej podoba sie Antianara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hihi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Waleria jest fajna, ale powiem, ze podoba mi sie rowniez Walentyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asterie to ktos, albo nadał, albo myslał o nadaniu i pytał o zdanie lub proponował na tym skasowanym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak rodzice nie mają sie czym wyróżnić, nic ni osiągnęli to chcą się chociaż z imieniem dziecka się popisać, by choć dziecko się wyróżniało i często wybierają oryginalne, wręcz ośmieszając imię. Chodzi mi zarówno o Waneski jak i Falke czy inne greckie twory. I na prawdę nie trzeba dawać dziecku na imię Julia czy Kuba, bo jest mnóstwo ładnych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Waleria naprawdę świetne imie, dziwie sie ze zapomniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przypominiała mi sie Kasjopeja- teraz niktore osoby wspominaja o Kesji i Kasjanie jako imionach. Dodatkowo miałam faze muz greckich i przez jakis czas jako nazwy uzytkownika uzywałam, Melpomene hihi. Z muz to ok sa Klio, Kaliope i Talia (fajna grupa folkowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś melepeta hihi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mi się podoba Aurora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aurora jest fajna, ale nawet widziałam, ze nadaja jej polski odpowiednik Jutrzenka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8:12 Falisława, Tolisława, Dobrosława, Czesława, Bronisława

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Kretynsława, Idiotsława, Pierdzisława. Bżdzisława... wszystkie idealne dla ciebie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:56 Mieczysława, Mirosława, Morzysława, Domasława, Budzisława, Imisława i nie zasługujesz na zadne z nich hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za to do ciebie idealnie pasuje Sławojka hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NA ciebie nie zmarnowałabym nawet Mszczui.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Waleria, Telimena, Bogna, I/Dalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sławojka znowu szaleje, hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jachna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawojka, Telimena, Apolonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×